Vítkovice – Motor ČB 3:1 (kon.) | Plzeň – K. Vary 6:5 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 3:4 (kon.)
Kometa Brno – Třinec 2:3 (kon.) | Pardubice – Sparta 3:1 (kon.) | Slavia – Litvínov 5:1 (kon.)
Liberec – Zlín 6:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Berani Zlín
Pátek 17.09.2010, 18:30 • Tipsport arena • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Hezký páteční večer z liberecké Tipsport areny, kde bude v 18:30 zahájen poslední duel prvního kola Tipsport extraligy, ve kterém Bílí Tygři přivítají Zlín.

Valaši obhajují z loňské základní části druhou pozici, v play-off pak hned ve čtvrtfinále vypadli se Slavií, cíle Zlínských ale zůstávají před novou sezónou skromné. Tým zůstal pohromadě a prakticky jedinou změnou je posílení útoku o ex-boleslavského Tomáše Sýkoru.

Bílí Tygři by letos chtěli prožít klidnější základní část, pokud možno s přímým postupem do play-off. Pomoci by k tomu Severočechům měla i nová útočná řada Hořava – Vak – Kudrna, nebo kapitán Nedvěd, který se rozhodl prodloužit si karieru ještě o jeden rok.

V přípravě předvedly oba týmy několik povedených zápasů, zároveň ale přišly i nečekané prohry. Uvidíme, jak si vše sedne v úvodu nového ročníku.

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Hunkes, Výtisk, Derner, Rýgl, Čakajík, Trončinský, Moravec, Holub - Hořava, Vak, Kudrna - Klimenta, Nedvěd, Podkonický - Dušek, Plodek, Víšek - Ondřej, Bárta, Špaček.

PSG Zlín: Sedláček (Štůrala) - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Míka, Řezníček, Kučný, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Sýkora, Rachůnek - Kubiš, Záhorovský, Sivák - Balán, Vlach, Čech.

Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Bádal, Pouzar.

Tipsport arena se pomalu plní, vyprodána asi nebude ale návštěva by mohla být slušná.

Hráči nastupují na ledovou plochu.

00:01

0:12
    Několik nepřesností hned na úvod.

0:32
    Balaštíkovo nahození schoval Pinc do lapačky a přerušil poprvé hru.

0:41
    A další zásah libereckého gólmana po nahození Rachůnka.

1:09
    Nedvěd se dostal před Sedláčka, tam ale zakončit nedokázal.

1:09
    V zápětí fauluje liberecký Trončinský a dostává dvě minuty za vysokou hůl.

2:01
    Hosté si vytvořili velký tlak, Balaštík ale z dobré pozice netrefil ideálně puk a Špaček dokázal vyhodit.

2:17
    Ofsajd hostů.

2:41
    Víšek vyvezl puk, střela mu ale nevyšla.

2:55
    Liberec brání druhou minutu bez potíží.

3:09

3:21
    Zakázané uvolnění Severočechů.

3:44
    První šance Liberce. Po příhře Nedvěda pálil jedovatě Podkonický, Sedláček předvedl parádní zákrok.

4:24
    Domácí drží puk na vlastní polovině, střed hřiště je hodně zahuštěný.

5:15
    Velký tlak libereckého tria Vak - Hořava - Kudrna, hosté nakonec dokázali vyhodit puk.

6:05
    Liberec je aktivnější, k zakončení se teď ale nikdo z Plodkovi řady nedostal. Po Kučného nahození se teď ale bude vhazovat před Pincem.

6:29
    Dušek centroval před branku na Ondřeje, Jakub Sedlášek opět pozorný.

6:45
    Zlínu se nedaří rozehra, Vlach poslal puk jen na icing.

7:15
    Bártovo nahození od modré schoval Sedláček do lapačky a zlínský kotel už vyvolává "Sedlo, Sedlo...".

7:41
    Několik rychlých akcí na obou stranách šance nepřineslo. Jak Balaštík, tak Trončinský byli včas odstaveni od puku.

8:24
    Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení po hodně nenápadné akci, když TOMÁŠ VAK nahodil bekhendem nečekaně puk před branku, a ten se od klubka hráčů dostal za Sedláčka. Vše ještě ověřil videorozhodčí. Asistence: Jaroslav Kudrna, Miloslav Hořava.

9:11
    Domácí pokračují v náporu.

