Poprad – Banská Bystrica 4:3 (po pr.)
po prodl.
HK Poprad
4:3 (2:3, 0:0, 1:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Úterý 22.03.2011, 18:00Tipos Extraliga (SR)
Partner:
   
  Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.
   
  Úvodné zostavy:
  .
  HK Poprad: Lipovský (Melicherčík) – J. Brejčák, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kramár, Takáč, Malina, Reitmayer - Kuľha, Ludnberg, Škovira – Kroták, Klouda, Rapáč – Kopecký, Svitana, Wanvig - Vandas, Mlynarovič, Paločko. Tréner - Jaško Ján, asistent - Spišák Róbert.
  .
  HC 05 Banská Bystrica: Šimonovič (Fedor) – Cebák, Cuník, Biro, Kolba, Kubka, Bambúch, Vantroba, Bendík – Lažo, Hudec, Weissman – Tománek, Hlinka, Hvila - Paľov, Šechný, Sýkora – Rumpel, Češík, Kútny. Tréner – Staš Milan, asistenti trénera – Chudý Miroslav, Orzságh Vladimír.
  .
  Rozhodcovia: J. Konc, P. Grečko - M. Novák, Stano.
   
  -1:00
  Tímy sú na ľadovej ploche. Po štátnej hymne sa budeme môcť pustiť do piateho semifinálového zápasu, ktorého víťaz získa výhodu mečbalu.
   
  00:01
  Stretnutie práve začalo.
   
  00:10
  Úvodné buly vyhral Lundberg. Suchý si síce dal pri Lažovom forčekingu pozor, no hostia zostávajú v pásme.
   
  00:23
  Cebákova prvá rana v zápase vypadla Lipovskému z náručia, no hostia neboli pripravení na dorážku.
   
  00:40
  Po zakázanom uvoľnení sa hra presťahuje späť pred Lipovského.
   
  01:20
  Wanvig za Šimonovičovou bránkou využil svoju robustnú postavu pri forčekingu a rozhodil tak rozohrávku v obrane Banskobystričanov.
   
  01:29
  Svitana mal po zachytení puku voľné krídla, rozhodol sa páliť príklepom a Šimonovič musel rýchlo vystrčiť pravý betón.
   
  01:50
  Ďalší neistý Lipovského zákrok. Sýkora získal puk na pravej strane a z kruhu vyrukoval strelou na popradského brankára, tomu puk zostal medzi nohami i keď o tom nevedel.
   
  02:30
  Väčšie šance v úvode mali hostia. Lipovského neisté zákroky osmeľujú baranov, čoraz viac sa však do útoku tlačia domáci.
   
  02:54
  Kloudovi sa medzi kruhmi otvoril priestor, v rozhodujúcej chvíli však nemieril presne a dostal sa už mimo ideálnej pozície.
   
  04:28
  Šechný vylúčený za seknutie, zbytočne tak oslabuje svoj tím po zákroku v útočnom pásme.
   
  04:59
  Poprad dal gól!
  JÁN BREJČÁK patrí medzi málo použiteľných obrancov, ktorých má Poprad k dispozícii, napriek tomu sa rozhodol minúť svoje sily v útoku, po prihrávke Radoslava Suchého sa predral cez troch brániacich hráčov a Miroslava Šimonoviča prekvapil strelou po ľade k ľavej žŕdke. Asistencie: Radoslav Suchý, Miroslav Škovira.
   
  06:00
  Popradčania pri chuti. Šimonovič musí likvidovať ďalšie pokusy divákmi nabudených domácich.
   
  06:27
  Paľov dostal krásnu prihrávku na útočnú modrú čiaru, križovať ho stíhal Wanvig a tak len poslal puk ponad Lipovského vyrážačku.
   
  07:44
  Kloudova formácia si vytvorila tlak i šance, hlavne Rapáč sa takmer dostal k dorážke pri ležiacom Šimonovičovi a práve na tohto popradského útočníka sa dopustil Češík hákovania.
   
