Poprad – Trenčín 3:4 (kon.) | Martin – Skalica 3:1 (kon.) | Nitra – HC Slovan 2:4 (kon.)
Žilina – Košice 1:4 (kon.) | Zvolen – Banská Bystrica 2:3 (po s.n.)
HK VITAR Martin
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
HK Skalica
sk Pátek 28.01.2011, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR)

Martin po ôsmich zápasoch boduje konečne naplno. Zápas proti Skalici mu vyšiel a zvíťazil 3:1. (18:57:06)

60:00

59:42
    Posledný pokus Lušňáka v stretnutí. Tesne vedľa ľavej žŕdky.

59:31
    Skalica už pravdepodobne tento zápas dohrá. Nebude svedkami ani power-play.

59:12
    Kutálek to skúšal nahodením puku. Ani tentoraz sa ale hostia k strele nedostanú.

58:37
    Jarolín nedokázal zakončiť z ľavej strany. Skalica si stále nedokáže v tejto tretine poradiť s Dzubinom.

58:19
    Zeliska s Važanom pohrozili na opačnej strane. Hostia však už nemajú čo stratiť a tak sa budú aj napriek výpadom domácich útočiť ďalej.

57:44
    Románek s Lušňákom vybojovali pásmo. Po ich strelách sa dostal k šanci aj Gula. Skalici sa ale nepodarilo vrátiť sa do zápasu.

56:54
    Jabrocký osamotený proti Gulovi. Vybojoval však pre svoj tím vhadzovanie.

55:54
    Jaroslavovi Markovičovi sa skončil osobný desaťminútový trest. Okamžite sa chcel zapojiť do hry, tréner ho však naviguje späť na striedačku.

55:08
    Toto je hokej, ktorý sa domácim tribúnam páči. Chcú vidieť svojich hráčov víťaziť.

54:46
    Martin dal gól! Jabrocký vysunul do nájazdu Urama, ktorý si poradil s Lakosilom a po ľade dostal puk do bránky. Asistencie Jabrocký a Beran.

54:41
    Ďatelinka hľadal spoluhráčov. Pred bránkou ešte clonil Macejka, mohla z toho byť šanca domácich.

53:33
    Tvrdá strela v podaní Velebného. Lakosil pocítil tvrdosť jeho strely na vlastnej výstroji.

52:35
    Galamboš s Macejkom zastavení hvizdom rozhodcu. Domáce tribúny sa už chceli tešiť z pekného zakončenia.

52:04
    Martin dal gól! Využitá presilová hra Martina. Novotného delovka pred bránku kde bol pripravený Važan a gól si náležite vychutnal. Asistencie Novotný a Zeliska.

51:48
    Rýchla akcia a na jej konci sa ocitol Važan. Ten by si dnes za svoju aktivitu gól zaslúžil.

51:26
    Tvrdá strela Velebného. Hľadal Appela s Galambošom.

50:43
    Vylúčenie na strane Skalice. Gründling dostáva dve minúty za hákovanie.

50:38
    Jabrocký aj nedovolene bránený dokázal po prihrávke Urama nebezpečne zakončiť. Bude sa ale vylučovať.

49:52
    Kutálek pred Themárom. Martinský útočník sa musí vrátiť po puk do stredného pásma.

49:25
    Opäť Zeliska. Trafil len Šáteka.

48:59
    Náznak šance v podaní Zelisku. Domáci tréner sa snaží striedať všetky štyri formácie.

48:06
    Skalica posúva dopredu Višovského. Ten smeruje za modrú čiaru, ďalej však nebolo možné ísť.

47:28
    Opäť náznak šance na domácej strane. Macejka s Galambošom ale nič nevymysleli na súperovu obranu.

46:47
    Beran sa až dvakrát ocitol v zakončení. Druhýkrát keď sa k nemu ešte dostal puk spoza bránky.

45:56
    Višňovský po spolupráci so Zálešákom natiahol domáce tribúny, ktoré videli peknú akciu hosťujúceho tímu. Skalica mohla byť blízko k bodom.

45:12
    V oslabení si vyšiel na útočný výlet Appel. Trúfol si aj proti dvom hráčom, z otočky už ale nedokázal vystreliť.

44:54
    Holovič trafil domáceho obrancu. Martin okamžite vyhadzuje puk.

