Pardubice – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Liberec – Třinec 2:3 (kon.) | Slavia – Kladno 4:3 (kon.)
K. Vary – Litvínov 4:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:3 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 2:4 (kon.)
Motor ČB – Sparta 2:1 (kon.)
HC Slavia Praha
4:3 (2:2, 0:1, 2:0)
Rytíři Kladno
Neděle 02.01.2011, 15:00Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

00:01

01:04
    Zakázaené uvolnění hostů.

02:34
    První zásah Faltra, kterého prověřil Kadlec.

03:20
    Také Kopřiva si připsal první zákrok, když vyrážel puk po střele od modré.

04:07
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hned druhá střela hostů končí v síti! JAKUB VALSKÝ tečoval střelu Stielera mimo dosah brankáře Kopřivy. Asistence: David Stieler.

05:34
    Domácí se snaží na gól odpovědět, ale zatím se příliš do pásma nedostávali.

07:20
    První přesilovku si zahrají domácí. Vyloučeným je Libor Procházka.

07:58
    Střelu Rotha Faltr vyráží do rohu. Slavia je v tlaku.

08:54
    Ten ale záhy ustal a nyní se sešívaní vůbec nedokáží prosadit.

09:20

10:47
    Slávisté se zatím pouze marně hledají. Teď zahráli zakázané uvolnění.

11:20
    Vondrkova střela lehce minula branku.

12:13
    Miroslav Holec, navrátilec do slávistické sestavy, se snažil probít přes modrou čáru, ale tvrdě narazil na beky Kladna.

12:36
    Slavia právě vstřelila branku!
    Tomáš Svoboda vypálil těsně vedle pravé tyčky, puk se od zadního mantinelu rychle vrátil před bránu, kde byl připravený MIROSLAV TŘETINA, který dostal puk za Faltrova záda. Asistence: Tomáš Svoboda.

14:02
    Hosté se vrací rychle do vedení. Paterovi sjel puk z hokejky, když se pokoušel vystřelit, ale JIŘÍ KUCHLER se ke kotouči rychle dostal a vystřelil ho za překvapeného Kopřivu. Asistence: Patera a Bicek.

15:08
    Druhá přesilovka domácích. Vyloučen je zkušený obránce Toman za faul loktem.

15:17
    Obrovská šance domácích! Ihned po buly střílel nejprve Kadlec, poté dorážel Kuboš, který ještě trefil brankáře. Kotouč se pak odrazil k volnému Bendovi, který už měl před sebou opravdu jen prázdnou branku. Zkušený útočník se ještě teď diví, že kotouč lapil Falter do lapačky.

15:56
    Holec zavezl puk do pásma, předal kotouč Vondrkovi, který našel před bránou opět nehlídaného JANA BENDU, který se tentokrát už trefil. Asistence: Vondrka a Holec.

17:13
    Obránce Špelda dostal dělovku pukem a jen těžce sbírá z ledu. Snad bude v pořádku...

18:16
    Knotek motal puk v pásmu domácíh, ale Kopřiva jim stačil puk vypíchnout.

19:00
    Jelínek nahodil puk do pásma pozdě. Rozhodčí píská offside.

19:31
    Kuchler mohl přidat další trefu, ale trefil Kopřivu do plastronu.

20:00

Hosté se dvakrát dostali do vedení, ale slávisté vždy dokázali rychle srovnat. Další třetina začne přibližně v 15:48.

20:01

20:27
    Po Vašíčkově bídné rozehrávce se málem dostal do velké šance Bicek. Vše musel hasit až Kadlec.

21:26
    Na druhé straně Tomica nahazoval od mantinelu na bránu, puk doskákal k Třetinovi, který jej z otočky prudce napálil a jen těsně minul.

22:17
    Jelínek nedostihl puk po přihrávce Doležala a píská se icing. Dobrá zpráva pro slávisty, že obránce Pražanů Špleda už se opět objevil na ledě.

23:06
    Sklenář vysouvá vpřed Micku, ten bojuje o kotouč v rohu útočného pásma.

23:46
    Také hosté si zahrají přesilovku. A na trestnou lavici míří právě Micka, který na červené čáře zahákoval soupeře.

24:17
    Roth zachytil přihrávku podél brankoviště a vyhazuje.

25:03
    Kladno se nemůže dostat zpět do pásma. Slávisté dobře brání vlastní modrou čáru.

25:48

26:45
    Hra se po skončení přesilovky uklidnila. Oba týmy si hlídají střední pásmo.

27:27
    Třetina s Jaroslavem Růžičkou se dostali do menší potyčky a oba si jdou schladit hlavy na trestnou.

27:45
    Doležal se dostal do výborné šance, ale Falter ho tváří v tvář vychytal.

28:40
    Kotrla se hezky proháčkoval do pásma, poté ještě v pádu stačil přihrát Eberlemu, který se ale k zakončení nedostal.

29:27
    Oba celky už hrají v pěti.

30:38
    Skrytou střelu Kally Kopřvia neviděl a nakonec instiktivně vykopl beton na správnou stranu.

32:06
    Zakázané uvolnění hostů.

32:30
    Další icing Kladna. Slavia je ve velkém tlaku.

33:40
    V dalšáí šanci sešívaných byl Jelínek se Svobodou, ale Falter byl opět vynikající.

35:10
    Špelda chtěl vyslat do úniku Micku, ale ten kotouč na modré nezachytil.