9:55
    Derner se natlačil před branku, tam Sedláček jeho pokus vyrazil nad.

10:09
    Další střela Tygrů byla sražena do ochranné sítě.

10:20
    Ševci jsou nyní pod velký tlakem a vyhazují pouze na icing.

10:45
    Nedvědova zadovka na Klimentu nevyšla, do útoku může Köhler.

11:35
    Trochu kostrbatou akci Liberce nakonec zakončil střelou přes obránce Hořava, Sedláček dokázal schovat puk do výstroje.

11:45
    Víšek tečuje střelu Hunkese kousek vedle.

12:09
    Kubiš na druhé straně prověřil od modré Pince, ten měl s jeho ranou problémy.

12:19
    Domácí budou hrát přesilovku, Dušek se obtáčel okolo branky a byl faulován. Menší trest dostává Vlach za sekání.

12:24
    Přesilovka Tygrů rychle končí, Podkonický potáhl hokejkou za Hamrílka a dostává také dvě minuty.

12:56
    Čakajíkovi se rozehra nevyvedla, zakázané uvolnění.

13:09
    Další icing, tentokrát nepřesnost z hole Dernera.

13:30
    Hořava se natlačil před Sedláčka a přistrčil Kudrnovi, Sedláček dobře povyjel a dokázal puk odrazit.

13:54
    Galvas na druhé straně projel až před Pince, ten včas srazil betony a puk udržel před brankovištěm.

14:18

14:26

14:37
    Pokračuje se bez šancí.

15:06
    Ondřej s Bártou si vytvořili dvě střelecké pozice, obě rány ale zamířili mimo zlínskou klec.

15:11
    Přesilovka pro Liberec. Dvě minuty dostává Lučka za hákovaní Špačka.

15:15
    Střela Trončinského od modré byla sražena vyskoko nad.

15:47
    Klimenta nezastavil puk a Linhart vyhazuje až k Pincovi.

16:36
    Tygři využívají přesilovku a vedou již 2:0! Hunkes vypálil od modré, Sedláček vyrazil puk pouze před sebe a JAROSLAV KUDRNA ho dorazil mezi betony do sítě. Asistence: Jiří Hunkes.

17:01
    Zlín se pokouší o odpověď.

17:45
    Hosté se ale před Pince nemohou dostat...

18:28
    Možná teď Důras, který chytře zavezl puk do útočného pásma.

18:45
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté zabrali a hned snižují. Důras zavezl do útočného pásma, Sýkora našel mezi kruhy IVANA RACHUNKA a jeho pumelice z první končí až za Pincem. Asistence: Michal Důras, Tomáš Sýkora.

19:05
    Snížení hostům pomohlo.

19:34
    Pokus Záhorovského míří nad Pincovu klec.

20:00

Po první části vedou domácí 2:1. Vedení je zasloužené a mohlo být i výraznější, Liberečtí ale dokázali proměnit jen dvě šance a naopak hosté díky dobrému závěru snížili na rozdíl jedné branky. Střely na branku 17:10. Druhá část začne asi v 19:17.

20:01

20:31
    Zlín začal hodně aktivně.

20:53
    Balaštíkova střela z mezikruží ale až k Pincovi nedošla.

21:12
    Rachůnek pálí z křídla tesně nad.

21:49
    Domácí se nemohou dostat do tempa.

22:08
    Až teď se Víšek protlačil do zakončení, Sedláček schoval jeho pokus do výstroje.

22:13
    Po vhazování se puk odrazil před DANIELA ŠPAČKA, a ten ho z první napálil pod horní tyčku. Asistence: Zdeněk Ondřej, Jiří Moravec.

22:45
    A další šance domácích, Podkonický ale z úhlu zamířil nad.

23:22

23:50
    Hořavův pokus vyráží Sedláček do ochranné sítě, Liberec po třetí brance opět dominuje.

24:31
    Sýkora ani Plodek se do šance nedostali.

25:05
    4:1. Hosté po akci Vlacha propadli a rychlé přečíslední dvou na jednoho s Ondřejem zakončil MICHAL BÁRTA střelou, kterou sice Sedláček vyrazil, liberecký forvard ji ale pohotově vrátil do sítě. Asistence: Daniel Špaček.

25:19
    Hosté budou moci snížit v přesilovce, kterou jim faulem nabídl Nedvěd. Dvě minuty za hákování.

25:59
    Hamrlíkova bomba od modré končí milimetry vedle tyčky.

