Litoměřice – Beroun 8:1 (kon.) | Vsetín – Brumov 9:2 (kon.) | Znojmo – Füchse 2:3 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
2:3 (-:-, -:-, -:-)
EHC Lausitzer Füchse
Pondělí 05.09.2011, 19:00Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemné odpoledne ze Znojma. Začátek dnešního utkání se z technických důvodů odkládá na 18:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

Hosté se prozatím nedostavili do Znojma, začátek utkání se opět přesouvá na pozdější dobu. O konkrétním čase Vás budeme informovat.

Hosté už dorazili, zápas začne přibližně v 19:00.

Začalo rozbruslení. Na ledě jsou prozatím pouze domácí hráči.

Orli Znojmo: Sáblík (Landsman) - Latner, Pláněk, Bořuta, Vosátko, Stehlík, Hájek - Trojan, Havlík, Komínek, Beroun, Říha, Kanko, Pucher, Jarůšek, Bartoš, Podešva, Šeda, Lattner.

Rozhodčí: Čech - Reich, Skopal.

Na led se už dostavili i hráči Lišek.

00:01

00:18
    Trojan se v mezikruží dostal do slibné palebné pozice, ale branku přestřelil.

01:35
    Domácí začali velmi aktivně a tlačí svého soupeře do obranného pásma.

02:11
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

02:45
    Do rychlého protiútoku se po levém křídle řítil Richard Jarůšek, ale svůj švih nasměroval jen do betonů brankáře.

02:52
    Pascal Krober (LFU) vyloučen na 2 minuty za sekání.

03:58
    Orli se po delší době dostali do pásma, kombinaci zakončil nahozením Pláněk. Boutin si poradil.

04:32
    Znovu to zkusil Pláněk, tentokrát příklepem od modré. Boutin měl problémy, ale nadvakrát si poradil.

04:52

05:09
    Přečíslení tří na jednoho zakončoval po přihrávce Berouna Havlík, brankář hostů se štěstím vyrazil kotouč mimo.

05:14
    Možnost i na druhé straně, Thomas Gotz kousek za modrou napřáhl a příklepem vystřelil, za Sáblíkem zazvonila tyčka, o kterou se puk otřel.

06:28
    Bartoš se dostal k odraženému kotouči na levé straně, střílel ale nad břevno.

06:55
    Jarůšek dostal skvělou přihrávku od Komínka mezi kruhy, z první ale trefil jen beton přesunujícího se Boutina.

07:39
    Matt McKnight (LFU) vyloučen na 2 minuty za sekání.

08:26
    Orli se téměř po minutě přesilovky k vážnějšímu ohrožení branky nedostali.

08:50
    Lattner zkoušel před brankou dorážet nahození od modré, ale skákající puk netrefil ideálně.

09:30
    Šedova teč z mezikruží je nepřesná.

09:39

10:10
    Rychlý brejk hostů hasil nedovoleným zákrokem Stehlík (ZNO), jenž poslal rozjetého McKnighta přímo do domácí branky. Znojemský bek dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

11:05
    Markus Sommerfeld (LFU) vyrovnává poměr sil na ledě, poté co ve vlastním pásmu zahákoval domácího hráče.

11:48
    Komínek se před brankou dostal k dorážce, ale zblízka znovu trefil jen hostujícího brankáře.

12:10

13:05
    Nyní jsou kompletní i hosté.

13:58
    Velmi aktivní Matt McKnight prověřil z pravé strany Lukáše Sáblíka, ten betonem vyráží.

14:18
    Stehlíkovo nahození zastavuje brusle jednoho z clonících hráčů.

15:01
    Odražený kotouč vracel zpět na bránu Beroun, ale trefil jen boční síť.

16:11
    Odražený puk z pásma Lišek končí v hledišti.

16:47
    Danny Albrecht (LFU) vyloučen na 2 minuty za hákování.

17:25
    Orlům se převaha nedaří, Říha na levém křídle okamžitě po vjetí do pásma přišel o kotouč.

18:10
    Lišky znovu vyhazují.

18:47

19:47
    Lausitzer Füchse právě vstřelili branku!
    Hosté se po většinu třetiny bránili ve vlastním pásmu, přesto se těsně před první sirénou ujímají vedení po perfektně provedeném přečíslení tři na dva. Albrecht bekhendovou přihrávkou uvolnil spoluhráče a CHRIS STRAUBE z první procedil puk za Sáblíka. Asistence: Danny Albrecht a Markus Sommerfeld.

