Slavia – Vítkovice 4:3 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Pardubice – Liberec 3:5 (kon.)
Motor ČB – Kladno 2:1 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Sparta – Třinec 3:5 (kon.)
Litvínov – Plzeň 1:0 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Rytíři Kladno
Neděle 23.01.2011, 17:00Tipsport extraliga

Nejlepší hráči: Jakub Kovář - Jiří Bicek. (19:36:47)

Ceny pro nejlepší hráče utkání přichází předat dnešní oslavenec - JAROSLAV POUZAR, který dnes slaví své 59. narozeniny.

60:00

59:56
    Martin Podlešák mířil přes celé hřiště na prázdnou branku Kladna, ale netrefil! Buly po levici Kováře.

59:35
    Vhazuje se ve středním pásmu, blíže ke třetině Kladna a hosté i přesto nevrací Martina Faltera do branky.

59:35
    kašpařík vyhazuje puk do útočného pásma domácích.

59:17
    Hosté zkouší hru bez brankáře.

59:17
    Oddechový čas pro Kladno.

59:17
    Domácí teď musí čelit obrovskému tlaku. Několikrát velmi nebezpečně ohrozili Jakub Kováře. Jihočeši mají i kus štěstí.

58:09
    Před Kovářem byl nikým nehlídaný David Růžička. Domácího brankáře si položil, ale překonat ho nakonec nedokázal.

56:40
    Od modré vyzkoušel Kováře Růžička. Střelu Kovář v pohodě chytá.

55:31
    Ptáčkovu bombu od modré čáry Falter vyráží.

Na dnešní utkání přišlo do Budvar arény 4 736.

54:10
    Jan Novák vystřelil od modré čáry a puk se od vyjetého Faltra odrazil před odkrytou branku na hůl Václava Pletky, který mohl pojistit vítězství domácích. Na brankovou čáru ale přišel brankáře zastoupit Milan Toman a od jeho nohy se puk odráží mimo branku!

53:52
    V šanci nyní Mertl, v bezprostřední blízkosti brankáře Kladna nepřekonal.

52:50
    Kladno se velice šťastně dostalo do obrovské šance! Puk se odrazil tak nešťastně pro domácí, že sám na Kováře uháněl Martin Látal. Jeho blafák Kovář skvělým zákrokem chytil do lapačky.

52:18
    David Růžička (KLA) - 2 minuty - podražení - 5/4.

52:03
    Kotouč zůstal chvíli osamocený před Faltrem a toho chtěli hned využít domácí, kteří zahájili tlak do brány. Martin Falter udržel puk před čarou.

51:30
    5/5

51:26
    David Růžička poslal na Kováře ránu od modré čáry. Českobudějovický brankář byl připraven.

51:00
    Před Kověřem se strhla skrumáž. Jindřich Kotrla vjel z trestné lavice rovnou do gólmana a to se samozřejmě nelíbilo obrácnům domácích.

50:55
    4/5

50:50
    3/5

49:58
    Michal Mikeska zakopl a měl být vyloučen Pavel Patera. Českobudějovovický forvard se sportovně přiznal, že jeho pád byl nezaviněný a vysloužil si potlesk tribun.

49:30
    František Ptáček (CEB) - 2 minuty - hákování - 3/4.

49:16
    Po chybě v rozehrávce Kladna se dostal do úniku Martynek! Sám před brankářem Kladna ale neuspěl.

48:55
    Pavel Kašpařík (CEB) - 2 minuty - podražení - 4/4.

48:50
    Jindřich Kotrla (CEB) - 2 minuty - naražení na hrazení - 5/4.

48:09
    Jaroslav Mrázek si z modré najel mezi kruhy a pálil těsně vedle branky střežené Jakubem Kovářem.

47:20
    Jiří Kuchler přejel modrou čáru a vyslal dělovku na Kováře. Ten puk vyráží ramenem do sítě.

