Olomouc – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.) | Jihlava – K. Vary 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 5:2 (kon.)
Motor ČB – Opava 5:1 (kon.) | Zlín – Sparta 2:1 (kon.) | Chomutov – Ústí n/L 2:5 (kon.)
Třinec – Slavia 6:7 (kon.) | Vítkovice – Znojmo 8:1 (kon.)
HC Olomouc
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
HC Rebel Havlíčkův Brod
Sobota 26.02.2011, 17:00 • Zimní stadión Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Play-off Chance ligy

Přeji Vám hezký zbytek večera a někdy opět na počtenou. (19:40:17)

Olomouc byla lepším mužstvem, což prezentovala hlavně v poslední třetině. Havlíčkův Brod ze začátku vzdoroval statečně, bohužel v závěru ale ztratil nervy, za což ho postihlo několik trestů. Hanáci tak snižují stav série na 2:3 a v pondělí se budou snažit o možnost odehrání rozhodujícího duelu na svém ledě.

60:00

59:42
    Šenkeřík zkusil ještě vypálit od červené, Žigárdy ale jeho střelu v klidu zastavil.

58:55
    Oddechový čas pro domácí.

58:34
    Brančík ujížděl po pravé straně, z pravého kruhu zasáhl jen Suchanovo rameno.

58:07
    Hynek Zohorna (HBR) opět na trestné, tentokrát za podražení.

57:54
    Utkání se už jen dohrává. Hanáci se nikam neženou a Rebelům to dopředu moc nejde.

57:19
    A už i v pěti.

56:22
    Hosté jsou ve čtyřech.

56:15
    Lhotský od modré vypálil příliš moc nahoru, kotouč končí až za havlíčkobrodskou svatyní.

55:19
    Další dvě minuty trestu pro hosty zařídil Václav Meidl za hrubost. Třiašedesát vteřin budou hrát Rebelové ve třech.

54:50
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Od modré napřáhl MARTIN VYRŮBALÍK a jeho bombu zastavila až síť v hostující kleci! Asistence: Michal Černý.

54:22
    Rebelové nezvládají závěr zápasu! Za vysokou hůl si vysloužil dvouminutový trest Jonáš Fiedler. Havlíčkův Brod bude hrát dvadesát sekund ve třech.

53:52
    Za hrubost je dvěma minutami potrestán Hynek Zohorna (HBR).

53:13
    Vypadá to, že toto utkání skončí krvavou řeží. Další bitka se málem strhla ve středním pásmu, rozhodčí ji ale zastavili ještě v zárodku.

52:39
    V rohu kluziště vedle Pruska si to rozdali Lukáš Endál s Jiřím Ondruškem. Na body nakonec vyhrál domácí bek, který dokázal složit hostujícího forvarda. Oba vyinkasovali dvouminutové tresty za hrubost.

52:10

51:35
    Havlíčkův Brod je ve čtyřech.

51:23
    Olomouc obléhala hostující branku a snažila se pálit ze všech pozic. Ani jedna střela se však neujala.

50:40
    Němec vystihl Vyrůbalíkovu příhru na Tesaříka, vypíchnutý kotouč směřuje až k Pruskovi.

50:10
    A i Rebelové jdou v tomto zápase do tří! Miroslav Holec dostává dvě minuty za hrubost.

49:35
    Marian Morava (HBR) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

Sklo je připevněno, hra může pokračovat.

Až na Pruska se všichni Hanáci shromáždili u střídačky k taktické poradě.

Sklo bylo přineseno, už se instaluje na prázdné místo.

Aby hráči nezmrzli, jezdí po kluzišti. Rebelové na své půlce, Hanáci na své.

48:57
    Janáček málem prohodil Endála plexisklem u boxu časoměřičů! Hra je tedy přerušena, musí se odstranit střepy, a poté dosadit nové plexi!

48:33
    Němec se zjevil zcela osamocený před Pruskem, ten jeho pokus mezi betony však zneškodnil.

