Plzeň – Kladno 3:2 (kon.) | Zlín – Motor ČB 5:3 (kon.) | Litvínov – Sparta 2:1 (kon.)
K. Vary – Třinec 3:2 (po s.n.) | Kometa Brno – Vítkovice 3:2 (kon.) | Slavia – Pardubice 5:4 (po s.n.)
po s.n.
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 19.11.2010, 18:00 • KV Aréna (Karlovy Vary - Tuhnice) • Tipsport extraliga

65:00
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Rozhodující nájezd proměnil PETI KOKKO.

Za Energii jede Kokko. A pod víko posílá Vary znovu do vedení.

Za Třinec jede Růžička. A mezi betony srovnává na 1:1.

První jede domácí Pech. Blafák mu vyšle a proměňuje.

62:45
    Třinec načapán jak hraje v pěti a zákonitě musejí rozhodčí vylučovat. Trest odpyká Ladislav Kohn (TRI).

59:53
    Neskutečné! Domácí vyrovnávají sedm vteřin přede závěrečnou sirénou. LUKÁŠ PECH se jako první zorientoval v houfu těl a prostřelil Hamerlíka mezi betony. Asistence: František Skladaný.

49:50
    Melenovský hned nadvakrát dorážel bezprostředně u Hamerlíka, ale třinecký gólman obě šance lapil.

49:06
    Předchozí faul Třinečtí rozhodčím vymluvili, ale nyní už se vážně vylučuje. Stanislav Hudec (TRI) musí odpykat dvě minuty za hákování.

45:47
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinecký obrat je dokonán. Hosté zavezli puk od pásma. Nejprvě pálil Polanský, ale jeho ránu ještě Mensator se štěstím vyrazil. Následně si však puk dojel MARTIN ADAMSKÝ a nad ležícím gólmanem domácích v pohodě poslal svůj tým do vedení. Asistence: Jiří Polanský.

41:58
    Vyloučen Petri Kokko (KVA) na dvě minuty za sekání.

35:12
    Vyloučen Jiří Polanský (TRI) na dvě minuty za sekání.

34:13
    Tak do třetice to MARTINU RŮŽIČKOVI vyšlo. Hosté drželi domácí v klasickém přesilovkouvém tlaku. Po sérii několika přihrávek vystřelil jmenovaný střelec a vyrovnává hru. Asistence: Lukáš Krajíček, Lukáš Zíb.

32:39
    Vyloučen David Nosek (KVA) na dvě minuty za nedovolen bránění.

23:14
    Vyloučen kapitán domácích Václav Skuhravý (KVA) na dvě minuty za podražení.

32:09
    Vyloučen Peter Hamerlík (TRI) na dvě minuty za úmlsné posunutí branky (zdržování hry). Trest za brankáře odpyká Erik Hrňa (TRI).

27:32
    Vyloučen Jakub Čutta (KVA) na dvě minuty za vysokou hůl.

25:10
    Střela Slobody od modré orazítkovala boční tyč !!!

24:47
    První tutocka hostů. Květoň dostal puk před ležícího brankáře, ale ten i tak jeho dorážku lapil bleskurychlou lapačkou.

23:09
    Vyloučen Martin Růžička (TRI) na dvě minuty za sekání.

19:53
    Zřejmě posledním aktem v první třetině zápasu bude vyloučení Ladislava Kohna (TRI) na dvě minuty za podražení.

18:21
    Domácí čeká za dvě vteřiny přesilová hra. Vyloučen je Václav Varaďa (TRI) na dvě minuty za hákování.

16:23
    Rozhodčí vylučuje i přes nelibost domácích ochozů Jakuba Čuttu (KVA) na dvě minuty za nedovolené bránění.

12:06
    Vyloučen obránce Třince Lukáš Krajíček (TRI). Hráč si musí odpykat dvouminutový trest za hákování.

11:24
    Další gólovka domácích. Zaťovič pálil mezi dvěma beky Třince. Hamerlík vyrazil před sebe, kde si střelec puk dojel, ale neprosadil se ani proti ležícímu brankáři.

6:29
    Energie je na vlně. Další tutová šance při úniku dvou proti jednomu. Melenovský našel zcela volného kapitána domácích Skuhravého, který tváří v tvář Hamerlíkovi volil ránu mezi betony, kterou brankář se štěstím vytěsnil.

2:47
    A další tutovka domácích. Skuhravý pálil do Hamerlíka. Od něho se puk odrazil na hůl Kumstáta, ale ten nedokázal skákavý puk dopravot so zcela odkryté části klece.

1:36
    Tak to byl hodně rychlý nástup domácích borců. Milan Procházka ujížděl společně se spoluhráčem do brejku proti jednomu třineckému bekovi. Procházka s pasem váhal, ale nakonec ještě před modrou přihrál PETRI KOKKOVI. Ten si puk zpracoval, najel si s ním dále do pásma a z pravého kruhu se napřáhl k obrovské dělovce, která skončila až za zády bezmocného Hamerlíka. Asistence: Milan Procházka, Rastislav Dej.

00:41
    Hodně nebezpečně pálil Růžička, Zcela sám v mezikruží napřáhl a orazítkoval beton Mensatora. Domácí Energie následně vyhazuje na icing.

Milan Ouředník

Branky a nahrávky: 2. Kokko (Procházka, Dej), 60. Pech (Skladaný), 65. Kokko - 35. Růžička (Krajíček, Zíb), 46. Adamský (Polanský)