46:55
    Opět nahazuje od modré čáry Jakub Šulc, tentokrát vletěla jeho střela Faltrovi do náruče.

43:19
    Jakub Šulc pálil a puk odražený od branáře Kladna se dostal na hůl Romana Pšurného, ten trefil boční tyč.

42:22
    Ivo Kotaška pálil od modré, kotouč Faltrovi prošel a mířil těsně vedle branky!

31:20
    V začátku třetí třetiny se zatím oběma mužstvům nedaří. Ještě nepřišla střela na bránu.

40:01

Statistiky po 2. třetině:

Střely: 25:20, Vhazování: 28:26, Vyloučení: 2:5, navíc Patera 10 minut. Využití: 1:0.

Druhá dvacetiminutovka přinesla tentokrát už dva brankové zásahy. Hostům se podařilo ve 33. minutě vyrovnat zásluhou Jiřího Bicka, jehož branku musel potvrdit až videorozhodčí. Ještě před koncem druhé třetiny dokázali domácí odpovědět. Po střele Ptáčka vyrazil Falter puk nad sebe a do prázdné branky ho uklidil Jiří Šimánek. Po této brance obdržel rozčilený kapitán Kladna Patera desetiminutový trest. Třetí třetina začně přibližně v 18:52.

40:00

38:12
    Kapitán Kladna Pavel Patera (KLA) se opět předvádí. Neustále diskutuje s rozhodčím a teď dokonce na střídačce ve vzteku rozlomil hokejku. Rozhodčí vyměřil kladenskému veteránovi desetiminutový trest.

38:12
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Podlešák nabil na modrou čáru Ptáčkovi, který tvrdě vypálil. Střelu vyrazil brankář Kladna nad sebe a do odkryté branky kotouč uklidil JIŘÍ ŠIMÁNEK. Asistence: Michal Mikeska, František Ptáček.

37:58
    Domácí se opět dostali do útočného pásma a vhazuje se po levici Martina Faltra.

37:40
    René Vydarený vystřelil na Faltra a obránci Kladna vyhazují puk přes všechny čáry.

37:01
    Milan Toman (KLA) - 2 minuty - hrubost - 5/4.

36:58
    Domácí jsou v tlaku před brankou Kladna, ale nedaří se jim vystřelit na branku.

35:55
    Jakub Valský nahazuje puk na Kováře a ten jej drží v rukavci.

34:34
    Pavel Kašpařík v dobré pozici minul branku Kladna.

32:49
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Branka je nakonec uznána! Videorozhodčí viděl, že puk byl v brance a branka JIŘÍHO BICKA je potvrzena. Asistence: David Růžička, Jan Eberle.

32:49
    Při signalizovaném vyloučení se dostal Jiří Bicek sám před Kováře a střelou přehodil ležícího brankáře domácích - hosté se radují. Rozhodčí přerušuje hru a prohlíží záznam hry.

31:58
    Martin Látal prudce pálil a ránu Kovář vyrazil ramenem.

31:06
    5/5

30:53
    Domácím se nedaří založit útok a vyhazují na zakázané uvolnění.

30:19
    Vydareného rána letěla Faltrovi přímo do klína.

29:43
    Tvrdou ránu Jana Nováka od modré čáry drží ve své výstroji Martin Falter.

29:06
    Liboru Procházkovi (KLA) utekl puk na modré čáře a řítil se pro něj Martin Podlešák, který by mohl ject sám na brankáře. Procházka raději útočníka HC Mountfield zahákoval a dostává dvě minuty .

28:32
    5/5

28:12
    Milan Toman našel před Kovřem Jiřího Kuchlera, který zblízka na českobudějovického brankáře nevyzrál.

26:57
    Jaroslav Mrázek dvěma pokusy od modré čáry vyzkoušel Kováře. Ten stále odolává.

26:32
    Pavel Kašpařík (CEB) - 2 minuty - podražení - 4/5.

