Jokerit – Frölunda 7:3 (kon.) | Eisbären – HC Slovan 4:2 (kon.) | Kärpät – Färjestad 2:1 (po s.n.)
IFK Helsinky – Djurgården 4:3 (po pr.) | Salzburg – Kometa Brno 3:2 (kon.)
IFK Helsinky
4:3 (3:0, 0:2, 0:1 - 1:0)
Djurgårdens IF
Neděle 21.08.2011, 18:00European Trophy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Helsinky nastupují v nastupují v červeno-bílo-modrých dresech, Djurgårdens v bílo-modrých s červenými a oranžovými pruhy.

V brance Helsinek začne Jan Lundell, za hosty to bude Tim Sandberg.

Dnes uvidíme souboj průběžně vedoucího týmu Severní divize, kterým je Djurgårdens, a domácích Helsinek, které svému soupeři šlapou na paty z druhého místa. Nutno podotknout, že Djurgårdens již sehrál 4 utkání, ve kterých posbíral 4 výhry, a Helsinky nastoupily jen ke 2 zápasům, v nichž byly stoprocentní.

V sestavě IFK dojde ke změně oproti minulému utkání - Kimmo Kutha je dnes nenastoupí, a tak třetí lajna domácích bude vypadat takto: Miikka Tuomainen - Petteri Wirtanen - Markus Granlund. Sestava hostů je stejná, jako byla v jejich zápase s Jokeritem.

Ledová plocha už je téměř hotová, rolbě chybí jen několik málo posledních otoček. Za přibližně sedm minut bychom měli pomalu začínat.

IFK Helsinky: Lundell - Peltonen, Mi. Granlund, Ahtola, Hirschovits, Tuomainen, Wirtanen, Tallberg - Somervuori, Söderholm, Jokela - Pöysti, Kankaanperä, Kousa - Ma. Granlund, Melart, Tuohilampi - Järvinen, Nyholm, Silfver.

Djurgårdens IF: Sandberg - Nilson, Ottosson, Cehlin, Norman, Ölvestad, Eklund, Åberg, Eriksson - M. Tjärnqvist, D. Tjärnqvist, Klubertanz - Carlsson, Boumedienne, Holmqvist - Brodin, Printz, Claesson - Kempe, Söder, Holm.

Vypadá to, že by dneska mohlo být vyprodáno. Jen doufejme, že všichni diváci stihnout začátek zápasu už na svých místech...

Oba týmy na ledě, nezbytný pozdrav z modré čáry.

00:01

Tuomainen otevírá duel pěkným hitem v rohu kluziště.

1:30
    Djurgårdens nachytán v postavení mimo hru.

01:51
    Melart and Broding si vyměnili několik výrazů, nicméně na trestnou lavici míří prvně jmenovaný, bude si odpykávat dvouminutový trest za krosček.

2:09
    Lundell zastavuje Nilssona.

2:10
    Peltonen s Granlundem brání výborně.

2:33
    Peltonen uháněl do samostatného úniku, ale byl zahákován Kluberstanzen. Ten podle pravidel dostává menší trest a my uvidíme hru ve čtyřech.

3:29
    Jokela odzbrojil v rohu Normana.

3:51
    IFK v plném počtu.

4:03
    Kankaanperä pálí od modré a hostující gólman Sandberg si připisuje dobrý zákrok lapačkou.

4:30
    Jokela si vyšlápl na Brodina, ale to až za hranicí pravidel. Dostává dvouminutový trest za krosček.

4:33
    Klubertanzova střela se nevešla ani do hřiště, puk míří mimo.

6:30
    Oba týmy jsou v plném počtu.

06:53
    Domácí fandové teď skandují jméno svého zadáka Miikky Tuomainena.

07:19
    Brodin pálí nebezpečně, Lundell kryje.

8:34
    Domácí v tlaku, hraje se jen ve třetině Djurgårdens.

08:57
    Ahtola donutil Sandberga zasáhnout.

09:07
    Helsinky právě vstřelily branku!
    MIKKO JOKELA pálí od modré čáry a jako první dnes mění skóre! Asistence Eero Söderholm a Markus Granlund.

9:47
    Brodin a Melart opět v souboji a opět je to Melart, kdo jde na trestnou lavici. Tentokrát se provinil hrubostí.

09:47
    Grandlund vyhrává vhazování.

