Kolín – Pelhřimov 5:2 (kon.) | Šumperk – Přerov 4:2 (kon.) | Opava – Břeclav 5:1 (kon.)
Klatovy – Jablonec n/N 4:0 (kon.) | Děčín – Kobra 11:3 (kon.) | Vsetín – Uh. Hradiště 6:5 (kon.)
Jindř. Hradec – Trutnov 5:1 (kon.) | Kutná Hora – Nymburk 1:2 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
HC ZUBR Přerov
Neděle 23.01.2011, 17:002. liga skupina Východ

Šumperk tak drží stále svoji domácí neporazitelnost. Přes velkou marodku Draků dokázali šumperští porazit Přerov. Dnes je to ode mě vše. Přeji pěkný zbytek večera. Naschledanou. (19:22:09)

60:00

59:29
    Šumperk se už snaží utkání dohrát.

58:02
    Radomír Pala trefil puk od modré, že orazítkoval břevno i tyč. Velké štěstí domácích!

57:40
    Zbytečně vyloučen Michal Velecký na 2 minuty za hákování.

57:16
    Vyloučen Jiří Osina na 2 minuty za hákování.

57:16
    Jakub Hulva jel sám na Tihláře, ale přerovský golman vystihl směr.

56:29
    Emoce jsou evidentně i na ledě. Karel Navrátil se dostal do šarvátky s jedním z přerovských útočníků. Vylučovat se nebude.

55:54
    Domácí se snaží dostat do pásma, hostující obrana je nepustí za modrou čáru.

54:57
    Jakub Ferenc střílel od modré, Štůrala byl pozorný.

54:24
    Hra se musela zastavit, protože na stadion vtrhlo komando policistů, kteří zchladili emoce přerovských fanoušků.

53:32
    Před Štůralou se vyskytla menší šarvátka, vylučovat se nebude.

53:19
    Zdeněk Sedlák okamžitě vystřelil z otočky, naštěstí pro domácí mimo.

53:10
    Hanák s Kočarou jeli 2 na 1, když druhý jmenovaný netrefil v závěru branku. To bylo velké štěstí pro domácí.

52:05
    Jan Kolář chtěl přihrát na modrou, jenže přihrávka nenašla obránce. Hosté musí spěchat dozadu.

50:45
    I teď dostal Holík přihrávku do výborné pozice, Tihlář se však ukázal podruhé.

50:37
    Hulva střílel z velkého úhlu, Tihlář bez potíží vyrazil.

49:40
    Vyloučen Jan Kolář na 2 minuty za vražení na hrazení. Tomáš Brunec tento atak těžce rozdýchává.

49:02
    Matěj Blinka si neuvědomil, že má čárový rozhodčí zvednutou ruku, a tak hrál dál - offside.

48:14
    Karel Navrátil dokázal dostat kotouč z mezikruží, kde bylo velmi rušno.

47:33
    Martin Kotásek ihned po vyhránek bully vystřelil těsně mimo domácí klec.

47:23
    Hra musela být přerušena, protože jeden z domácích hráčů hrál vysokou holí.

46:39
    Jakub Hulva se sám vydal k Tihlářovi. Domácí útočník zvolil střelu k tyči, tam už byla lapačka bývalého brankáře Draků.

45:43
    Martin Kotásek se dostal do velkého úhlu. I v této pozici dokázal vyslat nebezpečnou bekhendovou střelu.

44:44
    Tomáš Brunec se sám vydal na Tihláře, ale ten jej dobře včasným nájezdem vychytal.

43:43
    Ten byl také úspěšný. Martin Ambruz však pouze vystřelil, Tihlář byl pozorný.

43:30
    Holík s Hulvou zakladají útok.

42:40
    Zdeněk Sedlák tvrdě vystřelil od mantinelu, Štůrala byl pozorný.

41:35
    Draci právě vstřelili branku!
    Tomáš Sedlák vypálil od modré a ZDENĚK NOVOSAD tečoval krásně pod břevno kotouč! Asistence: Tomáš Sedlák, Roman Meluzín

40:44
    Marek Ditrich byl prvním střílejícím v poslední části. Štůrala si mohl oddechnou, protože rána minula jen těsný kousíček brány.

40:02
    První bully třetí třetiny vyhráli domácí.

