Ústí n/L – Kadaň 6:2 (kon.) | Benátky n/J – Písek 0:2 (kon.) | Olomouc – Jihlava 2:3 (po s.n.)
Chomutov – Litoměřice 2:1 (kon.) | Znojmo – Chrudim 3:2 (po s.n.) | Tábor – Beroun 2:3 (po s.n.)
Hr. Králové – Havlíčkův Brod 5:3 (kon.) | Vrchlabí – Třebíč 2:0 (kon.)
po s.n.
HC Olomouc
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0 - 0:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 16.10.2010, 17:00 • Zimní stadión Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

Konec zápasu. (19:25:00)

65:00
    Dukla právě vstřelila branku!
    ALEŠ PADĚLEK jako jediný proměňuje svůj nájezd a rozhodl o exportu dvou bodů do Jihlavy. Bez asistence.

Brančík na Řehoře nevyzrál.

Aleš Padělek trefuje

Domin vůbec netrefil branku.

Čachotský zkusil bekhendový blafák, přestřelil.

Polodna zkusil prostřelit Řehoře mezi betony.

První nájezd jel jihlavský Bakus, branku nedal.

Samostatné nájezdy začínají.

Před nájezdy ještě proběhne krátká úprava ledu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    Po sérii střel Žigárdy zalehl puk. Poslední vteřina prodloužení.

64:15
    Olomouc hraje chytře a šetří drahocenný čas.

63:31
    Konec oddechového času.

63:31
    Nepříjemnost pro domácí. Trest na příliš mnoho hráčů na ledě pro Michala Černého. V téže chvíli si tým Kohoutů bere oddechový čas.

62:52
    Ofsajd Jihlavy.

62:11
    Žigárdy přikryl puk před dotírajícím Bezděkem.

61:10
    Čachotský projel celým kluzištěm na Žigárdyho ale nevyzrál.

60:01

Po šedesáti minutách svítí na tabuli shodné skóre 2:2. Potřetí v této sezóně uvidíme v Olomouci prodloužení.

58:05
    Žigárdy tygřím skokem zneškodnil šanci Jeslínka na kterého už zívala prázdná brána.

57:46
    Kotouč poskakoval před brankou Jihlavy, žádný z Kohoutů jej ale netrefil.

57:12
    Kohouti v pěti na ledě.

56:32
    Čachotský z boku Žigárdyho nepřekonal, na druhé straně ujel Pekr s Ministrem ale svou akci nezakončili.

55:25
    Jihlava v plném počtu a začíná svou přesilovou hru.

55:12
    Lhotský podržel ujíždějícího hráče hostů a dostává dvě minuty za držení.

54:50
    Komova střela o pár centimetrů minula branku.

53:25
    Kohouti moho složit reparát z přesilovek, na trestnou odešel Tomáš Kaláb.

53:05
    Hraje se při signalizovaném vyloučení.

52:39

52:29
    Komovu střelu Řehoř vykryl a stihl při tom ještě sundat clonicího Zbořila.

51:30
    Jihlavští hokejisté vyhazují a střídají.

50:39
    Pekr nepřehodil ležícího brankáře Jihlavy. Vzápětí pískán faul, dvě minuty pro Rostislava Malenu za podražení.

49:28
    Domácí vyslali na Řehoře několik střel, žádná ale bránu neohrozila.

48:35
    Domácí se snažili rychle odpovědět. Pekr ale puk z pod ležícího Řehoře nedostal.

47:58
    MICHAL JESLÍNEK střelou z mezikruží vyrovnává. Bez asistence.

46:59
    Žigárdy se bleskurychle přesunul k pravé tyči a výborně vyrazil střelu Oldřicha Bakuse.

46:42
    Na trestnou lavici odjíždí Jakub Bartoň - dvě minuty za podražení.

46:22
    Je to Filip Smejkal, s pomocí spoluhráčů odjel na střídačku.

46:22
    Jeden z olomouckých hráčů zůstal po souboji ležet u mantinelu.

46:02
    Puk v ochrané síti, vhazuje se před jihlavskou brankou.

45:41
    Ondruškovu střelu od modré schoval Řehoř ve výstroji.