44:15
    Kutálek s Lušňákom v šanci počas presilovej hry. Natlačili sa z pravej strany a Dzubina musel svoj post uhájiť za každú cenu.

43:56
    Novotný pred bránkou zachytáva puk. Domáci okamžite vyhadzujú cez všetky čiary.

43:13
    Vylúčenie na strane Martina. Markovič dostáva dve minúty za napadnutie zozadu. K tomu ešte dostáva osobný desaťminútový trest.

42:31
    Nastrelený puk z hokejky Drgoňa. Za ani pred bránkou ale nie je nikto voľný.

41:27
    Gründling sa snaží vysunúť Zálešáka. Ten má pred sebou múr tvorený hráčmi Martina.

40:56
    Macejka brnká na nervy hosťujúcim obrancom. Lušňák však už vyráža dopredu a hľadá Konečného.

40:23
    Važan si nakorčuľoval z rohu klziska a opäť je to domáci tím, ktorý mohol mať výborný vstup do tretiny. Skalica vzápätí upratuje puk.

40:01
    Začala tretia tretina.

Martinu vyšla v druhej tretine rýchla akcia, hostia naopak vyrovnávali z nariadeného trestného strieľania. Po dvoch tretinách teda v Martine stále nerozhodný stav.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:31
    V závere tretiny ešte súboj pred bránkou Skalice. Hosťujúci hráči ale bojujú o puk v rohu klziska.

39:02
    Zálešák prešiel stredným pásmom ako nôž maslom. V závere akcie však pridlho hľadal spoluhráča.

38:41
    Vhadzovanie v pásme Skalice. Themár tentoraz vyšiel čo sa týka strely naprázdno.

38:12
    Zálešák na Lušňáka. Ten je už na ľade takmer dve minúty.

37:32
    Lušňák veľmi nepresne. Holovič už nemohol strieľať.

36:43
    Uram obíjaný pri mantineli. Určite sa dnes nehrá v rukavičkách.

35:54
    Markovič sa nenechal odstaviť ani dvoma hráčmi hostí. Skúsil pozornosť Lakosila pričom ešte Važan sa ocitol v príležitosti strieľať.

35:14
    Višňovský sa pokúšal prejsť pravou stranou. Skalica zvýšila po góle tempo.

34:20
    Skalica dala gól! Nariadené trestné strieľanie v prospech Skalice. Faulovaný Šátek trafil perfektne ponad Dzubinu a vyrovnáva na 1:1.

34:20
    Šátek vo vyloženej šanci. Domáci aj za cenu faulu zabránili puku dostať sa do bránky. Dzubina teraz spolupracoval aj so žŕdkou.

33:56
    Kutálek zachraňoval pred Uramom. Hostia následne vyhadzujú puk cez všetky čiary.

33:23
    Škadra nedokázal zabrániť Markovičovi v streľbe. Lakosila zachránila iba žŕdka.

32:42
    Šátek si dovolil strieľať z väčšej vzdialenosti. Strela však bola presná a zabránila jej dostať sa do bránky iba aktivita domáceho obrancu.

31:25
    Vylúčenie na oboch stranách. Gründling ako aj Ďatelinka dostávajú po dve minúty za údery.

31:23
    Ďatelinka v osobnom súboji s Gründlingom napokon skončil na ľadovej ploche a už je tam aj šarvátka. Uvidíme ako sa bude situácia riešiť.

30:21
    Chyba rozhodcu Konca ešte stále rezonuje v rámci domácich tribún. Držanie sa tentoraz neocenilo ani dvoma minútami.

29:43
    Sobota výborne po ľavej strane. Našiel Themára, ktorý bol ale nedovolene bránený a podľa všetkého to nebude trestné strieľanie.

28:34
    Macejka teraz pichal hokejkou do Lakosila až mu museli pomôcť spoluhráči. Vzápätí sa v šanci ocitol aj Appel.

27:23
    Opäť Markovič pred bránkou Lakosila. Domácich neuznaný gól pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku ešte viac nabudil.

26:45
    Domáce tribúny teraz zaujala aj práca SBS, ktorá roztrhala domáce choreo namierené proti vedeniu hokejového klubu. Dôvodom boli vulgarizmy obsiahnuté v tomto výtvarnom umení.

