K. Vary – Slavia 3:2 (po s.n.) | Vítkovice – Kladno 2:1 (po s.n.) | Liberec – Kometa Brno 5:2 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Motor ČB – Třinec 4:1 (kon.) | Plzeň – Pardubice 3:2 (kon.)
Litvínov – Zlín 3:1 (kon.)
po s.n.
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
HC Slavia Praha
Neděle 30.01.2011, 16:00Tipsport extraliga

Děkujeme za pozornost a věříme, že i příště se Vám přihlásíme z KV Areny, nikoli ze Sokolova. (18:47:38)

Souboj Energie a Slavie se nakonec změnil ve velký souboj brankářů. Druhý bod si Energie připisuje především díky Lukáši Mensatorovi, který svůj tým podržel jak v prodloužení, tak v samostatných nájezdech.

Nejlepší hráči: Jakub Sklenář (SLA) - Lukáš Pech (KVA).

65:01
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Rozhodující samostatný nájezd vstřelil VÁCLAV SKUHRAVÝ.

David Nosek zkušeně pod víko do horního růžku!

Tomáš Svoboda mezi betony neuspěl.

Václav Skuhravý se trefil mezi betony Kopřivy!

Michal Vondrka zkusil bekhendový blafák a vůbec netrefil branku.

Jan Košťál trefil Kopřivu do betonů.

Samostatné nájezdy začínají.

Furch i Sáblík zůstávají v klidu. Mensator s Kopřivou si dnešní utkání zřejmě užijí se vším všudy.

Prodloužení patřilo Slavistům, kteří si v něm vypracovali několik gólových šancí. Přesto o výsledku rozhodnou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:51
    V Karlových Varech umíme cestovat časem, i když jen o vteřinku zpět.

64:52
    Vladimír Růžička se u časomíry domáhá posunutí několika vteřin zpět. A zdá se, že si prosadil svou. Rozhodčí míří k časoměřičům.

64:52
    Trenéři Energie si vyžádali oddechový čas.

64:52
    Domácí mohou děkovat Mensatorovi, že si možná zkusí nájezdy. Obrovské zmatky a několik střel do téměř odkryté branky ukončil až faul Pecha.

64:35
    Pech zavezl puk do útočného pásma, kde jej ztratil.

64:07
    Skuhravý osvobodil svůj tým z tlaku.

63:19
    Tomica měl na holi rozhodnutí, střelu Pospíšila v pádu ale nedokázal dorazit do prázdné branky.

62:23
    Noskův příklep Kopřiva vyrazil až do středního pásma.

62:18
    Zakázané uvolnění Slavie.

61:50
    Obránce Rohan si v prodloužení troufl až za Kopřivu, odtud prostrčil puk do brankoviště, Skuhravý ani Kumstát ale tečovat nedokázali.

61:17
    Teď ale zásluhou Sklenáře na dlouhé vteřiny vybojovala útočné pásmo.

60:33
    Slavia začala opatrně a nikam se nehrne.

60:01

Nutno podotknout, že vzájemné zápasy těchto soupeřů v posledních dvou sezonách vždy skončily po základní hrací době.

Dělba bodů po 60 minutách je spravedlivá, prohrát si dnes nezasloužil ani jeden celek. Budeme zvědaví, na čí stranu se přikloní Štěstěna v prodloužení.

Zásahy brankářů ve třetí třetině: Mensator 6 - Kopřiva 8.

60:00
    Konec třetí třetiny.

59:56
    Hráči zašlápli puk na hranici karlovarského obranného pásma.

58:30
    Několik minut ještě zabraly nezbytné diskuse u slávistické střídačky, ale už se zase hraje.

58:18

Branka trochu překvapivě platí. DAVID NOSEK z úhlu prostřelil Kopřivu a puk u levé tyče o několik milimetrů překročil brankovou čáru. Asistence: Václav Skuhravý, Petr Kumstát.

58:18
    Otázkou je, zda puk celým objemem přešel brankovou čáru. Kopřiva ukazuje, že se tak v žádném případě nestalo. Uvidíme, zda jej tentokrát sudí potěší.

