K. Vary – Chomutov 6:4 (kon.) | Plzeň – Ústí n/L 7:0 (kon.) | Hr. Králové – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.)
Vsetín – Vítkovice 3:4 (kon.) | Kometa Brno – Havířov 3:1 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 6:4 (kon.)
Pardubice – Motor ČB 1:4 (kon.) | Třinec – Olomouc 3:4 (kon.)

59:22
    Po kontaktu u mantinelu se s bolavou grimasou v tváři na střídačku ubírá Josef Daněk, sudí nevylučuje.

58:55
    Bača je na střídačce, Valaši hrají v šesti!

58:34
    Ve stejném čase si domácí lavička bere oddechový čas.

58:34
    Icing Vítkovic

57:54
    Bača před dotírajícím Zdráhalem ukryl kotouč do lapačky, vhazovat se bude po jeho pravici.

57:15
    Vsetín vstřelil branku!
    Kuriózní situace: Hlavní sudií nejprve gól JAROSLAVA JANEBY neuznal, názor změnil až po konzultaci s brankovým rozhodčím. Vítkovičtí hráči silně protestují, ale Jeřábek své rozhodnutí už nezmění. Asistence: Dominik Tobola.

55:15
    Vítkovický Marek Holý si odsedí dvě minuty za vysokou hůl. Co je však horší, domácí gólman Kohn opouští kluziště jen za doprovodu spoluhráčů. Jeho místo zaujímá náhradník Maxmilián Bača.

54:58
    Menší šarvátka u mantinelu končí vyloučením Michala Cháni (VIT) a Dominika Pokorného (VSE) shodně na 2 minuty za hrubost.

54:31
    Od modré to zkusil Zuzaník, Kohn se však na švestkách nachytat nenechal.

54:17
    Kotouč končí zašlápnut v levém rohu vsetínské třetiny.

53:31
    Vašíček se prokličkoval mezi dvěma bránícími hráči a z mezikruží to na Seiferta zkusil švihem. Bohužel pro Vsetín trefil jen dobře postaveného vítkovického gólmana.

52:20
    A už ani nevymyslí. Vsetín je kompletní.

51:43
    Hosté zatím v přesilovce nic nevymysleli.

50:20
    Michal Žák (VSE) si odsedí 2 minuty za podražení.

49:05
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ostravené zamkli ke konci přesilovky domácí v jejich obranné třetině a kotouč nakonec se štěstím dopravil za Kohnova záda DOMINIK PLÁŠEK Asistence: Marek Bail a Marian Máj.

48:48
    A znovu. Valaši se v tomto oslabení brání dobře.

48:00
    Vsetín vyhazuje puk do středního pásma.

47:16
    Lukáš Stodůlka (VSE) oslabí svůj tým vyloučením na dvě minuty za podražení.

47:14
    Zuzaníkova propagační střela od modré končí po teči v ochranné síti nad vsetínskou brankou.

46:37
    Tomáš Kovář zkusil Kohna překvapit z otočky, ale trefil jen boční konstrukci jeho klece.

45:21
    Ptáčník naskočil znovu do hry a hned se prezentoval střelou zápěstím na Seifertovu lapačku. Ta byla však v pravý čas na pravém místě.

43:25
    Holý je na ledě, ale Valaši pokračují v tlaku.

42:47
    Obrovský tlak Vsetína před Seifertem končí vyhozením puku hosty přes všechny čáry.

42:08
    Ptáčník se znovu objevil na ledě, ale možná ne na dlouho. Do dolních partií těla totiž schytal bombu Josefa Daňka od modré a znovu opouští led v bolestech.

41:25
    A Marek Holý je vzápětí vyloučen na dvě minuty za hákování.

41:12
    Marek Holý z bezprostřední blízkosti netrefil prázdnou bránu!

40:50
    Po střetu s hostujícícm obráncem se z ledu těžce zvedá Martin Ptáčník a za pomoci spoluhráčů opouští hrací plochu. Uvidíme, zda vsetínský střelec bude moct pokračovat...

40:01

40:00
    Druhá třetina skončila. Jestliže v první dvacetiminutovce byli mírně lepším celkem domácí, ve druhé části měli více ze hry Vítkovičtí. Valaši mohou litovat laciné branky ze závěru třetiny, kterou se Ostravané dostali do vedení. Třetí dějství začne asi v 18:02.

38:37
    VOJTĚCH TOMI využil chyby Tomáše Vašíčka na útočné modré, přesprintoval jej a nekompromisně zavesil. Vítkovice jdou do vedení. Asistece: Marek Kubis.

38:03
    Žák je na ledě, domácí se osvobozují.