25:35
    Domáci už dvíhali hokejky nad hlavu. Po tom ako do pásma vletel Macejka videli domáce tribúny puk v bránke, rozhodcovia však jasne ukazujú, že sa tak nestalo.

24:38
    Martin dal gól! Rýchla akcia domáceho tímu. Markovič preletel poza bránky, z pravej strany našiel Themára, ktorý sa teší z gólu. Asistencie Markovič a Hriňa.

24:23
    Višňovský trafil Dzubinu, ktorý mu výborne vykryl strelecký uhol. Skalica ako aj Martin sa nám teraz starajú o hokejové divadlo.

24:12
    Obdržálek sa nenechal odradiť ani dvojicou protihráčov a dokázal vystreliť na bránku Martina. Skalica následne získala útočné pásmo.

22:37
    Brcko výborne našiel spoluhráča pred bránkou. Domáci opäť pohrozili.

21:45
    V šanci sa ocitol aj Galamboš. Jeho strela mierila vedľa pravej žŕdky Lakosilovej bránky.

20:48
    Uram sa musel na chvíľku vrátiť do obrany. Holovič totiž dobre vyštartoval popri mantinelu a okamžite hľadal pred bránkou voľného hráča.

20:12
    Hneď v úvode druhej tretiny obrovská príležitosť domácich v ktorej sa ocitol Themár. Po prvom pokuse nasledovala strela nad bránku.

20:01
    Začala druhá tretina.

Na oboch tímoch bolo vidieť v prvej tretine bojovnosť. Gól sme ale zatiaľ nevideli.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:56
    V závere ešte strela Skalice. V prvej tretine už ale gól neuvidíme.

19:28
    Drobná šarvátka pred martinskou bránkou. Rozhodca upokojuje situáciu.

18:49
    Themárova strela z uhla. Preletela popred bránku a už nebolo nikoho, kto by ju dopravil za čiaru.

18:21
    Opäť vpredu Skalica. Kutálek miešal puk v obrannom pásme domácich.

17:58
    Po Višňovského prihrávke sa do zakončenia dostával Zálešák. Nechýbalo veľa.

17:14
    Jabrocký si robil priestor na pravej strane. Opäť bol ale osamotený čo znamenalo že mohol iba vyskúšať pozornosť Lakosila.

16:47
    Románek bez puku. Následne štartoval dopredu Macejka a nasleduje strela na bránku Skalice.

16:01
    Prihrávka pred bránku kde bol Kutálek. Následne sa ešte ukázal v šanci aj Šátek.

15:31
    Novotný na Markoviča. Tentoraz sa ale uponáhľali domáci hráči.

15:07
    Pridlhá prihrávka na Lušňáka. Ten ho určite nestihne a Ďatelinka tak môže rozohrať akciu svojho tímu.

14:28
    Šišovský pri pokuse o prihrávku trafil výstroj brankára Lakosila. Skalica môže preto upratať puk.

13:27
    Vylúčenie na strane Skalice. Gründling dostáva dve minúty za držanie.

12:54
    Románek vybojoval puk pri striedačke. Okamžite hľadá Gründling, ktorý je bližšie k Zálešákovi.

12:27
    Martin sa nestihol ani poriadne usadiť v útočnom pásme a už tu máme prvé vylúčenie aj na jeho strane. Jabrocký dostáva dve minúty za podrazenie.

11:34
    Vylúčenie na strane Skalice. Škadra dostáva dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

11:21
    Sobota v super šanci. Následne bol obtĺkaný dvojicou hráčov Skalice a bude sa vylučovať.

10:18
    Lušňákova strela s ktorou mal Dzubina problémy. Napokon všetko rieši so svojimi obrancami.

9:57
    Uram vyrobil závar pred Lakosilom. Beran s Jabrockým skúšali ešte vydolovať zo šance maximum, hostia však bránku uhájili.

9:34
    Novotný hľadal Themára. Ani tentoraz sa ale domáci v čistej šanci neocitli.

8:41
    Appel po prihrávke na Macejku ešte čakal na spätnú prihrávku. Macejka to však skúsil sám.

7:57
    Jabrocký sa ocitol v postavení mimo hry. Skalica tak bude aktuálne vo výhode pred bránkou domácich.

