Sparta – Ženeva 3:4 (kon.) | Petrohrad – Sparta 4:1 (kon.) | Davos – Team Canada 3:2 (kon.)
SKA Petrohrad
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HC Sparta Praha
Úterý 28.12.2010, 15:00 • Vaillant Arena • Spengler Cup

52:12
    Sparta jde do tří. Bartánus zahákoval Afinogeva a hosté si dvojitou přesilovou hru zahrají více než minutu.

51:18
    Petrohrad dostává šanci navýšit vedení. Vyloučen je Macholda za sekání.

42:46
    Parádní samostatnou akci předvedl Tomáš Karpov, který si ze třech hráčů Petrohradu udělal statisty a dostal se až před Štěpánka, který mu na poslední chvíli puk vypíchl. Protože byl přitom faulován, tak si na dvě minuty odpočine Gusev.

39:50
    SKA dostává týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Spartu čeká krátká přesilovka 5 na 3.

38:16
    Za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen Grebeškov.

35:36
    Ton ujel petrohradské obraně, ale v poslední chvíli ho faulem rozhodil Vorobjev a půjde si odpočinout na trestnou lavici.

34:39
    Petrohrad bude hrát přesilovou hru. Vyloučen je Hanzlík za hákování.

26:50
    Afinogenov po své šanci ještě sekl Bäumleho přes lapačku. To se nelíbilo Philippovi, který se do ruského útočníka pustil a od rozhodčího dostal dvě minuty.

24:38
    Další přesilovka pro Spartu. Vyloučen je Rybin za hákování.

20:27
    Vyloučen je za faul loktem Jašin.

17:20
    Pražané si zahrají přesilovku po držení Kryjukova.

13:40
    Sparta jde po vedoucí brance do oslabení. Vyloučen je Hanzlík.

02:56
    Sparta si zahraje první přesilovou hru zápasu po nedovoleném zákroku Arťjuchina na Karpova.

Lukáš Krupička

Branky a nahrávky: 18. Martensson (Jašin), 18. Rybin, 31. Klimenko (Semjonov), 54. Weinhandl (Jašin, Sušinskij) - 14. Kafka

SKA Petrohrad: Štěpánek (Sokolov) - Fransson, Vorobjev, Grebeškov, Denisov, Gusev, Višněvskij, Semjonov, Petrov - Sušinskij, Martensson, Jašin - Weinhandl, Krijukov, But - Afinogenov, Brylin, Rybin - Arťuchin, Kučerjavenko, Klimenko
    HC Sparta Praha: Bäumle (Pöpperle) - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Du Bois, Hanzlík, Macholda, Husák, Přibyl - Hromas, Kratěna, Ton - Luňák, Broš, Treille - Smoleňák, Peter, Kůrka - Kafka, Karpov, Bartánus

Rozhodčí: Kurmann, Reiber - Küng, Müller