26:11
    Hořava vyhazuje.

26:35
    Balaštík v dobré pozici minul příhru Lešky.

27:27
    Zdeněk Ondřej zasáhl kotouč vysokou holí, vhazovat se tedy bude před Pincem. Domácí už jsou ale kompletní.

27:50
    Klimenta hledal před brankou Podkonického, ten netrefil.

28:09
    Záhorovského pokus na druhé straně letí nad.

28:31
    Rychlé tempo pokračuje. Nedvěd od modré o kousek minul tyčku hostující brány.

28:59
    A pokus Trončinského letí tesně nad břevno.

29:35
    Dlouhou pasáž bez přerušení ukončil až Linhartův výhoz přes celé kluziště.

30:01
    Plodek dostal pukem a odklulhal na střídačku.

30:58
    Balaštíkova řada pořádně zatopila před Pincem, Kučný který si najel až za branku ale nepropásíroval puk za libereckého brankáře.

31:10
    Rýglovu střelu od modré Sedláček dobře viděl a schoval ji do lapačky.

32:12
    Vakova formace dělá hostům opravdu velké problémy. Její centr byl nyní v úniku faulován Míkou a výsledkem tedy bude přesilovka pro Tygry. Dvě minuty za sekání pro zlínského beka.

33:01
    Liberecká řada se sice držel v útočném pásmu, jedinou střelu Nedvěda ale v pohodě pokryl Sedláček.

33:24
    Köhler vyhazuje.

33:57
    Vakova rozehra byla nyní hodně nepřesná, a liberečtí se tak sami vyhodili.

34:22
    Hosté už jsou kompletní a vyhazují na zakázané uvolnění.

35:04
    Hosté se usadili v útočném pásmu a při signalizované výhodě vypálil švihem od modré LUKÁŠ GALVAS a jeho střela zamířila přesně pod horní tyčku. Asistence: Michal Důras.

35:44
    Trocha nepřesností ve středním pásmu.

36:20

36:59
    Sivák nahazoval před branku kde tečoval Čech a Pinc měl plné ruce práce.

37:21
    Köhler Hamrlíkův prudký pas nezastavil, icing Zlína.

37:48
    Další akci hostů brzdí pro změnu ofsajd.

38:09
    Tempo po druhé zlínské brance trochu opadlo.

38:30
    Sýkora nečekaně vypálil z kruhu a Pinc teď ani nevěděl jak puk před brankovou čarou udržel.

38:57
    Vlach přehnal útročnou snahu a podrazil Špačka. Dvě minuty pro zlínského útočníka a přesilovka pro Bílé Tygry.

39:20
    Liberec se už do útoku tolik nežene a spíše čeká na sirénu po druhé třetině.

39:51
    Sýkora posílá kotouč do středního pásma.

40:00

Po čtyřiceti minutách vedou domácí 4:2. Bílí Tygři zahájili druhou třetinu aktivně a rychle měli tříbrankový náskok, hosté se ale díky Galvasově brance dokázali vrátit zpět do hry a před třetí třetinou je tak ještě vše otevřené. Pokračovat se bude asi ve 20:19.

40:01

40:11
    Liberec zahajuje poslední třetinu v přesilovce. Sedláček si připisuje první zákrok třetí třetiny.

41:00
    Střelu Duška kryje zlínský gólman v době kdy Vlach skáče do hry.

42:01
    Zatím hodně nepřesností vidíme v prvních minutách, hráči jsou duchem zřejmě ještě v kabinách.

42:22
    Rachůnek posílá puk pouze na zakázané uvolnění.

42:38
    5:2! Nenápadná akce končí pátým gólem v hostující kleci. TOMÁŠ VAK zavezl puk před Sedláčka a ten se po několika odskocích dostal až za překvapeného gólmana hostů. Hodně šťastný moment pro domácí. Bez asistence.

43:08
    Hosté se navíc po Köhlerově krosčkeu budou muset bránit.

43:43
    Klimentova střela míří do Sedláčka, následně Galvas vyhazuje.

44:08
    A napadobuje ho Záhorovský.

44:26
    Hořava při snaze odclonit Linhart nedovoleně bránil a dostane dvě minuty. 42 vteřin se bude hrát ve čtyřech.

45:14
    Bylo nařízeno trestné střílení. Čakajík ujel a byl faulován Galvasem.

