Havířov – Vsetín 2:3 (kon.) | Sparta – K. Vary 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:4 (kon.)
Motor ČB – Letňany 2:3 (kon.) | Ústí n/L – Litvínov 3:6 (kon.) | Písek – Hr. Králové 2:5 (kon.)
Chomutov – Plzeň 2:3 (po s.n.) | Havlíčkův Brod – Liberec 3:2 (kon.) | Olomouc – Zlín 6:4 (kon.)
Slavia – Kladno 3:6 (kon.)
HC Olomouc
6:4 (4:0, 0:2, 2:2)
Berani Zlín
Sobota 23.10.2010, 15:30 • Zimní stadión Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

HC Olomouc: Lukáš (Kochta) – Němec, Hes, Škůrek, Novotný, Jirák, Paksi, Zpěvák, Jergl A., Bauer, Zitka, Rašner, Vondra, Ostřanský, Koutský, Macek, Kunce, Schejbal, Peštuka.

PSG Zlín: Rozum (Dohnal) – Buchta, Strojil, Stuchlík, Galuška, Papežík, Burša, Skočík, Tomeček, Macharáček, Popelka, Jurík, Sekerka, Matula, Hrazdíra, Sedláček, Vaculín.

Rozhodčí: Minář – Novotný, Šimčík..

00:01

0:17
    Hostující přechod do útoku brzdí zdvižená pravice čárového.

1:15
    V přečíslení dva na jednoho nahrával Hes na Kunceho. Olomoucký útočník ale nedokázal přehodit kotouč přes beton zlínského gólmana.

1:45
    Petr Burša trefil z levého kruhu tyčku domácí klece.

2:18
    První dnešní vyloučení. Tomáš Skočík (ZLN) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

2:41
    Hosté se zatím úspěšně brání. Vhazuje se před olomouckým brankářem.

3:21
    Přesto, že hrají Hanáci přesilovou hru, hraje se stále v jejich obranném pásmu.

3:37
    Střela Petra Vondry ztečována do ochranné sítě.

3:51
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí se přece jen v přesilovce ujímají vedení. ALEŠ JERGL vybruslil zpoza zlínské klece a osamocen nadvakrát překonal Rozuma. Bez asistence.

4:28
    Kohouti se během jediné minuty podruhé prosazují. JINDŘICH ZITKA se po samostatné akci dostal až mezi kruhy, odkud vyslal přesnou střelu do pravého horního růžku branky. Bez asistence.

5:50
    Za hrubost si odsedí dvě minuty Michal Popelka (ZLN).

6:33
    Ševci se osvobozují a sami zakládají protiútok.

6:51
    Zlínští zašlápli kotouč v rohu kluziště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

7:10
    Hanáci využívají i svou druhou početní výhodu. Ve valné hromadě před Rozumem se nejlépe zorientoval ALEŠ JERGL a poslal svým druhým gólem v utkání Kohouty do tříbrankového trháku. Asistence: Milan Ostřanský.

8:42
    Hosté se snaží o rychlou odpověď a kombinují v útočném pásmu.

9:43
    Obrovská šance Ševců! Nahozený kotouč se od mantinelu odrazil přímo před domácího gólmana, který si jej ale nevšiml. Naštěstí pro domácí nedokázal dotírající Pavel Sedláček posunout černou gumu za záda Lukáše.

11:08
    Po přihrávce Hese se před Rozumem sám zjevil Daniel Kunce, ale bekhendovým blafákem na zlínského gólmana nevyzrál.

12:29
    Už je to o čtyři. Střela Jiřího Peštuky propadla zlínskému strážci branky mezi betony a zastavila se těsně před brankovou čárou. Toho si jako první všiml domácí ALEŠ JERGL a svou třetí brankou v utkání završil již ve třinácté minutě hattrick. Asistence: Jiří Peštuka, Milan Ostřanský.

13:40
    Domácí hrají uvolněně a svého soupeře skoro k ničemu nepouští.

14:14
    David Jurík se už už chystal zakončit, ale v poslední chvíli mu kotouč z hokejky sebrali domácí obránci.

16:12
    Kohouti mají kotouč ve svém držení v útočném pásmu.

17:33
    Zlínští mladíci mají kotouč na svých hokejkách a zaměstnávají obranu soupeře.

17:50
    Početní výhoda pro Zlín. Martin Němec (OLO) odchází na dvě minuty za hrubost.

18:09
    Obránci Mory se s ničím nemazlí a rychle vyhazují kotouč na druhou stranu kluziště.

