Jaroslavl – Riga 5:4 (po pr.) | Petrohrad – Mytišči 1:3 (kon.)
Středa 16.03.2011, 17:00Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

SKA Petrohrad: Štěpánek (Sokolov) – Vishnevsky, Denisov, Markov, Semenov A., Grebeshkov, Berdyukov, Fransson – Kryukov, Martensson, But, Průcha, Čajánek, Brylin, Sushinsky, Rybin, Artyukhin, Afinogenov, Panov, Weinhandl.

Atlant Mytišči: Barulin (Andrjuchov) – Tracahnov, Obšut, Semenov M., Chomickij, Bykov, Gorochov – Mozjakin, Lewandowski, Neprjaev, Petrov, Musatov, Upper, Fedorov, Gluchov, Irgl, Nesterov, Marek, Bulis, Lee.

V pondělí doma Mytišči prohrálo s Petrohradem až gólem v prodloužení, kdy se v 79. minutě prosadil Brylin. Aktuální stav série je tak 3:1 pro SKA.

Úterní zápas Magnitogorsku s Omskem se protáhl až na minut sto deset, uvidíme tedy, zda se v tomto utkání nedočkáme ještě delšího nastavení.

00:01

5:56
    Markův pokus zápěstím byl zblokován.

6:31
    Atlant ujížděl ve dvou proti jedinému bekovi Petrohradu, střílející Bulis ale našel jen Štěpánkovu lapačku!

7:23
    Hostům se sice s obtížemi, ale přece jen podařilo proniknout do útočného pásma.

7:34
    Maxim Rybin (PET) si vysloužil dvouminutový pobyt na trestné za podražení.

8:23
    Bykov pálil od modré, jeho rána však letěla nad.

9:03
    Weinhandl získal kotouč a ihned sbírá vteřinky kroužením ve střední třetině.

9:34

10:08
    Hráči Mytišči si stále drží svůj tlak z přesilovky, jenže jejich střely jsou nepřesné.

11:04
    Petrohrad se zatím k ničemu vážnějšímu nedostal, zřejmě vyčkává na svou šanci.

12:07
    Icing SKA a komerční přestávka.

12:56
    Domácí mají problémy s rozehrávkou, protože Atlant vysoko napadá.

13:43
    Pavel Trahanov (MYT) byl vyloučen za hrubost.

14:17
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Nahozený touš Vishnevského od modré tečoval před hostujícím gólmanem EVGENY ARTYUKHIN. Asistence: Vitaly Vishnevsky.

15:12
    Dvě minuty za sekání obdržel Denis Denisov (PET).

16:33
    SKA jde do tří! Daniil Markov odjíždí na trestnou za podražení.

17:10
    Mytišči právě vstřelilo branku!
    Mozjakin vypálil bombu od modré, Štěpánek ji vyrazil jen k Irglovi. Ten našel ještě lépe postaveného JANA MARKA, který doklepl kotouč do domácí klece! Asistence: Zbyněk Irgl, Sergei Mozjakin.

18:14
    Atlant se snaží prosadit i v klasické přesilové hře, zatím ale bez úspěchu.

18:33

19:16
    Nahozený puk ze středního pásma raději Štěpánek podržel.

20:00

Lepším celkem byl v úvodní části Atlant, na počet vstřelených branek je však stav vyrovnaný. Oba týmy se prosadili v početních výhodách, Mytišči dokonce ve dvojnásobné.

Další třetina začne přibližně v 17:56.

20:01

20:41
    Čajánek by natlačen na Barulina, hostující klec byla posunuta. Buly po pravici brankáře Mytišči.

21:40
    Petrohrad ještě nepustil svého soupeře z jeho obranného pásma, chybí mu ale zakončení.

22:32
    Při domácí snaze skórovat byl Barulin zasažen hokejkou do masky. Naštěstí se rychle oklepal a hraje dál.

23:44
    Hraje se sice z jedné strany na druhou, nikdo však ještě pořádně nevystřelil.

24:33
    Sushinsky obdržel kotouč zpoza brány, sám před Barulinem ale nedokázal rychle zpracovat puk, a tak o něj přišel!

25:39
    Nyní chvíli útočí i hosté, kteří jsou v prostřední třetině trochu zakřiknutí. Jejich střely ale míjí Štěpánkovu svatyni.

26:54
    Hra se uklidnila, SKA i Atlant si hledí pořádného bránění.

27:39
    S Mozjakinovým projektilem od modré neměl Štěpánek žádný problém.

28:22
    Weinhandl se snažil objet Barulinovu bránu, a zasunout pak do ní touš, beton hostujícího gólmana byl ale rychlejší.