35:33
    LIBOR PROCHÁZKA napřáhl na modré, Kopřiva nemohl nic vidět, a tak kotouč zastavila až síťka branky. Bez asistence.

36:09
    Střelu Bílka Kopřiva už viděl a raději ji schoval do lapačky. Vhazovat se bude po jeho pravici.

36:25
    Na druhé straně byl v dobré pozici Třetina, ale tentokrát branku přestřelil.

38:00
    Hráči zašlápli puk v rohu pásma a rozhodčí raději zapískal.

38:47
    Tentokrát rozhodčí nezapískali, ač měli, protože puk se dotkl ochranné sítě.

39:55
    Těsně před koncem se dostal do dobré šance Kalla. Vystřelil puk mezi betony, Kopřiva jej vyrazil nad sebe. Dorážet chtěl Treille, ale Tomica ho fauloval.

40:00

40:01

40:19
    Pokračuje přesilovka hostů...

41:50
    Ještě v oslabení ujeli Jelínek s Doležalem, ale druhý bek se stačil vrátit, a tak musel Jelínek střílet a Falter byl na to připravený.

41:56

42:34
    Kalla zalehl puk za svou brankou, ale rozhodčí čekal až se zvedna a hra se tak nepřerušovala.

43:40
    Jelínek v dobré šanci po schrumáži. Jenže zblízka minul.

44:45
    Kopřiva chyboval v rozehrávce a nabídl šanci Kotrlovi. Ten sice pálil z první, ale brankář Slavie se dostal do své brány včas.

46:03
    Domácí zatím přáíliš možností k vyrovnání nemají. Kladno dobře brání jednogólový náskok.

46:43
    Ani střela Kadlece se neujala. Falter měl dobrý výhled.

47:24
    Navíc si na trestné odpočine Třetina, který dostává dvě minuty za hákování.

48:20
    Kotrla chytře nahazoval před branku, kde kotouč přeskočil hokejku volného Eberleho.

48:40
    Do protiútoku zamířil Vondrka s Pospíšilem, který ale od svého spoluhráče dostal přihrávku na paty.

49:24

50:36
    Utkání sleduje 3259 diváků.

51:21
    Na Rothovu střelu ze středního pásma si Falter vyjel až daleko ze své brány a bez problémů jí pokryl.

51:35
    Kolaříkovu střelu tečoval Micka jen do rohu pásma.

52:04
    Mrázek si vyšlápl na dorážejícího Třetinu. Vylučovat se ale nebude.

52:12
    Ihned po buly se trefil přesně k tyči dělovkou od modré JIŘÍ VAŠÍČEK. Svůj gól pak oslavil netradičně klikama na ledě. Asistence: Vondrka a Třetina.

53:23
    Hosté chtějí své vedení zpět, ale teď je zastavili čároví na modré.

53:49
    Další útok už ale prošel a Mrázek vyslal nebezpečnou střelu na Kopřivu. Ten si puk letící nad jeho beton schoval do lapačky.

54:32
    Další obránce Slavie se rozhodl vypálit od modré. A i Kolaříkova střela nadělala Falterovi velké problémy. Naštěstí pro něj ale Svoboda nedokázal kotouč dorazit do sítě.

55:43
    Také Procházka na druhé straně nebezpečně vypálil. Kopřiva měl zakrytý výhled, ale tentokrát ho puk trefil.

57:01
    Svoboda vypálil hodně nepřesně, ale Slavia je dále v tlaku.

57:23
    Opět střílel Svoboda, ale tentokrát mu puk obránci srazili do ochranné sítě.

58:00
    Přesně dvě minuty před koncem byl v další šanci Třetina, ale Falter si tyčku pohlídal.

58:40
    David Stieler mohl rozhodnout, ale bekhendem o pár centimetrů minul pravou tyčku.

59:41
    Vondrka z úhli trefil boční síť!

59:54
    Snaha domácích se vyplatila! Kadlec vybojoval puk za brankou, nahrál Vašíčkovi na modrou, který naznačil střelu a pak chladnokrevně poslal puk k tyčce volnému TOMÁŠI SVOBODOVI, který trefil přesně pod horní tyčku. Asistence: Jiří Vašíček a Petr Kadlec.

60:00

Šest vteřin před koncem zajistil tři body pro Slavii Tomáš Svoboda. Děkujem vám za sledování online přenosu. (17:22:10)

Patrik Kubečka

Branky a nahrávky: 13. Třetina (Svoboda), 16. Benda (Vondrka, Holec), 53. Vašíček (Vondrka, Třetina), 60. Svoboda (Vašíček, Kadlec) - 5. Valský (Štier), 15. Kuchler (Patera, Bicek), 36. Procházka L.

HC Slavia Praha: Kopřiva - Žižka, Kadlec, Kuboš, Kolařík, Roth, Vašíček, Špelda - Svoboda, Vondrka, Jelínek, Poletín, Pospíšil, Barák, Žejdl, Micka, Doležal, Benda, Sklenář, Třetina , Tomica.
    Rytíři Kladno: Falter - Drtina, Piskáček, Mrázek, Procházka, Růžička, Toman, Mnatsyan - Bicek, Patera, Kuchler - Kalla, Treille, Bílek - Bělohlav, Melka, Valský - Eberle, Knotek, Kotrla - Stieler.

Rozhodčí: Blecha, Smitka - Jelínek, Pešek