Braga – Liverpool 1:0 (kon.) | CSKA Moskva – Porto 0:1 (kon.) | Leverkusen – Villarreal 2:3 (kon.)
Eindhoven – Rangers 0:0 (kon.) | Ajax – Spartak 0:1 (kon.) | Benfica – PSG 2:1 (kon.)
Dynamo Kyjev – Manchester City 2:0 (kon.) | Twente – Zenit 3:0 (kon.)
Benfica Lisabon
2:1 (1:1)
Paris Saint-Germain
Čtvrtek 10.03.2011, 21:05Evropská liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.

Benfica Lisabon: Roberto - Maxi Perreira, Luisao, Sidnei, Fabio Coentrao - Salvio, Javi Garcia, Gaitán - Saviola, Martins, Cardozo

Paris Saint-Germain: Apoula Édel - Ceará, Traoré, Armand, Makonda - Bodmer, Camara, Chantome, Nené - Mevlüt Erdinc, Luyindula

Rozhodčí: Královec - Zlámal, Wilczek (vš. ČR).

Po prvních čtyřech zápasech pokračuje osmifinále Evropské ligy druhým kvartetem duelů. Pěkný večer při sledování přenosu ze zápasu Benficy Lisabon s Paříž Saint-Germain.

Na slavném lisabonském stadiónu Da Luz se představí místní Benfica, druhý tým nejvyšší portugalské soutěže, proti celku z hlavního města Francie.

Pro portugalský fotbal začal dnešní večer velkým úspěchem, neboť Braga před malou chvílí dokázala porazit slavný anglický Liverpool 1:0 brankou Alana z pokutového kopu.

Na Da Luz dnes bude i velká česká stopa, neboť UEFA svěřila tento duel do ruk české sestavy rozhodčích, které vládne hlavní Pavel Královec, na čarách mu budou pomáhat tradiční kolegové Zlámal a Wilczek, brankovími sudími budou Matějek s Příhodou a čtvrtým rozhodčím je Libor Kovařík.

Domácí trenér Jorge Jesus postavil velmi ofenzivní sestavu, neboť na hrotu budou operovat tři vyloženě zakončovatelé, Carlos Martins, Javier Saviola a Oscar Cardozo.

1

1
    Domácí Benfica nastupuje v červených dresech, hosté v tradiční modro-červené barevné kombinaci.

2
    Ještě nutno podotknout, že Benfica se do osmifinále kvalifikovala přes německý Stuttgart, jenž zdolala 2:1 a 2:0, PSG vyřadili běloruského šampióna BATE Borisov dvěma remízami 2:2 a 0:0, postoupili tak díky vyššímu počtu vstřelených branek na hřišti soupeře.

3
    V první šanci zápasu se ocitl stoper Luisao, jenž po odraženém míči nechal vyniknout soupeřova brankáře Édela, který vyrazil jeho střelu mířící do horního rohu branky.

5
    Na druhé straně se prezentoval parádní akcí obrovský talent hostů Mevlut Erdinc, jenž si zasekl míč kolem Luisaa, následnou přízemní ránu dokázal brankář Roberto vyrazit. Začíná se ve velkém tempu na obou stranách, pro fanoušky dobrého fotbalu jedině dobře.

7
    Gaitan poslal příliš dlouhý pas Saviolovi, vykopávat od své branky bude Édel.

9
    Neneho centr zblokoval na rohový kop Maxi Perreira.

10
    Po centru od rohového praporku se prodral k hlavičce Traore, ovšem mířil nad branku Benficy.

11
    Na Coentraův centr si naskočil před brankou Martins, hlavou však poslal míč daleko od hostující branky.

13
    Ceará z velké dálky ohrozil spíše rohový praporek než branku hájenou Robertem.

14
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    Na Estadio Da Luz se začíná rodit velké překvapení! Nené propasíroval míč obranou Benficy na Peggy Luyindulu, který poslal míč podél vyběhnuvšího Roberta do sítě a PSG se ujímá nečekaného vedení.

16
    Coentrao si neporozuměl s Gaitanem a odevzdal míč pouze na kopačky hostů.

17
    Velké nedorozumění brazilské stoperské dvojice domácích využil nabídnuté šance Bodmer k naservírování obrovské šance Mevlutovi, jenž z úhlu trefil tyč domácí branky, od níž se míč odrazil do tváře Sidneie a následně jen těsně vedle branky Benficy.

19
    Bodmer ve vzdušném souboji fauloval Gaitana.

21
    Coentraa odzbrojil od míče Luyindula, míč mu však při pokusu o rychlý protiútok utekl těsně do zámezí.

23
    Závar před brankou Pařížanů, kdy Saviolův i Gaitanův pokus dokázali hosté zblokovat.

24
    Na druhé straně namířil Bodmer odražený míč od Sidneie vysoko nad branku.

26
    Salvio zastavil pronikajícího Makondu nedovoleně a vidí z ruky Královce žlutou kartu.

27
    Několik decimetrů chybělo hostům k druhé trefě, to když z následné standardní situace mířil Sylvain Armand jen těsně vedle branky.