  08:09
  Poprad dal gól!
  Miroslava Šimonoviča strieda už v deviatej minúte Ivan Fedor, zapríčinila to strela MARTINA KUĽHU od modrej čiary, ktorá bola možno ešte tečovaná jedným z klbka hráčov pred hosťujúcou bránkou, puk rozvlnil sieť nad brankárovou vyrážačkou. Asistencie: Radoslav Suchý, Miroslav Škovira.
   
  08:35
  Prenikajúceho Rapáča zastavil na popradskej útočnej modrej Češík - nedovolené bránenie, Kolba za priveľké protesty dostáva osobný trest za nešportové správanie.
   
  09:10
  Lundberg nemal k puku najbližšie, no ak by mu protihráč nedržal hokejku, zrejme by sa ho v dobrej pozícii ľavého kruhu zmocnil.
   
  10:00
  Popradčanom puky vo veľkom odskakujú, nevedia v pásme udržať pozíciu.
   
  10:20
  Hostia dostali puk von z pásma, no Klouda ho okamžite tlačí stredom späť.
   
  10:52
  Hlinka vehementne protestuje proti verdiktu, ktorý mu nadelil hlavný rozhodca, dve minúty si bude musieť posedieť za faul lakťom. Mlynarovič nahodil puk Svitanovi na teč, Fedor mal otvorený výhľad a puk podržal.
   
  11:30
  Sily na ľade sa po štyridsiatich sekundách vyrovnajú, zlého muža hostí Bambúcha poslal k zemi hrubosťou Kuľha.
   
  11:44
  Kroták v situácii dvoch proti jednému chcel puk potiahnuť až za brániaceho hráča, nepodarený pokus prikrýva Fedor pred dorážajúcim Svitanom.
   
  12:02
  Banská Bystrica dala gól!
  Hostia znižujú po chybe v rozohrávke Poprade, Juraj Cebák našiel rozbehnutého MICHALA HUDECA a ten s pokojom vytiahol Miroslava Lipovského z bránky a zasunul do jej "hladnej" časti. Asistencia: Juraj Cebák.
   
  13:26
  Banská Bystrica dala gól!
  Barani sa na súpera rozbehli s veľkou chuťou, strieľajú rýchly druhý gól, keď strelu Lukáša Bambúcha Miroslav Lipovský neudržal a dorážka LUKÁŠA HVILU si po skrumáži našla cestu cez rozvalené betóny domáceho brankára. Asistencie: Lukáš Bambúch, Roman Tománek.
   
  13:50
  Puk mimo ihriska po veľkej Wanvigovej aktivite v strednom pásme.
   
  15:23
  Ján Brejčák si pri súbojoch pri mantineli počínal nedovolene - vylúčený bude za držanie hokejky.
   
  15:42
  Bambúchovu strelu tentoraz Lipovský udržal a tak sa bude znovu vhadzovať v obrannom pásme Popradu.
   
  16:23
  Postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Hostia sa ľahko dostali k puku a okamžite prečíslili počet domácich pred Lipovským.
   
  16:54
  Škovira nechal pri forčekingu na Hvilovi hokejku, odsedieť si pôjde trest za hákovanie.
   
  17:26
  Banská Bystrica dala gól!
  V úvode dvojnásobnej presilovky skúšal od modrej prestreliť Miroslava Lipovského MIROSLAV LAŽO švihom, vyšlo mu to až o pol minútky neskôr, keď puk napálil domácemu brankárovi pomedzi betóny. Asistencie: Michal Hudec, Richard Šechný. Do bránky Popradu nastupuje Marcel Melicherčík a v oboch svätyniach tak máme náhradných gólmanov.
   
  18:00
  Kolmica na Svitanu bola myslená dobre, domáci útočník však na puk nedočiahol a po chvíli dohadov pískli čiaroví rozhodcovia zakázané uvoľnenie.
   
  19:20
  Suchý si pri Tománkovom šprinte nepočínal najčistejšie, dva jeho zákroky si pýtali pozornosť.
   
  19:30
  Kuľha na pravej strane v útočnom pásme pridlho špekuloval a švihom poslal puk len do nôh jedného z protihráčov.
   
  20:00
  Prvá tretina skončila.
   
  Ďalšia tretina začne približne o 18:56. Prvá časť hry musela priniesť nestrannému divákovi pekný zážitok, dvojgólové vedenie domácich (5. J. Brejčák, 9. Kuľha) otočili hostia v priebehu piatich minút (13. Hudec, 14. Hvila, 18. Lažo).
   
