Frölunda – Kuopio 5:2 (kon.) | Linköping – Djurgården 3:2 (kon.) | IFK Helsinky – Vienna Capitals 2:4 (kon.)
Jokerit – HC Slovan 7:2 (kon.) | Sparta – Eisbären 2:1 (kon.) | Liberec – Luleå 2:3 (kon.)
Kometa Brno – Motor ČB 1:3 (kon.)
IFK Helsinky
2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
spusu Vienna Capitals
Sobota 03.09.2011, 16:00European Trophy

Ode mě je to pro dnešek vše. Příjemný zbytek večera! (18:33:48)

Střely na bránu:
    IFK Helsinky 46 - Vienna Capitals 26

Nejlepší hráči zápasu:
    3 hvězdy: Reinhard Divis (Vienna)
    2 hvězdy: Benoit Gratton (Vienna)
    1 hvězda: Robert Nyholm (IFK)

Tak to bylo obrovské drama až do posledních chvil! Domácí celek je nakonec po prohře 2:4 odsouzen k třetímu či čtvrtému místu v severní divizi a na Red Bulls Salute se nepodívá.

60:00

59:50
    Finové to už nezvládnou.

59:08
    Gratton si vysloužil dvojitý trest, ale to je teď asi jedno...

59:08
    Na trestnou jde po faulu vysokou holí Benoit Gratton! Domácí budou hrát 6 na 4!

58:51
    Dobrý tlak v podání IFK, ale už zbývá jen minuta...

58:05
    Kýžená branka však v početní výhodě nepadla. Domácí to tak zkusí bez brankáře!

56:05
    A bude to přesilovka pro domácí po faulu Rafaela Rottera! Tak to je šance.

56:00
    IFK se musí tlačit do útoku, Djurgårdens totiž prohrál v Linköpingu "jen" 2:3 a Helsinky k postupu nutně potřebují vstřelit gól!

55:53
    Ale hosté nevyužili ani početní výhodu 5 na 3, ani následnou klasickou.

53:53
    No a bude to dvojnásobná přesilovka pro Capitals! Toni Söderholm - 2 minuty za podražení.

53:08
    O jednoho hráče míň budou mít na ledě domácí, postaral se o to obránce Ilari Melart. Verdikt zní vražení na hrazení.

51:37
    Stejně jako ve druhé třetině, i teď se do sebe pustila hrstka hráčů. Znamená to shodné tresty pro dva hokejisty - dvakrát dvě minuty a osobní desítku navíc vyfasovali Markus Kankaanperä a Mario Fischer.

50:34
    Ani teď to nevyšlo. Minutky ubíhají...

48:16
    Tak do třetice? Martin Oraze zasedne na vyhřáté místečko na trestné lavici Capitals za podražení.

47:55
    Další dobrá přesilovka v podání IFK. Hraje se však na góly a ty mu stále chybějí.

45:42
    Hosté opět faulují a nabízejí soupeři další možnost. Rozhodčí si vybral zákrok Jonathana Ferlanda.

44:40
    Domácí se dobře tlačí do útoku, nicméně přesilovku nevyužili.

42:10
    No a budou moci přidat další gól! Na trestnou si jde za hákování posedět hostující Daniel Nageler.

41:10
    Helsinky právě vstřelily branku!
    Nevím, zda o přestávce v šatně IFK něco proběhlo, každopádně domácí rychle snižují. Perfektní střelou se o to postaral ROBERT NYHOLM. Asistence: Eetu Pöysti.

40:01

Co na to říct? Domácí prožili doslova třetinu hrůzy. Poté, co museli vystřídat zraněného gólmana Riksmana a do branky nastoupil Jan Lundell, inkasovali tři branky a přesně o tolik nyní prohrávají. Účast na Red Bulls Salute se jim hodně vzdaluje, neboť Djurgårdens zatím drží v Linköpingu remízový stav a Jokerit vede nad Slovanem 4:1. Třetí perioda začne zhruba v 17:44.

40:00

38:23
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    Ale ve vlastním oslabení ujeli hosté a odskakují na tříbrankový rozdíl! Další kotouč za Lundellova záda dostal BENOIT GRATTON. Asistence: Jonathan Ferland, Peter Casparsson.

37:19
    Jeden z hostí si od sudích vysloužil klasický menší trest, to znamená přesilovou hru pro Helsinky.

35:04
    Tady jsou důsledky - Siim Liivik (IFK) a Pat Kavanagh (Vienna) odcházejí do šaten s trestem 5 minut + do konce utkání.

35:04
    Průběh druhé třetiny nám zpestřila bitka!

34:45
    Leč nepovedlo se, skóre zůstává nezměněno.

32:45
    Domácí rychle potřebují se stavem něco udělat. Mohlo by jim k tomu pomoci hákování Philippa Lakose.

