Brno – Jablonec 3:4 (kon.) | Ostrava – Příbram 0:2 (kon.) | Sparta – Hr. Králové 3:1 (kon.)
Slavia – Bohemians 1905 3:0 (kon.) | Teplice – Slovácko 1:1 (kon.) | Olomouc – Plzeň 2:1 (kon.)
Liberec – Č. Budějovice 3:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Ústí n. L. 2:0 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
3:4 (1:4)
FK Jablonec
Sobota 28.05.2011, 17:30 • Městský fotbalový stadion na Srbské • Gambrinus liga

To je pro dnešní den vše, zítra se opět z Brna přihlásím u zápasu play-off národní házené - 1. NH BRNO vs. Stará Ves nad Ondřejnicí, na počtenou. (19:24:36)

Nyní se s Richardem Dostálkem loučí nejvěrnější fanoušci Zbrojovky. Ten jim do hlediště hodil takřka vše, krom svého spodního prádla. Kopačky, dres, prostě vše, málem odešel ze hřiště nahý. Srdcař Brna tak za potlesku diváků mizí do kabin.

Je tu konec zápasu. Výsledek nese spíše hokejový punc, Zbrojovka po špatném prvním poločase zabrala, snížila na rozdíl jediné branky, jenže pak se nechal zbytečně vyloučit Přerovský a oslabil tak Brno za snahou o vyrovnání. Hosté byli dnes ale ve všech statistikách lepší a zřejmě po právu si z města pod Špilberkem připisují tři body. Domácí se tak loučí s první ligou a také se svým kapitánem Richardem Dostálkem, který ale nevyloučil návrat alespoň na druholigové trávníky.

90
    Probíhá poslední minuta sezóny 2010/2011, zároveň poslední minuta Brna v první lize.

87
    Poslední střídání také v týmu Jablonce. Hřiště opouští Marek Jarolím, posledních pár minut si zahraje Tomáš Michálek.

84
    Vyrovnání se nekoná, z obrovské dálky pálil Buchta, leč hodně nad.

83
    Poslední střídání v týmu Brna, ze hřiště jde Jan Kalabiška, na zeleném pažitu je Róbert Valenta.

80
    Za sebou to má také autor třetí jablonecké brany Ondřej Vaněk, na plac vstupuje na posledních pár minut Pavel Eliáš.

79
    Krásná táhlá střela v podání Třešňáka hodně vystrašila Bureše, ten se po míčí jen ohlédl.

76
    Je tu druhé střídání a loučení s ligou. Richard Dostálek končí svou prvoligovou kariéru před 589 diváky. Když svou pouť v Brně začínal, chodilo na něj něco kolem 30 tisíc diváků. Bohužel smutný fakt a konec v první lize. Zda bude pokračovat v té druhé, ví zřejmě jen on sám. Na jeho místo jde Tomáš Borek.

73
    Lafata chce dát dnes prostě hattrick, ale opět mu nebylo přáno, včas před ním vyběhl Tomáš Bureš.

71
    Mohlo se změnit opět skóre, z hranice pokutového území napřáhl technicky Pavel Drsek a trefil tyč Burešovy svatyně.

70
    Utkání sleduje 589 diváků.

68
    Ovšem David Lafata útočil na svůj čtvrtý hattrick v sezoně, v dobré pozici ale selhal, z čehož byl sám překvapen i Bureš.

65
    Konečně se ve druhém poločase osmělil také Jablonec, ale pokus a následný centr z rohu, nedokázal Pavlik ideálně zakončit.

62
    A Daniel Přerovský se utkal opět v souboji s Tomášem Jablonským, zbytečně do něj zajel a za tři minuty po první obdržené kartě odchází domácí záložník pod sprchy. Dvě žluté = automaticky červená. Brno tak bude dohrávat ligu v deseti.

61
    Další karta v týmu hostů, za stažení Buchty inkasuje žlutý kartónek Luboš Loučka.

59
    ...na druhé straně pak Tomáš Jablonský, oba za vzájemné pošťuchování.

Roman Zajíček

Hledáme zpravodaje pro tým FK Jablonec. Více informací zde.

Branky: 11. Došek, 54. Dostálek, 55. Došek - 18. Třešňák, 31. Lafata, 35. Vaněk, 42. Lafata

Karty:   59. Přerovský (BNO) - 59. Jablonský (JAB), 61. Loučka (JAB)   62. Přerovský (BNO)

FC Zbrojovka Brno: Bureš - Pašek, Pernica, Simerský, Husár - Buchta, Dostálek (76. Borek), Přerovský, Kalabiška (83. Valenta) - Došek, Šamánek (46. Rabušic).
    FK Jablonec: Valeš - Uvíra, Jablonský, Beneš (54. Drsek), Pavlík - Loučka, Jarolím (87. Michálek), Kovařík, Vaněk (80. Eliáš) - Lafata, Třešňák.

Rozhodčí: Adámek - Kordula, Paták