  20:01
  Začala druhá tretina.
   
  20:12
  Weissmannov puk tečovaný na ochrannú sieť. Na úvodnom buly znova úspešnejší Lundberg, Popradčania opäť pri moci iba krátko.
   
  20:26
  Kolmá prihrávka nenašla svojho adresáta, hra sa vráti pred Melicherčíka.
   
  20:39
  Domáci obrancovia nedokázali puk vyhodiť z pásma a tak musel Sýkorovi zobrať puk Lundberg, švédsky útočník získava útočné pásmo po nastrelenom puku.
   
  20:42
  Rapáč si nedal pozor na svoju hokejku a za nedovolenú vysokú hru s ňou si odpyká dve minúty.
   
  21:25
  Fedor na začiatku zmätkov v rozohrávke hostí, Kroták so Svitanom sa ale k puku nedostali.
   
  21:39
  Šechného útok si vypracoval nebezpečné pozície, naznačené strely a hlavne dorážka Šechného Melicherčíka poriadne vystrašili.
   
  22:45
  Rapáč už je na ľade, icing domácich. Bystričanom sa darilo držať puk v útočnom pásme, Melicherčík však už nemusel riešiť ďalšie vážne situácie.
   
  23:14
  Češík sa po strele dvíha z ľadu s len s veľkými problémami, Melicherčík jeho pokus podržal v lapačke, kým on skončil ležať pri mantineli.
   
  23:28
  Rapáč s pukom v pásme prineskoro, hra sa presťahuje až pred Melicherčíka.
   
  23:29
  Rapáč poslal k zemi jedného z hostí a osamotený na útočnej modrej nedostal presnú prihrávku od Kloudu.
   
  24:37
  Hudecov útok prehnal puk celým klziskom, prejsť sa bude musieť aj rozhodca, aby ho priniesol znovu pred Fedora.
   
  24:55
  Ján Brejčák zachytil puk zrejme až v strednom pásme a tak je hra pre ofsajd prerušená.
   
  25:19
  Jednoducho, efektne a ešte aj pekne sa dostali Banskobystričania do útočného pásma, na ľavej strane Hudec volil z kruhu príklep a nemieril presne.
   
  26:23
  Rapáč puk iba predĺžil do útočného pásma, aby sa nepískalo zakázané uvoľnenie, hostia takúto vymoženosť nevyužili a hra sa vhadzovať sa bude znovu pred Fedorom.
   
  27:00
  Prestáva sa hrať hokej. Na ľade prevládajú nepresnosti, sme síce svedkami súbojov o každý centimter, no chceli by sme vidieť aj hokejové umenie.
   
  27:30
  Strela od modrej čiary bola pred Melicherčíkom tečovaná a puk sa tak nekotúľal do priestoru bránky.
   
  27:58
  Paločko sa šikovne dostal do pásma. Štvrtý útok domácich narobil Fedorovi riadne problémy pri prikrývaní puku. Situácia končí nevraživými pohľadmi Mlynaroviča s Bambúchom.
   
  29:18
  Hra sa často prerušuje. Puk striedavo v moci Fedora a na púti cez všetky čiary.
   
  29:32
  Hostia znovu súťažia o najdlhší odpal.
   
  29:42
  Tentoraz nemožno uprieť hosťom snahu o založenie útoku, Češíkova formácia však vyprodukovala ďalšie zakázané uvoľnenie.
   
  30:21
  Češík s bolestivou grimasou strieda. Center štvrtej formácie hostí však ešte predtým zanechal svoje stopy na domácej obrane.
   
  30:55
  Kuľha sa snažil naivne držať puk medzi troma hráčmi hostí a len ich následný ofsajd zachránil domácich od nepríjemností.
   
  31:34
  Rapáč s Kloudom sa dostali do rýchleho protiútoku. Nepresnou prihrávkou sa o výbornú príležitosť pripravili a Rapáč bol pri pokuse o zakončenie spoza bránky tiesnený.
   