37:02
    Valaši ale dobře brání a soupeře z Vítkovic zatím v tomto oslabení k ničemu nepustili.

36:03
    Michal Žák (VSE) fasuje dvě minuty za hákování. Domácí nabízejí Vítkovicím početní výhodu ve velmi nevhodnou dobu...

35:52
    Tečovaná střela Marka Baila končí v hledišti.

35:00
    Hostům po vstřelené brance narostla křídla a v této fázi hry Vsetínské přehrávají.

34:01
    Na konci rychlé kombinační akce hostů stál JAN HUDEČEK, který přesně mířenou střelou nedal Kohnovi žádnou šanci a vyrovnal na 2:2. Asistence: Patrik Zdráhal a Martin Blahuta.

31:30
    Z početní výhody ale domácí nevytěžili nic, Ostravené jsou v plném počtu.

29:45
    Valaši hrají v pěti, začíná jejich zkrácená přesilovka.

29:30
    Marek Kubis (VIT), putuje za katr pro nedovolené bránění.

29:28
    Tomáš Vašíček vypíchl vítkovickým obráncům puk a uháněl na Seiferta. Kotouč si ale pustil daleko před sebe, takže se ho vítkovický gólman rozhodl vypíchnout. U puku byl ale dříve Vašíček, jemuž se tím otevřela prázdná brána. Vsetínský bek však zívající klec minul!

27:45
    Petr Hradil (VSE) si odsedí dvě minuty za držení. Jak Vítkovice naloží s početní výhodou?

26:51
    Martin Blahuta si nabruslil do prostoru mezi kruhy a jen o několik centimetrů minul vsetínskou klec!

25:34
    Kysučan nyní pořádně zamotal vsetínským zadákům hlavu, když se prokličkoval přes dva bránící hráče. Situaci vyřešila Kohnova hbitá lapačka.

24:42
    Ve skrumáži před Seifertem se nejrychleji zorientoval Kývala, ale poslal puk mimo tři tyče.

23:20
    Obránce VÍTĚZSLAV PELC napřáhl na modré a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Valaši využívají přesilovku a jdou do vedení. Asistence: Martin Štrbík a Martin Ptáčník.

22:36
    Vojtěch Černín (VIT), 2 minuty za hákování.

22:03
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

21:48
    MAREK BAIL vypálil od modré a jeho střela prošla vsetínskému Kohnovi mezi betony. Bez asistence.

21:01
    Kohnovu připravenost prověřil od modré Cháňa, jeho střele scházely centimetry.

20:01

Úvodní dvacetiminutovku vyhráli starší dorostenci VHK Vsetín 1:0 a nutno dodat, že zaslouženě. V úvodu se sice domácí tým, postrádající oporu Ondřeje Slováčka, rozjížděl pomaleji, od poloviny třetiny si ale začal vytvářet převahu, kterou neustále stupňoval. V 17. minutě byli domácí odměněni, když se prosadil Stodůlka. Do druhé dvacetiminutovky ale vstoupí Vítkovičtí s převahou jednoho muže v poli, budou mít tak dobrou příležitost ke smazání jednobrankového manka. Druhá třetina začne přibližně v 17:15.

20:00

19:47
    Hned po bully vypálil bombu od modré Hawlík a touš jen o centimetry minul levou tyč vsetínské branky.

19:42
    Hosté se dostávali do vyložené brankové příležitosti, Ptáčníhovi proto nezbylo nic jiného než zatáhnou za záchrannou brzdu - 2 minuty, hákování.

19:03
    Ptáčník našel před brankou najetého Štrbíka, ten ale z bezprostřední blízkosti Seiferta nepřekonal.

17:19
    Dominik Pokorný se po pravém křídle protlačil až před hostujícího brankáře. S jeho pokusem si ještě Seifert dokázal poradit, po dorážce LUKÁŠE STODŮLKY se již ale natahoval marně. Vsetín tak využil přesilovku. Asistence: Dominik Pokorný.

16:58
    Štrbík to zkoušel zpoza brány, na Seifert si ale nepřišel.

16:16
    Po Ptáčníkově střele hosté vyhazují.

15:38
    Valaši z tlaku vytěžili alespoň přesilovou hru. Na trestnou lavici míří Cháňa za hákování.

15:31
    Puk zašlápnutý v rohu za vítkovickou brankou.

14:40
    Domácí stupňují svůj tlak. Druhá vsetínská formace nyní dlouho motala hosty kolem jejich branky, ti však zatím stíhají odklízet puk do bezpečí.

13:34
    Další zákrok Seiferta, proti zakončení Štrbíka.

