Slavia – K. Vary 1:2 (kon.) | Kladno – Vítkovice 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 2:1 (kon.)
Třinec – Motor ČB 3:2 (po pr.) | Zlín – Litvínov 10:2 (kon.) | Pardubice – Plzeň 2:3 (po s.n.)
Mladá Boleslav – Sparta 5:0 (kon.)
po s.n.
HC Dynamo Pardubice
2:3 (0:0, 2:2, 0:0, 0:0 - 0:1 )
HC Škoda Plzeň
Neděle 03.10.2010, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Eaton Pardubice:

Trenéři: Josef Jandač a Jan Votruba.

HC Plzeň 1929:

Trenér: Marian Jelínek

Rozhodčí: Šindler, Persson (SWE) - Barvíř, Blümel.

Oba celky již jsou na ledové ploše. Utkání za malý okamžik začne. Domácí Eaton tradičně v bílém, hosté v modrých dresech.

00:01

1:01
    Úvodní akce na obou stranách probíhají ve svižném tempu. Po akci hostí domácí brankář Růžička podržel puk v lapačce a bude se vhazovat.

1:39
    Špirkova rána od modré končí na betonech Petra Přikryla, který střelu dobře viděl, a tak z toutou střelou neměl větší problém.

2:01
    Lehkovážnou rozehrávku domácích hosté nevužívají díky dobrému zákroku beka Koláře II.

2:40
    Bude se vhazovat po pravici Přikryla, a to po nahození jednoho z beků Eatonu.

2:54
    První větší ohlas v areně způsobila čtvrtá lajna domácích, a to konkrétně Buchtele s Nahodilem. Druhý jmenovaný stál po nahození v dobré pozici sám před Přikrylem, ale puk naštěstí pro hosty minul.

3:45
    Koukal hledal slibně rozjetého Martina Barteka, který by se v případě uzmutí puku dostal do slušné pozice. Hostující bek mu však nadzvedl hůl a jeho pozici zneutralizoval.

4:17
    Nebezpečné nahození juniora Patrika Petrušky končí těsně vedle levé tyče domácí branky.

4:57
    Hosté dlouho drželi domácí v pásmu a dokonce i přišlo zakončení. Nejprve pálil Tvrdík, poté i Vlasák, ale Růžička si na jeho střelu počkal a lapil ji.

5:20
    Nicholas Johnson svižně vypálil od mantinelu, ale Růžička jeho ránu dobře vyráží mimo svoji klec.

6:32
    Rákos nepřesně přihrál do jízdy a Eaton ztrací puk.

6:50
    Další nepřesností domácích je tentokrát ofsajd, následuje komerční přestávka.

7:39
    Pokus Jeffa Jillson končí bezpečně pro hosty v lapačce Přikryla. Vhazuje se po levici hostujícího brankáře.

8:06
    Jeden z hostujících beků tušil na červené rozjíždějícího Vlasáka, ale ten na puk nedosáhl, a tak tu je zakázané uvolnění.

9:14
    Domácí mají lehčí převahu, ale zatím jim to k ničemu není. Další ránu z hole domácích vyslal kapitán Eatonu Petr Koukal. Přikryl připraven.

9:45
    Zohornův centrovaný touš do brankoviště dobře vyřešila hostující obrana, která zamezila Rákosovi přístup.

10:50
    Na druhé straně po žabičce Straky pálil Tomáš Vlasák, ale domácí brankář zakročuje bez problémů lapačkou.

11:44
    Krátká návštěva domácích v pásmu Plzně končí bez úspěchu. Na druhé straně odvážně zasahoval Růžička holí, když odvracel puk.

12:48
    Náročný divák v ČEZ Areně zatím nemůže být s kvalitou hokeje příliš spokojen, ale nasazení se hráčům na obou stranách upřít nedá.

13:29
    Další nezáživnou pasáž ukončuje hvizd rozhodčího, který stěhuje hru do středního pásma - ofsajd.

13:57
    Buchtele prostrčil na Nahodila, jenže jeho střelecký pokus je spíše propagačního rázu.

14:27
    Strakův ostrý centr do brankového prostoru Růžička vykopává betonem mimo branku.

14:53
    Kolář II po vhazování zkoušel vyhodit, ale povedlo se mu pouze otřít touš o plexisklo, načež skončil na lavičce Eatonu. Vhazuje se před Růžičkou.

