Lublaň – Žilina 4:1 (kon.) | Lublaň – Žilina 4:1 (kon.) | Hr. Králové – Mladá Boleslav 2:5 (kon.)
Cracovia – Banská Bystrica 1:6 (kon.) | Třebíč – Jihlava 3:4 (kon.) | Beroun – Benátky n/J 0:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Jastrzębie 5:1 (kon.) | HC Slovan – Kuopio 2:1 (po s.n.) | Kadaň – Písek 6:2 (kon.)
Klášterec nO – Litoměřice 1:2 (po s.n.) | K. Vary – Ústí n/L 3:4 (kon.) | Havířov – Opava 9:4 (kon.)
Šumperk – Osvětim 2:1 (kon.) | Poruba 2011 – Karviná (Baník) 3:3 (kon.) | Zvolen – Chomutov 2:3 (kon.)
Ciarko – Bardejov 3:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
Čtvrtek 11.08.2011, 18:00 • KV Arena (Karlovy Vary - Tuhnice) • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Čtvrteční duel se v KV Areně ponese v duchu přátelského utkání mezi domácí karlovarskou Energií a hosty z Ístí nad Labem.

Probíhající příprava Karlových Varů

Chomutov - K. Vary 3:2
    K. Vary - Kadaň 3:4
    K. Vary - Plzeň 5:2

Karlovarští si ze začátku přípravy fanoušky příliš nezískali. Hned v prvních dvou zápasech s prvoligovými celky padli. V Chomutově přitom vedli již o dvě branky, ale nápor domácích vedl ve vítězný obrat. Proti Kadani vedli energetici již 3:0, ale i tentokrát se nechali vedením ukolébat a dovolili hostům obrat. Kdy jindy si mohli Karlovarští napravit reputaci, než v domácím derby s Plzní, kdy deklasovali sokoa poměrem 5:2.

Probíhající příprava Ústí nad Labem

Ústí n/L - Benátky n/J 4:4

Lvi začali s přípravou o něco později a stihli odehrát jen jeden přípravný zápas. V něm se střetli se známým soupeřem ze své ligy, s Benátkami. Vedení si užili oba celky, ale v závěrečném součtu z toho vzešla remíza, s poměrně slušným gólovým nášupem.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Benda) - Parýzek, Gulaši, Látal, Přindiš, Rohan M., Gründling "C", Schusser - Kupec, Polák, Klíma L., Dej, Vachovec, Zucker, Rohan T., Kverka, Surovka, Zaťovič, Pech, Bartánus.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz (Petrásek) - Gureň, Vobořil, Kružík, Hořava, Kloubeček, Černý, Suchý, Holomek - Čurilla, Alinč, Pazourek, Třetina, Roubík "C", Ludvík, Kloz, Havlíček, Handlovský, Rod, Boháč, Sklenička.

Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Gerát, Hynek.

00:01

00:14
    Zaťovič se snažil ve středu vybojovat puk, ale rázní beci Ústí jeho naděje překazili. Nyní hosté kombinují ve svém pásmu.

01:22
    Po střele Lukáše Klímy zůstal otřesený sudí Zubzanda, který byl natrefený projektil do helmy, ze které odletěl kus chránícího plexiskla.

01:30
    Energie je nastěhovaná v pásmu Lvů.

01:52
    Střelu Handlovského vyrážel Závorka betonem.

02:28
    Tomáš Rod v samostatném úniku zkoušel střelu mezi betony. Mezérku zde však Závorka vytěsnil.

02:31
    Vyloučen Jiří Suchý (UNL) na dvě minuty za krosček.

03:15
    Domácí kombinují v power play a mají i více ze hry, ale dobrá defenziva hostů zatím branku nedovoluje.

05:23
    Kupec s Lukášem Klímou nyní dlouho zaměstnávali obranu za brankou Francouze. Lvi však nakonec odolali a sami se pak vydali na zteč na domácí svatyni, neúspěšně.

06:44
    Vyloučen Tomáš Polák (KVA) na dvě minuty za hákování.

07:25
    Bartánus to zkoušel zleva, ale Francouz včas zasáhl lapačkou a ihned rozehrál.

08:15
    Domácí se nyní dostávají pod menší tlak ze strany hostů, kteří dobře napadají a brání již ve středním pásmu.

08:41
    Lvi právě vstřelili branku!
    Jako první se vedení v zápase ujímají překvapivě hosté. Tomáš Rod ujel po pravém mantinelu. Dlouho neváhal a po zavezení kotouče do útočného pásma našel zcela osamoceného ZBYŇKA SKLENIČKU v těsné blízkosti u brankoviště. Sklenička přesný pas pouze tečoval za záda bezmocného Závorky, který neměl šanci na teč zareagovat. Asistence: Tomáš Rod.