48:24
    Nahození Švaňhala z levého kruhu zachytil Prusek do lapačky.

47:59
    Icing Hanáků.

47:48
    Olomouc v plném počtu.

47:43
    Za hrubost dostávají současně po dvou minutách Jan Soldán (HBR) a Martin Vyrůbalík (OLO). Hosté pokračují v pěti, domácí ve čtyřech.

47:06
    Opět se podařilo Hanákům dostat puk až k Suchanovi.

46:35
    Janáček bekhendem vyhazuje a spolu se svými spoluhráči odjíždí střídat.

46:08
    Bomba Šenkeříka od modré letí vysoko nad.

45:26
    Puk po souboji Mikela se Šenkeříkem vyletěl z hrací plochy, buly ve středním pásmu.

45:12
    Olomouc je ve čtyřech.

44:56
    Domácí trojka dokázala ubránit hostující pětici, Prusek drží touš.

44:21
    Němec ve vyložené šanci před Pruskem nedokázal přehodit beton olomouckého brankáře!

43:48
    Za vražení a sekání obdržel 2 + 2 minuty Alexandr Lhotský (OLO). Hanáci budou hrát čtyřiaosmdesát vteřin ve třech.

43:30
    Zbořil vyhazuje až k Suchanovi.

43:12
    Za podražení dostává dvě minuty Jiří Řípa (OLO).

43:01
    Zápěstím to zkoušel z mezikruží Němec, jeho pokus domácí gólman vytěsnil mimo klec.

42:17
    S Kempného ranou od modré si Prusek poradil.

42:10

41:18
    Vyrůbalík chtěl vystřelit z pravého kruhu, bohužel pro domácí ale zapomněl kotouč za sebou.

40:30
    Řípa našel mezi kruhy volného ROMANA SZTURCE, který propálil Suchana! Asistence: Jiří Řípa.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:43.

Hanáci byli i ve druhé části lepší, na rozdíl od té první však svou větší aktivitu v prostřední třetině zužitkovali i góly. Hosté mají problém vytvořit si vážnější šanci, takže se se dá možná očekávat nějaká změna v havlíčkobrodské taktice.

40:00

39:51
    Olomouc v klidu dohrává prostřední dějství.

38:56
    Hanáci tlačí svého soupeře, který se v závěru druhé části už na nic zřejmě nezmůže.

37:43
    Marian Morava (HBR) za protesty dostal desetiminutový osobní trest.

37:43
    Polodna vybojoval puk pro MICHALA ČERNÉHO, který přidává svou druhou trefu v tomto střetnutí! Asistence: Petr Polodna.

36:55
    Černého pokus byl dvakrát sražený, nakonec se odrazil do rohu kluziště.

36:36

36:07
    Za hákování byl vyloučen Ondřej Švaňhal (HBR). Devětadvacet sekund se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

35:36

34:36
    Tentokrát hráli s hráčem navíc domácí, trest odsedí Matěj Pekr.

34:01
    Hanáci v pěti, Rebel ve čtyřech.

33:57
    Morava ujížděl s Kempným proti jedinému obránci Olomouce, hostující čtyřka však zakončovala sama a zasáhla jen Pruska!

33:36
    Za příliš mnoho hráčů na ledě je potrestána hráčská lavice Havlíčkova Brodu. Dvě minuty odpyká Ondřej Švaňhal.

33:17
    Hráčů je na ledě sice o dva méně, hra je ale pomalejší.

32:35
    Janáčkovo nahození od červené schoval raději Suchan do lapačky.

32:01
    Současně jsou vyloučeni Aleš Sova (HBR) za hákování a Radim Kucharczyk (OLO) za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech.

31:51
    Kolouch se prosadil až před Suchana, domácí forvard však nenacpal puk mezi tři tyče!

31:29
    A opět.

31:18
    Tentokrát je vyhození Olomouce oceněno icingem.

31:07

30:55
    Už poněkolikáté se Hanáci bez problémů osvobozují.