  31:57
  Strela Daniela Brejčáka letí od hokejky jedného z hostí vysoko na ochrannej sieti, vhadzovať sa bude znovu pred Fedorom.
   
  32:35
  Wanvig chcel dostať puk pred Fedora, čierna guma však zostala za bránkou, kým Wanvig skončil až medzi kruhmi.
   
  33:01
  Mlynarovič pri snahe o navrátenie puku posiela jedného z hostí na ľad v obrannom pásme Banskej Bystrice a prekvapený odchádza na trestnú lavicu za krošček.
   
  33:15
  Dlho sa nehralo, puk bol po buly v pásme Popradu zašliapnutý.
   
  33:30
  Lažov háčik na Škoviru neušiel pozornosti hlavného rozhodcu, popradský útočník si však odsedí osobný desaťminútový trest za filmovanie pádu.
   
  33:51
  Tománek sa pekne dostal až pred Melicherčíka, nemal však už dostatok priestoru na razantnejšie zakončenie.
   
  34:11
  Biro síce mal na Krotákovi hokejku dosť dlho na odpískané nedovolené bránenie, no popradský kapitán vložil do pádu veľa hereckého umenia.
   
  34:20
  Puk ihneď po buly končí mimo hraciu plochu a vhadzovať sa bude v strednom pásme.
   
  34:37
  Lundberg sa dostal až pred Fedora poza obrancu na ľavej strane, skúšal ho prekvapiť strelou k bližšej žrdi a vybojoval aspoň vhadzovanie.
   
  35:00
  Hostia sa dobre bránia, puk v obrannom pásme Popradu.
   
  36:00
  Z pier popradských divákov znie neurčitá vďaka, že domáci nedostali počas presilovky o dvoch hráčov gól, dve Kuľhove parádne delovky naopak Fedorove reflexy poriadne preverili.
   
  36:45
  Za Fedorovou bránkou sa zišla pätica hráčov, všetko rieši s prehľadom Šechný a puk vyváža.
   
  36:20
  Lažo drží puk na hokejke a skúsene ho posiela do vlastných obranných radov v strednom pásme.
   
  37:48
  Lundberg v útočnom pásme vylúčený za seknutie.
   
  37:10
  Kuľha prevzal prihrávku na útočnú modrú, Biro nemusel ukazovať veľké obranné zákroky, popradský útočník sa odzbrojil prakticky sám.
   
  38:30
  Hlinka po šachových prihrávkach stojí na pravej strane bránkoviska a nemá komu prihrať.
   
  39:57
  Banskobystričania nevyťažili z presilovky žiadnu väčšiu šancu. Lundberg naskočil na ľad a spoza obrancu aspoň vyskúšal Fedorov postreh.
   
  39:39
  Rapáč vracal Wanvigov nahodený puk pred bránku, kde už číhal Kopecký, siréna však bola rýchlejšia.
   
  40:00
  Druhá tretina skončila.
   
  Ďalšia tretina začne približne o 19:50. Po bujarej prvej tretine sme videli o niečo taktickejšiu druhú časť, hrá sa nervózny hokej s množstvom faulov na oboch stranách.
   
  Cez turnikety dnes prešlo 4404 divákov - vypredané.
   
  40:01
  Začala tretia tretina.
   
  40:20
  Vandas zaskakuje Škoviru v prvej formácii a po pravej strane dostal Poprad hnaný divákmi do útočného pásma.
   
  41:09
  Melicherčík v snahe upokojiť úvodnú rozháranú hru domácich puk v lapačke podržal.
   
  41:40
  Daniel Brejčák sa s pukom v útočnom pásme dlho neohrial a už za ním mašíruje k Melicherčíkovi.
   
  42:56
  Poprad dal gól!
  Prácu Kylea Wanviga dotiahol do úspešného konca PATRIK SVITANA, keď strelu Samuela Mlynaroviča z bezpečnej blízkosti dorazil za rozhodeného Ivana Fedora.
   
  42:20
  Wanvig v obrovskej šanci. Prihrávku čakal, hokejku pred poloprázdnou bránkou nastavil, no puk trafil iba do bočnej konštrukcie.
   
  45:00
  Hostia sa za päť minút ešte poriadne nedostali k Melicherčíkovi a predpokladáme, že viac práce bude mať naďalej Fedor.
   