15:20
    Závar před Růžičkou, kdy dokonce Vlasák skončil v brance řeší domácí obrana dobře, možná až za hranicí pravidel, ale vylučovat se nebude.

16:24
    Registrujeme slibnou šanci Eatonu! Po odvážném průjezdu do pásma hostí odevzdal Špirko puk doprava na Pineaulta, který sice z úhlu, ale přesto ohrozil ranou Přikryla, který vyráží ramenem nad.

16:40
    První přesilovku večera si zahrají domácí hráči. Dvě minuty dostává Tomáš Frolo za faul kolenem.

17:00
    Somíkův nahozený touš od modré byl sice dobře tečován, ale končí pouze pro domácí na zadním plexisklu.

17:27
    Hosté vyhazují.

17:52
    A opět se jim povedlo vyhodit puk až před branku domácích.

18:39
    I třetí vyhození se povedlo hostům v přesilovce Eatonu a následně již oba celky hrají v plném počtu.

19:08
    Nedovolené bránění Jana Kováře je ohodnoceno dvouminutovým trestem a Eaton má před sebou druhou přesilovou hru v krátkém sledu.

19:44
    Hosté však v klidu vyhazují puk za pukem a Přikryl nemusel ani jednou zasahovat.

20:00
    První třetina skončila. A pár diváků je možno i rádo, že je již první dvacetiminutovka minulostí. Zajímavých momentů bylo opravdu málo, a tak doufejme, že snad druhá třetina nám nabídne lepší sportovní zážitek. Zásahy brankářů: Růžička - 12, Přikryl - 9. Druhá třetina začne asi v 18:52.

Druhá třetina již za malý okamžik začne a domácí celek bude mít ještě minutu a osm vteřin k tomu, aby se poprvé v sezoně prosadil v početní výhodě a dostal se tím pádem do vedení.

20:01

20:40
    Eaton sice je v útočném pásmu, ale Přikryl se nudí. Ani střela Koukala neletěla na branku.

20:57
    Píša nerozehrál přesně a hosté vyhazují.

21:29
    Již ve hře 5/5 se zkoušel prodrat obranou Plzně domácí forvard Pivko.

21:44
    Po zpětné přihrávce před branku hostí byl v dobré pozici mladík Buchtele, jenže netrefil branku.

22:37
    Na druhé straně táhlou ranou pálil Heřman, Růžička sice puk lapačkou pouze vyrazil, ale k jeho štěstí mimo klec.

23:46
    Koukal držel touš o něco déle, než by se slušelo a Rákos vjel do ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.

24:26
    Do dobré pozice si najel a následně i vypálil hostující lídr Straka. Jeho svižná rána však skončila vedle branky Eatonu.

24:59
    Johnsonův střelecký pokus mezi bekem končí pouze na betonech Růžičky.

26:02
    Na druhé straně zavařil Pineault hostující obraně, jenže ta v čele s Přikrylem odolala a následně i vyhodila na zakázané uvolnění, po kterém je na plánu komerční pauza.

26:23
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Eaton jde do vedení! Nahodil z rohu kluziště nahrál před branku, kde stál nikým neaatakován JAN BUCHTELE, který přízemní ranou mezi betony překonává zatím bezchybného Přikryla. Asistence: Lukáš Nahodil a Jiří Cetkovský.

26:31
    Daniel Rákos dostává dvě minuty za hákování.

27:08
    Rychlou kombinaci po ose Vlasák - Straka zakončoval střelckým pokusem Vostřák. Růžičkův bleskový beton zachraňuje domácí před jistou brankou!

27:57
    Po vhazování v útočném pásmu pálil John Lammers. Střílel však z těžkého úhlu, a tak si domácí brankář poradil.

28:31
    Domácí celek již hraje v plném počtu.

28:50
    Píšova myšlenka nahrávky přes celé hřiště nebyla špatná, ale na jeho prudkou nahrávku nikdo nedosáhl což znamená jediné - zakázané uvolnění.

29:06
    Rákosova střela končí mimo Přikrylovu klec.

29:23
    A je to právě Daniel Rákos, který odchází podruhé v krátké době na trestnou lavici. Dvouminutový tresti inkasuje za nedovolené bránění.

29:52
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A je srovnáno! Hosté za necelou půlminutu v přesilovce srovnávají. Slaneyho střela od modré po přesilovkové kombinaci skončila pouze na domácích hráčích, ale následný bleskový pokus PAVLA VOSTŘÁKA již končí v brance Eatonu. Růžička byl proti této prudké ráně bez šance. Asistence: John Slaney a Tomáš Vlasák.

