Třinec – Sparta 5:6 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Hr. Králové 2:4 (kon.) | Vsetín – Plzeň 3:2 (kon.)
Písek – Liberec 0:0 (odl.) | Kometa Brno – Chomutov 6:2 (kon.) | Vítkovice – Slavia 5:3 (kon.)
Olomouc – Ústí n/L 5:3 (kon.) | Jihlava – Kladno 5:2 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 6:2 (kon.)
HC Kometa Brno
6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Piráti Chomutov
Pátek 14.01.2011, 17:00Extraliga staršího dorostu

Díky velkému nasazení v poslední třetině nedovolila Kometa Chomutovu dostat se zpátky do zápasu a po zásluze si doma nechává všechny tři body. Tímhle vítězstvím také vrací Chomutovským prohru z jejich stadiónu.
    To je pro dnešek vše, těšíme se na vás u dalšího online přenosu, například již zítra z brněnské haly Rondo na utkání juniorské NOEN extraligy. (19:22:28)

60:00

59:50
    Chomutov se ještě snaží zkorigovat výsledek.

59:45
    Oddechový čas pro domácí.

59:26
    Kometa právě vstřelila branku!
    Z ničehonic Kometa zvyšuje svůj dnešní výsledek. Během přesilovky se prosazuje TOMÁŠ BUHAJ, který z levého křídla překonává střelou pod vyrážečku Lukeše.
    Bez asistence.

58:42
    Fusek neusměrnil přesně přihru zpoza brány do brány.

58:14
    D. Hlava (CHOM) vyloučen za podražení.

58:00
    Beneš elegantně obskočil bránícího protihráče, puk ale nedokázal procpat mezi levou tyčí Lukešovy brány a Lukešem samotným.

56:59
    Lamač se nedokázal procpat kolem posledního bránícího hráče Chomutova, ze šance tak nic není.

55:57
    Hosté v plném počtu, tlak Komety trvá.

55:15
    Po dalším závaru před Lukešem nedoputoval do svého cíle Fuskuův bekend.

35:02
    Popsíšil z pravého křídla provětral lapačku Lukeše.

54:23
    Puk po teči opustil obranné pásmo Chomutova, jeho novým majitelem se stal divák v hnědé bundě.

53:55
    Novák (CHOM) vyloučen za v ysokou hůl.

53:26
    Únik 2 na 1! Čtvrtníček přihrával Lamačovi, který nechal vyniknout beton hostujícího Lukeše.

52:34
    Raška s Vágnerem nadělali pořádný zmatek před Lukešem, druhý jmenovaný se těžce zvedá z ledu.

51:59
    Domácí v plném počtu. Kometa dlouhé oslabení přečkala, Chomutov měl ale hodně slibných šancí.

50:53
    Hostující Bauer nedokázal z pravého křídla trefit odkrytou část Klimešovi brány.

50:12
    Sedlák vyhazuje, pětiminutová přesilovka se Chomutovu krátí.

49:33
    Další ránu od modré vyráží Klimeš mimo svoji bránu, následně Kometa vyhazuje.

49:00
    Kometa vyhazuje.

48:20
    Po chomutovském zámku pálí od modré Fronk, Klimeš jeho ránu ukrývá v lapačce.

47:32
    Od modré pálí Sakaev, Klimeš vykopává pravým betonem.

46:59
    Kometa se brání hned od prvních sekund, vyhazuje puk přes všechny čáry.

46:49
    Po Zbořilově zákroku na červené čáře zůstal ležet na zemi Tverďák, Zbořil vyloučen za sekání na 5 minut + osobní trest do konce utkání

45:58
    Kapitán Lehnert si nabruslil do útočného pásma, jeho bomba těsně přelétla břevno brněnské brány.

45:20
    Čtvrtníček ve dvou velkých šancích těsně po sobě. Nejprve z blízka nedokázal puk zvednout přes beton, ihned poté se mu stejný kousek nepovedl na druhé straně brány.

44:53
    Navrátil z pravé strany trefuje škvířku Klimešových betonů, ten ovšem stihl zklapnout zavčas.

44:36
    Lukeš je přivítán hnedka bombou do své masky, hra je přerušena.