18:36
    Hostujícímu kapitánovi se zřejmě něco nelíbilo a tak pronesl několik neslušných slov na adresu hlavního rozhodčího. Ten mu za jeho slovník vyměřil osobní trest za nesportovní chování.

18:55
    Lukáš Buchta nebezpečně pálil, ale tvrdá rána skončila jen na hrudi domácího gólmana.

19:50

20:00

Je za námi prvních dvacet minut a domácí mají utkání pěvně ve svých rukou. Kohouti už od čtvrté minuty vedou zásluhou Aleše Jergla, který ani ne o deset minut později oslavil hattrick. Dalším úspěšným střelcem v olomouckém dresu byl Jindřich Zitka. Hostující PSG si sice vypracovalo několik příležitostí ke skórování, ale domácí gólman zatím za svá záda žádný kotouč nepustil.

Druhá třetina začne přibližně v 16:20.

20:01

20:15
    Hned v úvodu třetiny se dostal do vynikající příležitosti Aleš Jergl, ale čtvrtou branku nevstřelil. Zatím.

20:30
    Přesilovka pro Ševce. Za zdržování hry jde pykat David Škůrek (OLO).

21:11
    Od modré pálil David Macharáček. Jeho pokus vyrazil Lukáš jen na hůl Tomečka. Ani ten však na olomouckého gólmana nevyzrál.

22:14
    Hostům se nadaří udržet kotouč na svých holích a ztrácejí pásmo.

22:30

23:00
    V rohu kluziště zůstal ležet hostující Lukáš Buchta, kterého při svém rychlém průniku doslova zboural jeden z olomuckých obránců.

Nicméně o faul se nejednalo a hostující hráč je již na bruslích. Hra bude pokračovat,

23:20
    Tenotkrát se ale už bude vylučovat. Daniel Kunce (OLO) si vysloužil dvě minuty za hákování.

23:50
    Hostující pětice si špatně rozuměla a svou nepřesnotí přišla o pásmo.

24:44
    Zlín právě vstřelil branku!
    Početní výhodu ale nakonec hosté využívají. Poté co se domácím nepodařilo vyhodit kotouč ze svého pásma, se k puku dostal DAVID HRAZDÍRA, který z pravého kruhu mířil nad rameno Lukáše. Asistence: Jan Strojil.

25:54
    Dvě minuty za napadení si vysloužil Richard Vaculín.

26:37
    Hostující obrana vyhodila kotouč mimo hrací plochu. Domácí střídačka se stěžuje, ale rozhodčí ukazuje jasně - kotouč se dotkl mantinelu.

27:10
    Domácím se zatím v přesilové hře nedaří probojovat do útočného pásma.

27:40
    Kohouti budou pykat za svou nedisciplinovanost. Za příliš mnoho hráčů na ledě jde na trestnou Milan Ostřanský.

27:54
    Hosté v plném počtu. Krátká přesilovka pro Ševce.

28:38
    Hosté několika střeleckými pokusy ohrozili domácí klec.

29:41
    V době, kdy domácí hráli v pěti, fauloval před vlastní brankou Jakub Schejbal. Za krosček dostává menší dvouminutový trest. Domácí jdou znovu do čtyř.

30:38
    Zcela mimo hru fauloval hráč PSG Pavel Sedláček. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

31:41
    Kohouti v pěti. Krátká přesilovka pro Moru.

32:00
    Hanáci zakládají útok za vlastní brankou.

32:25
    To se jim ale nedaří a hosté získávají kotouč.

32:33
    Ševci ve vlastním oslabení snižují na rozdíl dvou branek. TOMÁŠ SKOČÍK dostal kotouč mezi kruhy a zcela osamocený měl dostatek času na přípravu a realizaci přesného zásahu. Bez asistence.

32:38

33:48
    Hosté přebírají otěže utkání. David Jurík se po pravé straně protáhl až před Lukáše. Ten ale jeho pokus zlikvidoval.

34:13
    Další šance Zlína. Michal Popelka podobně jako jeho spoluhráč využil pravou stranu pro únik a následné nepřesné zakončení.

35:03
    Šance střídá šanci. Nejprve se na jedné straně nedokázal sám před gólmanem prosadit Dominik Novotný. Hned z následného protiútoku ujížděl sám na Lukáše JaroslavTomeček, ale trefil jen pravou tyčku domácí klece.

36:39
    Tomáš Skočík dostal puk do jízdy a sám unikal na olomouckého strážce branky. Druhou branku v zápase ale zatím nepřidává.

37:07
    Boj o kotouč za bránou domácích za vyznívá pro Kohouty.

