Kladno – Třinec 4:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 3:2 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 4:2 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 2:4 (kon.) | Pardubice – Litvínov 4:2 (kon.) | Sparta – Slavia 3:0 (kon.)
BK Mladá Boleslav
3:2 (0:0, 0:0, 3:2)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 21.01.2011, 17:30 • ŠKO-ENERGO Aréna, Mladá Boleslav • Tipsport extraliga

Mladá Boleslav byla ve třetí třetině šťastnější a stahuje náskok Kladna na sedm bodů. Z Mladé Boleslavi je to vše, pěkný zbytek večera. (20:02:11)

60:00

59:36
    Pabiška nevyzrál v samostatném úniku na Kováře, hosté si vzali oddechový čas.

59:20
    Gól! Ne, v brance skončil Loskot, nikoliv puk.

59:06
    Puk je ve středním pásmu.

57:58
    Boleslav hraje stále aktivně, je v útočném pásmu, a nesnaží se výsledek pouze bránit.

56:17
    Tvrdou ranou nepřekonal Kováře Loskot, Budějovice jsou v plném počtu.

51:08
    Vrbata (MBL) ztratil rovnováhu a nešťastně fauloval. Nouza (MBL) inkasuje osobní trest.

50:37
    Mikeska měl chuť se prát, rozhodčí mu to znemožnili.

49:21
    Ptáčkovo nahození od modré čáry Schwarz dobře viděl a puk ukryl v lapačce.

48:08
    Loskot v ofsajdu.

46:59
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Minimálně od modré čáry zaskočil Kováře ZDENĚK BAHENSKÝ, jehož rána zapadla k levé tyči. Asistence: Jan Plodek.

46:01
    Boleslav hraje v plném počtu.

45:55
    Mountfield právě vstřelil branku!
    FRANTIŠEK PTÁČEK propálil Schwarze nad ramenem. Branku potvrdilo video. Asistence: René Vydarený, Lukáš Květoň.

45:33
    Divíškovi se podařilo vyhodit.

45:16
    Hay (MBL) zasáhl vysokou holí do obličeje soupeře a inkasuje dvouminutový trest. Hosté hrají 5 na 3.

44:30
    Žabka vyhazuje.

44:10
    Gulaš vypálil mimo.

43:15

42:35
    Ve vlastním oslabení ujel TOMÁŠ NOUZA a pod Kovářem procedil puk do brány. Bez asistence.

41:01
    Matějovský (MBL) vyloučen na pět minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku Červeného, který odjel v péči lékařů po svých na střídačku. Trest odpykává Marek Loskot.

40:43
    Hosté ihned vyrovnávají! Podobnou akci zakončil VÁCLAV PLETKA pod horní tyčku. Asistence: Rostislav Martynek, Pavel Kašpařík.

40:34
    Domácím vystřelil vedení DANIEL BOHÁČ, který usměrnil špičkou hole do sítě přihrávku Gajovského. Asistence: Nikola Gajovský.

40:01

Ani ve druhé třetině se diváci branky nedočkali, přestože k ní měli v poslední minutě hosté blízko. Třetí třetina začne přibližně v 19:17.

40:00

39:48

39:07
    Puk poskakoval na brankové čáře, odkud ho Schwarz stáhl pod sebe! Následně byla posunuta brána.

38:26
    Od Hayovy hole se puk odrazil do středního pásma.

37:48
    Teď se vylučuje na straně domácích. Matějovský (MBL) vyloučen za držení.

34:08
    Gulaš (CEB) vyloučen za hákování a Mikeska (CEB) za sekání. Boleslav bude hrát dlouho 5 na 3.

33:46
    Martynek (CEB) vyloučen za podražení.

32:17
    Hyka se dral za kotoučem, ke kterému měl blíž brankář Kovář.

31:33
    Schwarz se prezentoval pohotovým švihem lapačkou. Vhazuje se.

31:14
    Loskotovo lehké nahození vyráží Kovář.

30:30
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

29:34

29:04
    V další šanci Štefanka a puk v náruči Kováře.

28:48
    Hyka mohl jet sám na Kováře, v poslední chvíli mu rybičkou vypíchl puk jeden z budějovických beků.

28:25
    Hosté vyhazují.

27:39
    Ihned po buly vypálil Hay a Kovář předvedl poměrně těžký zákrok - moc toho neviděl.

27:34
    Mladá Boleslav hraje přesilovou hru. Za hákování odjel na trestnou lavici Květoň (CEB).

27:07
    Schwarz se vrhl pro puk až do kruhu pro vhazování, kde přes něj přepadl Gulaš. Vhazuje se.

26:56
    Hyka dostal přihrávku před bránu, kde mu nebezpečné zakončení bylo sraženo do ochranné sítě.

25:54
    Podlešák jen těsně minul tvrdou střelou levý horní roh Schwarzovy brány.

25:15
    Další chyba v boleslavské obraně zakončením hostujícího týmu nekončí.

24:40
    Červený se pokusil zaskočit Schwarze z ostrého úhlu. Domácí gólman u tyče mezírku pro puk nenechal.

24:33
    Další zakázané uvolnění boleslavského mužstva.