40:01

Druhá třetina je již minulostí. Každopádně hra se téměř vyrovnala. V úvodu trefili hosté okamžitě kontaktní branku. Pavel Hanák zakončoval bez problémů do prázdné domácí klece. V čase 24:41 se připomenul šumperským fanouškům Roman Meluzín, když se ukázal střelou k tyči. Už to vypadalo na vyrovnaný stav druhé třetiny, jenže se hraje až do poslední vteřiny. Tomáš Vlček byl druhým střelcem ve svém týmu, jenž dokázal překonat Štůralu. Třetí třetina tedy rozhodne.

40:00

39:51
    Přerov právě vstřelil branku!
    Hosté se v závěru trefují a dávají tak důležitou branku do šatny. Zdeněk Sedlák přihrál při situaci 2 na 1 TOMÁŠI VLČKOVI, který se trefil k tyči Štůralovy brány. Asistence: Zdeněk Sedlák, Martin Kotásek

39:25
    Hned o pár vteřin později je vyloučen i Vladimír Kočara na 2 minuty za sekání.

39:20
    Vyloučen Zdeněk Novosad na 2 minuty za napadení. Domácím se to vůbec nelíbí.

38:40
    Přerov se podle očekávání ubránil. Hraje se 5 na 5.

37:55
    Domácím se přesilovka moc nedaří. Tihlář moc práce zatím neměl.

36:40
    Hosté hráli v šesti. Lukáš Menšík musí odsedět tyto zbytečné 2 minuty.

36:40
    Přerov se dostal do pásma rychle - offside.

35:30
    A opět Jakub Hulva se obtočil kolem branky a vystřelil, Tihlář vytáhl další zákrok lapačkou.

34:58
    Dále pálil Hulva z velkého úhlu. Tihlář s problémy chytá.

34:52
    Karel Navrátil to zkusil od modré, střela mu nesedla tak, jak by chtěl.

34:01
    Zubři ve svém oslabení dobře brání. Ani Draci nemají mnoho příležitostí ke střele.

33:11
    Domácí si zahrají další přesilovku. Vyloučen Vladimír Kočara na 2 minuty za faul kolenem.

32:05
    I nyní se Draci osvobozují. Zubři nevystřelili ani jednou na Štůralu.

31:05
    Aleš Holík v těžké situaci vyhazuje až k Tihlářovi.

30:38
    Vyloučen Jakub Hulva na 2 minuty za hákování.

30:22
    Pavel Hanák jel sám na Štůralu, a když byl hostující hráč na modré, tak se domácí brankář rozhodl vystartovat proti. Hanák sice Štůralu překonal, ale když chtěl zakončit do prázdné, postavil se mu do cesty Tomáš Sedlák, který celou akci zastavil.

29:41
    Radomír Pala střílel na modré, jeho střela netrefila zdaleka Štůralovu bránu.

28:37
    Adam Červenka si krásně udělal Jiřího Osinu, a když stál před Tihlářem, tak zvolil střelu do šibenice. Ta ovšem letěla mimo.

28:06
    Holík pálil od modré, Tihlář vyrazil koncem betonu.

27:38
    Michal Velecký dohrával souboj u Tihláře. Rozhodčí je však dnes přísný, a tak vyloučil domácího útočníka na 2 minuty za sekání. Hraje se 3 na 3.

27:24
    Přerov vyhazuje ze svého pásma.

27:21
    Sedlák vypálil od modré a Červenka ještě tečoval, kotouč ale nasměroval mimo bránu.

26:45
    Peter Novajovský atakoval po písknutí Martina Ambruze před bránou. Je vyloučen na 2+10 za krosček a nesportovní chování.

26:36
    Hulva přihrál na druhou Tesaříkovi, ovšem ten stál už ve velkém úhlu.

26:06
    Síly na ledě se vyrovnají. Vyloučen Zdeněk Sedlák na 2 minuty za nedovolené bránění.

25:46
    Vyloučen Vladimír Cink na 2 minuty za hákování.

25:46
    Martin Kotásek ujížděl na Štůralu, ale ten ho i teď vychytal.

25:10
    Přerov chtěl okamžitě vstřelil kontaktní branku. Jenže Tomáš Štůrala stál na velmi dobrém místě.

24:41
    To byla akce jako z NHL. ROMAN MELUZÍN si vzal kotouč na modré a sám si vyjel do mezikruží odkud vypálil střelou tahem. Puk se ještě stihl otřít o tyč. Bez asistence.

24:19
    Hulva nahazoval od mantinelu a jeho pokus tečoval Ambruz. Potřetí už to této formaci nevyšlo.

23:42
    Zubři hrají v klidu ve středním pásmu.

23:21
    Sedlák to zkusil od modré, Tihlář vytasil svoji lapačku.

