Třebíč – Chrudim 3:0 (kon.) | Benátky n/J – Tábor 1:2 (kon.) | Chomutov – Znojmo 1:3 (kon.)
Jihlava – Beroun 2:3 (po s.n.) | Vrchlabí – Písek 4:2 (kon.) | Kadaň – Litoměřice 3:4 (po s.n.)
Ústí n/L – Havlíčkův Brod 4:2 (kon.) | Hr. Králové – Olomouc 4:3 (po pr.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
HC Rebel Havlíčkův Brod
Pondělí 27.12.2010, 18:00 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct (Fiala) – Němeček, Pojkar, Klobouček, Holomek, P. Hořava, Gureň – Čurilla, Alinč, Ludvík – Šagát, Mikulík, Diviš – Kloz, R. Hanzl, Handlovský – Janků, Pajič, Hampl. Trenéři: Petr Rosol, Milan Skrbek.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda (Suchan) – Soldán, Vošmik, Morava, Sova, Pavlík, Krejčík, Zítka – Holec, V. Němec, V. Meidl – Zohorna, Knotek, Rytnauer – Švaňhal, Zábranský, Fiedler – Hadrava, Stromko, Milfait. Trenér: Petr Novák.

Rozhodčí: Jiří Dvořák - Šperl, Flégl.

00:01

00:01
    Úvodní buly získali hosté.

00:25
    Rebelové se dostávají do zakázaného uvolnění.

00:29
    Klobouček zkusil střelu od modré. Branku minul.

00:59
    Meidl nahrál před Orctovo brankou Vojtěchu Němcovi, kterému Orct přímo vyjel z brány. Němec ale branku netrefil.

01:52
    Další pokusy Havlíčkobrodských končí na Orctových betonech.

02:13
    Zakázané uvolnění Lvů.

02:32
    Lvům se nepodařilo přejet skrz střední pásmo a hra byla přerušena opět před Orctem.

03:24
    Oba týmy se snaží vytvořit příhodné postavené pro střelu, ale zatím se nedaří ani na jedné straně.

04:04
    Čurilla od modré nahrál najíždějícímu Alinčovi, který se snažil prostřelit Nerudu. Ten měl ale své betony připravené.

04:57
    Mikulík se sám protlačil středním pásmem až k Nerudovi. Ten mu do střely ale položil hokejku a puk skončil mimo ohrožení branky.

05:28
    Kloz propasíroval puk až těsně před Nerudu, který zprvu nevěděl, kde kotouč je. Nakonec se podařilo havlíčkobrodským obráncům vysunout puk z brankoviště.

06:43
    Janků se pokusil o střelu od modré. Branku přestřelil.

07:43
    Čurilla se pokusil o další střelu, ale Nerudovu svatyni těsně minul.

08:24
    Utkání se zdá být zatím jednostranné. Lvi si dosud s Rebely dělali, co se jim chtělo.

08:39
    Kotouč se dostal k Šagátovi, který stál mezi kruhy pro vhazování. Svůj první pokus promáchl. Druhý pokus se opět odrazil od Nerudových betonů.

10:04
    Lvi právě vstřelili branku!
    V polovině první třetiny nahrál Gureň ve středním pásmu rozjetému ROKU PAJIČOVI, který projel do útočného pásma, obloučkem dojel k rebelské brance a lehce vystřelil. Kvůli zakrytému výhledu neměl Neruda jedinou šanci.

11:10
    Havlíčkobrodské inkasovaný gól nakopl a hrají rychleji a důrazněji než dosud.

11:54
    Vyloučen Hanzl (UNL) za faul kolenem.

12:14
    Rebelové mají velikou šanci srovnat skóre.

12:45
    Obrana Lvů ale hraje tak, jak má a nedává Rebelům žádnou šanci.

13:54
    Přesilová hra hostů skončila. Rebelové si během své přesilovky nevytvořili jedinou slibnější šanci.

14:30
    Jako první se o gól střelou od modré pokusil Holomek. Jeho střela se ale odrazila od Nerudy přímo na hůl ROBINA HANZLA. Ten nejprve trochu soupeřil s pukem, aby jej zpracoval, čímž rozhodil hostujícího gólmana a lehce tak mohl zakončit přesnou švihovkou pod víko.

15:22
    Na dvě minuty za hákování si jde odpočinout Hampl (UNL). Navíc si vysloužil osobní trest 10 minut za nesportovní chování.

15:58
    Rebelové hráli přesilovku až moc agresivně. Za držení hole si jde sednout Pavlík (HBR).