29:24
    Brylin ujížděl po pravé straně, jeho střelu zápěstím zachytil Barulin do lapačky.

29:59
    Ilya Gorohov (MYT) vyinkasoval dvě minuty za hákování.

30:33
    Mytišči odpaluje kotouč do bezpečí.

31:25
    Lewandowski se proháčkoval až před Štěpánka, ten se ale překonat nenechal!

31:59

32:41
    Lewandowski zadovkou našel Fedorova, jehož střelu ale domácí brankář vykryl.

33:51
    Petrohrad krouží v rohu útočného pásma. Je to jako začarovaný kruh, ze kterého se nemohou hráči SKA dostat.

35:09
    Ránu od červené čáry vyrazil Štěpánek betonem do ochranné sítě.

35:53
    Další útok Atlantu zastavuje zakázané uvolnění.

36:37
    Afinogenov hezky pronikl podél pravého mantinelu, těsně pře zakončením mu ale touš vypíchl Maxim Semenov.

37:37
    Nepryayev srazil svým pozadím povyjetého Štěpánka, který zůstává ležet na zemi!

Štěpánek už stojí na bruslích, hra může pokračovat.

38:37
    Bulis sice zamířil s pukem do útočné třetiny, tam ho o něj ale čistě připravili domácí beci.

39:19
    Irglův pokus mezi betony nenechal Štěpánek za sebe proniknout.

40:00

V prostředním dějství se jezdilo velkými rychlostmi oběma směry, ke gólům to však nevedlo. Snad se nějakých branek dočkáme v poslední části.

Další třetina začne přibližně v 18:47.

40:01

40:43
    But prozkoušel Barulina z levého kruhu, gólman Atlantu jeho střelu vyrazil.

41:29
    Velká skrumáž před hostující klecí, domácí ale nedokázali překonat hradbu šesti těl v podobě hráčů Mytišči!

42:43
    Na druhé straně se hostům nedaří vyslat jakýkoliv projektil na Štěpánka, Petrohrad zatím v defenzivě hraje skvěle.

43:51
    Icing SKA znamená stěhování hry do obranného pásma domácího mužstva.

44:54
    Nepryayev hledal rychlou přihrávkou své spoluhráče před bránou, puk ale jen proletěl brankovištěm na opačnou stranu třetiny.

45:43
    Ve třetí části lze zatím pozorovat, jak moc se bojí obě mužstva inkasovat, a hledí si tak pečlivě svých obranných povinností.

46:24
    But našel mezi kruhy Sushinského, jeho zakončení si ale nenašlo místo mezi třemi tyčemi!

47:31
    Hra se odvíjí hlavně ve středním pásmu, občas se nějaký tým podívá i do útočného.

48:30
    Nyní měli dost co na práci oba gólmani, kteří jsou hlavními postavami celého utkání, ne-li i celé série.

49:42
    Nepřesnosti znemožńují oběma mužstvům vymyslet nějakou zajímavou příležitost, která by mohla rozhodnout toto klání.

56:11
    V přesilové hře se prosazuje JAROSLAV OBŠUT, jehož střelu nejdříve Štěpánek vyrazil, dorážka slovenského hráče ale proletěla českému gólmanovi mezi nohama! Bez asistence.

57:23
    Artyukhin překonal sice také Barulina mezi betonama, puk ale odklouzal mimo hostující svatyni!

58:44
    Oddechový čas pro domácí!

58:44
    Petrohrad bude hrát bez brankáře!

59:06
    A SKA si zahraje i v šesti proti čtyřem. Za podražení cestuje na trestnou Ilya Gorokhov.

59:32
    Je pravděpodobně rozhodnuto! Třetí trefu Atlantu přidává střelou do prázdné klece EDUARD LEWANDOWSKI! Asistence: Fedor Fedorov.

60:00

Málem jsme se dočkali prodloužení, to by ale nesměl Obšut vsítit čtyři minuty před koncem gól. Výhru hostí pak stvrdil zásahem do opuštěné branky Lewandowski.

Mytišči tak snižuje stav série na 2:3 a v pátek se pokusí o její srovnání.

Přeji Vám hezký zbytek večera a někdy opět na počtenou. (19:24:47)

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 15. Artyukhin (Vishnevsky) - 18. Marek (Irgl, Mozjakin), 57. Obšut, 60. Lewandowski (Fedorov)

Atlant Mytišči: Barulin (Andrjuchov) – Trakhanov, Obšut, Semenov M., Khomitsky, Bykov, Gorokhov – Yepanchintsev, Mozjakin, Lewandowski, Nepryayev, Petrov, Upper, Fedorov, Glukhov, Irgl, Nesterov, Marek, Bulis, Li.