28
    Okamžitě z protiútoku napřáhl k zajímavé střele Cardozo a brankář Édel měl co dělat, aby divoký míč zkrotil do svých rukavic.

29
    Hosté zahodili další z mnoha příležitostí ke skórování, zcela osamocený se v pokutovém území ocitl Chantome a Robert měl co dělat, aby vyrazil míč do bezpečí.

30
    Druhou žlutou kartu tohoto utkání vidí hostující kapitán Sylvain Armand.

31
    Domácím se tak nabízí standardní situace z velmi zajímavé pozice, u míče je již připraven šutér Oscar Cardozo.

31
    A Cardozovu razantní střelu mřící do šibenice skvělým zákrokem vytáhl brankář Édel. Zatím parádní fotbalové představení na Estadio Da Luz.

33
    Oscar Cardozo nevěděl co s míčem ... tak jej poslal do zámezí k rohovému praporku, v jehož okolí z fotbalistů nebyl vůbec nikdo.

34
    Tečovaná střela Carlose Martinse proletěla jen těsně nad břevnem hostující branky. Brankář Édel neměl šanci reagovat na zmiňovanou teč.

36
    Luyindula uspěl v hlavičkovém souboji s Coentraem, poslal míč však do míst, kde operaval jen stoper Luisao.

37
    Salvio vybojoval míč pro Cardoza, ten z těžké pozice branku přestřelil.

38
    Domácím nevyšla ofsajdová past, Armand úspěšně vysunul na křídlo rychlého Mevluta, jehož střílený centr s námahou vyrazil Roberto.

39
    Ceará podrazil rozběhnutého Fabia Coentraa a inkasuje od Pavla Královce žlutou kartu.

40
    Zraněný Peggy Luyindula musí být odnesen, resp. odvezen na pojízdných nosítkách.

42
    Benfica právě vstřelila branku!
    Domácím se povedlo ještě do přestávky vyrovnat! Martins parádní lobovanou přihrávkou vysunul za hostující obranu Maxi Pereiru, argentinský obránce si zpracoval míč na hruď a poslal jej přesně pod břevno!

43
    Fotbalisté Benficy jsou při útočných choutkách, Saviola však poslal míč přímo do brankáře Édela.

44
    Luyindula se vrátil na trávník, ovšem pouze na několik desítek sekund a opět musí být odvezen ze hřiště, tentokrát asi již definitivně pro dnešek.

45
    Je tomu přesně tak, francouzského útočníka nahrazuje Maurice.

45
    Salvio se dral do zakončení, trefil však jen bránícího protihráče.

45+1
    Český arbitr Královec přidává k prvním pětačtyřiceti minutám další dvě.

45+2
    Další krásná akce domácích, Martins s Cardozem připravili střeleckou pozici pro Coentraa, jenž si ještě posunul míč na svoji levačku, v zajímavé šanci však netrefil hostující branku.

45+2
    Domácí se mocně dožadují odpískání penalty po souboji Bodmera s Javi Garcíou, sudí Královec však ukázal pouze na rohový kop.

45+3
    Z něj se již domácí nijak neprosadili a první poločas se blíží ke svému závěru.

Na Estadio Da Luz jsme viděli pětačtyřicet minut velmi pohledného fotbalu, v němž zatím Benfica hraje s PSG nerozhodně 1:1. Hosty poslal do vedení ve 14. minutě Luyindula, před přestávkou vyrovnal Maxi Pereira. Oba týmy nevyužily celou řadu dalších příležitostí a to je tou nejlepší pozvánkou pro sledování druhého poločasu, v němž se opět jistě nebudeme nudit.

Vše se schyluje k úvodnímu hvizdu sudího Královce v druhém poločase, do nějž vstupují oba týmy ve stejných sestavách, v nichž ukončili první poločas, hosté tedy s Mauricem místo zraněného střelce první branky Luyinduly.

46

46
    Na trávníku zůstal ležet Maxi Pereira, kterého udeřil do tváře Nené, pravý obránce domácích by však měl být co nevidět v pořádku.

48
    Coentrao ustrážil Mauriceho a pohlídal míč na jeho cestě do zámezí, rozehrávat bude domácí brankář Roberto.

49
    Domácí mají potíže s rozehrávkou, hosté je svým presinkem vyhnali ze středu hřiště až k brankáři Robertovi.

50
    Bodmer poslal Mauricemu míč do autu.

51
    Druhé dějství začalo podstatně opatrněji než to předchozí, kdy měly oba celky hned v prvních minutách gólové příležitosti.

