Braga – Liverpool 1:0 (kon.) | CSKA Moskva – Porto 0:1 (kon.) | Leverkusen – Villarreal 2:3 (kon.)
Eindhoven – Rangers 0:0 (kon.) | Ajax – Spartak 0:1 (kon.) | Benfica – PSG 2:1 (kon.)
Dynamo Kyjev – Manchester City 2:0 (kon.) | Twente – Zenit 3:0 (kon.)
Bayer Leverkusen
2:3 (1:1)
Villarreal CF
Čtvrtek 10.03.2011, 19:00Evropská liga

Hned po rozehrávce sudí Tagliavento ukončil zápas osmifinále Evropské ligy mezi Leverkusenem a Villarrealem a nutno podotknout, že dnešní duel končí poněkud překvapivým výsledkem, když Španělé vítězí v pětibrankové přestřelce 3:2. Domácím nepomohla ani krásná branka Michala Kadlece, na niž dokázal odpovědět Giuseppe Rossi. Po změně stran stačilo několik sekund pobytu na hřišti k první trefě Nilmarovi, hosté se však z vedení radovali necelé dvě minuty, než málem protrhl síť z bezprostřední blízkosti Castro. Poslední slovo si však opět vzal Nilmar a po protiútoku rozhodl v 94. minutě o velmi cenném vítězství "žluté ponorky". Leverkusen tak bude muset ve Španělsku zvítězit o dvě branky, což je velmi nezáviděníhodná pozice. Přeji příjemný zbytek večera, například s dalším kvartetem osmifinálových zápasů, které začínají hned za 10 minut. (20:54:10)

90+4
    Villarreal právě vstřelil branku!
    Už se zdálo, že jsou hosté více než spokojeni s nerozhodným výsledkem, když dvacet sekund před koncem nastaveného času vybídl Bruno Soriano d protiútoku Nilmara, který prošel kolem Schwaaba a prostřelil v závěru čtyřiadevadesáté minuty Diega Lopeze! Sektor hostujících fanoušků je u vytržení.

90+3
    Marchena dopravil dlouhým odkopem míč až k domácímu pokutového území, odkud musí Leverkusen zahájit své další útočné snažení.

90+3
    Náznak hostujícího protitútoku zakončil nepřesnou přihrávkou Nilmar.

90+2
    Renato Augusto ten centr však nezvládl a poslal míč pouze do prvního protihráče, který mu stál v cestě.

90+1
    Bruno Soriano zasáhl vysokou nohou Vidala, standardní situace v hloubi útočné poloviny pro Leverkusen.

90
    Čtyři minuty nastaveného času ještě dává sudí Tagliavento naději domácím na vylepšení nepříznivé pozice do odvety.

89
    Renato Augusto se v průběhu druhého poločasu dal zdravotně do pořádku a chvíle Larse Bendera přichází až nyní v 89. minutě, kdy nahrazuje na hřišti Rolfese.

89
    A Borja Valero nikam nespěchá, udržel pár sekund míč u postranní čáry.

89
    Castrův centr byl však příliš dlouhý pro všechny hráče v černém.

88
    Na druhé straně rohový kop pro Leverkusen, již jedenáctý v pořadí.

87
    V další akci nedokázal Santi Cazorla propasírovat míč skrz Reinartze právě na Borju.

86
    Vidal před pokutovým územím hostů tak dlouho váhal, co s míčem provede, až o něj přišel, rychlý útok hostů však skončil nepřesným pasem Borji třicet metrů před brankou.

85
    Rolfesovu nabídku Kiesslingovi včas zblokoval Marchena.

84
    Hosté již sází všechno na defensivu a udržení výhodného stavu, útočníka Rubena nahrazuje obránce Joan Oriol.

83
    Na pravém křídle prošel Vida přes Catalu, následný centr před branku odvrátil Gonzalo Rodriguez.

81
    Jörgensenovi při pokusu o centr utekl nezbedný míč do zámezí.

80
    Když už dokázali překročit středovou čáru, byl Borja Valero v jasném ofsajdu.

80
    V posledních minutách se hosté musí pořádně nadřít, aby se vůbec probojovali na útočnou polovinu.