38:15
    Trma vrma před Lukášem. Ani jeden z hostujích útočníků se ale nezorientoval, a tak kotouč skončil na domácích hokejkách.

39:01
    Puk zašlápnut u střídačky hostů. Bude se vhazovat.

40:00
    Chvíli před druhou sirénou zasáhl Jakub Schejbal (OLO) protihráče a první minuty třetí části tak začne na trestné.

40:00

Ve druhé části se hra hostů zlepšila. Domácí měli plno problémů v obraně a dvakrát kapitulovali. Velkou zásluhu na tom, že se Zlín prosadil pouze dvakrát, má domácí gólman Jan Lukáš.

Třetí část začne přibližně v 17:10.

40:01

40:21
    Hosté mají přesilovku a ženou se směrem k Lukášovi.

41:34
    Jiří Peštuka osvobozuje svůj tým.

42:00
    Domácí přečkali početní nevýhodu a už jsou na ledě v pěti.

43:03
    Kohouti odskakují na rozdíl tří branek. A opět u toho byla domácí třiadvacítka. V přečíslení tři na dva olomoucká trojice úplně vyšachovala obránce a ALEŠ JERGL dorazil kotouč za bezmocného Rozuma. Asistence: Milan Ostřanský.

44:00
    Jindřích Zitka během několika sekund dvakrát zaměstnal hostujícího gólmana. U obou pokusů byl Kevin Rozum připravený.

44:07
    Oddechový čas pro hosty.

45:24
    Za nebezpečnou hru vysokou holí oslabuje svůj tým Martin Němec (OLO).

45:54
    Hosté se sami připravují o pásmo. Jeden z hráčů Zlína přihrál v útočném pásmu rukou.

46:47
    PSG si nic nevypracovalo. Kohouti vyhazují.

47:24
    Hanáci přežili oslabení bez úhony. Němec je na ledě.

47:57
    Tvrdý projektil Jakuba Schejbala končí v náruči Rozuma.

48:40
    Martin Sekera svým pohybem motal hlavy všem domácím obráncům. Ke střele se ale zlínský hráč nedostal.

50:07
    Na začátku poslední desetiminutovky hosté snižují. DAVID HRAZDÍRA odzbrojil ve středním pásmu olomouckého hráče a po pravé straně se dostal až před Lukáše, kterého bekhendovým blafákem prostřelil. Bez asistence.

50:40
    Michal Popelka z úhlu zkusil propálit Lukáše, který byl zrovna bez hokejky.

52:00
    Zlín má na zvrat ještě osm minut.

52:59
    Kohouti mají plno starostí se soupeřovými střelami.

54:18
    Domácí se neženou dopředu. Spíše vyčkávají na chybu Zlína.

54:36
    Tvrdý projektil Tomáše Skočíka skončil na vyrážečce domácího gólmana.

55:10
    Na druhé straně zkusil štěstí Jiří Hes, ale Rozum jeho ránu ukryl ve výstroji.

55:58
    David Papežík s lehkostí tanečnice proplul domácí obranou. Sám před Lukášem ale zazmatkoval a poslal puk vysoko nad.

56:06
    PSG má šanci zkorigovat výsledek. Za hrubost vykázán ze hřiště Petr Paksi.

57:22
    Hanáci se osvobohují.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:06

58:52
    Je zaděláno na drama. Hostující útočníci předvedli v útočném pásmu kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci stál LUKÁŠ BUCHTA, který snížil na rozdíl jediné branky. Asistence: David Jurik, David Hrazdíra.

59:34
    Domácí hráči zalehli v útočném pásmu kotouč. Hra se přesunuje do středu kluziště.

59:48
    Hosté zkouší power-play, ale jejich útočnou snahu zastavuje ofsajd.

59:57
    Střelou přes celé kluzištrě rozhoduje o osudu utkání domácí JIŘÍ PEŠTUKA. Bez asistence.

60:00
    Konec zápasu. (17:39:45)

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 4. Jergl A., 5. Zitka, 8. Jergl A. (Ostřanský), 13. Jergl A. (Peštuka, Ostřanský), 44. Jergl A. (Ostřanský), 60. Peštuka - 25. Hrazdíra (Strojil), 33. Skočík, 51. Hrazdíra, 59. Buchta (Jurík, Hrazdíra)

Berani Zlín: Rozum (Dohnal) – Buchta, Strojil, Stuchlík, Galuška, Papežík, Burša, Skočík, Tomeček, Macharáček, Popelka, Jurík, Sekerka, Matula, Hrazdíra, Sedláček, Vaculín.

Rozhodčí: Minář – Novotný, Šimčík.