26:10
    František Ptáček nastřelil od modré boční tyčku branky Faltra.

26:04
    Další šanci domácích měl František Ptáček. Po jeho střele následuje komerční přestávka.

25:20
    Ránu Langhammera vyráží brankář Kladna.

24:51
    Kladno mělo velkou příležitost. Rozhodčí si nevšiml ofsajdu a hosté pokračovali ve hře. Vítězslav Bílek byl velmi blízko vyrovnávací brance.

24:25
    Roman Pšurný ohrožoval branku Kladna po přihrávce Mertla. Hosté se ubránili.

22:50
    Jiří Bicek byl sám před Kovářem! Českobudějovický brankář vyvázl nakonec jako vítěz.

22:27
    Kladno přesilovou hru využít nedokázalo.

21:40
    Střelu Šmacha od modré čáry tečoval těsně před Kovářem Antoním Melka. Puk šel jen těsně vedle.

20:42
    Libor Procházka vyslal na Kováře nebezpečnou dělovku, se kterou brankář domácích problémy.

20:27
    Jiří Šimánek (CEB) - 2 minuty - nedovolené bránění - 4/5.

20:01

Statistiky po 1. třetině

Střely: 13:10, Vhazování: 16:13, Vyloučení: 0:3.

První třetina přinesla pouze jednu branku. HC Mountfield nejprve nedokázali využít přesilovou hru pět na tři a pak ke konci třetiny se konečně trefil do sítě Kladna David Kuchejda, když tečoval nahození Kotašky od modré čáry. V posledních sekundách ještě promarnil velkou příležitost Martynek a stav po první třetině je tedy 1:0 pro domácí.

20:00

19:41
    5/5

19:32
    HC Mountfield promarnili obrovskou šanci! Václav Pletka hledal u druhé tyče osamoceného Rostislava Martynka, ale ten svým pokusem zprvní přestřelil branku.

19:03
    Domácím se přesilová hra zatím příliš nedaří.

17:41
    Milan Toman (KLA) - 2 minuty - zdržování hry - 5/4.

17:27
    Utkání se konečně dočkalo první branky! Po nahození Iva Kotašky od pravého mantinelu se prosadil tečováním střely DAVID KUCHEJDA. Asistence: Ivo Kotaška, Roman Pšurný.

17:04
    Domácím se nepodařilo zavést kotouč do pásma a tak Ptáček nastřelil puk na brankáře Kladna a vhazovat se bude v útočné třetině domácích.

15:10
    Kladno se ubránilo.

14:45
    Po tvrdé ráně Vydareného puk opouští pásmu hostů.

14:20
    Jan Novák pálí vedle a Antonín Melka vyskakuje na led.

13:44
    Další akci HC Mountfield zastavuje ofsajd a zbývá už jen 36 sekund dvojnásobné početní výhody.

13:18
    Domácím je odpískán průjezd brankovištěm a bude se vhazovat ve středním pásmu.

13:10
    Domácí si zahrají 1:10 přesilovou hru pět na tři. Na lavici hanby jde Ondřej Šmach (KLA) za hákování.

12:42
    Před Faltrem číhal Šimánek a jeho pokus byl vyěsněn těsně nad branku.

12:20
    Antonín Melka (KLA) - 2 minuty - sekání - 5/4.

11:40
    Do přečíslení se dostali domácí. Kašpařík se snažil naservírovat puk Pletkovi před prázdnou branku, ale do přihrávky v poslední chvíli vložil hůl Libor Procházka.

11:00
    Na Kováře v rychlém sledu pálili Stieler a poté Valský. Českobudějovický gólman skvělými zákroky svůj tým podržel.

9:26
    Od červené čáry vyzkoušel Kovářovu pozornost Jaroslav Mrázek. Českobudějovický brankář kotouč podržel.

8:50
    Českobudějovickým se teď už podařilo dostat do pásma Kladna a vytvořili si tlak. Nakonec je hra přerušena po ráně Ptáčka od modré čáry.