30:19
    A znovu, Havlíčkovu Brodu se nedaří usadit v soupeřově obranném pásmu.

29:53
    Olomouc je ve čtyřech a opět vyhazuje.

29:39
    Rebelové se téměř ihned však vrátili do útočné třetiny, střelu Endála od modré ale Prusek nadvakrát pokryl.

29:09
    Kucharczyk vyhrál vhazování a Mikel vyhazuje.

29:07
    Hanáci jdou do tří! Tomáš Zbořil vyinkasoval dvě minuty za faul kolenem.

28:42
    Šenkeřík chtěl vypálit od modré, střela mu ale nesedla a skončila v rohu.

28:13
    A Rebelové posílají touš na zakázané uvolnění.

28:01
    Zbořil vyhazuje přes všechny čáry.

27:53
    Alexandr Lhotský (OLO) odjíždí na trestnou za držení protihráče.

27:02
    Kempný svým bekhendovým nahozením trefil jen mezi kruhy stojícího Stromka.

26:18
    Janáčkovo nahození z obranného pásma nedokázal na červené protečovat Řípa, takže je domácím pískán icing.

25:44

25:15
    Rebelové se opět osvobozují, puk je znovu u Pruska.

24:46
    Hosté dostali kotouč až k olomoucké svatyni, odkud novou akci zakládá Tesařík.

23:44
    Martin Ondráček (HBR) krosčekoval na zemi ležícího Sztruce, za což si vysloužil dvouminutový pobyt na trestné.

23:22
    Ondráčkova střela změnila ještě před Žigárdym směr, domácí gólman však stihl zakročit betonem.

22:11
    Suchan vyrazil ránu Mikela od modré jen k MICHALU ČERNÉMU, který doklepl touš do prázdné klece! Asistence: Jan Mikel.

21:41
    Tentokrát se pokoušeli Rebelové zatlačit Olomouc, domácí si svou svatyni ale ohlídali.

20:58
    Domácí zatlačili svého soupeře, který tak musel vyhodit kotouč na zakázané uvolnění.

20:26
    Kempného střelu od modré vyráží Prusek mimo bránu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:50.

Zatím mírně lepším celkem je Olomouc, Havlíčkův Brod ji ale příliš moc nepouští do šancí. Skóre tak zatím zůstává beze změn, uvidíme, jak si hokejisté z obou táborů povedou v dalších dějstvích.

20:00

18:58
    Hlinka ve vlastním obranném pásmu namazal Ondráčkovi, ten ale sám proti Pruskovi neuspěl!

18:32
    Ofsajd Rebelů.

18:14

18:10
    Olomoucké postavení mimo hru.

17:19
    Szturc mohl dorazit kotouč za zmateného Suchana, bohužel pro domácí však netrefil hostující klec!

17:07
    Hanáci i teď kombinují v útočném pásmu, ale opět nestřílejí.

16:14
    Jan Soldán (HBR) si odpyká dvě minuty na trestné za nedovolené bránění.

15:59
    Polodnova zpětná přihrávka nenašla Šedivého, touš tak odklouzal do střední třetiny.

15:04
    Šenkeříkova střela od modré byla sražena, puk se odrazil zpět do obranného pásma Rebelů, kam pro něj musel sprintovat Vošmyk.

14:24
    Kolouch viděl před bránu najíždějícího Brančíka, který do kotouče šťouchl bekhendem. Jeho pokus ale Suchan vyrazil nad!

13:59
    Ofsajd Havlíčkova Brodu.

13:43
    Ondrušek vypálil od modré, Suchan si však proti jeho střele povyjel a schoval ji mezi betony.

12:37
    Krejčí s Moravou si přihrávají ve svém obranném pásmu a vymýšlí novou akci hostů.

11:43
    Domácí dokázali protlačit puk až do havlíčkobrodské svatyně, rozhodčí ale těsně předtím zapískali, takže gól samozřejmě neplatí.

10:53
    Endálův pokus Pruskovi vypadl z výstroje, puk však stihl zachytit jeden s olomouckých beků.