44:11
    Komovu střelu od modré Řehoř vyráží betonem.

43:07
    Lhotského střela skončila až v ochrané síti.

Dnešní utkání sleduje 902 diváků.

41:52

41:10
    Ondrušek s Černým ujeli dva na jednoho, nahrávku zblokoval jeden z obránců Dukly.

40:40
    Domácí ve vlastním oslabení zaútočili, Řípova střela šla ale hodně vedle.

40:01

40:00

39:51
    Alexandr Lhotský odchází na trestnou lavici za napadení.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:32
    Přihrávka rukou, vzahuje se ve středním pásmu.

36:36

35:52
    Dobrovolný vystřelil švihem od modré, Žigárdy schoval puk v lapačce.

25:05
    Olomouc dobře brání a vyhazuje.

34:36
    Čachotský stál úplně sám před Žigárdym, byl však sražen Petrem Dominem. Dvě minuty pro olomouckého hráče.

33:48
    Zakázné uvolnění hostů.

33:01
    Záhorovský se zkusil individuálně prosadit, Řehoř jeho slabou střelu vykryl.

31:58
    Bakus ani nadvakrát nedokázal Žigárdyho překonat.

31:11
    Janáček vypálil na Řehoře, ten raději puk zalehl.

30:32
    Miroslav Škumát si troufl sám proti třem, ke střele se však nedostal.

29:45
    Koma místo střely najel až mezi kruhy, tam byl odzbrojen jedním z obránců Jihlavy.

28:36
    Černý hledal před brankou Brančíka, ten promáchl.

28:21
    Zakázané uvolnění, vhazuje se před Řehořem.

27:51

27:00
    Jaroslav Koma vyslal pumelici která se odrazila od horní tyčky před bránu, následně hosté odpálili puk pryč.

26:42
    Hosté zatím dobře brání a nepouští Kohouty na dostřel brány.

26:00
    Dukla vyhazuje kotouč do bezpečí.

25:51
    Za hákování vyloučen hráč Jihlavy Oldřich Bakus.

25:11
    Bakus z první vystřelil, Žigárdy vyráží, následně domácí odpalují puk na zakázané uvolnění.

24:35
    Haluza je na ledě, domácí v plném počtu.

23:47
    Žigárdy teď dvakrát výborně zasáhl proti dvěma střelám Aleše Padělka.

23:35
    Olomouc se znovu osvobozuje.

23:30
    Jiří Řípa vyhodil kotouč do hlediště. Naštěstí pro domácí byl tečován a vylučovat se nebude.

23:02
    A znovu.

22:47
    Kohouti vyhazují.

22:35
    Dvě minuty pro Petra Haluzu za nebezpečnou hru vysokou holí.

22:10
    Tomáš Pitule se teď těžce zvedal z ledu, bude ale v pořádku.

21:40
    Branka domácí hodně nabudila, jsou teď aktivnějším týmem.

20:55
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Velmi nenápadná akce končí gólem. Ministr nahodil puk na Řehoře, ten jej vyrazil pouze do rohu a z velkého úhlu MICHAL ČERNÝ trefuje pod břevno. Asistence: Milan Ministr.

20:01

V průběhu první přestávky si fanoušci obou týmů zpestřili volnou chvíli fotbálkem na ledě. Tento zápas v počtu tří hráčů na každé straně skončil smírně 1:1.

20:00

18:42
    Kaláb vystřelil švihem, Žigárdy kryje.

18:32
    Vhazuje se před Žigárdym.

17:01
    Smejkal nezachytil Haluzovu přihrávku, píská se zakázané uvolnění pro domácí.

16:47
    Lukáš Krupka vystřelil na Žigárdyho, ten raději puk podržel v lapačce.

16:12
    Hokejisté Jihlavy odpálili puk na zakázané uvolnění.

15:27
    V těchto chvílích sledujeme hlavně urputný boj o pásmo a držení kotouče.

13:36
    Žigárdy zalehl nebezpečně skákající kotouč ve svém brankovišti.

12:32
    Ale nakonec domácí přesilovku využívají. Zcela osamocený RICHARD BRANČÍK bekhendovou střelou překonává Řehoře. Asistence: Jiří Řípa, Jakub Bartoň.

