Slovensko – Lotyšsko 3:4 (kon.) | Česko – Švýcarsko 1:5 (kon.)
Čtvrtek 17.02.2011, 19:00 • Tipsport arena • Olympiáda dětí a mládeže

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Česko: Klimeš (Langhamer) - Plutnar, Tobola, Kubis, Knot, Pavlas, Plášil, Pařízek - Psota, Machač, Volek - Nedvídek, Simon, Střecha - Hlinka, Navrátil, Marek - Tomeček, Procházka.

Švýcarsko: Kuonen (Lenze) - Paschoud, Lanzarotti, Müller, Rouiller, Kreis, Gygax - Simion, Balmelli, Sieber - J. Schmutz, Bertschy, Dünner - Zangger, Diem, Brandi - F. Schmutz, Niedermaier, Praplan.

Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bejček, Svoboda..

Vítejte u přenosu ze zápasu o třetí místo na hokejovém turnaji Evropské olympiády mládeže mezi Švýcarskem a Českem.

V českém týmu jsou od posledního zápasu s Finy pouze dvě změny. V brance nahradí pardubického Marka Langhamera brněnský Lukáš Klimeš a do obrany se podívá liberecký Michal Plutnar.

00:01

00:17
    Machač Volka před brankou nenašel.

00:34
    Další akci české první lajny zastavuje ofsajd.

01:54
    Zatím se hraje bez dalších akcí.

02:15
    Na dorážku Plutnarovy střely Nedvídek nedosáhl.

03:25
    Balmelliho střela z backhandu skončila na betonech Klimeše.

04:04
    Bertschyho střelu z těžké pozice chytá Klimeš.

04:20
    Další Bertschyho střela tentokrát ohrozila českou branku mnohem více, Klimeš ale dával pozor a vyrazil ji ramenem.

05:19
    Tomečkovu střelu sráží švýcarská obrana do ochranné sítě.

05:30
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!

FLAVIO SCHMUTZ vyhrál závod o puk s Karlem Plášilem, jeho první střelu Klimeš vyrazil, ale dorážka už skončila v české síti.
    Asistence: Kreis.

06:13
    Po Psotově pasu se Kubisovi střela vůbec nepovedla, pro Kuonena to byl velice lehký zákrok.

06:41
    Nyní střílel Julian Schmutz, dorážku jeho střely česká obrana uklízí.

07:43
    Jako první budou hrát přesilovku Švýcaři, Martin Procházka (CZE) dostává dvě minuty za napadení.

08:20
    Po Rouillerově střele dorážel Zangger, za Klimeše ale puk nedostal.

08:31

Kreis poslal pěkný pas k SANDRU ZANGGEROVI, který zamířil a trefil se přesně nad Klimešovo rameno.

08:40
    Vincent Praplan (SUI) dostává dvě minuty za podražení.

09:20
    Machač branku z velké blízkosti netrefuje.

09:38
    Česko právě vstřelilo branku!

Volek nahodil kotouč před branku, odkud ho za Kuonenova záda došťouchal PATRIK MACHAČ.
    Asistence: Volek.

10:08

Julian Schmutz nahodil kotouč před branku, kde se odrazil za Klimešova záda od CHRISTOPHERA BERTSCHYHO, který rychle odpovídá na první českou branku.
    Asistence: J. Schumtz.

10:08
    Klimeš přenechává své místo v brance Marku Langhamerovi.

11:53
    Nebezpečnou švýcarskou přihrávku do mezikruží vystihuje Plutnar a vyhazuje.

12:47
    Švýcaři teď na chvilku Čechy zatlačili do vlastního pásma, nyní se domácí tým dostal z tvrdého sevření.

13:00
    Aurélien Gygax (SUI) dostává menší trest za podražení.

13:48
    Česká kombinace nevyšla, Švýcaři vyhazují.

14:20
    Pařízkova střílená nahrávka našla Volka, jeho střela ale našla jen betony Kuonena.

15:28
    Švýcaři se po akci radují, sudí jdou přezkoumat videozáznam.

15:28
    Gól to nebyl, Langhamer zázračně zachránil dvougólovou ztrátu.

15:48
    Volkovi nevyšel průchod do útočného pásma.

17:01
    Střecha se dostal zpoza branky až před ní, kde ale nevyzrál na Kuonena, který mu nedal mezírku, kam by mohl vystřelit.

18:01
    Střelu Simiona blokuje obětavý Pařízek.

19:02
    Procházkovu střelu z velice ostrého úhlu Kuonen vyráží.

19:28
    Müller střílel nebezpečně přes pár clonících hráčů, Langhamer puk vykopává.

