Opava – Pardubice 1:4 (kon.) | Slavia – Sparta 3:6 (kon.) | Plzeň – HC Litvínov 2:3 (kon.)
Ústí n/L – Havlíčkův Brod 6:4 (kon.) | Znojmo – Zlín 3:2 (po pr.) | Třinec – Vítkovice 4:7 (kon.)
Motor ČB – Olomouc 3:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Jihlava 6:1 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
3:2 (0:1, 1:1, 1:0)
HC Olomouc
Čtvrtek 17.02.2011, 18:00 • Budva raréna České Budějovice • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý podvečer z Českých Budějovic. Za pár minut na sebe narazí dva celky z popředí tabulky, domácí HC České Budějovice jsou na pátém místě a na svém ledě přivítají třetí HC Olomouc. Je tedy na co se těšit, příjemnou zábavu u online přenosu vám přeje Petr Lundák.

00:01

00:38
    Obě mužstva prvně střídají, zatím je hra dost opatrná na obě strany.

01:23
    Nas puk si poprvé sáhl druhý brankář extraligového HC MOUNTFIELD Šimon Hrubec a svou holí rozehrál z rohu.

02:16
    Brankář hostů Kůdela chytá černý puk a vhazovat se tak bude v útočném pásmu domácích.

03:06
    Rozhodčí píská po střetu domácího hráče s Ondřejem Pozděnou z Olomouce, který se jen těžko dobelhává na střídačku.

03:59
    Olomoucký útočník sám ujel domácí obraně, ale nepovedlo se mu už překonat Hrubce. Ten tak svůj tým výrazně podržel.

04:56
    Eddie Turek (CEB) - 2 minuty - podražení - 4/5

05:56
    Oslabení Jihočechům jde zatím na výbornou, Olomouc jen jednou vystřelil na Hrubce, ale ani tato střela ke golmanovi nedolétla.

06:47
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A přeci jen! Olomouc odskakuje na rozdíl jednoho gólu právě díky využité přesilové hře, když na Ustrnulovu střelu ještě Hrubec reagoval betonem, ale na dorážku MATĚJE MÁLKA, který uklízel puk do prázdné, už nedokázal odpovědět. Asistence: Petr Ustrnul

06:47
    5/5

08:45
    Do hry se teď více dostávají hráči z Olomouce, když domácí tým neví, jak se dostat ze svého obranného pásma.

09:40
    Krásnou akci nyní předvedl Michal Švihálek, kdy si úplně sám až od modré čáry přebruslil celé hřiště, obelstil dva beky a najížděl sám na brankáře! Ale ten byl pozorný a nenechal se překonat.

10:55
    Ani závar před Kůdelou neskončil brankou domácího celku.

11:21
    Marek Sedlář (OLO) - 2 minuty - nedovolené bránění - 5/4

12:12
    Domácí se do přesilovkového postavení dostávají lehce, ale chybí zde střela.

12:36
    Lukáš Králík (OLO) - 2 minuty - hákování - 5/3 37 vteřin

13:21
    5/4

14:05
    Moc dobře si s přesilovkou 5 na 3 českobudějovičtí neporadili. Dokonce ke konci klasické přesilové hry jim ujel Voznica a mohl skóre navýšit, ale Hrubec byl proti.

14:36
    5/5

15:50
    Martin Sekera (CEB) - 2 minuty - držení protihráče - 4/5

16:13
    Olomoučtí vyhazují na icing a hra se tedy stěhuje před jejich bránu.

17:25
    Domácím se nedaří vyhodit puk dále než za modrou čáru.

20:34
    Martin Semerád pěknou střelou od modré provětral levý Kůdelův beton, který se po puku natahoval dost na poslední chvíli.

21:08
    Roman Rác (OLO) - 2 minuty - sekání - 5/4

22:08
    Střelu Radima Heřmana hostující brankář kryje lapačkou.

22:25
    Lukáš Králík v oslabení nadělal veliké problémy domácím, ti jej až před hrubcem odstavili od puku.

23:08
    5/5

23:36
    Zakázaně se uvolňují i domácí a hra se zase vrací k Hrubcovi.

24:05
    Poskakující puk na brankovišti hostů se snažili procpat do brány hned tři domácí hráči. Kůdela ale na poslední chvíli zasáhl.

24:48
    Domácí rozehrávku teď hosté přečetli a nepouští Českobudějovické ani do středního pásma.

25:35
    Miloslav Jáchym (CEB) - 2 minuty - faul loktem - 4/5

25:56
    Pěkná akce domácích zle zatopila Olomouckým i v jejich přesilové hře, Kůdela však pozorný.

26:14
    Jakub Marek (CEB) - 2 minuty - sekání - 3/5 1.20 minuty

26:54
    Hosté si výhodu dvou mužů v poli nenechali ujít a trestají. Křižnými přihrávkami jako z učebnice nedali domácímu Hrubcovi absolutně žádnou šanci, do prázdné branky tak bez potíží střílel ROMAN RÁC. Asistence: Jakub Schejbal, Petr Ustrnul.

28:16
    5/5

28:57
    Aljaž Ogrizek (OLO) - 2 minuty - hákování - 5/4

29:40
    A zase, hosté se i v oslabení dostávají k puku v domácím obranném pásmu. Zato domácí ne a ne najít recept, jak s přesilovkou naložit.

30:57
    5/5

31:36
    Po druhém gólu hosté ožili a i v oslabení dokáží přelstít domácí hráče. Ti se naopak ke Kůdelovi dostávají těžce a spíše jen prověřují jeho pozornost.