51
    Neúspěchem končí i souhra Coentraa s Cardozem.

52
    Až Nené se na druhé straně odhodlal ke střeleckému pokusu, jubilejnímu dvacátému v dosavadním průběhu zápasu. Z pětadvaceti metrů vysoko přestřelil branku Benficy. Na střely vede Benfica 11:9, na góly je to však nerozhodně.

54
    Neného rohový kop vyboxoval do bezpečí Roberto.

55
    Javi Garcia přišel o míč na vlastní polovině, Nene hledal v pokutovém území Maurice, ten neuspěl v souboji se Sidneiem.

56
    V pokračující akci se ještě do zakončení dostal Mevlut Erdinc, jeho střele však chyběla potřebná razance, aby nějak ohrozila Roberta.

58
    Individuální akce Gaitana končí neúspěchem, domácí záložník potáhl míč středem hřiště od půlící čáry až k pokutovému území, tam o něj přišel výborným zákrokem Traorého.

60
    Coentrao svým centrem před branku nalezl pouze osamoceného Traoreho.

62
    Salvio se nepříjemně střetl s Makondou, oba zůstávají na trávníku ve velmi nefotbalové pozici a je jisté, že několik desítek sekund se hrát nebude.

64
    Pokračuje se ve hře.

65
    Pomezní sudí Wilczek viděl v ofsajdu Maurice.

66
    Hra zůstává velmi rozkouskovaná, tentokrát musí být ošetřen Javi Garcia po souboji s Chantomem.

67
    Domácí poprvé mění sestavu, Jara si zahraje místo Salvia.

69
    V zárodku útočné akce Benficy byl stažen k zemi Martins, pár sekund poté byl faulován hostující obránce Makonda. I nadále sledujeme po změně stran velmi nepohledný fotbal.

70
    Hostující trenér Kombouaré se snaží oživit hru svého týmu stažením Bodmera, kterého nahrazuje Kebano.

71
    A následuje další střídání, dolů jde Gaitán, na plac Pablo Aimar.

73
    Celý stadión povstal jako jeden muž po souboji Makondy se Saviolou uvnitř hostujícího pokutového území, kdy obránce PSG sestřelil svého soupeře, píšťalka arbitra Královce však zůstala němá, i když v tomto případě se penalta rozhodně dala pískat.

75
    Makonda se při zmiňovaném souboji se Saviolou zranil a čtvrt hodiny před koncem jej nahrazuje Makhedjouf.

76
    Jara vybojoval míč u levé postranní čáry, centr na Cardoza však odvrátil Jara, ovšem tlak Benficy začíná narůstat.

77
    Souhru Maxi Pereiry s Carlosem Martinsem zastavil včasným zákrokem Armand.

78
    Maxi Pereira proti dvojnásobné přesile vybojoval autové vhazování u rohového praporku.

78
    Hosté odvrátili míč až na polovinu hřiště, nyní se soustředí výhradně na defensivu.

80
    Hosté se po dlouhé době vydali na útočnou polovinu a hned vybojovali rohový kop, Neného přetažený centr však Maurice vrátil jen k brankáři Robertovi.

82
    Přeci jen se domácí dočkali! Fabio Coentrao potáhl míč útočnou polovinou a jeho práci přesnou střelou z hranice pokutového území dokonal v gólovou radost Gonzalo Jara!

83
    Na druhé straně neprošel přes duo protihráčů Nené a marně se dožadoval odpískání faulu na svoji osobu, vybojoval pouze žlutou kartu pro sebe za přehnané protesty.

84
    Carlos Martins z dvaceti metrů přestřelil hostující branku.

85
    Poslední střídání dnešního utkání, ze hry odchází Carlos Martins, zahraje si Cesar Peixoto.

86
    Maurice se až příliš naivně pokusil projít kolem Coentraa.

87
    Nené už přes Coentraa prošel, z dvaceti metrů však netrefil branku Roberta.

88
    Saviola křižnou střelou přestřelil hostující svatyni.

90
    Cardozo neprošel přes Cearu a ještě svého soka fauloval.

90+1
    V momentě, kdy byly nastaveny tři minuty, inkasuje žlutou kartu Camara za faul na Saviolu.

V nastaveném čase se již nestalo vůbec nic, co by bylo hodno zaznamenat a Benfica poráží francouzského soupeře z Paříže 2:1. Viděli jsme zápas dvou velmi rozdílných poločasů, kdy v tom prvním šance střídala šanci, oba týmy mohly s přehledem vstřelit i více jak tři branky, zůstaly však na té jedné, po změně stran jsme místo šancí viděli dlouhou dobu pouze fauly a samé přerušování, o vítězství Benficy až osm minut před koncem rozhodl střídající Jara. Do odvety však jsou šance obou týmů relativně vyrovnané. (23:00:12)