  46:00
  Kuľha bol po prihrávke Daniela Brejčáka na útočnej modrej zastavený a tak poslal puk aspoň za Fedorovu bránku.
   
  46:30
  Klouda hodil puk spoza bránky do ohňa a Rapáč v páde dvihol puk nad bránku i Fedora.
   
  47:20
  Mlynarovič sa dostal k puku úplne zadarmo, bol však v útočnom pásme ako prst a tak vyslal Fedorovi pozdrav, ktorý nešťastne tečoval jeden z obrancov a narobil tak svojmu brankárovi nervy.
   
  48:22
  Diváci ženú Poprad do útoku. Fedor je po Krotákovej akcii rád, že puk vidí a že ho znehybnel.
   
  48:51
  Črtajúci sa protiútok končí po vysokom centri zakázaným uvoľnením, Popradčania sa snažia preniknúť do útočného pásma všemožnými spôsobmi.
   
  49:13
  Vhadzuje sa v strednom pásme. Bambúch po Lundbergovom forčekingu puk radšej priľahol a postupne sa na ňom nazbierala slušná kôpka hráčov.
   
  50:00
  Tománek v náznaku prečíslenia odrovnaný pri mantineli Danielom Brejčákom, Hvila sa ešte snaží puk vydolovať v rohu klziska.
   
  50:34
  Pri prechode do útoku sa snaží pomôcť aj Melicherčík, na mantineli však puk zachytili hostia.
   
  51:15
  Kramár so Suchým prikryli puk na sieťke bránky zo zadu, hlavný rozhodca si dal s odpískaním na čas.
   
  52:24
  Fedor po šťuchancoch Škoviru a Vandasa nemal puk pod kontrolou, napriek tomu hlavný rozhodca píska.
   
  52:40
  Bambúch získal puk v strednom pásme a vybral sa s ním do útoku, ďaleko nezašiel a mal šťastie, že sa po jeho akcii nevyrojili domáci do prečíslenia.
   
  53:36
  Subtílny Mlynarovič robí vysokej obrane Banskej Bystrice veľké problémy, aj teraz Fedor radšej prikryl puk, než by vystavil svojho spoluhráča ataku tohto mladíka.
   
  53:58
  Zakázané uvoľnenie hostí. Hra sa vráti pred Fedora, Banskobystričania sa zrejme spoliehajú na predĺženie.
   
  54:40
  Škovira nevidel, že puk sa k nemu vrátil už spoza modrej čiary a tak bola jeho strela úplne zbytočná.
   
  54:59
  Daniel Brejčák vydoloval puk spod obrancu, ktorý sa mu hodil do prvej strely, no po druhej už z Fedorovej lapačky dolovať nemohol.
   
  55:21
  Lažov výborný forčeking, Kramár s Jánom Brejčákom puk rýchlo upratali, aby si nenarobili problémy.
   
  54:05
  Lažovo evidentné sekanie. Ján Brejčák nahodil hrozivý výraz a hosťujúci útočník sedel na striedačke rýchlosťou blesku.
   
  56:40
  Škovirov druhý vyšší trest v dnešnom zápase (automaticky odchádza pod sprchy), desať minút za nešportové správanie dostal za protesty pri ďalšom skorom prerušení hry.
   
  56:50
  Rumpel sa objavil na pravej strane a vyskúšal rýchlosť Melicherčíkovych betónov.
   
  57:18
  Hostia pridávajú v útočnej aktivite. Bambúch útočí po ľavej strane, jeho príklep Melicherčík chytá do lapačky a prerušuje hru.
   
  57:37
  Hra znovu prerušená, tentoraz sa vhadzuje po Melicherčíkovej pravici a hráčom evidentne stúpa adrenalín v krvi.
   
  58:00
  Krotákova strela mierená medzi Fedorove betóny, hosťujúci brankár dlho nerozmýšľal a pred rozbehnutým Rapáčom puk prikryl.
   
  59:00
  Daniel Brejčák si musí dávať pozor pri forčekingu Hudecovej formácie, títo skúsení hráči používajú všemožné prostriedky.
   