10:24
    Domácí udeřili i v oslabení! Granlund zablokoval soupeřovu střelu a puk posunul na útočnou modrou čáru. Skvělým pasem našel VILLE PELTONENA, který měl již lehkou práci a pohodlně zvyšuje na 2:0. Diváci se dostávají do varu!

11:12
    Lundell skvěle zasahuje!

11:47
    Oba týmy hrají v plném počtu.

12:01
    Nyholm v úniku, ale byl zastavený Sandberg, který předvedl skvělý zásah lapačkou!

12:10
    Melartova střela sražena.

12:25
    Järvinen přišpendlil tvrdě Printze v rohu kluziště na mantinel.

13:15
    Holmqvist zazmatkoval před vlastní brankou a svému týmu nemálo zavařil. Třetí branka domácích je už na spadnutí.

14:23
    Human trefuje Tuomainena znovu, tentokrát opravdu tvrdě.

15:29
    Tivoli úřaduje před brankou domácích.

15:29
    Järvinen a Eklund dostávají shodně oba dvě minuty za hrubost. Uvidíme hru ve čtyřech.

16:28
    Helsinské publikum je dnes výborné, je tím pověstným šestým hráčem svého týmu.

16:52
    Zakázané uvolnění hostů.

17:01
    Další souboj v rohu, tentokrát Brodin prohrává s Kankaanperä.

17:13
    Boumedienne si nenechal líbit tvrdý úder od Wirtanena a oba dostávájí 2 + 2 minuty za hrubost. Hraje se stále ve čtyřech na obou stranách.

17:29
    To už neplatí, pět hráčů na ledě za každý tým.

18:30
    Tallberg předal Nyholmovi, ale jeho střela nebyla přesná.

19:40
    Dvacet vteřin před první sirénou se domácí radují ještě jednou. EETU PÖYSTI střílí z velkého úhlu přesně! Asistence: Kim Hirschovits, Toni Söderholm.

20:00

20:01

20:24
    Lundell zastavuje Nilsonovu střelu.

20:40
    Sandberg vytěsňuje puk a odráží jej do bezpečí.

20:43
    Po Kousaově střele musí Sandberg opět zasahovat.

21:09
    Markus Granlund opět prokázal svou tvrdost v rohu v obranném pásmu Helsinek.

03:13
    Bume střílí z dobrého úhlu, Lundell opět chytá.

23:13
    Další zásah pro domácího gólmana, ten si tedy ani na chvilku nevydechne. Tentokrát lapil střelu Holmqvista od modré čáry.

23:34
    Lundell opět v akci a slaví úspěch proti střele Holmqvista.

24:29
    Ahtola dostává dvouminutový trest za sekání.

24:47
    Nechybělo málo a Granlund s Peltonenem mohli mít na svědomí další gól v oslabení...

25:21
    Djurgårdens právě vstřelilo branku!
    Ale skóre se mění na druhé straně! Přesilovku využívá střelou ANDREAS HOLMQVIST. Asistence: Josef Boumedienne, Marcus Nilson.

25:49
    Tvrdý souboj Ölvestada a Melarta, druhý jmenovaný dostává 2 + 10 min.

26:38
    Mathias Tjärnqvist po odpískání sekl po Lundellových betonech a Jokela po něm ihned vystartoval. První hříšník dostává 2 + 2 minuty, Jokela jen jedenkrát dvě minuty. Hraje se 4 na 4.

26:43
    Kousaova střela končí v Sandbergově moci.

28:28
    Začíná přesilovka domácích.

28:41
    Sandberg opět zasahuje a obě mužstva jsou v plném počtu.

29:35
    V krátkém sledu za sebou Lundell zastavil v útoku jak Cehlin, tak po něm i Holmqvista.

29:43
    Druhá třetina zatím zcela v režii hostů.

30:25
    Zpráva potvrzena, v Helsinkách je vyprodáno!

31:25
    Tuomainen si vyšlápl na Eklunda, který po srážce odlétl jak hadrová panenka.

31:35
    Eklund dostává za krosček menší trest.

32:15
    Sympatický útok domácích, bohužel pro ně však Somervuori nedokázal dosáhnout na přihrávku Söderholma.

33:35

35:30
    Vhazování v obranném pásmu domácích, hosté jsou na koni.

36:05
    Kankaanperä se zachoval při obraně modré čáry jako zkušený mazák a je za to odměněn ovacemi z publika.

36:47
    FREDERIK CLAESSON snižuje na rozdíl jediné branky při signalizované výhodě! Asistence: Kristofer Ottosson, Pontus Åberg.