19:32
    Hlinkovu střelu z levého kruhu chytá Kuonen.

20:00

Švýcaři dokazují, že minulý zápas s Ruskem nebyl vyjímkou a že silné soupeře dokáží pořádně potrápit. První třetina přinesla čtyři góly, jen jeden ale padl do sítě Švýcarska.

Další třetina začne přibližně v 19:46.

20:01

20:32
    Simion pěkným forecheckingem vybojoval kotouč, další dva Švýcaři si ale mezi sebou před českou brankou nerozuměli.

21:22
    Švýcaři zatím stále drží obrovský tlak, Češi se ale začínají zvedat.

21:35
    Nedvídkovu střelu z dálky vyráží Kuonen ramenem.

22:40
    V tlaku jsou teď Češi, Pavlasova střela ale branku minula.

23:25
    Navrátil sebral Švýcarům přihrávku na poslední chvíli.

23:46
    Druhá část zatím přináší pohledný hokej, hraje se nahorů dolů.

24:06
    Simionův bezchybný průnik klubkem českých obránců skončil vyraženou střelou, česká obrana si ale dala pozor na dorážku.

24:39
    Lukas Sieber (SUI) dostává dvě minuty za hákování.

25:00
    Na začátku přesilovky si Češi moc nerozumí.

25:20
    Dünner dostává kotouč daleko od své branky.

26:08
    Knotovu střelu zblokovala švýcarská obrana, která vzápětí vyhazuje.

26:30
    Volkova střela přes Kuonena neprošla.

26:45
    Müllerovu střelu málem před brankou tečoval Balmelli, naštěstí se mu to nepovedlo.

27:22
    Češi se z krátkého tlaku osvobozují icingem.

27:40
    Julian Schmutz vyjel zpoza branky až před Langhamera, který si svou levou tyčku pohlídal.

28:31
    Langhamer ukrývá Brandiho nahození před dotírajícím Zanggerem.

28:48
    Ihned po vhazování střílel Brandi, se Zanggerem už ale nic jiného nevytvořil.

29:03
    Simonův backhand přeletěl Kuonenovu branku.

29:47
    Knotovo tvrdé nahození chytá Kuonen mezi betony.

30:36
    Sieberova střela z levého kruhu se nepovedla, končí v ochranné síti.

30:45
    Balmelli se v levém kruhu dostal k prvotřídní příležitosti, trefuje ale plexisklo za Langhamerovou brankou.

30:45
    Tomáš Střecha (CZE), nejmenší ze všech Čechů na ledě, dostává dvě minuty za hákování.

31:24
    Julian Schmutz střílel opět z levého kruhu, trefuje ochrannou síť.

31:49
    Zanggerova střela končí vedle branky.

32:20
    Psota s pomocí Plášila vybojoval puk a urychleně ho vyhodil.

33:10
    Šikovný Střecha kotouč přes střední pásmo nedostal.

33:38
    Sieber se už rozjížděl za příležitosti, tvrdou hrou ho ale zastavuje Marek Kubis.

34:37
    Dünnerova střela přeletěla Langhamerovu branku.

34:52
    Julian Schmutz trefuje z otočky tyčku.

35:05

Puk se dostal před odkrytou branku a Langhamer se nestačil včas přemístit před NICA DÜNNERA, jehož práce byla jen zasunout kotouč do branky.
    Asistence: Bertschy.

35:42
    Brandiho tečovanou střelu chytá Langhamer.

36:07
    Machač zkoušel štěstí od hrazení, Kuonen si dal pozor.

36:12
    Procházkovu střelu vyráží Kuonen ramenem.

36:49
    Poté, co Střecha ztratil útočné pásmo, hráli Češi v šesti a teď budou hrát ve čtyřech. Trest odpyká Filip Navrátil.

37:10
    Langhamer lapil střelu Anthonyho Rouillera, který je se sedmi starty v první švýcarské lize zřejmě nejzkušenějším hráčem na ledě.

37:27

Rouillerovu střelu tečuje před českou brankou MIRCO MÜLLER.
    Asistence: Rouiller, Bertschy.

38:52
    Martin Procházka (CZE) srazil kolenem Ramona Diema a půjde si za to na chvilku sednout.

39:18
    Lanzarottiho střela jen těsně minula Langhamerovu branku.

39:53
    Langhamer efektivně vykopává střelu Juliana Schmutze.

40:00

Švýcaři hrají pohledný hokej a tak byla druhá třetina jednou z nejhezčích na celém turnaji. Čechy celých dvacet minut ke slovu nepustili a tak vedou už 1:5.