43:37
    Hosté střídají gólmany, do brány naskakuje Lukeš.

43:37
    Po chybě gólmana, který se domníval, že po Sedlákově střele má puk ve výstroji, který tam nakonec ale nebyl, protože zůstal ležet v brankovišti. Nejpohotovější PAVEL POSPÍŠIL pak měl snadnou práci uklidit puk do volné brány, brankář Hamal totiž povyjel z brány.

42:33
    Buhaj z levého křídla netrefuje bránu Chomutova.

41:55
    Puk po teči opustil ledovou plochu.

40:50
    Po přihrávce kapitána Komety se k puk dostal JIŘÍ ČTVRTNÍČEK, vybruslil si před Hamala a střelou pod víko zvyšuje náskok brněnského týmu.
    Asistence: Pavel Pospíšil.

40:12
    Ihned po buly ujíděl Čtvrtníček, přihru na svého kloegu na druhé straně ale nedovedl k dokonalosti.

40:01

Do druhé třetiny vstoupil aktivněji Chomutov, který zaměstnával více Kometu. Od 10. minuty se hra ale vyrovnala a i díky přesilovce se domácí dostali zpět do hry.
    Na ledě se docela přiostřuje, některé momenty jsou více než vyhrocené.

Další třetina začne přibližně v 18:44.

40:00

39:48
    Po dalším Čtvrtníčkově nahození se strhla menší šarvátka, na ledě se přiostřuje.

39:30
    Čtvrtníček ustál několik soubojů za bránou, dokázal ještě vybruslit a ohrozit Hamala.

39:03
    Hosté v plném počtu. Kometa jim v přesilovce nadělala nemalé problémy.

38:14
    Střela Jarocha tečovaná těsně mimo hostující svatyni.

37:54
    Závar před Hamalem. Od modré nahazoval Beneš, následně před Hamalem nastala trma-vrma, hostující obránci ale zvládli uklidit puk pod svého gólmana a přerušit hru.

37:03
    Vyloučen hostující Mazánek za napadení.

36:08
    Po asistenci Zbořila byl v šanci Fusek, vypádá to, že je v pořádku a opět oplývá šancemi.

35:00
    V útočném pásmu zůstává ležet Jakub Fusek, nakonec se ale zvedá a za pomoci obránců se vydává na střídačku. Nevylujučuje se.

34:27
    Chomutov právě vstřelil branku!
    Chyba brněnského obránce stojí Kometu dvoubrankové vedení. Ten ztratil za brankou puk, ten si jednoduše sebral Šaržík a přihrál na volného DARKA HEJCMANA, který už neměl problém zasunout.
    Asistence: Dušan Šaržík.

32:45
    Tak až te´d byl uznán gól, když ADAM ŠIDÁK nahazoval puk po zemi na Hamala, jeden z hostujících obránců, nejspíše Tverďák, si srazil nešťastně puk za záda vlastního gólmana.

32:17
    Sedlák od modré nastřelil jen bránícího Fronka, který prchal sám na Klimeše, vracející Sedlák ale stihl napravit své zaváhání, když vypíchl Sedlákovi puk.

31:17
    Zbořilův ostrý pas před bránu si málem do vlastní klece srazil Hlava.

30:55
    Další Vágnerova střela byla zblokovaná, před Hamalem se nebezpečně zvedla nahoru, hostující brankář ale situaci zvládl.

30:44
    Vágner zachytil puk opouštějící útočné pásmo a stihl ještě nahodit na Hamala, který musel přerušit hru.

30:31
    Hamal přerušuje hru před dotírajícími Brňany.

29:55
    Nebezpečně před Klimešem tečuje hostující kapitán Lehner tsně nad bránu domácího gólmana.

29:25
    Další vyhuzení v podání Brna, následn hrají domácí v plném počtu.

29:09
    Fusek vyhazuje puk.

28:06
    Tverďákova střela od modré lízla boční oblouk Klimešovi brány.

25:53
    Lehnert pálí z levého křídla do hrudi připraveného Klimeše.

25:44
    Hosté v plném počtu. V přesilovce 4 na 4 se žádný z týmů nedostal do větší šance.

24:45
    Vyloučení na druhé straně - brněnský Čtvrtíček jde pykat za vysokou hůl, Hraje se 59 sekund 4 na 4.