58:18
    Noskova rána z úhlu propadla za Kopřivu a zastavila se na brankové čáře. Nepřehlednou situace bude zkoumat video. Domácím ale moc šancí na vyrovnání nedávám.

57:05
    Slavia právě vstřelila branku!

Slavia se bere své vedení zpět po pohledné Vašíčka. Ten z modré perfektně našel u tyče volného TOMÁŠE SVOBODU, který udělal dva kroky na střed a po zemi se trefil k vzdálenější tyči. Asistence: Jiří Vašíček, Vladimír Roth.

56:27
    Po Klímově přihrávce ve středním pásmu to z dálky zkusil rozjetý Dej a nadělal Kopřivovi velké problémy.

55:44
    Čutta dnes poněkolikáté od modré trefil prvního hráče v cestě a připravuje Energii o pásmo.

54:43
    Pracně nabité vyrovnání teď domácí dávají všanc řadou nepřesností v obraně. Mensator má co dělat.

53:58
    Tomica se za brankou vymanil ze sevření a z kruhu prověřil Mensatorův postoj u tyče.

53:16
    Utkání přihlíží 4025 diváků. Zhruba tři desítky dorazily i v červenobílých barvách.

53:00
    Vyrovnání hokeji prospělo. Domácí ožili a ani slávisté už nejsou tak zatažení.

51:42
    Brankář Kopřiva si svými protesty po inkasované brance vynutil přezkoumání celé situace u videorozhodčího. Když jej výrok sudího neuspokojil, dostává po dalších přívalech emocí desetiminutový osobní trest.

51:42

Když už i nejvěrnější fandové lámali nad přesilovkou Energie hůl přichází vyrovnání. Střelu od modré na hranici brankoviště bekhendem dorazil PETR SAILER do odkryté klece. Asistence: Lukáš Pech, David Nosek.

51:14
    Nosek trefil Kuboše do nohou a hosté vyhodili.

51:03
    A je tu další přerušení, tentokrát slávisté tečovali ránu Dobroně.

50:58
    Čuttovo nahození po teči skončilo v ochranné síti.

50:32
    Přesilovka Varů postrádá myšlenku, nahrávají si jen oba obránci.

50:25
    Nosek střílí dvakrát po sobě mimo a hosté jsou opět ve čtyřech.

50:10
    Energie v pásmu.

49:55
    Dvonásobná přesilovka Energie pokračuje, Kopřiva hrál vysokou holí.

49:47
    Slavia ve čtyřech.

49:30
    Gřegořek napálil Jelínka a ten ještě stačil vyhodit.

48:46
    Puk mimo hřiště, vhazuje se před Kopřivou.

48:43
    Nosek na modré ztratil puk.

48:26
    Je tu zřejmě klíčový okamžik zápasu. Po Sklenářově vyhození z obranného pásma mimo hřiště budou domácí hrát 88 sekund proti třem.

48:09
    Přesilovku ale domácí začali úmyslným ofsajdem.

47:47
    Vyloučen Pavel Kolařík (SLA) za hákování. Jeho faul byl více než opodstatněný, Skladaný by jinak mohl sám dorážet u levé tyče.

47:29
    Vondrka v mezikruží zkoušel další akci Slavie ještě vyšperkovat nahrávkou na Krenželoka, tomu ale před prázdnou brankou obránce zblokoval hůl.

46:44
    Energie chybovala v obraně, hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, ve kterém Krenželok pouze napálil beton vyjetého Mensatora.

46:14
    Skuhravý už je na ledě, evidentně ale příliš nevychladl a už si opět něco vysvětluje se skupinkou protihráčů.

45:58
    Po Mensatorově jistém zákroku lapačkou Kumstát vyhodil.

45:30
    Sloboda vyhodil, ani Slavii se zatím početní výhoda nedaří.

44:52
    Sailer s Pechem vyvezli puk až do útočného pásma, Sailerova střela ale ke Kopřivovi nedošla.