20:00

Další třetina začne přibližně v 19:44. Lukáš Sáblík v domácí bráně měl za celou třetinu minimum zásahů, přesto jednou kapituloval a domácí Orli za dvacet minut nenašli recept na pečlivou hostující defenzivu.

Oba týmy již nastoupily na led.

20:01

20:15
    Domácí okamžitě využívají vhazování a Martin Podešva se pokoušel prostřelit, avšak pouze do Boutina.

20:34
    Vyloučen Brenninger (LFU) - dvě minuty za sekání.

20:44
    Vyloučen Lattner (ZNO) - dvě minuty za podražení.

20:54
    Hosté se přesunuli do útočného pásma, kde zkoušejí Sáblíkovu připravenost.

21:30
    Orli se osvobozují a hraje se před brankářem hostů.

21:59
    Před koncem hry 4/4 se hráči přesunují z jedné na druhou stranu bez výraznějších šancí.

22:28
    Danny Albrecht střílel přímo do Sáblíka.

22:44
    Oba týmy v plném počtu.

23:15
    Hraje se ve středním pásmu.

23:57
    Po hře ve středním pásmu se Derlago osvobodil a po přihrávce na FLORIANA BRENNINGERA se druhému zmiňovanému podařilo prostřelit Sáblíka. Asistence: Marc Derlago.

25:18
    Šance na druhé straně. Beroun střílel, ale ani Havlíkova dorážka Boutina nepřekvapila.

25:47
    Hosté se dostali do ráže a ostřelují domácí klec.

26:40
    Domácím se sice daří vzdorovat, nevytvořili si však větší šanci.

27:01
    Zakázané uvolnění hostů.

27:30
    Orli se probili do soupeřova obranného pásma, hned ale svou pozici ztrácejí.

28:03
    Vhazuje se před domácí svatyní.

28:30
    Lišky se tlačí do domácího obranného pásma a nečiní jim to větší problémy.

29:22
    Hosté jsou mnohem aktivnější než domácí celek, což potvrzují akce Weisswasseru.

30:36
    Vyloučen McKnight (LHU) - hákování.

30:36
    Domácího Sáblíka v bráně střídá Landsman.

30:54
    Orli právě vstřelili branku!
    Po krátké výměně se dostal VLADIMÍR ŘÍHA k puku a střelou od modré překonal Boutina. Asistence: Martin Pláněk, Jan Trojan.

31:50
    Domácí jejich gól nabudil a prokazují mnohem větší bojovnost. Okupují obranné pásmu hostí.

32:50
    Jarůškova střela jen o kousek minula skulinu mezi betony gólmana hostů.

33:45
    Mužstva se přesunují z jedné půlky na druhou, větší šanci si až nyní vytvořil Komínek, Boutin ovšem puk přikryl lapačkou.

34:37
    Ofsajd domácích.

34:55
    Domácí se snaží probojovat se do útočného pásma, obrana Lišek je však velice dobrá.

35:22
    Vyloučen Bartlick (LHU) - dvě minuty za podražení.

35:46
    Pláněk od modré jen o kousek minul tyč!

36:12
    Domácí zamkli hosty v jejich obranném pásmu, Boutin ale zakročil a koutouč přikryl.

36:30
    Hosté vyhazují.

36:50
    Vyloučen Albrecht (LHU) - dvě minuty za podražení. Hra pokračuje 32 vteřin 5/3.

37:07
    Vyloučen Šeda (ZNO) - sekání.

37:22
    Pokračuje se 4/4.

37:56
    Bořuta švihem od kruhu těsně minul horní roh.

38:20
    Hosté přesunují hru do domácího obranného pásma.

38:50

39:07

39:27
    Poslední minuta druhého dějství je pro Orly nepříznivou, nedaří se jim překonat hostující obranu.

39:59
    Vyloučen Gotz (LHU) - dvě minuty za hákování.

40:00

Další třetina začne přibližně v 20:32. Na obou stranách padlo po jednom gólu, oba týmy to nabudilo k výkonům, které nebyly k vidění celou první půlku druhé třetiny. Lišky byly ale v této části aktivnějším celkem.

40:01

40:20
    Orli svoji přesilovkou hru začínají od vlastního gólmana.

41:22
    Vyloučen McKnight (LFU)za sekání.

41:25
    Hraje se 5/3.