8:07
    Domácím se nedaří pořádně rozehrát. Nyní si nedokázali přihrát na hokejku a je z toho zakázané uvolnění.

6:53
    Martin Látal přejel modrou čáru a vyzkoušel kovářovu pozornost. Brankář domácích se ale zaskočit nenechal.

6:24
    Domácí se dostali do přečíslení. Roman Pšurný vyslal Tomáše Mertla, ale ten svou ranou ze strany trefil pouze připravenou vyrážečku Faltra.

5:56
    Z levé strany nahazoval na Kováře Jiří Bicek. Brankář HC MOUNTFIELD puk podržel.

5:30
    Kašpařík posílal puk před branku a Falter měl s jeho nahozením problémy. Nakonec se ale dorážející útočník k puku nedostal a vhazuje se v pásmu hostů.

5:06
    Před Kovářem nebezpečně číhal Stieler, ale naštěstí se nedostal k puku tak, aby mohl Kováře nějak ohrozit.

4:39
    Domácí se usadili v pásmu Kladna a po střele Šulce se vhazuje po pravici Faltera.

3:34
    Od modré čáry vyslal tvrdou ránu na brakáře Kladna Michael Kolarz. Falter jeho pokus chytá do lapačky.

2:14
    Z protiútoku Kladna zahrozil Vítězslav Bílek, který nebezpečně pálil na Kováře. Obránci puk včas odehráli pryč.

0:33
    První střelu zápasu vyslal na brankáře Kladna Michal Mikeska. Ránu Falter chytá.

00:01

Vítáme vás u utkání 44. kola Tisport extraligy. Do Budvar arény tentokrát zavítalo mužstvo ze středu Čech. HC VAGNERPLAST Kladno je v tabulce na předposledním místě a snaží se získat co nejvíce bodů, aby se vyhnulu případné účasti v baráži. Domácím patří šesté místo a snaží se upevnit svojí pozici v nejlepší šestce.

Ve vzájemným zápasech jsou úspěšnější hráči HC MOUNTFIELD. První střetnutí na Kladně skončilo výsledkem 0:2. Druhý zápas vyhráli českobudějovičtí na vlastním ledě 7:1 a dosud poslední střetnutí vyhrálo Kladno 4:0.

Před utkáním dostává dres ke svému 500. utkání soutěži Michal Mikeska, který této mety dosáhl v zápase v Mladé Boleslavi. Důležitá informace pro fanoušky HC MOUNTFIELD je, že do utkání nezasáhne nejproduktivnější hráč Jihočechů Milan Gulaš.

HC Mountfield: Kovář (Kantor) - Vydarený, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc, Tůma - Podlešák, Mikeska, Šimánek, Langhammer, L. Květoň, Pletka, Kašpařík, Martynek, R. Pšurný, Mertl, Kuchejda.

HC Vagnerplast Kladno: Cikánek (Falter) - Kameš, Drtina, D. Růžička, Toman, L. Procházka, Piskáček, Šmach, Mrázek - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Melka, Bílek - Látal, Stieler, Bělohlav - Eberle, Kotrla, Valský.

Rozhodčí: Minář, Šír..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 18. Kuchejda (Kotaška, R. Pšurný), 39. Šimánek (Mikeska, Ptáček) - 33. Bicek (Růžička, Eberle)

Banes Motor České Budějovice: Kovář (Kantor) - Kotaška, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc, Tůma - Šimánek, Mikeska, Podlešák - Mertl, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - R. Pšurný, Kuchejda.
    Rytíři Kladno: Falter (Cikánek) - Kameš, Drtina, D. Růžička, Toman, L. Procházka, Piskáček, Šmach, Mrázek - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Melka, Bílek - Látal, Stieler, Bělohlav - Eberle, Kotrla, Valský.

Rozhodčí: Minář, Šír - Tošenovjan, Hlavatý.

Diváci: 4 736