44:14
    Skuhravý se v útočném pásmu dopustil nedovoleného bránění.

43:56
    Třetina s Vondrkou dlouho drželi puk v rohu útočného pásma a ušetřili desítky cenných vteřin.

42:14
    Slavia začala poměrně aktivně, zatím soupeře vůbec nepouští před Kopřivu a sama drží puk na svých holích.

41:15
    Pechova střela zpoza obránce byla tečována do sítě, vhazuje se po Kopřivově pravici.

41:05
    Zaťovič na Dobroňovo založení útoku nedosáhl, zakázané uvolnění Energie.

40:36
    Týmy se ve středním pásmu přetahují o puk.

40:01

Zásahy brankářů 10:15 naznačují, které z mužstev ve druhé třetině častěji útočilo. Energii na koně pomohly i dvě přesilové hry z počátku třetiny, nejúspěšnější celek extraligy v této herní činnosti bychom však dnes na ledě hledali marně. S postupem času se navíc tlak Varů snižoval a slávistům se v posledních minutách opět podařilo hru vyrovnat. Navzdory bídné karlovarské koncovce by si totiž jinak zle zahrávali se zatím nadějným výsledkem. Třetí třetina začne v 17:43.

40:00

40:00
    Závěrečný tlak Slavie utíná siréna.

39:00
    Čutta nebezpečně vystřelil od modré, kotouč se odrazil od betonů slávistického gólmana do prostoru za brankou.

38:29
    Energetici mají v závěru třetiny problém s přechodem do pásma, vyznamenali se již druhým ofsajdem.

38:05
    K Pechovi v mezikruží se odrazil kotouč, domácí útočník střílel mimo.

37:32
    Po pohledné kombinaci na jeden dotek s Kumstátem se Skuhravý dostal sám před branku, s šancí však naložil poměrně laxně a bekhendem vůbec netrefil branku.

36:32
    Tempo hry nám trochu opadlo. Dlouhá gólová absence se na domácích evidentně psychicky podepsala.

36:12
    To Třetina už byl mnohem nebezpečnější a jeho technickou střelu zpoza obránce Mensator v poslední chvíli vyrazil nad sebe.

35:30
    Svoboda s Tomicou dlouho drželi puk rohu útočného pásma, nic ze svého důrazu ale nevytěžili.

34:49
    Hosté jsou opět v plném počtu. Domácí přesilovky je zatím moc netrápí.

34:20
    Domácí se v přesilovce zatím trápí, neuspěl ani Pech se svou střelou příklepem. Energie se vzápětí dostala do ofsajdu.

33:39
    Další vyhození Slavie zařídil Vašíček

33:18
    Tomica vyhazuje a střídá.

32:49
    Teď pro změnu příliš nechápu, proč na trestnou míří Tomáš Žižka. Domácí Klíma spadl spíše vlastní nešikovností. No, každopádně je tu přesilovka Energie.

32:15
    Teď ale Mensator raději přikryl puk, který se po Žižkově střele odrazil od zadního mantinelu.

32:10
    Zdá se, že se hosté v druhé třetině konečně probudili. Dosavadní zákroky Mensatora bychom totiž spočítali na prstech jedné ruky.

31:42
    Krejčík si u mantinelu rukou sklepl vysoké vyhození Energie a ihned prověřil Mensatora. Ten v pohodě vyráží betonem.

30:42
    Nepřesná rozehrávka končí zakázaným uvolněním Energie.

30:06
    Po trochu nudné pasáži se ke slovu opět dostává první formace Varů. Kopřiva betony zlikvidoval pokusy Skuhravého a Noska.

27:55
    V ojedinělé šanci se ocitl Krenželok, v pádu tečoval nahrávku spoluhráče těsně vedle pravé tyče.

27:00
    Jaškin s Tomicou chvíli kombinovali na malém prostoru v útočném pásmu, nakonec ale podlehli přesile domácích hokejistů. Ti se znovu vydávají za vyrovnáním.