24:28
    Zbořil se protáhl mezi dvěma obránci, vypálil dělovku, kterou Hamal efektivně chytá.

23:11
    Závar před bránou na druhé straně -Hejcman a Bauer nadělávali domácím obráncům nemalé problémy, jejich dorážky ale nepřekonali zmateného Klimeše.

22:36
    Dobře forčekující Kometa zabránila soupeři v založení akce, puk opět před Hamalem.

22:22
    Chomutovu se nevyvedla rozehrávka - icing.

21:14

21:11
    Novák L. napřáhl v přesilové hře a ve velké šanci netrefuje bránu.

20:38
    Pospíšil obral o npuk Součka a osvobodil svůj tým.

20:01

20:00

Druhou část načne Kometa v oslabení, které bude trvat ještě minutu a 14 sekund.

V první třetině se do vedení dostala nejprve brněnská Kometa, když Boček otevřel skóre zápasu již ve třetí minutě. V deváté minutě pak zvyšoval brněnský Vašíček na 2:0. Tenhle stav ale do konce třetiny nevydržel, o snížení 7 minut před koncem se postaral Nicolas Hlava.
    Zatím sledujeme poměrně rychlý hokej s množstvím šancí na obou stranách.

Další třetina začne přibližně v 17:49.

19:46
    Novák L. ve velké šanci netrefuje z mezikruží Klimešovu bránu.

19:30
    Kometa ihned vyhazuje.

19:14
    Klimeš vystřelil puk mimo hřiště za což dostává 2 minuty za zdržování hry, trest odpykává Vojáček.

18:28
    Beneš sám před Hamalem, nedokázal ale zpracovat puk a z šance nakonec nic není.

18:10

17:58
    Chomutov vyhazuje.

17:00
    Kometa uzamkla Chomutov v jeho pásmu, jednomu obránci navíc chyběla hokejka, v jasné situaci naví Popsíšil trefuje jen tyč chomutovské brány.

16:11
    Sakaev (CHOM) vyloučen za hrubost.

16:02
    Po náporu Brna hrozilo, že si hostující hráč srazí puk do vlastní brány.

15:35
    Po zmatcích v chomutovském pásmu pálí Mrázek, puk přes skrumáž těl neprošel.

15:03
    Toušek z pravého křídla pálí, Klimeš vykopává do ochranné sítě.

14:50
    Po přihrávce bočka nesedla Fuskovi střela.

12:52
    Po zmatcích v brněnské obraně se prosazuje NICOLAS HLAVA, který sám před Klimešem obdržel zpoza brány přihrávku a nikým neatakovaný překonává Klimeše. Přesilovka využita.
    Asistence: Jakub Novák, Lukáš Novák.

12:16
    Kometa se osvobozuje.

11:38
    Toušek dvakrát sám stál před Klimešem, ani jednou se k němu ale nedostala přihrávka, Kometa vyhazuje.

11:13
    Po zaváhání brněnského obránce střílel Souček sám z mezikruží. Naštěstí pro domácí trefil jen hruď dobře vyjetého Klimeše.

10:54
    Šidák (KOM) vyloučen za nedovolené bránění.

10:38
    Nikolas Tverďák vyfasoval 10ti minutový osobní trest za nesportovní chování.

10:31
    Závar na druhé straně. Bauer nahazoval od modré, Klimeš střelu neudržel a musel ještě zabránit dotírajícímu Hlavovi a Fronkovi ve skorování.

10:16
    Bočkova střela švihem z pravého křídla těsně přestřelila bránu.

10:07
    Chomutov pod tlakem vyhazuje jen na další zakázané uvolnění.

09:40
    Offside Komety.

09:12
    Navrátil nahazoval do pásma, puk se snažil dojet Fronk, zvládl alespoň dotírat na gólmana Brna, který musel přerušit hru.

08:28
    JAN VAŠÍČEK vyjel zpoza brány, naznačil přihrávku, ale vystřelil a trefil těsně škvírku v Hamalově bráně.
    Asistence: Adam Zbořil.

08:06
    Šaržík zavezl puk do pásma, nahodil na Klimeše a ten měl co dělat aby zabránil teči svého obránce do brány.