09:55
    Vyloučen Tomáš Rohan (KVA) na dvě minuty za držení.

11:00
    Domácí se zatím drží a odráží veškeré nájezdy Slovanu.

11:40
    Střela Holomka se otřela o vnější síťku.

11:49
    Hosté zasazují Energii další ránu. Po neúspěšných nájezdech na karlovarskou branku to hosté zkusili jinak. Opět to byl Tomáš Rod, kdo zavezl puk do pásma. Tentokrát nahrával na druhou stranu volnému DANIELU BOHÁČOVI, který se do puku opřel z první a prostě prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Asistence: Tomáš Rod.

13:33
    Parýzek nyní napřáhl od modré a zastavit jeho projektil se podařilo až Francouzovo betonu.

14:15
    Domácí zřejmě druhá inkasovaná branka a hrůzné skóre nakoplo. Obraz hdy se nyní zcela změnil. Domácí doslova zasypávají hosty střelami ze všech pozic. Francouz má rázem plné ruce práce.

15:22
    Gureň teď napřáhl k děsné bombě, kterou vyrazil Závorka v pádu holí!

16:33
    Vyloučen Jan Klobouček (UNL) na dvě minuty za hákování.

17:55
    Domácí drželi Lvy v tlaku a našlo by se i několik nebezpečných střel, ale hostující brankář vyniká bezchybnými a přesnými zákroky.

18:32
    Lukáš Pech v sólu trefil jen beton Francouze.

19:15
    Další samostatná akce v podání Deje, který blafákem Francouze nepřekonal.

19:36
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácí se konečně v závěru prvního dějství dočkávají alespoň snížení skóre. Dej zavezl kotouč a ihned vystřelil. Pro odražený kotouč si sjel Vachovec, který byl však také neúspěšný. Do třetice do již domácím vyšlo. DAVID ZUCKER se v horku v závaru před brankou Lvů zorientoval nejrychleji a pohotově dorazil puk za již ležícího gólmana. Asistence: Michal Vachovec, Rastislav Dej.

20:00

Úvodních dvacet minut ze zápasu je za námi a skóre více méně odpovídá dosavadnímu průběhu hry. Začátek byl vyrovnaný, ale více štěstí v proměňování měli hosté, kteří se záhy ze dvou přesilovek ujali vedení. Od druhé poloviny třetiny začali domácí více napadat a vypramenilo z toho až snížení v samém závěru třetiny.

Druhé dějství odstartuje v cca 18:50.

20:01

20:16
    Alinč se napřahoval, ale jeho pokus byl zblokován.

21:13
    Domácí zahrávají icing.

22:02
    Slovan nyí drží domácí pod tlakem.

22:24
    Několik desítek vteřin nyní drželi puk na svých hokejkách hosté v pásmu domácích. Žádná nebezpečná střela z toho však nevzešla.

23:12
    Karlovarští se oklepali po drtivém nástupu Lvů ve druhé třetině a vyrovnávají stav zápasu. Po dlouhém tlaku hostů společně ujeli Kverka s TOMÁŠEM ROHANEM. První jmenovaný pas dobře načasoval a přesnou přihrávkou přes vracejícího se beka Slovanu nahrál na volného Rohana, který prudkou ranou prostřelil Francouze. Asistence: Jaromír Kverka st., Martin Parýzek.

25:52
    Hra se nyní hodně vyrovnala. Převážná většina posledních minut se odehrávala ve středním pásmu.

27:14
    Michal Vachovec byl naražen na mantinel. Chvíli se zdálo vše v pořádku, pak však padl k zemi a v pokleku zřejmě vstřebával bolest. Nakonec za pomoci spoluhráčů zvedl a za potlesku publika odjel na střídačku, kde je již fit a čeká na další střídání.

27:35
    Vyloučen Martin Kupec (KVA) na dvě minuty za hákování.

28:17
    Neskutečně nyní vychytal Závorka hostujícího Ludvíka. Ten tváří v tvář vychytal útočícího borce lapačkou !

30:06
    Vyloučen Kamil Černý (UNL) na dvě minuty za podražení.

30:26
    Pozor, hosté jdou do tří. Ondřej Holomek (UNL) se provinil podražení, za což vyfasoval menší, dvouminutový trest.

31:00
    Hosté se z tlaku domácích osvobozují.

