Omsk – Magnitogorsk 2:4 (kon.) | Kazaň – Ufa 2:3 (po pr.)
Avangard Omsk
2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Středa 09.03.2011, 14:00Play-off KHL

Úvodní čtvrtfinálovou bitvu hokejisté Omsku nezvládli, svého soupeře především ve třetí třetině přehrávali, ovšem další branky se nedočkali. Hosté si tak doklouzali pro první bodík v celé sérii. Děkuji za pozornost. (16:20:27)

60:00

59:49
    Metallurg právě vstřelil branku!

DENIS PLATONOV rozhoduje tento zápas, ze středního pásma se trefil přesně do opuštěné klece. Bez asistence - 2:4.

58:22
    Volkov a Melenkich dostávají dvě minuty za hrubost. Vhazovat se bude u hostující brány, Rämö je na střídačce a Omsk to zkouší v šesti!

58:14
    Jágrova formace se nasunula před Gelašviliho, kde se vzápětí strhla menší potyčka. Bude se vylučovat.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí části, hra se odehrává v útočném pásmu hostů. Rämö ale zasahovat nemusel.

56:08
    Domácí v plném počtu, Belov se ihned zapojil do útočného výpadu své družiny. Ovšem Magnitogorsk zastavuje domácí atak ještě před vlastním brankářem.

55:18
    Omsk se zatím brání ukázkově, hostující hokejisté se nemohou dostat do pásma.

54:08
    Jenže Anton Belov oslabuje svůj tým, když ve vlastním pásmu podrazil protihráče. Hosté hrají přesilovku.

53:10
    V útočné třetině odhodlaně kroužil také Popov, leč vážnější příležitost si nevypracoval. Výrazněji se probouzejí také domácí fanoušci, kteří ženou svůj celek za vyrovnáním.

51:45
    Domácí začínají zatápět pod kotlem, hostující muž s maskou se má ve svém teritoriu co ohánět. Proti bombě Belova však zasahovat nemusel, letící puk se zastavil v klubku těl před ním.

50:18
    Perezhogin si vybruslil do výhodné střelecké pozice, ale jeho střelu zastavuje efektivním zákrokem brankář Gelašvili.

48:38
    Bude se pokračovat ve čtyřech na obou stranách, Kvasha a Pivtsakin sedí na trestné lavici. Oba borci dostali za menší strkanici menší trest za hrubost.

47:24
    Nebezpečně pálil Belov, ovšem svůj pokus namířil jen těsně vedle. Omsk je častěji u puku a snaží se pálit z každé příležitosti.

46:43
    Ofsajd brzdí ofenzivní počin domácího družstva, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

44:15
    Až v závěru přesilovky Omsk hrozí, Perezhogin se ve spolupráci se spoluhráčem tlačil před Gabašviliho, ten ale podržel svůj tým.

42:34
    Kvasha si půjde odpočinout za držení a domácí si zahrají v přesile.

41:34
    Aktivní Kontiola kotouč těsně před Rämëm na svoji hůl nezískal, dvojice bránících obránců byla nad jeho síly. Kupředu má namířeno opět Omsk.

40:57
    Jágrova formace hýřila aktivitou v soupeřově pásmu, ovšem Gelašvili zasahovat nemusel. Domácí byli vzápětí vytlačeni až do střední třetiny.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 4. Kuryanov (Popov, Perezhogin), 34. Kulyash (Semin) - 11. Platonov (Kontiola), 12. Kvasha, 30. Platonov (Kvasha), 60. Platonov

Avangard Omsk: Rämö (Kuznetsov) - Pervyshin, Škoula, Pivtsakin, Kulyash, Bondarev, Belov, Ryabykin - Volkov, Kaljužnyj, Averin, Popov, Kuryanov, Perezhogin, Červenka, Vampola, Jágr, Pervushin, Semin, Vlasenko, Kalinin
    Metallurg Magnitogorsk: Gelašvili (Lisutin) - Varlamov, Atyushov, Niskala, Biryukov, Misharin, Melenkich, Lyubushin, Chistov, Fjodorov, Khlystov, Kontiola, Kaigorodov, Platonov, Klimenko, Rolinek, Aaltonen, Potekhin, Kvasha, Zdunov, Abdullin.