Velká Británie – Dánsko 3:4 (kon.) | Německo – Kazachstán 8:2 (kon.) | Česko – Rakousko cz 4:0 (kon.)
Polsko – USA 1:4 (kon.)
Česko
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Rakousko
Pátek 17.05.2024, 20:20 • O2 arena, Praha • Mistrovství světa • Skupina A

Teď už zní v aréně česká hymna na počest vítězů. Děkujeme vám za pozornost a těšíme se zase na počtenou! (22:36:31)

Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Jakub Flek (Česko) a David Madlener (Rakousko).

Střely na branku: 30 – 21.

Česká reprezentace v pátém zápase mistrovství světa zapisuje svoji třetí tříbodovou výhru. Rakousko poráží přesvědčivě 4:0 a znovu se přinejmenším dočasně vrací na čelo skupiny A. Také si pojišťuje účast ve čtvrtfinále. Zápas proti soupeři, který překvapil některé favority, se vyvíjel možná překvapivě bez problémů. Na konci první třetiny proměnil trestné střílení Ondřej Kaše, ve druhé periodě dali dva přesilovkové góly Dominik Kubalík a Jakub Flek a ve 42. minutě přidal poslední branku David Tomášek. Čisté konto za 21 úspěšných zákroků zaznamenal ve svém druhém startu na šampionátu Petr Mrázek.

59:31
    Poslední půl minuta základní hrací doby, Češi mají puk pod kontrolou ve svém obranném pásmu.

59:10
    Kondelík vjíždí do útočného pásma, na ledě je čtvrtá formace. Prosadí se i ona?

58:36
    Hájkova nahození se ve středním pásmu ujal David Kämpf, ten ale zamířil pouze k zadnímu mantinelu a ke střele se nedostal.

58:19
    Palátovo nahození od modré tečoval mezi kruhy Tomášek, Madlener zasahuje.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby. Uvidí diváci v pražské aréně ještě nějaký gól?

57:16
    Fanoušci vstávají ze sedaček s pokřikem "Kdo neskáče, není Čech" a tleskají. Na ledě se zatím hra přesouvá z jedné strany na druhou.

57:06
    Kaše si stáhl ze vzduchu puk a vjel do útočného pásma, tam ho odzbrojil David Maier.

56:02
    David Kämpf posílal puk přes osu na svého spoluhráče, ten se ale k zakončení nedostal. Následně se kotouče chopili hosté a ujíždí do útoku.

55:56
    Voženílek s Kämpfem v rohu sice puk vybojovali, pobyt Čechů v útočné třetině ale trval jen krátce.

54:55
    Komerční přestávka.

Střely na branku: 28 – 21.

54:55
    Kubalík si najel na nahrávku za obrany a připravil střelu od modré pro Jakuba Krejčíka. Jeho pokus Madlener kryje.

54:25
    Hráči bojují v obranném pásmu Rakouska o kotouč.

53:49
    Kempného střelu z levé strany zblokoval Peter Schneider, Rakušané posouvají kotouč do středního pásma.

52:33
    David Tomášek i v pádu dokázal vystřelit, Madlener vyráží puk do rohu.

52:06
    Dnešní utkání sleduje 17 413 diváků.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Šimon Rogner

Adéla Kvapilová

Branky a nahrávky: 20. Kaše (TS), 36. Kubalík (Tomášek, Špaček), 37. Flek (Stránský), 42. Tomášek (Palát, Kubalík)

Česko: Mrázek (Dostál) – Krejčík, Gudas (A), Kempný, Rutta, Hájek, Kundrátek, Špaček – Červenka (C), Sedlák, Kaše – Palát (A), Tomášek, Kubalík – Voženílek, Kämpf, Stránský – Beránek, Kondelík, Flek.
    Trenér: Radim Rulík

Rakousko: Madlener (Höneckl) – Heinrich (A), Nickl, Unterweger, Wolf, Strong, Maier, Stapelfeldt, Brunner – Raffl (C), Nissner, M. Huber – Zwerger, Rossi, Schneider – Ganahl (A), Baumgartner, Haudum – P. Huber, Wukovits, Rohrer.
    Trenér: Roger Bader

Rozhodčí: Heikkinen (FIN), Kaukokari (FIN) – Heffner (GER), Nikulainen (FIN)

Diváci: 17 413