26:36
    Skuhravý střílel bekhendem, následnou dorážku Kopřiva pokryl a přerušil hru.

25:12
    Skladaný objel branku, nahrál Dejovi a ten z první střílel k volné pravé tyči. V poslední moment se ale na čáru přiřítila lapačka ležícího Kopřivy. Kdyby domácí útočník střílel nahoru, bylo vyrovnáno.

24:38
    Slavia je v plném počtu.

24:34
    Energetici teď před Kopřivou hrají hodně důrazně a nemůžou se divit, že jim hosté oplácí stejnou mincí.

23:58
    Tohle už je na reklamaci u výrobce hokejek. Pech dostal od modré nahrávku do kruhu, rychleji než puk však odpálil čepel své hole. Zaťovič pak ještě v šanci dotíral na Kopřivu a byl důrazně usměrněn jedním z hostujícího obránců.

23:17
    Čutta při střele rozpůlil svou hůl, Nosek přesto skákavý puk poslal těsně vedle nekryté tyčky.

22:38
    Doležal na modré čáře podrazil Skladaného, který by jinak ujížděl sám na branku. Toto klidně mohlo být trestné střílení, nakonec jen přesilovka pro Energii.

22:00
    Slavie hraje v plném počtu, oslabení ubránila bez potíží.

21:55
    Skladaný v ofsajdu.

21:21
    Gřegořek od modré zaměstnal Kopřivovu lapačku, ale vzápětí na modré ztratil puk.

20:54
    Puk skončil mimo hřiště, opět se přerušuje.

20:38
    Nahození Energie slávisté tečovali do ochranné sítě, obě mužstva střádají.

20:28
    Domácí se usadili v útočném pásmu, zatím nevystřelili.

20:01

20:00
    Na konci první třetiny byl vyloučen Tomáš Micka (SLA) za hákování.

20:00
    První třetina přinesla pohledný a vyrovnaný hokej, Slavii je nutno pochválit, že nepřijela pouze bránit, a na kvalitě hry je to znát. Obě mužstva si vytvořila i gólové šance, ale protože Pech nastřelil pouze tyč, odchází do šaten s jednogólovou ztrátou. Věřme, že se do druhé třetiny polepší i rozhodčí, kteří předvedli několik sporných rozhodnutí směrem k oběma celkům. Druhá třetina začne přibližně v 16:50.

20:00

18:57

Z protiútoku po níže popisované sporné situaci si Sklenář vybruslil z rohu do kruhu, nahrál k druhé tyči, odkud zcela volný TOMÁŠ POSPÍŠIL zakončil do prázdné klece. Mensator se nestačil přesunout. Asistence: Jakub Sklenář.

18:38
    Poletín u zadního mantinelu krosčekoval unikajicího Pecha, sudí nechává pokračovat hru.

17:21
    Tomica vyhazuje puk a jeho tým je v plném počtu.

16:56
    Karlovarským se zatím ani tato přesilovka nedaří. Nejprve Košťál tečoval puk mimo hřiště, nyní se přerušuje po ofsajdu slávistů.

15:41
    Žižka si za brankou pod sebe nahrnul puk, když však viděl zlý pohled sudího, raději jej poslal zpátky do hry. Slavia se osvobodila.

15:21
    Jiří Doležal (SLA) vyloučen za nedovolené bránění.

14:39
    Skladaný si na modré vyměnil pozici s obráncem Dobroněm a tvrdým příklepem pořádně vystrašil Kopřivu, který toho navíc přes shluk těl moc neviděl.

13:44
    Poletín si z křídla nabruslil do slušné střelecké pozice a nechal vyniknout Mensatora, který měl perfektní výhled.

13:26
    Gřegořek nejprve riskantní přihrávkou ve vlastním pásmu zabrnkal na nervy diváků. Ti však více pozornosti věnovali čárovému sudímu, kteří Energii přísně odpískali ofsajd.

13:02
    Kumstát zkoušel střílet z úhlu, trefil nastavenou hůl jednoho z beků a puk skončil téměř ve stropní konstrukci.