22:39
    Holík pálil od modré, Novosad tečoval jeho střelu však mimo.

22:19
    Vyloučen Peter Novajovský na 2 minuty za zdržování hry.

22:01
    Zdeněk Novosad se dostal do útočného pásma velmi rychle - offside.

21:49
    Hosté využívají svoji přesilovku. Vladimír Kočara přihrál na druhou stranu, kde stál PAVEL HANÁK. Ten už neměl sebemenší problém zakončit do prázdné klece. Asistence: Vladimír Kočara

21:14
    Zdeněk Novosad, už při svém oslabení, pro jistotu vyhazuje puk do bezpečí.

20:40
    Červenka při svém protiútoku tvrdě vystřelil, střela letěla ale mimo.

20:30
    Hned na začátku třetiny hákoval Ambruz Osinu. Domácí útočník je tedy vykloučen na 2 minuty za hákování.

20:02
    První bully druhé třetiny vyhráli domácí.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:48.

Máme za sebou první třetinu, která nám přinesla celkem dvě brankové situace. Nejprve to byl Jakub Hulva, jenž poprvé změnil stav ve svém oslabení. Ve 14.minutě si Hulva s Ambruzem vyměnili role a druhým skórujícím na domácí straně byl právě Martin Ambruz, když krásně zakončil mezi betony hostujícího brankáře. Uvidíme, co přinese další třetina. Přerov rozhodně bude chtít srovnat stav zápasu.

Jiří Osina si již tradičně dává několik koleček po šumperském stadionu.

20:00

19:55
    Jan Kolář se ještě v závěru dostal do samotného úniku, ovšem Tomáš Sedlák ho zastavil tělem.

19:31
    Hosté vyhazují kotouč do bezpečí.

19:07
    Radomír Pala hrál vysokou holí a odnesl to Zdeněk Novosad. Pala je vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

18:32
    Zubři se pokouší založit útok. Zatím se jim to nedaří.

17:35
    Pavel Hanák při svém úniku trefil Štůralu přímo do hrudníku. Bude se vhazovat v útočném pásmu Přerova.

17:15
    Brunec vypálil od pravého mantinelu, Tihlář nemusel vůbec zasahovat.

16:10
    Další rána Osiny. Štůrala sice lapačkou chytil, ale moc jistý si nebyl.

15:58
    Jiří Osina pořádně vystřelil z výborné pozice před Štůralou, ovšem rána letěla nad. Bývalý šumperský obránce se velmi po této nepovedené akci naštval.

15:14
    Jakub Hulva hákoval. Je tedy vyloučen na 2 minuty za hákování.

14:53
    Šumperk si výborně kryje střední pásmo. Přerov má problém rozehrát.

14:27
    Zdá se, že domácí hodili smůlu při rozehrání na hosty, další zakázané uvolnění.

14:09
    Tentokrát si Zubři při své rozehrávce nerozuměli - icing.

13:36
    Tak to byla krásná akce. Jakub Hulva si vyměnil na modré kotouč s MARTINEM AMBRUZEM, který ukázkově bekhendem zasunul mezi Tihlářovy betony. Asistence: Jakub Hulva

13:02
    Martin Kotásek byl velmi rychlý při svém přechodu do útočného pásma - offside.

12:20
    Další vyhození hostujících hráčů až ke Štůralovi.

12:02
    Draci se vůbec nemůžou dostat do útočného pásma.

11:14
    Třetím vyloučeným na přerovské straně je Martin Matějíček. Držel svého protihráče, a je proto vyloučen na 2 minuty.

10:42
    Od levého mantinelu tvrdě vypálil Zdeněk Sedlák, Štůrala byl pozorný.

10:15
    Rozjetý Novosad přihrával na Veleckého, který trefil pouze ochrannou síť. Bude se vhazovat v útočném pásmu domácích.

09:38
    Zakázané uvolnění domácích. Šumperk má při rozehrávce problémy.

09:20
    Přerov vyhazuje až ke Štůralovi.

08:53
    Za bránou si pohrával Jan Matějka. Poté se pokusil dostat i sám před bránu, jenže tam už hlídali obránci Zubrů.

08:27
    Holík střílel od modré a Hulva se ještě snažil tečovat, Tihlář včas použil své betony.

07:46
    Je tady další vyloučení na přerovské straně. Na trestnou lavici si odchází sednout na 2 minuty za hákování Martin Kotásek.

07:11
    Michal Velecký zastavil přihrávku přerovských ve svém pásmu a vyhodil.