33:29
    Chyby v útočné třetině připravují domácí celek o důležité puky, se kterými si naopak poradí hosté dobře a ihned je směřují do své útočné třetiny.

34:36
    Na poslední chvíli pokazil střelu z mezikruží hostující hráč domácímu Švihálkovi.

36:07
    Nyní se bojuje o puk ponejvíce ve středním pásmu, ani jeden celek se neumí dostat před brankáře soupeře.

36:38
    Ondřej Mareček (OLO) - 2 minuty - podražení - 5/4

37:47
    Domácí přesilovku přerušil pískot rozhodčích, který tak ukončuje souboj o puk v rohu kluziště.

38:40
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Také domácí se dočkávají v přesilové hře. I když zbývalo do konce výhody jen málo vteřin, po přihrávce Lukáše Sumerauera se na modré napřáhl STANISLAV DIETZ a propáli vše. Asistence: Lukáš Sumerauer, Jakub Marek.

40:00

Vyloučení: 4:6

Využití přesilovek: 1:2

40:01

40:32
    Střelec olomoucké branky Roman Rác prověřil Hrubce z velké dálky, ale i tak jeho střela šla o pár desítek centrimetrů mimo.

41:07
    Jan Předota (CEB) - 2 minuty - držení protihráče - 4/5

42:11
    Toto oslabení domácímu celku jde, hosté tolik Hrubce neatakují svými střelami.

43:07
    5/5

44:08
    Po delším pobytu v útočném pásmu teď domácí celek hosté naopak zatlačili do obrany.

44:50
    Tyč teď zazvonila po střele jednoho z českobudějovických útočníků!

44:54
    Petr Ustrnul (OLO) - 2 minuty - faul kolenem - 5/4

45:55
    Série střel na branku Olomouce buď končí na hostující obraně anebo mimo tři tyče Kůdelovy klece.

46:54
    5/5

48:15
    Po samostatné akci ALEŠE JEŽKA se skóre vyrovnává. Chumel hráčů před Kůdelou nejlépe vyřešil výše jmenovaný a švihem pod víko dává svému týmu šanci na body.

49:04
    Hru nyní přerušuje icing HC České Budějovice.

49:43
    Domácí tým jako by někdo polil živou vodou, právě proto dělají starosti nejen hostující obraně a pálí na jejich golmana ze všech pozic.

50:35
    Aplaus od diváků sklízí Martin Semerád, který skokem překazil samostatnou akci hostujícího sedláře, který sám ujížděl na Hrubce.

51:49
    A domácí opět před Kůdelou, jedna akce střídá druhou.

52:31
    Petr Ustrnul (OLO) - 2 minuty - držení protihráče - 5/4

53:21
    Krásnou přesilovku teď předvádějí domácí mladíci. Jedna střela za druhou, pokaždé z jiné pozice, pěkné přihrávky... To vše těší i publikum.

53:50
    Jan Předota (CEB) - 2 minuty - hákování - 4/4 41 vteřin

54:31
    4/5 1,20 minuty

55:11
    Zatím létají střely Olomouce mimo dosah domácí branky, Hrubec tak jen kontroluje, kam černý touš zrovna zamíří.

55:50
    5/5

56:25
    Hra se po delší době zase přelevá do obranné třetiny hostů.

56:57
    Martin Sekera si dlouho hrál s pukem a s olomouckými obránci a dostal se i do zakončení, ale to si bez potíží pohlídal Kůdela.

58:06
    Hlasatel v Budvar aréně ohlašuje poslední dvě minuty třetí třetiny. Zdá se ale, že uvidíme ještě prodloužení. Chvíli poté si bere trenér Olomouce oddechový čas.

60:00

Vyloučení: 6:8 navíc - osobní 10 minutový trest pro Petra Ustrnula (OLO)

Využitá přesilovka: 1:2

60:01

61:17
    Od začátku prodloužení jsou aktivnější domácí, ale jejich apetit brzdí icing.

62:08
    Martin Kvapil (OLO) - 2 minuty - držení protihráče - 4/3

63:00
    Slibnou domácí přesilovku brzdí ofsajd, vhazuje se uprostřed.

64:09
    Parádní tečka za utkáním. Pět vteřin před koncem púřesilové hry se do střely opřel JAKUB MAREK a na tuto střelu už Kůdela nestačil zareagovat. Asistence: Radek Seidl, Josef Klement

65:00

I když to už vypadalo s domácími mladíky bledě, tak nakonec si ze souboje proti Olomouci odnáší dva body za výhru v prodloužení. Vítěznou branku trefil pro domácí Jakub Marek při přesolovce čtyři na tři. Z Českých Budějovic vás zdraví Petr Lundák s přáním příjemného zbytku čtvrtečního dne. (20:24:08)

Petr Lundák

Branky a nahrávky: 39. Dietz (Sumerauer, Marek), 49. Ježek, 65. Marek (Seidl, Klement) - 7. Málek (Ustrnul), 27. Rác (Schejbal, Ustrnul)

Banes Motor České Budějovice: Hrubec (Kantor) - Kříž, Klement, Předota, Jáchym, Semerád, Kolařík, Dietz - Seidl, Sedlák, Marek, Přibyl, Sekera, Sumerauer, Švihálek, Turek, Zvoník, Heřman, Ježek, Rousek
    HC Olomouc: Kůdela (Motáň) - Ustrnul, Schejbal, Brandýs, Kvapil, Kreisel, Pozděna, Fryč, Axman - Haas, Málek, Vaněk, Ogrizek, Voznica, Králík, Mareček, Lehečka, Machala, Rác, Heža, Sedlář