12:31
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

11:41
    Tlak Vondrkovy formace ukončil až Lukáše Pech. Vyvezl puk a po kombinaci ve středním pásmu se dokonce dostal do samostatného úniku. Nejproduktivnější energetik v nájezdu trefil tyč!

10:31
    Síly na ledě se rychle vyrovnají, Micka si za brankou Energie chtěl nedovoleným zákrokem vzít ztracený puk a odchází na trestnou lavici.

10:21
    Skladaný si za vlastní brankou nevěděl rady s rychlým Jaškinem a dopustil se podražení.

9:20
    Vondrka obkroužil branku a o kousek minul vzdálenější tyč, kterou Mensator vůbec nekryl.

9:00
    Pokus o průnik v podání Tomáše Rohana zastavil Třetina a domácí se dostali do ofsajdu.

7:55
    Kusmtát se Skuhravým dlouho kombinovali poblíž Kopřivovy branky, ke střele je ale clonící obránci Slavie nepustili.

7:24
    Rothovo nahození od modré Mensator přidržel a hra je přerušena.

6:59
    Slavia se oslabení ubránila, Žižka naskočil na led.

6:18
    Další pozdržení útoku Energie zařídil Krejčík.

5:58
    Vondrka vyhodil a odjíždí střídat.

5:23
    Čuttovo nahození před brankou tečoval Kumstát nepřesně a Slavia se vzápětí osvobodila.

4:59
    Dejovu střelu Kopřiva pouze nejistě vyrazil a Skladanému v dorážce zabránilo nedovolené bránění Žižky (SLA).

4:05
    Energie je kompletní.

3:53
    Až teď se Pražané usadili na delší dobu v útočném pásmu. Jaškin se spoluhráči však kombinovali především u zadního hrazení a Mensator zasahovat nemusel.

2:44
    Slávisté se snaží o často střelbu, zatím ale nedokážou udržet pásmo.

2:05
    Roman Prošek (KVA) vyloučen za podražení.

1:40
    Doležalův pokus o založení útoku ztroskotal na těle Dobroně, u puku ale zůstávají hosté.

1:11
    Zákrok už si připsal i Mensator, kterého od modré prověřil Kuboš.

0:19
    Domácí začali velkým tlakem. Skuhravý od zadního mantinelu našel Kumstáta, ten u pravé tyče střílel do připraveného Kopřivy.

00:01

Obě mužstva nastupují na led a v brankách se připravují Lukáš Mensator a Miroslav Kopřiva.

Výsledek dnešního utkání hodně napoví, který ze soupeřů si stále udrží reálnou šanci na přímý postup do čtvrtfinále. Slavii od šesté příčky momentálně dělí pouhé skóre, naopak Energie musí stahovat šestibodové manko.

Vítejte u online přenosu z KV Areny. V zajímavém souboji v pásmu předkola play off se zde dnes střetně domácí Energie s pražskou Slavií. Kromě podobného postavení v tabulce se oba celky podobají i velkým počtem mladíků ve svých sestavách. I s takto poskládaným kádrem dokázala Energie i Slavia v posledním kole zvítězit nad Kladnem, respektive Libercem.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Sáblík) - Čutta, Nosek, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M.Rohan, Prošek, Přindiš - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Skladaný, T.Klíma, Dej - Vachovec, Zucker, T.Rohan

HC Slavia Praha: Kopřiva (Furch) - Žižka, Kuboš, Jeník, Tomica, Roth, Vašíček, Barák, Krejčík - Svoboda, Vondrka, Jelínek, Jaškin, Pospíšil, Krenželok, Poletín, Micka, Doležal, Kolařík, Třetina, Sklenář

Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Lederer, Gebauer.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Michal Slavík

Branky a nahrávky: 52. Sailer (Pech, Nosek), 59. Nosek (Skuhravý, Kumstát), 66. Skuhravý - 19. Pospíšil (Sklenář), 58. Svoboda (Vašíček, Roth)

Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Lederer, Gebauer