31:44
    Postupně na Francouze: dorážel Pech, tečoval Vachovec a střílel od modré Gründling. Ani jedna šance však branku nepřinesla.

32:30
    Hosté jdou v plném počtu. Energie měla spoustu šancí a i potřebný drtivý tlak, ale stejně tak potřebné štěstí v koncovce již domácím chybělo.

33:34
    Pazourek se vinou hrubky domácích dostal k pasu a Závorku vystrašil pomalým bekhendem, navíc mimo branku.

34:05
    Vyloučen Michal Gulaši (KVA) na dvě minuty za zdržování hry.

35:36
    Francouz si nyní málem sám shodil puk do branky, když jej protihráč zpoza branky nastřelil do zad.

37:24
    Klobouk dolů, to byla branka se vší parádou. JIŘÍ SUCHÝ dostal puk na modrou čáru, odkud se jen napřáhl. Prudký projektil jen prosvištěl přes celé pásmo přesně do branky. Dělová pecka mu sedla perfektně a i umístění k bližší tyčce nemělo chybu. Asistence: Lukáš Handlovský.

32:51
    Vyloučen Jan Alinč (UNL) na dvě minuty za nedovolené bránění.

39:27
    Domácí opět skórují těsně před koncem třetiny. Pech se Zaťovičem nejprve zamotali hostující obraně hlavu. K několikrát vyraženému puku se nakonec dostal MAREK BARTÁNUS, který bekhendem prostřelil Francouze. Asistence: Michal Gulaši.

40:00

Druhá třetina nabídla opět pohledný, útočně laděný hokej. Domácí nejprve srovnali s hosty krok. Pak se dlouho, i přes dlouhou domácí přesilovku 5 na 3, nic nedělo. Až chvíli před koncem se opět vedení ujal Slovan. Domácí si tlak schovali opět na závěr a tentokrát gól v závěru druhé třetiny neznamenal již jen snížení, ale vyrovnání.

Poslední dvacetiminutovka začne v cca 19:42.

40:01

41:00
    Poslední třetina začala v divokém tempu s obrovským nasazením z obou stran.

43:42
    Lvi se zkraje třetí třetiny potřetí ujímají vedení. DAVID PAZOUREK zcela osamocen ujel domácí obraně a tváří v tvář Závorkovi zvolil střelu mezi tyčku a brankářovo tělo, která přesně zapadla do této mezírky. Bez asistence.

45:08
    Hosté nyní hned natřikrát doráželi před Závorkou, ale ten drží jednobrankové manko a naději pro Energii.

45:41
    Vyloučen Ondřej Holomek (UNL) na dvě minuty za držení.

47:20
    Odpískán ofsajd domácím borcům.

48:48
    Domácí jsou opět pod tlakem.

49:58
    Zaťovič ve velké šanci jel sám na brankáře, kterého trefil jen do lapačky.

51:00
    Domácí předvádějí kanonádu. Hned několik střel letělo v krátkém časovém sledu na brankáře Lvů, ale ústecký fantom vše vyrazil a zlikvidoval.

52:04
    Vyloučen Martin Parýzek (KVA) na dvě minuty za držení protihráče.

53:17
    Domácí Dej se v oslabení dostal až k Francouzovi, které vystrašil bekhendovou střeloum kterou gólman vyrazil do rohu kluziště.

55:08
    Vyloučen Ondřej Havlíček (UNL). Hráč odpykává trest pro hrářskou lavici Ústí za příliš mnoho hráčů na ledě.

56:42
    Puk nyní doslova létal po pásmu Ústí, až se dostal k Dejovi, který plachtící puk nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

59:09
    Domácí tlačí, ale i přes množství příležitostí, vytoužené vyrovnání nepřichází.

59:09
    Oddechový čas pro Energii.

60:00

Ústí nakonec těsné vedení uhájilo a raduje se z výhry.

Pro dnešek je to z KV Areny vše. Někdy příště, napoštenou ! (20:12:45)

Milan Ouředník

Branky a nahrávky: 20. Zucker (Vachovec, Dej), 24. Rohan T. (Kverka, Parýzek), 40. Bartánus (Gulaši) - 9. Sklenička (Rod), 12. Boháč (Rod), 38. Suchý (Handlovský), 44. Pazourek

HC Slovan Ústí nad Labem: Francouz (Petrásek) - Gureň, Vobořil, Kružík, Hořava, Klobouček, Černý, Suchý, Holomek - Čurilla, Alinč, Pazourek, Třetina, Roubík "C", Ludvík, Kloz, Havlíček, Handlovský, Rod, Boháč, Sklenička.

Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Gerát, Hynek