K. Vary – Slavia 3:2 (po s.n.) | Vítkovice – Kladno 2:1 (po s.n.) | Liberec – Kometa Brno 5:2 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Motor ČB – Třinec 4:1 (kon.) | Plzeň – Pardubice 3:2 (kon.)
Litvínov – Zlín 3:1 (kon.)
po s.n.
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
HC Slavia Praha
Neděle 30.01.2011, 16:00Tipsport extraliga
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  65:01
  Karlovy Vary právě vstřelily branku!

  Rozhodující samostatný nájezd vstřelil VÁCLAV SKUHRAVÝ.
   
  David Nosek zkušeně pod víko do horního růžku!
   
  Václav Skuhravý se trefil mezi betony Kopřivy!
   
  64:52
  Trenéři Energie si vyžádali oddechový čas.
   
  64:52
  Domácí mohou děkovat Mensatorovi, že si možná zkusí nájezdy. Obrovské zmatky a několik střel do téměř odkryté branky ukončil až faul Pecha.
   
  63:19
  Tomica měl na holi rozhodnutí, střelu Pospíšila v pádu ale nedokázal dorazit do prázdné branky.
   
  58:18
  Karlovy Vary právě vstřelily branku!

  Branka trochu překvapivě platí. DAVID NOSEK z úhlu prostřelil Kopřivu a puk u levé tyče o několik milimetrů překročil brankovou čáru. Asistence: Václav Skuhravý, Petr Kumstát.
   
  58:18
  Noskova rána z úhlu propadla za Kopřivu a zastavila se na brankové čáře. Nepřehlednou situace bude zkoumat video. Domácím ale moc šancí na vyrovnání nedávám.
   
  57:05
  Slavia právě vstřelila branku!

  Slavia se bere své vedení zpět po pohledné Vašíčka. Ten z modré perfektně našel u tyče volného TOMÁŠE SVOBODU, který udělal dva kroky na střed a po zemi se trefil k vzdálenější tyči. Asistence: Jiří Vašíček, Vladimír Roth.
   
  51:42
  Brankář Kopřiva si svými protesty po inkasované brance vynutil přezkoumání celé situace u videorozhodčího. Když jej výrok sudího neuspokojil, dostává po dalších přívalech emocí desetiminutový osobní trest.
   
  51:42
  Karlovy Vary právě vstřelily branku!

  Když už i nejvěrnější fandové lámali nad přesilovkou Energie hůl přichází vyrovnání. Střelu od modré na hranici brankoviště bekhendem dorazil PETR SAILER do odkryté klece. Asistence: Lukáš Pech, David Nosek.
   
  49:55
  Dvonásobná přesilovka Energie pokračuje, Kopřiva hrál vysokou holí.
   
  48:26
  Je tu zřejmě klíčový okamžik zápasu. Po Sklenářově vyhození z obranného pásma mimo hřiště budou domácí hrát 88 sekund proti třem.
   
  47:47
  Vyloučen Pavel Kolařík (SLA) za hákování. Jeho faul byl více než opodstatněný, Skladaný by jinak mohl sám dorážet u levé tyče.
   
  47:29
  Vondrka v mezikruží zkoušel další akci Slavie ještě vyšperkovat nahrávkou na Krenželoka, tomu ale před prázdnou brankou obránce zblokoval hůl.
   
  46:44
  Energie chybovala v obraně, hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, ve kterém Krenželok pouze napálil beton vyjetého Mensatora.
   
  44:14
  Skuhravý se v útočném pásmu dopustil nedovoleného bránění.
   
  37:32
  Po pohledné kombinaci na jeden dotek s Kumstátem se Skuhravý dostal sám před branku, s šancí však naložil poměrně laxně a bekhendem vůbec netrefil branku.
   
  32:49
  Teď pro změnu příliš nechápu, proč na trestnou míří Tomáš Žižka. Domácí Klíma spadl spíše vlastní nešikovností. No, každopádně je tu přesilovka Energie.
   
  25:12
  Skladaný objel branku, nahrál Dejovi a ten z první střílel k volné pravé tyči. V poslední moment se ale na čáru přiřítila lapačka ležícího Kopřivy. Kdyby domácí útočník střílel nahoru, bylo vyrovnáno.
   
  22:38
  Doležal na modré čáře podrazil Skladaného, který by jinak ujížděl sám na branku. Toto klidně mohlo být trestné střílení, nakonec jen přesilovka pro Energii.
   
  20:00
  Na konci první třetiny byl vyloučen Tomáš Micka (SLA) za hákování.
   
  18:57
  Slavia právě vstřelila branku!

  Z protiútoku po níže popisované sporné situaci si Sklenář vybruslil z rohu do kruhu, nahrál k druhé tyči, odkud zcela volný TOMÁŠ POSPÍŠIL zakončil do prázdné klece. Mensator se nestačil přesunout. Asistence: Jakub Sklenář.
   
  15:21
  Jiří Doležal (SLA) vyloučen za nedovolené bránění.
   
  11:41
  Tlak Vondrkovy formace ukončil až Lukáše Pech. Vyvezl puk a po kombinaci ve středním pásmu se dokonce dostal do samostatného úniku. Nejproduktivnější energetik v nájezdu trefil tyč!
   
  10:31
  Síly na ledě se rychle vyrovnají, Micka si za brankou Energie chtěl nedovoleným zákrokem vzít ztracený puk a odchází na trestnou lavici.
   
  10:21
  Skladaný si za vlastní brankou nevěděl rady s rychlým Jaškinem a dopustil se podražení.
   
  4:59
  Dejovu střelu Kopřiva pouze nejistě vyrazil a Skladanému v dorážce zabránilo nedovolené bránění Žižky (SLA).
   
  2:05
  Roman Prošek (KVA) vyloučen za podražení.
   
  0:19
  Domácí začali velkým tlakem. Skuhravý od zadního mantinelu našel Kumstáta, ten u pravé tyče střílel do připraveného Kopřivy.
  Marken.cz

  Michal Slavík

  Branky a nahrávky: 52. Sailer (Pech, Nosek), 59. Nosek (Skuhravý, Kumstát), 66. Skuhravý - 19. Pospíšil (Sklenář), 58. Svoboda (Vašíček, Roth)


  HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Sáblík) - Čutta, Nosek, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M.Rohan, Prošek, Přindiš - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Skladaný, T.Klíma, Dej - Vachovec, Zucker, T.Rohan
  HC Slavia Praha: Kopřiva (Furch) - Žižka, Kuboš, Jeník, Tomica, Roth, Vašíček, Barák, Krejčík - Svoboda, Vondrka, Jelínek, Jaškin, Pospíšil, Krenželok, Poletín, Micka, Doležal, Kolařík, Třetina, Sklenář

  Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Lederer, Gebauer