23:51
    Gulaš se před Schwarzem k dorážce nedostal, včas k němu přistoupil obránce Lehikoinen.

23:17

22:10
    Boleslav zamotala soupeřům hlavu, ale ve finální fázi dvakrát selhala.

21:12
    Hyka je po svém prvním góle v extralize při chuti: nyní napálil po přechodu modré čáry puk na Kováře, který úspěšně vyráží.

20:44

20:01

V první třetině nevyužil ani jeden tým své přesilové hry, Boleslav dokonce nedala trestné střílení. Na branku se v Mladé Boleslavi čeká. Druhá třetina začne přibližně v 18:23.

20:00

19:39
    Kolarz byl v dobré pozici mezi kruhy a nedal!

18:50
    Divíšek vyvezl puk do středního pásma.

18:44
    Lehikoinen (MBL) vyloučen za podražení. V závěru přesilovka pro Mountfield.

18:09

17:50
    Žabka předvedl obrovskou chybu na útočné modré čáře, hosté v úniku 2 na 1 neuspěli.

17:39
    Vrbata tvrdou ranou do masky položil Kováře. Ten se oklepal a už je připraven chytat dál.

17:20
    Boleslav se po vyhození puku znovu dostala do útočného pásma.

16:09
    Květoň (CEB) hasil požár držením. Inkasuje menší trest.

15:36
    Tvrdík nalezl před bránou Matějovského, který trefil jen Kovářův beton. Po trestném střílení to byla druhá největší šance Mladé Boleslavi v zápase.

14:44
    Bahenský si pokryl puk tělem a protlačil se až před Kováře, kde otočku nezvládl.

14:10
    Vydarený nahodil puk jen do ochranné sítě. Vhazuje se ve středovém kruhu.

13:31
    Po nezáživných minutách vypálil od modré čáry nepřesně Marušák.

11:45

11:36
    Pletka atakoval u hrazení Žabku, který se těžko sbírá. Prohodili spolu pár slov a pak oba zamířil na střídačku.

10:45

10:30
    Ptáček zlomil při pokusu o střelu hokejku.

9:45
    Za držení vyloučen Vrbata (MBL).

9:33
    Hosté trefili kotoučem čárového sudího Prchala, který pokračuje s bolestivou grimasou.

9:16
    Martynek se k puku nedostal.

8:49
    Hosté jsou v plném počtu a vhazuje se před Kovářem.

7:44
    Faulovaný Divíšek chtěl prostřelit Kováře nad betonem, ale budějovický brankář ránu vyrazil.

7:44
    Bylo nařízeno trestné střílení.

7:34
    Boleslav ohrozila dvakrát Kováře, ale pak ztratila útočné pásmo.

6:49
    Boleslav hraje přesilovou hru. Za hákování Vrbaty usedl na trestnou lavici Kuchejda (CEB).

6:19
    Tvrdý boj v rohu za boleslavskou bránou končí ztrátou puku hostujícího týmu.

4:41
    Mladík Hyka se šikovně dostal ke kotouči, když odstavil tělem svého soupeře. Boleslav drží útočné pásmo.

4:07
    Boháč vyhodil puk na zakázané uvolnění.

3:12
    Puk ze středního pásma před Kovářem skočil a budějovický gólman s ním měl poměrně velké starosti.

2:41
    Nouzovi se nepodařilo projít přes střední pásmo. Puk pouze nahodil.

1:33
    Útok Langhammera také na domácí obranu nevyzrál a jede střídat. Nastupují druhé formace.

0:24
    Po první teči českobudějovického hráče nemusel Schwarz zasahovat.

0:10
    Domácí začínají zakázaným uvolněním.

00:01

Mladá Boleslav se bude znovu snažit umazat ztrátu na Kladno, ale zlepšit bude muset disciplínu. Až příliš jsou boleslavští hráči vylučovaní.

BK Mladá Boleslav: Schwarz (Valent) - Hay, Marušák, Lehikoinen, Chaloupka, Mikuš, Žabka - Pabiška, Divíšek, Plodek - Bahenský, Štefanka, Tvrdík - Boháč, Vrbata, Nouza - Loskot, Gajovský, Matějovský - Hyka

HC Mountfield: Kovář (Hrubec) – Ptáček, Kolarz, Kotaška, Novák, Vydarený, Tůma – Pletka, Martynek, Mikeska, Pšurný, Šimánek, Kuchejda, Kašpařík, Podlešák, Květoň, Červený, Langhammer, Mertl, Gulaš

Rozhodčí: Pešina, Souček - Kis, Prchal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Štěpán Tomš

Branky a nahrávky: 41. Gajovský (Boháč), 43. Nouza, 47. Bahenský (Plodek) - 41. Pletka (Martynek, Kašpařík), 46. Ptáček (Vydarený, Květoň)

Banes Motor České Budějovice: Kovář (Hrubec) – Ptáček, Kolarz, Kotaška, Novák, Vydarený, Tůma – Pletka, Martynek, Mikeska, Pšurný, Šimánek, Kuchejda, Kašpařík, Podlešák, Květoň, Červený, Langhammer, Mertl, Gulaš

Rozhodčí: Pešina, Souček - Kis, Prchal