16:15
    Stav hráčů na ledě je vyrovnán a Lvi se úspěšně derou kupředu.

16:22
    Klobouček přihrál Mikulíkovi, jenž dovezl puk za modrou čáru. Chvíli přemýšlel, co s toušem, až si všiml středem najíždějícího MARTINA ŠAGÁTA, kterému přesně přihrál a Šagát tvrdě Nerudu propálil.

17:22
    Lvi hrají v plném počtu. Čeká je přes půl minuty dlouhá přesilová hra.

17:58
    Rebelové v plném počtu.

18:06
    Rozjetý Alinč se snažil překvapit Nerudu. To se mu ale nepodařilo.

18:43
    Šagát se po přihrávce pokoušel podruhé skórovat. Střelu zvednul, ale Neruda svou nohu vyšvihl do stejné výšky.

19:21
    Zakázané uvolnění domácích. Před koncem třetiny se tak bude vhazovat před Orctem.

19:32
    Lvi se již snaží jen udržet skóre a opět vyhazují na icing.

Vyhraná vhazování: 7:21.

První třetina přinesla jednostranný hokej. Lvi si s Rebely doslova hráli jako kočka s myší a výsledkem toho byly tři vstřelené góly. Havlíčkobrodští se nedostali téměř do žádné výraznější šance, nevyužili ani jednu přesilovou hru. Na druhou stranu, nebýt Nerudy, svítilo by na výsledkové tabuli mnohem vyšší číslo, než pouze trojka.

20:01

21:32
    Rebelové si o přestávce odpočali a načerpali nové síly. S těmi se nyní vrhají na soupeře a útočí, jak jen to jde.

23:00
    Hanzl se o prostoru kruhu pro vhazování pokusil prosadit. Svou prudkou střelou ale branku minul.

23:16
    Na dvě minuty vyloučen Meidl (HBR) za podražení.

25:16
    Omlouváme se divákům za technické potíže.

25:35
    Hra se převážně odehrává ve středním pásmu.

27:04
    Zakázané uvolnění hostů.

27:04
    Po zakázaném uvolnění Rebelové nepovoleně vystřídali, a tak rozhodčí vrátili vystřídané hráče zpět na lavičku.

27:43
    Vyloučen Křejčík (HBR) na dvě minuty za podražení.

27:44
    Čurilla ve středním pásmu nahrál Ludvíkovi, ale tomu puk z hole sjel, a tak se hra přelila opět před Orcta.

39:30
    Ani Šagát a ani Mikulík nedokázali tečnout od Nerudy odražený puk do branky.

30:21
    První polovina druhého dějství přinesla mnohem vyrovnanějsí hokej, než třetina první. Rebelové hrají akresivněji, ryhleji, jednodušeji a zatím se jim to vyplácí. Zato Lvi jsou jakoby zaskočení touto náhlou změnou.

31:40
    Dlouhá přihrávka Pojkara skončila na holi Pajiče. Ten ale z příliš ostrého úhlu minul.

32:58
    Oba týmy se vždy stáhnou s pukem do obranné třetiny a všichni společně vyrážejí vstříc nepříteli. Děje se tak docela často.

33:43
    Tečovaný puk končí mimo kluziště.

35:03
    Hanzl získal rychlou přihrávku před Nerudovu branku a svižně vypálil. Neruda chytá.

35:20
    Pojkar vyhodil puk na zakázané uvolnění.

35:31
    Na dvě minuty za hákování si jde oddychnout Morava (HBR).

36:26
    Klobouček od modré nahodil puk na hostujícího gólmana doufaje, ze v následující mele se puk proklepe za Nerudovy záda. Nestalo se tak.

37:31
    Rebelové v plném počtu. Tato přesilovka se Lvům moc nevydařila.

37:37
    Vyloučen Čurilla (UNL) na dvě minuty za sekání.

37:58
    %Gureň zachraňuje situaci a vyhazuje.

38:56
    Morava stojící těsně před orctam tečoval kotouč. Orct měl s pukem velké problémy, ale nakonec jej vystrčil mimo brankoviště.

39:37
    Lvi v plném počtu. Ani tato přesilovka nebyla zrovna slavná.

40:00

Statistiky druhé třetiny:

Zakázaná uvolnění: 1:2.

Ofsajdy: 1:0.

Vyhraná vhazování: 4:11.