45:14
    Čakajík ale nevymyslel vůbec nic, v podstatě jen dovezl puk na betony Sedláčka.

45:44
    Zlín už je v pěti a kombinuje před Pincem.

46:06
    Jenže Špaček se snadno dostal k puku a vyhodil ho přes celé kluziště.

46:44
    Hosté propadli v době kdy Hořava skočil na led a po rychlém přečíslení se právě MILOSLAV HOŘAVA dostal k puku rychle se obtočil okolo branky a vyhnal Sedláčka z klece. Asistece: Michal Bárta, Martin Rýgl.

46:44
    Do zlínské branky jede Tomáš Štůrala.

47:21
    Liberecká branka je posunuta, vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:46
    Kubišův pokus byl sražen do ochranné sítě.

48:42
    Důras nedokázal včas předat na rozjetého Čecha, který by šel už sám na Pince.

49:17
    Výtisk od modré pálí kousek vedle.

49:31
    Liberečtí opět přidali a výsledkem je další faul hostů. Dvě minuty dostává Kučný za držení protihráče.

49:41
    Sýkora vyvezl puk až k Pincovi.

50:21
    Nedvědův pokus z kruhu kryje Štůrala.

50:27
    Počet sil na ledě se na minutu vyrovná. Menší trest totiž dostává Klimenta za podražení.

51:00
    Dnešní utkání sleduje 4994 diváků.

51:11
    Vlachovo nahození z rohu pohlídal Pinc lapačkou.

51:36

52:16
    Po střele Hamrlíka tečoval šikovně Sýkora puk tesně před Pincem, ten i s trochou štěstí nyní odolal velké šanci hostů.

52:37
    Bude se vylučovat. Klimentův únik zastavil Hamrlík jen za cenu faulu. Dvě minuty a přesilovka pro Liberec.

52:54
    Podkonického střelu Štůrala vyráží, následně Zlín vyhazuje.

53:30
    Domácí už se ani v přesilovce do útoku tolik neženou.

53:54
    Nedvěd vyslal do šance Kudrnu, jeho pokus kryje dobrým zákrokem Štůrala.

54:50
    Zlín kompletní, zápas je zřejmě rozhodnut.

55:37

55:50
    Nyní si ale některé bude moci vytvořit hostující tým. Menší trest dostává Ondřej za sekání.

56:02
    Dušek vyhazuje.

57:05
    Přesilovka PSG je hodně kostrbatá. Z kotle hostů je slyšet "My chceme ševce...".

57:40
    Domácí poněkolikáté v pohodě vyhodili.

58:19
    Trončinský dvakrát zaměstnal Štůralu.

58:34
    Hosté v závěru snižují, když Hamrlík poslal do sóla PAVLA KUBIŠE, a ten si pohrál s Pincem a zakončil do protipohybu libereckého gólmana. Asistence: Martin Hamrlík.

59:13
    V závěru ještě strkanice mezi Balánem a Podkonickým. Oba hráči dostávájí menší tresty za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech.

59:37
    Domácí drží kotouč ve vlastním obranném pásmu.

59:55
    Je rozhodnuto, Liberec vyhrává 6:3.

60:00

Zajímavý a ofenzivně laděný zápas zvládli lépe domácí, kteří si po výhře 6:3 připisují první výhru v sezóně. Liberec byl aktivnější a vyhrál zaslouženě.

Nejlepšími hráči utkání vyhlášeni Michal Důras, za domácí pak Jaroslav Kudrna.

Z Liberce je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera.

Ondřej Flanderka

Branky a nahrávky: 9. Vak (Kudrna, Hořava), 17. Kudrna (Hunkes), 23. Špaček (Ondřej, Moravec), 26. Bárta (Špaček), 43. Vak, 47. Hořava (Bárta, Rýgl) - 19. Rachůnek (Důras, Sýkora), 36. Galvas (Důras), 59. Kubiš (Hamrlík)

Bílí Tygři Liberec: Pinc - Hunkes, Výtisk, Derner, Rýgl, Čakajík, Trončinský, Moravec, Holub - Hořava, Vak, Kudrna - Klimenta, Nedvěd, Podkonický - Dušek, Plodek, Víšek - Ondřej, Bárta, Špaček.
    Berani Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Míka, Řezníček, Kučný, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Sýkora, Rachůnek - Kubiš, Záhorovský, Sivák - Balán, Vlach, Čech.