Sparta – Ženeva 3:4 (kon.) | Petrohrad – Sparta 4:1 (kon.) | Davos – Team Canada 3:2 (kon.)
SKA Petrohrad
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HC Sparta Praha
Úterý 28.12.2010, 15:00 • Vaillant Arena • Spengler Cup

53:07
    Petrohrad právě vstřelil branku!

SKA ukázalo Spartě jak se dvojnásobná přesilovka hraje. Rychlá výměna puku vedla až k nepovedené střele Jašina, po které se puk dostal k MATTIASI WEINHANDLOVI, který už neměl problém poslat puk do odkryté branky. Asistence: Alexej Jašin, Maxim Sušinskij.

52:16
    Sušinskij úplně volný vystřelil mezi Bäumleho ruku a tělo. Brankář Sparty jeho pokus kryje, ruský útočník tomu nechce věřit.

52:12
    Sparta jde do tří. Bartánus zahákoval Afinogeva a hosté si dvojitou přesilovou hru zahrají více než minutu.

51:18
    Petrohrad dostává šanci navýšit vedení. Vyloučen je Macholda za sekání.

42:46
    Parádní samostatnou akci předvedl Tomáš Karpov, který si ze třech hráčů Petrohradu udělal statisty a dostal se až před Štěpánka, který mu na poslední chvíli puk vypíchl. Protože byl přitom faulován, tak si na dvě minuty odpočine Gusev.

39:50
    SKA dostává týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Spartu čeká krátká přesilovka 5 na 3.

38:16
    Za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen Grebeškov.

35:36
    Ton ujel petrohradské obraně, ale v poslední chvíli ho faulem rozhodil Vorobjev a půjde si odpočinout na trestnou lavici.

34:39
    Petrohrad bude hrát přesilovou hru. Vyloučen je Hanzlík za hákování.

30:48

SKA jde do dvoubrankového vedení. GLEB KLIMENKO vrátil puk, odražený od zadního mantinelu, před branku, kde se po odrazu od Treilleho brusle svezl po Bäumleho betonu těsně za brankovou čáru. Asistence: Alexej Semjonov.

26:50
    Afinogenov po své šanci ještě sekl Bäumleho přes lapačku. To se nelíbilo Philippovi, který se do ruského útočníka pustil a od rozhodčího dostal dvě minuty.

24:38
    Další přesilovka pro Spartu. Vyloučen je Rybin za hákování.

20:27
    Vyloučen je za faul loktem Jašin.

17:41

Po chybě Macholdy za vlastní brankou si s pukem na holi nabruslil mezi kruhy MAXIM RYBIN a svoji střelou mezi Bäumleho betony posílá v oslabení hosty do vedení. Bez asistence.

17:20
    Pražané si zahrají přesilovku po držení Kryjukova.

17:06

Jašin chytře tečoval nahození, které se dostalo až k volnému TONYMU MARTENSSONOVI, který v poklidu překonal rozhozeného brankáře Sparty. Asistence: Alexej Jašin.

13:40
    Sparta jde po vedoucí brance do oslabení. Vyloučen je Hanzlík.

13:29
    Sparta právě vstřelila branku!

Jako blesk z čistého nebe udeřila Sparta. PETR KAFKA využil špatné rozehrávky obranců Petrohradu. Dojel si pro puk a vymetl pavučinu ve Sťěpánkově brance. Bez asistence.

02:56
    Sparta si zahraje první přesilovou hru zápasu po nedovoleném zákroku Arťjuchina na Karpova.

Lukáš Krupička

Branky a nahrávky: 18. Martensson (Jašin), 18. Rybin, 31. Klimenko (Semjonov), 54. Weinhandl (Jašin, Sušinskij) - 14. Kafka

SKA Petrohrad: Štěpánek (Sokolov) - Fransson, Vorobjev, Grebeškov, Denisov, Gusev, Višněvskij, Semjonov, Petrov - Sušinskij, Martensson, Jašin - Weinhandl, Krijukov, But - Afinogenov, Brylin, Rybin - Arťuchin, Kučerjavenko, Klimenko
    HC Sparta Praha: Bäumle (Pöpperle) - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Du Bois, Hanzlík, Macholda, Husák, Přibyl - Hromas, Kratěna, Ton - Luňák, Broš, Treille - Smoleňák, Peter, Kůrka - Kafka, Karpov, Bartánus

Rozhodčí: Kurmann, Reiber - Küng, Müller