Během druhé třetiny už bylo vidět, že se hraje mezi dvěma týmy. Rebelové předvedli, že si nezaslouží jen tak prohrát, kousli se a dali do druhé třetiny všechno. Lvi jejich hrou byli poněkud zaskočeni a nevstřelili jediný gól. To ostatně platí i o Havlíčkobrodských. Jestli se Rebelové vybili ze všech svých sil, nebo si teprte zbytek nechávají na poslední třetinu, to se dozvíme v poslední třetině, která začne cca v 19:32.

40:01

42:10
    Oba týmy se zatím zahřívají aktivní hrou, ale střelecky se zatím příliš nepředvádějí.

43:47
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Ze středního pásma jel Holec k brance, na poslední chvíli přihrál VÁCLAVU MEIDLOVI, který tečoval puk a vsítil jej do branky.

44:08
    Druhý velmi rychlý gól Rebelů! Zohorna přihrál JANU PAVLÍKOVI, který se Orctovi trefil přímo do růžku branky nad lapačku.

Oddechový čas pro domácí.

44:37
    Vyloučení na obou stranách. Pojkar (UNL) a Švaňhal (HBR) vyloučeni na dvě minuty za krosček.

45:00
    Lvům zbbývá celých patnáct minut na to, aby buďto navýšili své vedení, nebo ubránili jednobrankové vedení. Ať tak, či tak, bude to ještě strastiplná cesta.

45:54
    Zato Rebelové jsou spokojeni se svými dvěma rychlými góly a ukazují Lvům, jak se dá hrát hokej lehce. Zvytečně nekombinují a vše hází na branku.

47:01
    Němeček od modré trefil soupeřovy brusle a puk odjel až před Orcta.

47:18
    Po střetu s havlíčkobrodským hráčem odjíždí šagát s bolestivou grimasou z ledu. Nevylučuje se.

47:59
    Lvi se nemohou dostat do útočného pásma.

49:20
    Lvi se teď pokoušeli překonat Nerudu, ale vždy trefili jen jeho betony.

50:15
    Šagát je zpět na ledě.

Dnešní utkání sleduje 2505 diváků.

51:31
    Janků poslal puk do úniku, ale Pajič jej už nestihl zachytit - zakázané uvolnení domácích.

53:25
    Havlíčkův Brod se utábořil před Orctem a nehodlá se odtamtud hnout. Lvi mají co dělat, aby neinkasovali vyrovnávací gól.

54:41
    Handlovský se z prostoru mezi kruhy neprosadil.

55:15
    Janků projížděl středem, získal puk, zakleknul a doklouzávajíc k brance vystřelil. Na oko pěkné, ale odkrytou branku minul.

55:37
    Na dvě minuty za podražení vyloučen Knotek (HBR).

57:00
    Další vyloučení Rebelů. Morava (HBR) vyloučen za držení.

57:00
    Větší šanci si Lvi už nemohou ani přát. Skvělá příležitost skórovat.

57:08
    Meidl ale vyráží puk z pásma.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Budou i poslední celého zápasu?

58:20
    Lvi chvíli tlačili na Nerudu, ale ten odolal. Hra se pak posunula do středního pásma.

58:58
    Oddechový čas pro hosty.

58:58
    Neruda zůstává v brance. Vhazuje se ve středním pásmu.

59:12
    Neruda se užuž chystal na střídačku, ale Havlíčkobrodští se dostali do offsidu.

59:20
    Neruda na střídačce!

59:37
    Do prázdné branky se po přihrávce Kloboučka trefuje RICHARD DIVIŠ.

Vyhraná vhazování: 5:10.

Nejvyrovnanějsí nakonec byla třetí třetina. Rebelové nebezpečně snížili na 3:2, ale Lvi si své vedení ubránili až nakonec vstřelili pojistný gól do prázdné branky. Jelikož Chomutov dnes prohrál, posouvají se Lvi na první místo tabulky. Přeji pěkný zbytek večera, nashledanou.

Dnešní utkání sledovalo 2505 diváků. (21:32:01)

Milan Machát

Branky a nahrávky: 11. Pajič (Gureň), 15. Hanzl (Holomek), 17. Šagát (Mikulík, Klobouček), 60. Diviš (Klobouček, Šagát) - 44. Meidl (Holec), 45. Pavlík (Zohorna)

HC Slovan Ústí nad Labem: Orct (Fiala) – Němeček, Pojkar, Klobouček, Holomek, P. Hořava, Gureň – Čurilla, Alinč, Ludvík – Šagát, Mikulík, Diviš – Kloz, R. Hanzl, Handlovský – Janků, Pajič, Hampl.