Jokerit – Frölunda 7:3 (kon.) | Eisbären – HC Slovan 4:2 (kon.) | Kärpät – Färjestad 2:1 (po s.n.)
IFK Helsinky – Djurgården 4:3 (po pr.) | Salzburg – Kometa Brno 3:2 (kon.)
IFK Helsinky
4:3 (3:0, 0:2, 0:1 - 1:0)
Djurgårdens IF
Neděle 21.08.2011, 18:00European Trophy

Nakonec domácí po promarněném třígolovém vedení, které si vybudovali v první třetině, vyhrávají alespoň dvoubodově. Děkujeme za pozornost a někdy zase na počtenou! (20:36:09)

Hvězdy utkání:
    3. hvězda: Mikael Granlund (IFK Helsinky)
    2. hvězda: Eetu Pöysti (IFK Helsinky)
    1. hvězda: Tim Sandberg (Djurgårdens IF)

65:00

63:28
    Helsinky právě vstřelily branku!
    Jokela vystřelil a jeho střelu ještě Sandberg chytil. Ale KIM HIRSCHOVITS byl u puku první a dorazil jej do sítě. Je rozhodnuto! Asistence Toni Söderholm.

62:25
    Granlund našel Somervuoriho těsně před brankou, ale Sandberg zázračně chytá!

62:06
    Daniel Tjärnqvis dává domácím další šanci k rozhodnutí poté, co puk končí mimo mantinely a hříšník dostává dvouminutový trest za zdržování hry.

61:56
    Djurgårdens ubránil oslabení.

60:01

Následovat bude pětiminutové prodloužení. Pokud ani to nerozhodne, pojedou se samostatné nájezdy.

60:00

59:56
    Hostující Printz ještě dostane dvouminutový trest za nebezpečnou hru vysokou holí. Hosté tak začnou prodloužení v oslabení.

59:43
    Čtvrt minutu před sirénou předvedl domácí Lundell klíčový zásah dnešního utkání.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí dvacetiminutovky.

57:07
    Granlund poslal puk před branku a Somervuori byl centimetry od rozhodnutí.

56:15
    Po Ahtolaově střele musel Sandberg bránit nerozhodný stav.

55:02
    Djurgårdens právě vstřelilo branku!
    Ale přece máme vyrovnáno, do puku se opřel KYLE KLUBERTANZ a necelých pět minut do konce pomalu začínáme vyhlížet prodloužení.

54:36
    Domácí gólman krotí ve své náruči střelu od modré.

53:01
    Zbytečné dvě minuty pro domácího Wirtanena za hákování.

52:36
    Zakázané uvolnění domácích.

Lucie Mužíková

Branky a nahrávky: 10. Jokela (Söderholm , Markus Granlund), 11. Peltonen (Granlund), 20. Pöysti (Hirschovits, Söderholm), 64. Hirschovits (Söderholm) - 26. Holmqvist (Boumedienne , Nilson), 37. Claesson (Ottosson, Åberg), 56. Klubertanz

IFK Helsinky: Lundell - Peltonen, Mi. Granlund, Ahtola, Hirschovits, Tuomainen, Wirtanen, Tallberg - Somervuori, Söderholm, Jokela - Pöysti, Kankaanperä, Kousa - Ma. Granlund, Melart, Tuohilampi - Järvinen, Nyholm, Silfver.
    Djurgårdens IF: Sandberg - Nilson, Ottosson, Cehlin, Norman, Ölvestad, Eklund, Åberg, Eriksson - M. Tjärnqvist, D. Tjärnqvist, Klubertanz - Carlsson, Boumedienne, Holmqvist - Brodin, Printz, Claesson - Kempe, Söder, Holm.