7:23
    Michal Školiak tečoval puk až na divácku tribúnu. Jeden z divákov si pravdepodobne ponechá suvenír.

6:07
    Šišovský nemal komu prihrať a tak vystrelil. Puk smeroval vedľa bránky.

5:42
    Puk smerujúci na Románka. Ten mal proti sebe jedného z domácich obrancov.

4:56
    Chyba domácej obrany ktorú mohol potrestať Kutálek. Skalica si však neskoro uvedomila v akej šanci sa ocitla.

4:20
    Themár vybojoval puk pre Markoviča. Ďaleko sa ale domáci hráči nedostali.

3:39
    Až teraz je hra prerušená. Po následnom vhadzovaní strelecký pokus Themára z prvej.

2:55
    Jeden z hráčov Skalice bez hokejky a rukavice. Hostia chvíľu hrali v oslabení, už je to ale v poriadku.

2:01
    Jabrocký v prvej vážnejšej príležitosti. Puk smeroval vedľa pravej žŕdky Lakosilovej bránky. Brankár Skalice mal však zakrytý výhľad.

1:43
    Zatiaľ opatrný úvod. Gula vyslal len nepresnú strelu na domácu bránku.

0:56
    Hra vysokou hokejkou a máme tu prvé prerušenie. Na ľade už je Zálešákova formácia a hostia sa môžu pokúsiť o prvú strelu.

0:21
    Puk smeroval cez Kloza do útočného pásma Skalice. Jankovič ale následne už puk zobral a nepustil domácich do útočného rozostavenia.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Laco chceme odchovancov bojujúcich za Martin. Domáce tribúny vyslali jasný signál k domácemu trénerovi. Ladislav Spišiak nemá dnes iný cieľ ako víťazstvo nad Skalicou, ani tá sa však nevzdáva nároku na body a tréner Peter Oremus takisto svojim naordinoval ofenzívnejšiu hru.

Domáci tím v plnom počte, už si ani nepamätám kedy naposledy nastupoval s kompletnými štyrmi formáciami, pravdepodobne ešte zo začiatku decembra. V zostave hostí chýbajú najmä René Školiak ako aj Jaborník, medzi vyškrtnutými menami sú aj Kolník, Tomek, Lantoš či Mikušovič.

Úvodné zostavy:

MHC Mountfield (Martin): Dzubina (Volentier) - Matejka, Ďatelinka - Novotný, Hriňa - Velebný, Klepáč - Brcko, Drgoň - Uram, Beran, Jabrocký - Themár, Markovič, Važan - Macejka, Galamboš, Appel - Sobota, Zeliska, Šišovský

HK 36 Skalica: Lakosil (Kotvan) - Gründling, Školiak - Kloz, Jankovič - Kumstát, Gula - Magušin, Škadra - Obdržálek, Zálešák, Višňovský - Kutálek, Jarolín, Šátek - Lušňák, Holovič, Románek - Štepán, Jurík, Konečný

Rozhodca: D. Konc - Jankovič, Výleta, Grúň.

V doterajších 68 stretnutiach sa z víťazstva radoval Martin spolu po 30 zápasoch, 5-krát sa zrodila remíza a 33-krát zvíťazila Skalica. Dnes oba tímy bojujú o siedmu priečku. Skalica sa na nej usadila po víťazstve nad SR 20, Martin o ňu po niekoľkých týždňoch prišiel.

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 25. Themár (Markovič, Hriňa), 53. Važan (Novotný, Zeliska), 55. Uram (Jabrocký, Beran) - 35. Šátek

HK VITAR Martin: Dzubina (Volentier) - Matejka, Ďatelinka - Novotný, Hriňa - Velebný, Klepáč - Brcko, Drgoň - Uram, Beran, Jabrocký - Themár, Markovič, Važan - Macejka, Galamboš, Appel - Sobota, Zeliska, Šišovský
    HK Skalica: Lakosil (Kotvan) - Gründling, Školiak - Kloz, Jankovič - Kumstát, Gula - Magušin, Škadra - Obdržálek, Zálešák, Višňovský - Kutálek, Jarolín, Šátek - Lušňák, Holovič, Románek - Štepán, Jurík, Konečný

Rozhodčí: D. Konc - Jankovič, Výleta, Grúň