Další třetina začne přibližně v 20:30.

40:01

40:21
    Češi vyhazují kotouč z vlastního pásma.

40:50
    Po Müllerově střele dorážel Simion, Langhamer vyráží všechny jeho pokusy.

40:53
    Marek Kubis (CZE) jde pykat za zdánlivě čistý úder do Simiona, který byl ale ohodnocen jako napadení.

41:30
    Pavlas vyhazuje, tato přesilovka Švýcarům zatím nejde.

41:54
    Kuonen Nedvídkovo nahození pouze vyrazil před sebe, než ale český forvard přijel, tak stačil švýcarský brankář kotouč lapit.

42:28
    Po Kreisově přihrávce střílel z první Dünner, Langhamer ale nemusel zasahovat, střela letěla moc vysoko.

43:32
    Gygax nahodil puk na Langhamera, Švýcaři střídají.

44:25
    Zangger a Brandi se ze sevření české obrany v rohu nedostali.

45:00
    Plutnar ošklivě spadl ve středním pásmu a ještě ošklivěji doklouzal pod Rouillera, který se namlátil o hrazení.

45:52
    Sieber sejmul Psotu krásným klasickým bodyčekem.

47:00
    Hraje se už delší dobu bez akcí, zatímco Češi mají problém s průchodem přes střední pásmo, Švýcaři nemohou najít prostor pro střílení.

47:33
    Střecha střílel z pravého křídla, Kuonen jeho střelu pohodlně vyráží.

47:55
    Machačovi nahození před branku nevyšlo, než tam přijel Psota, tak už byl puk jinde.

48:57
    Pařízek předvedl pěknou střelu přes obránce, kterou ale skvělý Kuonen vykopává do rohu.

49:01
    Sämi Kreis (SUI) dostává menší trest za sekání.

49:31
    Machač po pěkném průniku vystřelil, Kuonen puk vykopává.

50:20
    Švýcaři se osvobozují.

50:45
    Pařízek útočné pásmo nepohlídal a tak Švýcaři dále šetří čas.

51:16
    Poté co Julian Schmutz sejmul Navrátila, střílel Martin Procházka a Kuonen předvedl fantastický zákrok lapačkou. Švýcaři začínají přitvrzovat, za posledních pár minut předvedli hned několik krásných úderů.

52:07
    Balmelli vyslal do příležitosti Siebera, který ale při střílení selhal.

52:54
    Lukas Sieber (SUI) vyhodil puk do ochranné sítě a dostává dvě minuty.

53:08
    Volkova střela rozvlnila boční síť.

53:59
    Tomeček ukázal pěkný průnik zpoza branky, zakončení už tak ukázkové nebylo.

54:25
    Pařízkova střela před brankou selhala a tak Švýcaři vyhazují.

55:09
    Filip Navrátil (CZE) dostává dvě minuty za podražení.

55:21
    Bertschy trefil Langhamera do hrudi.

55:37
    Bertschy se ocitl v brankovišti a rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

55:46
    Müller puk jen těsně nestihl po Langhamerově vyhození, sudí píská sporný ofsajd.

56:17
    Lanzarottiho střela končí v rychlé Langhamerově lapačce.

56:49
    Simion přihrál Sieberovi rukou, což se v hokeji nesmí.

58:10
    Oba týmy se snaží dostat co nejdále, problém je v tom, že oba týmy dobře brání.

58:30
    Dünnerovu střelu zastavuje blesková Langhamerova lapačka.

59:07
    Zápas se už dohrává.

59:32
    Máme tu ještě jeden český icing.

60:00

Pro Švýcary je to ohromná radost a vize skvělé budoucnosti švýcarského hokeje, pro Čechy to je obrovské zklamání, na které budou chtít snad všichni čeští reprezentanti co nejrychleji zapomenout.

Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Christopher Bertshcy (SUI) a Michal Plutnar (CZE).

Z Liberce přeji pěkný zbytek hokejového večera. (21:02:03)

Radoslav Vavřina

Branky a nahrávky: 10. Machač (Volek) - 6. F. Schmutz (Kreis), 9. Zangger (Kreis), 11. Bertschy (J. Schmutz), 36. Dünner (Bertschy), 38. Müller (Rouiller, Bertschy)

Česko: Langhamer (Klimeš) - Plutnar, Tobola, Kubis, Knot, Pavlas, Plášil, Pařízek - Psota, Machač, Volek - Nedvídek, Simon, Střecha - Hlinka, Navrátil, Marek - Tomeček, Procházka.

Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bejček, Svoboda.