  59:20
  Zakázané uvoľnenie domácich. Kramár v strednom pásme puk bekhendom nahodil a nikto z jeho spoluhráčov ho nestihol zachytiť.
   
  59:50
  Kútneho pokryl Ján Brejčák. Najprv zblokoval hokejkou jeho pokus o strelu a následne ho nalepil na mantinel.
   
  59:59
  Kroták nedostal od Kloudu rozumný puk a tak už do konca riadneho hracieho času nestihne ani vystreliť.
   
  60:00
  Tretia tretina skončila.
   
  Predĺženie začne približne o 20:40. Záverečná tretina priniesla boj na ľade, útočnejší boli jednoznačne domáci, ktorí dosiahli vyrovnanie (43. Svitana) a hostia môžu byť za predĺženie vďační.
   
  Do bránky Banskej Bystrice nastupuje na predĺženie Miroslav Šimonovič!
   
  60:01
  Začalo predĺženie.
   
  60:10
  Cebák s Cuníkom po vyhratom buly držia puk na hokejkách a lákajú aspoň jedného zo štvorice Popradčanov k forčekingu.
   
  60:51
  Kubka prenikol hlboko do pásma po pravej strane, Daniel Brejčák s Rapáčom jeho pokus o strelu blokujú na ochrannú sieť.
   
  61:20
  Kramár posiela puk zbytočne iba za bránku, pričom sú všetci ostatní nasťahovaní v trojuholníku medzi kruhmi a bránkoviskom.
   
  62:18
  Kuľha sa zmocnil puku v strednom pásme a kým ho stihol v pravom kruhu skrižovať obranca, vypálil nad Šimonovičovu bránku.
   
  63:12
  Ofsajd Popradu. Ján Brejčák napriahol hneď po prechode cez modrú čiaru, k dorážkam sa nikto z domácich nedostal.
   
  63:35
  Banská Bystrica mohla rozhodnúť. Tománek sa prepracoval k strele z pravej strany a o pár sekúnd po ňom sa otvorila scenéria Kubkovi, Melicherčík mal čo robiť aby puky odsledoval.
   
  64:07
  Zakázané uvoľnenie Popradu. Kuľha nedobehol prihrávku na pravú stranu. Hlinka ukazuje na predmet na ľade a tak sa chvíľu hrať nebude.
   
  64:45
  Nepresnosti pri prechode kamzíkov čoilen do stredného pásma, sledujeme veľmi nepresný hokej.
   
  65:38
  Poprad dal gól!
  PATRIK SVITANA prevzal prihrávku od Petra Kloudu na pravej strane, jeho prvá strela po sťahovačke síce nevyšla, no obrancovia si na jeho aktivitu nedali pozor a popradský útočník tak rozhoduje o celom stretnutí dorážkou ponad vyrážačku Miroslava Šimonoviča. Asistencia: Peter Klouda.
   
  65:00
  Koniec zápasu. (20:48:46)

  Marián Handzuš

  Branky a nahrávky: 5. Brejčák J. (Suchý, Škovira), 9. Kuľha (Suchý, Škovira), 43. Svitana (Mlynarovič, Wanvig), 66. Svitana (Klouda) - 13. Hudec (Cebák), 14. Hvila (Tománek, Bambúch), 18. Lažo (Hudec, Šechný)


  HK Poprad: Lipovský (Melicherčík) – J. Brejčák, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kramár, Takáč, Malina, Reitmayer - Kuľha, Ludnberg, Škovira – Kroták, Klouda, Rapáč – Kopecký, Svitana, Wanvig - Vandas, Mlynarovič, Paločko. Tréner - Jaško Ján, asistent - Spišák Róbert.
  HC´ 05 Banská Bystrica: Šimonovič (Fedor) – Cebák, Cuník, Biro, Kolba, Kubka, Bambúch, Vantroba, Bendík – Lažo, Hudec, Weissman – Tománek, Hlinka, Hvila - Paľov, Šechný, Sýkora – Rumpel, Češík, Kútny. Tréner – Staš Milan, asistenti trénera – Chudý Miroslav, Orzságh Vladimír.

  Rozhodčí: J. Konc, P. Grečko - M. Novák, Stano

  Diváci: 4404
  bahis siteleri