30:43
    Ofsajd domácích vrací hru do středního pásma.

31:40
    Špirko hledal v brankovém prostoru sjíždějícího Kaberleho, ale ten se k zakončení přes bránící hosty neprodral.

32:08
    Nicholas Johnson (zdržování hry)dává domácím výhodu přesilové hry. Trefí se Eaton poprvé v sezoně v početní výhodě?

32:28
    Domácí drží hosty v obranném pásmu, ale víc než na střelu Starého to zatím nestačí. Dorážející Koukal již neměl šanci prodrat se k puku.

32:59
    Plzeň vyhazuje až do pásma Pardubic.

33:42
    Kolářovo nahození Přikryl vyrazil před sebe, kde byl volný Pineault, jenže jeho následný střelecký pokus končí mimo.

34:20
    Přesilovka Eatonu již skončila a hosté hrají v plném počtu.

34:37
    Hosté obracejí stav a jdou do jednobrankového vedení! Straka projel do útočného pásma chytře prostrčil puk na TOMÁŠE VLASÁKA, který táhlým pokusem pod horní tyč vymetl šibenici domácí klece. Asistence: Martin Straka a Jiří Hanzlík.

34:58
    Další přesilovka pro domácí výběr trenéra Jandače. Dresler dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

35:33
    Nepřesnosti domácích v přesilovce dovolují hostům již poněkolikáté vyhodit.

36:44
    Píša špatně rozehrál a domácí přicházejí o puk.

36:59
    Přesilovkové prokletí trvá, ale domácím fanouškům to v tento moment pramálo vadí! Kaberle našel ideálně sjíždějícího PETRA KOUKALA, který v samostatném úniku nadvakrát prostřeluje ležícího Přikryla a srovnává tak stav na 2:2. Asistence: František Kaberle.

37:52
    Eaton je po vstřelené brance při chuti a tlačí se před branku hostí. Po jedné takové akci vidíme vyloučení na obou stranách. Domácí Pineault i hosující Frolo dostávají dvě minuty za hrubost + osobní desetiminutový trest.

38:09
    Koukala zpoza branky našel Kaberleho, ale jeho pokus Přikryl v pohodě vyráží mimo svoji branku.

38:52
    PPo další rychlé akci Eatonu přenechal Pivko na Martina Barteka, který pálil z dálky na Přikryla. Hostující brankář jeho táhlý pokus ukryl mezi betony.

39:24
    Výborný Přikryl proti střele Barteka. Následně se puk pohyboval v brankovišti, ale hostující brankář nakonec puk uzmul.

40:00
    Druhá třetina skončila. Druhá část dnešního duelu nabídla daleko lepší hokej a nemusel zdaleka zůstat stav 2:2. Zejména Eaton v závěru třetiny po srovnávací brance měl pár zajímavých šancí, Přikryl však byl proti, a tak půjdeme do třetí třetiny za nerozhodného stavu. Zásahy brankářů: Růžička - 9 (celkem 21), Přikryl - 17 (26). Třetí dějství začíná v 19:48.

40:01

40:37
    Koukal se již hnal do pásma hostí, ale zastavuje jej hvizd rozhodčího - ofsajd.

41:00
    Bartekova pěkná individuální akce zakončená střelou zaměstnalala Přikryla, který musel předvést zákrok betonem.

43:34
    Po nahrávce zpoza branky byl v dobré pozici Martin Heřman, jenže střela mu příliš nesedla, a tak Růžička zasáhl ztlumený touš betonem a následně ho přikryl lapačkou.

42:59
    Nepřesnou rozehru domácích mohl potrestat Dvořák, jenže proti němu stál výborný Růžička, který si poradil s následnou dorážkou střely stejného borce.

44:19
    Nepřesnosti na obou stranách znamenají, že se hra odehrává převážně ve středním pásmu, kde se bojuje o puk.

45:03
    Hosté špatně rozehrávájí a to znamená zakázané uvolnění.

45:14
    Souboj Přikryl vs. Cetkovský má vítěze v prvně jmenovaném. Hostující brankář dobře vyrazill vyrážečkou jedovatý pokus Cetkovského.

45:48
    Ofsajd stěhuje hru do středního pásma. Na vhazování Straka a Rákos.

