Rusko – Švýcarsko 8:3 (kon.) | Finsko – Česko 5:3 (kon.) | USA – Německo 7:3 (kon.)

38:05
    Vyloučen Šidlík za hákování Markuse Granlunda, bude se hrát 4 na 4.

37:10
    Hráčská lavice Finska dostává dvě minuty za protesty. Trest si odpyká Henritius.

34:35
    Obrovská šance Järväläinenovy pětky. Puk byl možná deset vteřin před Machovským a nikdo ho nemohl odpálit. Nakonec puk do bezpečí odpálil Růžička. Vyloučen Jaškin za držení.

29:07
    Juho Tommila odchází na dvě minuty za podražení.

21:54
    Na dvě minuty odchází Valkonen za hákování. Přesilovka České republiky.

16:45
    Češi budou hrát další přesilovku, protože Auvinen vyhodil puk rukou jako na házené z obranného pásma. V ponechané výhodě střílel Matai, Perhonen vyráží.

14:42
    Armia se tlačil před brankáře. Byl hodně důrazný a najel do brankáře Machovského, Musil ho šel zpacifikovat, ale na trestnou jde jen Armia.

13:36
    Za hrubost jdou na trestnou Rousek a Granlund.

8:23
    Velká šance Jaškina! Jaškin si obhodil obránce Salonena, ten ho musel faulovat, Jaškin přesto slabě vypálil, Perhonen chytá. Češi budou hrát přesilovku. Trestem je hákování.

3:38
    Finové vyhodili puk mimo kluziště z vlastního pásma, jmenovitě gólman Perhonen, na trestné si to odsedí Hernitius. Přesilovka Čechů.

2:59
    Šance Finů! Tvrdá bomba Määttäho, Machovský vyrazil puk jen před sebe, kde dorážel Järväläinen, ale gólman ve spolupráci s obranou udržel puk před brankovou čarou. Vyloučeni na dvě minuty Švihálek a Järväläinen za hrubost.

1:26
    Zbytečný faul Tomáše Rouska. Nesmyslně podrazil gólmana Perhonena, možná v tom nebyl ani úmysl. Trestem je nedovolené bránění.

David Schlegel

Branky a nahrávky: 33. Aaltonen (Aarmia), 41. Järväläinen (Granlund), 55. Armia (Salonen), 56. Kallela (Määttä), 60. Hännikäinen (Granlund) - 19. Jaškin (Frk), 40. Rousek (Švihálek), 52. Sedlák (Frk)

Finsko: Perhonen (Ullberg) - Mättää, Salonen, Auvinen, Pokka, Tommila, Valkonen, Lindböhm - Kallela, Granlund, Armia - Aaltonen, Jarvelainen, Salomaki - Liedes, Teravianen, Wilenius - Hännikainen, Rekonen, Torniainen, Henritius.
    Česko: Machovský (Pavelka) - Kvapil, Hrbas, Šidlík, Musil, Jeník, Růžička, Pavelka - Frk, Sedlák, Hyka - Hampl, Hertl, Jaškin - Matai, Švihálek, Rousek - Moravec, Faksa, Beránek, Beran

Rozhodčí: Stricker (SUI), Vasilyev (RUS) - Birin (RUS), Wahl (USA)