38:12
    Kankaanperä ukořistil puk od soupeře a nebyl daleko od skórování!

39:00
    Poslední minuta prostřední části.

39:17
    Jokela dostává dvouminutový trest za držení protihráče.

39:33
    Tuomainen zastaven v samostatném úniku nedovoleně, uvidíme trestné střílení!

39:33
    Sandberg si na Tuomainenovu střelu počíhal a puk skryl ve své lapačce.

40:00

40:01

40:19
    Nilson dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

40:24
    Sanberg skvěle zasahuje po Kankaanperäově střele.

41:03
    Hirschovits vystřelil z mezikruží, Sandberg byl na místě.

41:04

41:40
    Po střele Jokela měl Sandberg malé potíže, ale nakonec puk zkrotil.

42:20
    Oba týmy v plném počtu.

43:11
    Wirtanen zablokoval Holmqvistovu střelu.

43:38
    Markus Granlund vystřelil, ale nepřesně.

44:07
    Pöysti si najel na své oblíbené místo, ze kterého už dnes jeden gól vstřelil, tentokrát však Sandberg byl pozorný.

44:23
    Nyholm mohl svému týmu vrátit dvougólové vedení, ale neuspěl.

44:47
    Po vzájemném podrážení a vrážení dostávají oba aktéři - Printz a Tallberg - po dvou minutách.

46:12
    Bume podrazil Somervuoriho před brankou a jde na trestnou lavici. Přesilovka 4 na 3 pro domácí.

46:12
    Granlund vyhrál vhazování.

46:33
    Söderholm vystřelil a Peltonen se ještě snažil dorážet. Norman skočil po Peltonenovi, ale ten dostává dvouminutový trest za sekání. Hraje se 3 na 3.

47:37
    Lundell přerušuje hru.

48:33

50:08
    Tjärnqvist vystřelil od modré, ale Lundell na svém místě. Vzápětí dostává Hirschovits dvě minuty za sekání.

50:21
    Granlund narazil Klubertanz tvrdě v rohu.

52:08
    Konec přesilovky.

52:36
    Zakázané uvolnění domácích.

53:01
    Zbytečné dvě minuty pro domácího Wirtanena za hákování.

54:36
    Domácí gólman krotí ve své náruči střelu od modré.

55:02
    Ale přece máme vyrovnáno, do puku se opřel KYLE KLUBERTANZ a necelých pět minut do konce pomalu začínáme vyhlížet prodloužení.

56:15
    Po Ahtolaově střele musel Sandberg bránit nerozhodný stav.

57:07
    Granlund poslal puk před branku a Somervuori byl centimetry od rozhodnutí.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí dvacetiminutovky.

59:43
    Čtvrt minutu před sirénou předvedl domácí Lundell klíčový zásah dnešního utkání.

59:56
    Hostující Printz ještě dostane dvouminutový trest za nebezpečnou hru vysokou holí. Hosté tak začnou prodloužení v oslabení.

60:00

Následovat bude pětiminutové prodloužení. Pokud ani to nerozhodne, pojedou se samostatné nájezdy.

60:01

61:56
    Djurgårdens ubránil oslabení.

62:06
    Daniel Tjärnqvis dává domácím další šanci k rozhodnutí poté, co puk končí mimo mantinely a hříšník dostává dvouminutový trest za zdržování hry.

62:25
    Granlund našel Somervuoriho těsně před brankou, ale Sandberg zázračně chytá!

63:28
    Jokela vystřelil a jeho střelu ještě Sandberg chytil. Ale KIM HIRSCHOVITS byl u puku první a dorazil jej do sítě. Je rozhodnuto! Asistence Toni Söderholm.

65:00

Hvězdy utkání:
    3. hvězda: Mikael Granlund (IFK Helsinky)
    2. hvězda: Eetu Pöysti (IFK Helsinky)
    1. hvězda: Tim Sandberg (Djurgårdens IF)

Nakonec domácí po promarněném třígolovém vedení, které si vybudovali v první třetině, vyhrávají alespoň dvoubodově. Děkujeme za pozornost a někdy zase na počtenou! (20:36:09)

Lucie Mužíková

Branky a nahrávky: 10. Jokela (Söderholm , Markus Granlund), 11. Peltonen (Granlund), 20. Pöysti (Hirschovits, Söderholm), 64. Hirschovits (Söderholm) - 26. Holmqvist (Boumedienne , Nilson), 37. Claesson (Ottosson, Åberg), 56. Klubertanz