46:52
    Jeden z nejlepších hráčů dnešního utkání Buchtele se prodíral obranou hostí a vypálil na Přikryla. Ten jeho ránu ukryl ve výstroji.

47:26
    Třetí třetina v lecčem připomíná tu třetinu první. Tedy hokej ne příliš valné úrovně.

47:42
    Nahodil našel ze štěstím Starého, ale ten se ke střele nedostal. Dobře zafungovala obrana hostů z Plzně.

49:09
    Od modré pálil domácí zadák Píša, ale i přes dobrou pozici minul branku.

50:34
    Zaváhání Kaberleho ve středním pásmu mohlo pro hosty znamenat výhodu brejku 3/2. Jenže domácí bek svou chybu napravil, a tak z toho není nic.

51:09
    Dva zajímavé momenty v ČEZ Areně! Nejprve mohl do odkryté branky skórovat Rákos, ale puk nezkrotil. A na druhé straně ze strany ujížděl Martin Straka, kterého však vychytal Růžička, jenž jeho ránu vyrazil mimo.

51:57
    Ani jeden celek zjevně nechce do prodloužení a tomu se přizpůsobuje hra. V slušné pozici se zjevil Pineault, který následně pálil. Jeho střelecký pokus ale mířil přímo doprostřed branky, kde stál Přikryl.

52:50
    Johnson zavařil domácí obraně, když se jednoruč zkoušel vecpat před Růžičku, ta se ale překvapit nenechala a zakončit mu nedovolila.

54:30
    Ránu Heřmana zlikvidoval vyrážečkou domácí brankář.

56:02
    Velký závar před domácí brankou! Nejprve Kaberle neštastně rozehrál za branku, kde se následně jeden z hostů tlačil před Růžičku. Puk se toulal po brankovišti, ale ani jeden z hostujících forvardů jej do branky nezametl.

57:12
    Po akcí hostí pálil z úhlu Vostřák. Růžička zakročil lapačkou, ale bude se volat videorozhodčímu, poněvadž je možné, že domácí brankář s lapačkou překročil brankovou čáru, což by mohlo znamenat necelé tři minuty před koncem duelu vedení pro hosty z Plzně.

57:12
    Stále se čeká na verdikt videorozhodčího.

57:12
    A rozhodčí Persson dává za pravdu domácím, což znamená, že se bude pouze vhazovat v útočném pásmu hostí.

57:25
    Minelu domácích v rozehrávce mohl potrestat hostující kapitán Straka, ale ten trefuje pouze Růžičku, tedy konkrétně jeho brankařskou masku od které se touš odráží mimo.

58:09
    Dnešní utkání sleduje 8120 diváků.

58:20
    Zohorna se dostal do dobré pozice, jenže nestihl před hostujícími beky zakončit.

58:46
    Zakázané uvolnění hostí stěhuje hru před Přikryla. Vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.

59:08
    A opět je po zakázaném uvolnění puk v hostující třetině.

59:36
    Vlasák rozjel akci a následně pálil Modrý. Růžička však zasáhl dobře betonem.

59:59
    Martin Straka dostává dvě minuty za hákování a Petr Koukal také dvě minuty za nafilmovaný pád.

60:00
    Konec třetí třetiny. Následovat bude prodloužení.

60:15
    Kovář ve hře 3/3 najel do pásma Eatonu, ale jeho ránu Růžička chytá.

60:51
    Infarktové momenty v ČEZ Areně! Nejrpve domácí šli 2/1, ale Bartek s Pivkem Přikryla neprostřelili. Na druhé straně v šanci Vlasák, ale ani on neuspěl.

61:22
    Zajímavé prodloužení pokračuje. Kolář II od modré nahazoval, Přikryl pouze vyrazil a k jeho štěstí pouze na hůl jeho spoluhráče, který následně touš odvrátil.

62:00
    Oba týmy již hrají v plném počtu (4/4).

62:28
    Jeřábek se vydal na výlet, ale již v zárodku jeho útočných choutek ho zastavuje domácí obranný val.

63:08
    Zohornovo nahození hostující brankář v klidu lapil.

63:44
    Znovu Jeřábek, ale ani tentokrát jeho střelecký pokus neprošel až na Růžičku.

64:02
    Necelá minuta do konce prodloužení dává jedinečnou šanci domácím, jak poprvé v sezoně udeřit v přesilové hře, tak rozhodnout zápas. Petr Přikryl dostává dvě minuty za podražení, trest odpyká Lammers.