06:01
    Hosté mohli okamžitě vyrovnat. Zdeněk Sedlák propálil Štůralu mezi betony, kotouč šel ale mimo bránu!

05:45
    Ve svém oslabení se trefuje z protiútoku JAKUB HULVA, který našel skulinku mezi výstrojí Radka Tihláře. Asistence: Martin Ambruz, Tomáš Štůrala

05:41
    Obrovská šance Přerova! Jakub Ferenc stál sám před Štůralou, ovšem domácí brankář jej výborně vychytal.

05:09
    Vyloučen Radislav Ondráček na 2 minuty za krosček.

04:53
    Marek Ditrich se z ničeho nic ojevil před Štůralou, naštěstí pro domácí stihl rychle zareagovat Radislav Ondráček a přerovský forvard ani nevystřelil.

04:10
    Tomáš Sedlák minul těsně od modré tyč!

03:53
    Novosad přihrával do dobré pozice na Veleckého, jenže střela mu nesedla tak, jak by si představoval.

02:49
    Přerov je zachráněn ve svém prvním oslabení. Hosté zakládají útok.

02:06
    Draci špatně rozehráli ve středním pásmu - icing. Bude se vhazovat po pravici Tomáše Štůraly.

01:21
    Šumperk se pomalu dostával do pásma, když už se dokázal Adam Červenka dostat za modrou, tak o puk ihned přišel.

00:35
    Ve stejném čase je vyloučen Jan Kolář na 2 minuty za nedovolené bránění.

00:35
    Hra se poprvé musí přerušit, protože kotouč vletěl do hlediště.

00:15
    Tomáš Sedlák nahazoval do pásma, tam však nikdo nestál.

00:02
    První bully dnešního utkání vyhráli hosté.

00:01

Vážení diváci zimních sportů - zejména hokeje. Vítejte u on-line přenosu. Dnes nás čeká kvalitní hokej z obou stran. Na šumperský stadion dorazil přesně po osmnácti dnech opět tým HC ZUBR Přerov. Když se podíváme na poslední kolo, tak začneme nejprve u hostů. Ti na svém stadioně přivítali Nový Jičín. jenže tento zápas se Přerovu vůbec nepodařil. Rozhodla druhá třetina, ve které hosté trefili tři branky. Za domácí se trefil pouze jednou v závěru Zdeněk Sedlák.

Šumperk zajížděl ve středu do Orlové. Tam jej nečekalo nic dobrého. Olejáři vyhráli podruhé za sebou nad Šumperk, tentokrát 5:1. Jedinou branku Draků trefil na začátku zápasu Adam Červenka. Za Šumperk se po delší době postavil do branky Roman Boška. Trenér Radek Kučera totiž řekl, že chce mít oba brankáře ve formě na Play-off.

Uvidíme tedy, co nám přinese dnešní zápas. Oba týmy v minulém kole prohráli a budou si tak chtít vylepšit svá konta. Šumperku chybí několik zkušených hráčů, a proto toho dnes budou chtít Zubři využít. Mezi chybějícími bude Marek Haas, Martin Novotný a Tomáš Drtil. Radek Kučera tedy musí řešit nepříjemnou situaci, koho na místo těchto hráčů postaví. Michal Velecký řekl před zápasem: „I když bude hodně hráčů chybět, tak si myslím, že tento zápas bude se šťastným koncem pro nás.“ Čeká nás tedy opravdu zajímavý zápas.

Salith Šumperk: Štůrala (Boška) - Holík, Ondráček, Navrátil, Sedlák, Tesařík - Brunec, Meluzín, Ambruz, Hulva, Cink, Červenka, Novosad, Velecký, Fischer, Matějka

HC ZUBR Přerov: Tihlář (Okáč) - Pala, Novajovský, Ferenc, Osina, Vlček, Sklenář, Matějíček, Kolář, Sprušil, Ditrich, Kočara, Hanák, Kotásek, Menšík, Sedlák, Sršeň, Palička, Blinka, Vaněk

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Luboš Heider

Branky a nahrávky: 6. Hulva (Ambruz, Štůrala), 14. Ambruz (Hulva), 25. Meluzín, 42. Novosad (Sedlák, Meluzín) - 22. Hanák (Kočara), 40. Vlček (Sedlák, Kotásek)

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Boška) - Holík, Ondráček, Navrátil, Sedlák, Tesařík - Brunec, Meluzín, Ambruz, Hulva, Cink, Červenka, Novosad, Velecký, Fischer, Matějka