11:47
    Olomouci se vůbec nedaří natrvalo se usadit v obraném pásmu hostů.

11:11
    Jihlava ve čtyrech.

11:04
    Domácí budou hrát sedm vteřin přesiovku pět na tři. Dvě minuty pro Pavla Staňka za podražení.

10:20
    Znovu je kotouč bezpečně od jihlavské brány.

9:35
    Bartoň vystřelil od modré, Řehoř kryje. Následně hosté vyhazují.

9:11
    Polodna ujížděl do brejku byl však zahákován Janem Zeleným. Dvě minuty pro hráče Dukly.

7:57
    Totožná situace jako při prvním góle, střelu Kalába však Žigárdy vyrazil, následná dorážka šla hodně nad bránu.

6:52

6:20
    Kohouti znovu vyhazují puk do bezpečí.

5:47
    Matěj Pekr mohl srovnat, jeho střelu však zblokoval jeden z hostujících obránců.

5:22
    Domácí vyhazují.

5:12
    Pavel Staněk pálil od modré, Žigárdy jeho střeu vykryl.

4:52
    První vyloučení zápasu je tady. Dvě minuty pro Richarda Brančíka za držení protihráče.

3:45
    Kohouti ted uzamkli Duklu v obraném pásmu, ale Domin ani Haluza Řehoře nepřekonali.

1:43
    Zakázané uvolnění hostů.

1:37
    Černý střílel z úhlu, Řehoř vyrazil střelu do rohu.

1:02
    Hosté ujeli v brejku dva na jednoho a DANIEL HODEK prostřelil Žigárdyho. Asistence: Oldřich Bakus.

0:24
    Zakázané uvolnění Dukly.

0:08
    Domácí vyhráli úvodní buly a zakládají útok.

00:01

Utkání za malou chvíli začne. Domácí svatyni bude bránit Štefan Žigárdy, mužem v masce na druhé straně je Milan Řehoř.

Pikantní bude dnes především souboj trenérů. Zatímco v loňské sezoně Petr Fiala s Petrem Vlkem dovedli společně Kohouty do semifinále play off, dnes proti sobě stojí jako soupeři.

Dnes na sebe narazí dva týmy s opačných pólů tabulky. Domácí Olomouc se krčí až na dvanáctém místě, když z posledních čtyř zápasů vydolovala pouhé dva body. Jihlava naopak zaznamenala skvělý start do sezony a v tabulce jí patří třetí místo za ambiciózní dvojicí Chomutovem a Ústím nad Labem.

HC Olomouc: Žigárdy (Sedlář) – Bartoň, Janáček, Vyrůbalík, Koma, Ondrušek, Lhotský, Bořuta, Staněk – Polodna, Ministr, Kucharzcyk – Černý, Brančík (C), Řípa – Zbořil, Záhorovský, Pekr – Haluza, Domin, Smejkal.

HC Dukla Jihlava: Řehoř (Šťastný) – Suchý, Ficenc, Kaláb, Malena, Dobrovolný, Staněk, Zelený, Posmyk – Čachotský, Bakus (C), Hodek – Škumát, Bezděk, Jeslínek – Krupka, Padělek, Pitule – Hollý, Man.

Rozhodčí: Smitka – Guth, Rittich.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ondřej Pavelka

Branky a nahrávky: 13. Brančík (Řípa, Bartoň), 21. Černý (Ministr) - 2. Hodek (Bakus), 48. Jeslínek, 65. Padělek

HC Olomouc: Žigárdy (Sedlář) – Bartoň, Janáček, Vyrůbalík, Koma, Ondrušek, Lhotský, Bořuta, Staněk R. – Polodna, Ministr, Kucharzcyk – Černý, Brančík (C), Řípa – Zbořil, Záhorovský, Pekr – Haluza, Domin, Smejkal.
    HC Dukla Jihlava: Řehoř (Šťastný) – Suchý, Ficenc, Kaláb, Malena, Dobrovolný, Staněk P., Zelený, Posmyk – Čachotský, Bakus (C), Hodek – Škumát, Bezděk, Jeslínek – Krupka, Padělek, Pitule – Hollý, Man.

Rozhodčí: Smitka – Guth, Rittich