10:14
    Tesaříkovo nahození tečoval ještě před Suchanem Kucharczyk, brankáře hostí to ale neoklamalo, a touš tak v klidu chytil.

9:54
    Ofsajd domácích.

9:16
    Hosté nepouštěli delší chvíli soupeře z jeho obranného pásma, Hanáci tak poslali kotouč jen do střední třetiny a rychle odjeli střídat.

8:23
    Oba celky si vzájemně odevzdali kotouč nahozením do útočné třetiny.

7:21
    Ondruškovu bombu vyráží Suchan za svou bránu.

7:07

6:55
    Od modré to vyzkoušel Tesařík, havlíčkobrodský gólman ale jeho pokus zachytil mezi betony.

6:23
    Z pravého kruhu přes obránce vystřelil zápěstím Szturc, jeho ránu Suchan neudržel, do bezpečí však puk odpálil jeden z hostujících beků.

5:46
    Olomouc drží touš v útočném pásmu, ke střelbě se dosud ale neodhodlala.

5:07
    Za hákování dostává dvě minuty Jan Soldán (HBR).

4:33
    Zbořil z těžkého úhlu prozkoušel Suchana, ten s obtížemi vytěsnil puk do rohu.

4:08
    Hanáci v plném počtu.

3:27
    Domácí vyhazují.

3:05
    Havlíčkův Brod se usadil v obranné třetině Olomouce, Endál ale poslal svůj projektil jen do boční sítě.

2:29
    Hanáci se zatím dobře brání, drží kotouč v útočném pásmu.

2:08
    Jan Mikel (OLO) byl vyloučen za nedovolené bránění.

1:59
    Vošmik posílá svou nahrávku jen na zakázané uvolnění.

1:21
    Z velkého úhlu se snažil Holec překvapit Pruska, domácí brankář však s jeho pokusem neměl problém.

0:59
    Po levém křídle se snažil proniknout Řípa, jeho následná střela ale byla zblokována hostující obranou.

0:17
    Od červené napřáhl Nedbálek, Suchan byl pozorný.

00:01

V sobotním zápase bude domácí Olomouc odvracet druhý mečbol Havlíčkova Brodu. Hanáci v posledním utkání unikli hrobníkovi z lopaty, když v poslední části dokázali otočit dvoubrankovou ztrátu a nakonec vyhráli 3:2.

HC Olomouc: Prusek (Žigárdy) – Nedbálek, Tesařík, Bartoň, Vyrůbalík, Mikel, Lhotský, Ondrušek, Janáček – Kucharczyk, Hlinka, Szturc – Pekr, Ministr, Zbořil – Šedivý, Černý, Polodna – Kolouch, Brančík (C), Řípa.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Slipčenko) – Šenkeřík, Morava (C), Sova, Krejčí, Vošmik, Soldán, Štěpánek, Kempný – Zábranský, Holec, Knotek, Stromko, Švaňhal, Vondráček, Zohorna, Endál, Fiedler, Němec, Meidl V., Ondráček M.

Rozhodčí: Trombík, Lacina – Kašík, Wesley.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 23. Černý (Mikel), 38. Černý (Polodna), 41. Szturc (Řípa), 55. Vyrůbalík (Černý)

HC Olomouc: Prusek (Žigárdy) – Nedbálek, Tesařík, Bartoň, Vyrůbalík, Mikel, Lhotský, Ondrušek, Janáček – Kucharczyk, Řípa, Szturc – Pekr, Ministr, Zbořil – Černý, Šedivý, Polodna – Hlinka, Brančík (C), Kolouch.
    HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Slipčenko) – Šenkeřík, Morava (C), Sova, Krejčí, Vošmik, Soldán, Štěpánek, Kempný – Meidl V., Němec, Endál – Vondráček, Holec, Knotek – Zábranský, Zohorna, Švaňhal – Stromko, Fiedler, Ondráček.

Rozhodčí: Trombík, Lacina – Kašík, Wesley