41:38
    Bořuta střílel od modré, ale trefil pouze dobře stojícího Boutina.

42:01
    Neujala se ani Pláňkova střela od modré.

42:25
    Hraje se 5/4.

42:50
    Domácím se nedaří vytvořit žádnou vážnější šanci.

43:25

44:30
    Orli se snaží dostat do útočného pásma, ale soupeř pozorně brání.

45:10
    Na druhé straně zkoušel Landsmanovu pozornost Bombis, ani ten ale neuspěl.

45:30
    Po vhazování po Landsmanově pravici se hosté sami vyhnali z útočného pásma.

46:20
    Hosté rozjížděli útok, který jim ovšem znojemská obrana hned v zárodku překazila.

47:00
    Následná střela německého útočníka končí pouze na Landsmanově výstroji.

Dnešní utkání sleduje 1115 diváků.

48:30
    Hra se přelévá ze strany na stranu, přičemž se na obou stranách pozorně brání.

49:36
    Lattner se pokoušel překvapit hostujícího gólmana střelou zpoza brány, ale minul.

50:25
    Další znojemskou akci rozjíždí Hájek.

51:04
    Při signalizované výhodě pálil Havlík bez přípravy těsně vedle levé tyče.

51:07
    Vyloučen Wartenberg za sekání.

51:50
    Orlům se přesilovka příliš nedaří, hosté pozorně brání a domácí již poněkolikáté začínají od nuly.

53:07

52:32
    Hosté již odskočili na rozdíl dvou branek. Nádhernou akci dva na jednoho úspěšně zakočil mezi Landsmanovy betony DANNY ALBRECHT. Asistence: Robert Bartlick.

54:06
    Hosté povzbuzeni dalším gólem se usadili v útočném pásmu.

54:30
    Vosátkovu střelu od modré se snažil za záda německého gólmana usměrnit Pucher, který ovšem tečoval mimo tyče.

55:16
    Znojemští hráči si nyní vytvořili několik šancí, puk za zády Boutina ovšem neskončil. Orli přesto v náporu pokračují.

55:54
    I Komínkova střela končí mimo.

56:20
    Německý pokus o protiútok skončil pouze na hokejce Pláňka.

56:42
    Vyloučen Šeda za podražení.

57:15
    Hosté okupují obranné pásmo Orlů.

57:35
    Domácí se osvobozují a Říha sbírá cenné minuty ve prospěch svého týmu.

58:42

59:10
    Orli se ještě snaží o atak branky Lausitz, zatím neuspěšně.

59:36
    Znojmo se postaralo ještě o malé drama na konci zápasu. Petr Kanko se nejprve pokoušel svou střelou ohrozit hostujícího gólmana, dostal se k odraženému puku, nahrál osamocenému Podešvovi, který stál ideálně v mezikruží, a MARTIN PODEŠVA vsítil puk do německé brány. Asistence: Petr Kanko, Jan Šeda.

59:53
    Víc už toho Orli zřejmě nestihnou.

60:00

Ve Znojmě jsme byli svědky trochu ospalého utkání, které nemělo výrazně lepšího účastníka. Ve třetí třetině se dostal Lausitz do dvoubrankového vedení, půl minuty před koncem sice snížil Martin Podešva, další gól však Orli již vsítit nedokázali, a tak těsně prohráli v posledním domácím přípravném zápase před startem EBEL 2:3.

Hezký zbytek večera ze Znojma. (21:05:45)

Jana Šremrová

Vojta Pojer

Branky a nahrávky: 31. Říha (Pláněk, Trojan), 60. Podešva (Kanko, Šeda) - 20. Straube (Albrecht, Sommerfeld), 24. Brenninger (Derlago), 53. Albrecht (Bartlick)

HC LERAM Orli Znojmo: Sáblík (Landsman) - Latner, Pláněk, Bořuta, Vosátko, Stehlík, Hájek - Trojan, Říha, Podešva - Šeda, Kanko, Lattner - Beroun, Havlík, Pucher - Jarůšek, Komínek, Bartoš.
    EHC Lausitzer Füchse: Boutin (Albrecht) - Geiseler, Klenner, Gulda, Kröber, Wartenberg, Bartlick - Sommerfeld, Albrecht, Derlago, Mieszkowski, Bombis, Lehnigk, McKnight, Herm, Baumer, Brenninger, Meier, Straube, Gotz.

Rozhodčí: Čech - Reich, Skopal