13:13
    Daňkovu střelu z otočky Seifert ukryl ve své výstroji.

13:08

12:50
    Domácí hráči postupně přebírají iniciativu, nyní jsou oni aktivnějším celkem. Výraznější šanci si ovšem zatím nevytvořili.

12:28
    Kohout s Neuwirthem nyní vytvořili zmatek před hostující svatyní, Seifert si ale, byť s menšími obtížemi, dokázal poradit.

11:49
    Před dotírajícími hráči Vítkovic ukryl raději Kohn kotouč do bezpečí. Vhazovat se bude po jeho levici.

11:00
    Tvrdou střelu od modré Seifert pohotově vyrazil.

10:47
    Pokus o vysunutí Celnera skončil zaházasým uvolněním modrých.

10:04
    Žák vyzkoušel Seifertovu pozornost ze středního pásma, brankářova vyrážečka ovšem s kotoučem neměla nejmenší problém.

9:27
    Štrbík to zkusil zadovkou, vítkovický mladík s maskou byl ale na místě.

9:21
    Tobolovu aktivitu v útočném pásmu překazili hosté za cenu zakázaného uvolnění.

8:23
    Zblokovaná střela Kubise minula domácí svatyni.

7:13
    Valaši se ubránili, vyloučený Brida je na ledě.

6:31
    Vítkovice zamkly Vsetín v jeho pásmu, Kysučan ale zblízka Kohna nepřekvapil

5:48
    Zdráhal se efektně uvolnil na útočné modré a z levého střelu vypálil tvrdou ránu na Kohna, ten měl ale betony na místě.

5:32
    Domácí se pokusili a rychlý kontr v oslabení, zastavil je ale ofsajd.

5:13
    A máme tu první vyloučení. Za faul kolenem zamířil na trestnou lavici vsetínský Brida.

4:50
    Vsetínskou kombinaci v útočném pásmu zastavila nepřesnost.

4:04
    Hra se přestěhovala do středního pásma, sledujeme zatím opatrnou oťukávanou.

2:41
    Tomáš Kovář to zkusil z pravého kruhu, domácí branku ale minul.

2:21
    Hra se sice přelévá na stranu, aby celky ale končí i s toušem v rozích za brankami.

0:50
    Hosté hned zahrozili z přečíslení, odbánce Pelc ale dokázal přihrávku zneškodnit.

00:01

Vítkovice mají ve svých řadách Australana Nathana Wolkera (1994), jednoho z největších hokejových talentů tamní líhně. Čech Vladimír Rubeš, který trénuje seniorský národní tým Austrálie, by rád mladého útočníka nominoval na blížící se mistrovství světa Divize 2, které se bude konat v Melbourne. Bohužel Wolker dnes do Vsetína nedorazil, stejně jako Patrik Kovář, obránce, který přišel v létě do Vítkovic právě z konkurenčního Vsetína.

Vítkovice okupují 4. místo v tabulce skupiny Východ. Ostravský tým má za sebou šňůru tří vítězných utkání v řadě, když dokázal porazit Jihlavu, Zlín a Třinec. Svěřenci trenéra Pavla Hulvy tím dali zřejmě definitivně zapomenout na šestizápasovou šňůřu bez výhry, která je trápila na přelomu září a října.

Vsetínští tabulku vedou se čtyřbodovým náskokem na Třinec. Výběr trenéra Luboše Jenáčka v posledním víkendovém dvojkole dokázal dvakrát vyhrát, čímž se dostal do herní pohody. Tu bude dnes večer proti Vítkovicím potřebovat, neboť se bude muset obejít bez opory Ondřeje Slováčka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Václav Trávníček

Branky a nahrávky: 18. Stodůlka (Pokorný), 24. Pelc (Štrbík, Ptáčník), 58. Janeba (Tobola) - 22. Bail, 35. Hudeček (Zdráhal, Blahuta), 39. Tomi (Kubis), 50. Plášek (Bail, Máj)

VHK ROBE Vsetín: Kohn (Bača) - Galia, Pelc, Hradil, Žák, Vašíček, Báchor, Štědrý, Neuwirth, Daněk, Pokorný, Štrbík, Ptáčník, Stodůlka, Kohout, Kývala, Janeba, Brida, Tobola.
    HC Vítkovice Ridera: Seifert (Svoboda) - Hawlík, Zuzaník, Blahuta, Kubis, Cabák, Černín, Cháňa, Bail, Tomi, Plášek, Kysučan, Kovář T., Máj, Hudeček, Celner, Klečka, Holý, Zdráhal, Čavoj, Sysala.

Rozhodčí: Jeřábek ml. - Gebauer, Lederer