07:47
    Chomutovu se opět nevyvedla rozehrávka - icng.

07:16
    Vágner nahazuje od modré na branku, těsně před Hamalem tečuje těsně mimo Pospíšil.

07:08
    Další přerušení hry po náporu dotírajících hráču v bílém.

07:02

06:30
    Následně vracející se Vágner sám ujížděl na Hamala, klička se mu ale nevyvedla.

06:09
    Další rána od modré, tentokráte Sakajev do betonu Klimeše.

05:43
    Fronk rozjel nadějnou akci, po přejetí modré vypálil nepříjemnou střelu, kterou Klimeš s obtížemi na dvakrát kryje.

05:23
    Chomutovu odskočil puk, který dopadl až na střídačku.

05:16
    Puk za Hamalem.

04:50
    Chomutov kombinuje v útočném pásmu.

04:28
    Vyloučen Vágner (KOM) za nedovolené bránění.

04:25
    Mazánek do modré po náporu Chomutova střílí do připraveného Klimeše.

03:47
    Benešovi se přihrávka nepodařila, je z toho jen icing.

03:35
    Chomutovský tlak přerušen zasáhnutím brněnské střídačky.

02:48
    Po levém křídle rozjel akci Adam Znořil, natáhnul na sebe několik obránců, předložil puk před bránu, kde číhal osamocený JAN BOČEK, který střelou pod víko překonává poprvé v utkání hostujícího gólmana.

02:38
    Souček po zemi od modré pálí jen do připraveného Klimeše.

02:09
    Šaržíkova přihrávka v útoku 2 na 2 nenašla správného adresáta.

01:19
    Raška ujížděl sám na Hamala, těsně za sebou měl ale vracející se obránce a tak neměl dostatek klidu na zakončení.

01:02
    Offside hostí.

00:32
    Čtvrtníček z mezikruží jen do připraveného Hamala, oba brnakáři si připisují první zákrok.

00:07
    Havel nahazuje ze středního pásma, jeho nahození přikrývá Klimeš.

00:01

HC Kometa Brno: Klimeš (Krkoška) - Mytiska, Buhaj, Máša, Jaroch, Vojáček, Vágner, Šidák, Sedlák - Pospíšil (C), Vašíček, Raška, Zbořil, Mrázek, Lašák, Čtvrtníček, Boček, Beneš, Fusek, Lamač, Chudý

KLH Chomutov: Hamal (Lukeš) - Havel, Hlava D., Doskočil, Souček, Navrátil, Sakaev, Tverďák, Fronk - Toušek, Mazánek, Huňady, Šaržík, Lechnert (C), Hejcman, Novák L., Bauer, Novák J., Hlava N.

Rozhodčí: Kubičík - Bilík, Mlčoch.

Oba protivníci se spolu již střetli právě před měsícem, z chomutovského stadionu si Kometa neodvezla jediný body, prohrála 2:5. Dva góly brněnských tehdy vstřelili Buhaj a Fusek, oba dva jsou připraveni k dnešnímu zápasu.

Vítáme vás z brněnské haly Rondo, kde se vše schyluje k uskutečnění dlašího zápasu skupiny B extraligy staršího dorostu mezi brněnskou Kometou a celkem z Chomutova. Lepší postavení v tabulce svědčí momentálně domácímu celku, který s 32 body okupuje třetí pozici v tabulce, hostující celek má o 7 bodů méně a náleží mu až sedmá příčka v tabulce skupiny B, ze které do play-off postupují první čtyři celky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

David Nekvinda

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 3. Boček (Zbořil), 9. Vašíček (Zbořil), 33. Šidák, 41. Čtvrtníček (Pospíšil), 44. Pospíšil, 60. Buhaj - 13. Hlava N. (Novák J., Novák L.), 35. Hejcman (Šaržík)

Piráti Chomutov: Hamal (Lukeš) - Havel, Hlava D., Doskočil, Souček, Navrátil, Sakaev, Tverďák, Fronk - Toušek, Mazánek, Huňady, Šaržík, Lechnert (C), Hejcman, Novák L., Bauer, Novák J., Hlava N.

Rozhodčí: Kubičík - Bilík, Mlčoch