32:28
    No a bývalý brankář prvoligového Chomutova Lundell kapituluje v rychlém sledu podruhé! Už na 3:1 z pohledu hostů zvyšuje FILIP GUNNARSSON. Asistence: Marcel Rodman, Pat Kavanagh.

30:04
    V polovině utkání hosté otáčejí skóre! Po Ferlandově přihrávce mířil do černého MARIO FISHER. Asistence: Jonathan Ferland, Benoit Gratton.

27:40
    Bohužel, domácí tým musí střídat gólmana. Zraněného Juuso Riksmana nahradí Jan Lundell.

27:40
    Ale pozor. Po jednom ze zákroků se Riksman zřejmě zranil a na ledě je lékař.

25:19
    Skvělým zákrokem se blýsknul Juuso Riksman. Domácí už mohli prohrávat.

24:19
    IFK zatlačilo svého soupeře, konkrétně jeho třetí formace.

20:01

V prvním dějství jsme měli možnost vidět celou řadu trestů, ale hlavně po jednom gólu na obou stranách a týmy tak jdou do šaten za stavu 1:1. Druhá třetina začne přibližně v 16:46.

20:00

18:03
    Ale hosté dlouho v pěti nevydrželi, dalším hříšníkem je Filip Gunnarsson. Dvě minuty za faul loktem a přesilovka pro IFK.

16:53
    Capitals jsou v plném počtu, jejich protivník posílá puk až na zakázané uvolnění.

14:38
    Hru v první třetině zatím dost kouskují vyloučení. Jako další si na dvě minuty odpočine jeden z hostujících hráčů.

13:58
    No a je to tady, hosté svou přesilovku využívají a rychle srovnávají na 1:1. Zasloužil se o to PAT KAVANAGH. Asistence: Rafael Rotter, Martin Oraze.

12:37
    Následně se však budou bránit. Dvě minuty za držení protihráče obdržel Turo Järvinen.

12:10
    Jakmile byli domácí v plném počtu, vydali se útočit. Jejich snahu dokončil po pohledné akci MIIKKA TUOMAINEN a otevírá tak skóre. Asistence: Ville Peltonen.

10:29
    Své oslabení brání IFK výborně a zatím nedovolili soupeři žádnou střelu.

09:29
    Domácí přesilovku zatím nevyužili a naopak jdou sami do čtyř. Bylo jich na ledě příliš. Trest odpyká Markus Granlund.

07:48
    Hru v početní výhodě si vyzkouší také IFK. Na trestnou míří Martin Oraze.

07:14
    Vídenští se dopustili zakázaného uvolnění.

05:58
    Svou práci dobře odvedla také čtvrtá lajna domácích.

04:58
    Druhá formace IFK zatápěla hostům a nebezpečně stříleli Jerry Ahtola a Petteri Wirtanen.

02:52
    Domácí jsou kompletní.

00:52
    Hosté vstoupili do utkání krátkým tlakem a soupeř hned musel faulovat. Mikko Jokela (IFK) - 2 minuty za podražení.

00:01

Elisa Areena v Helsinkách je takřka vyprodaná a fanoušci už se nemohou dočkat startu zápasu.

IFK Helsinky: Riksman (Lundell) - Söderholm, Jokela, Kankaanperä, Kousa, Kurvinen, Melart, Tuohilampi - Peltonen, Mikael Granlund, Tuomainen - Ahtola, Wirtanen, Järvinen - Markus Granlund, Hirschovits, Somervuori - Nyholm, Liivik, Pöysti - Tallberg.

Domácí IFK Helsinky jsou blízko postupu na finálový turnaj, v severní divizi zatím sídlí na druhém místě. Dnes však potřebují bodovat alespoň tak, jako v souběžném duelu Djurgårdens, a to stejným nebo lepším brankovým poměrem. Zato Vienna Capitals je v tabulce východní divize "bezpečně" poslední a taky už zůstane. Pro oba týmy se dnes jedná o poslední duel této fáze.

Hezké odpoledne. Letní European Trophy vrcholí a v jednom z řady dnešních zápasů se střetnou dva odlišně rozpoložené týmy - IFK Helsinky a Vienna Capitals.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 13. Tuomainen (Peltonen), 42. Nyholm (Pöysti) - 14. Kavanagh (Rotter, Oraze), 31. Fisher (Ferland, Gratton), 33. Gunnarsson (Rodman, Kavanagh), 39. Gratton (Ferland, Casparsson)

spusu Vienna Capitals: Divis (Stefaniszin) - Bjornlie, Lupaschuk, Insana, Casparsson, Lakos, Oraze, Lanz, Peter - Rotter, Holst, Gratton - Kavanagh, Ferland, Fischer - Rodman, Gunnarsson, Ofner - Nageler, Fichtner.