Pelhřimov – Nymburk 4:2 (kon.) | Vsetín – Frýdek-M. 4:2 (kon.) | Žďár n/S – Chotěboř 1:2 (kon.)
Kutná Hora – Břeclav 1:4 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
HC Frýdek-Místek
Neděle 11.09.2011, 17:302. liga skupina Východ

Tři body z prvního kola druhé ligy nakonec po zásluze zůstávají na Valašsku. Vsetín byl po většinu zápasu lepším celkem a byť se Frýdku - Místku podařilo smazat dvougólové manko, na body z Lapače to nestačilo. Ze Vsetína přejeme příjemný zbytek nedělního večera. (19:50:58)

60:00

59:58
    Po srážce se Zúbkem si na ledě ustlal hlavní rozhodčí. Po chvíli se ale zvedl a zdá se, že bude v pořádku.

59:26
    Domácí drží puk na holích a hosté už vypadají že rezignovali.

58:59
    Slováček si to namířil drze mezi dva meky, ti jej zastavili s vypětím všech sil.

58:02
    Domácím viditelně narostlo sebevědomí. Po pohledné kombinaci se ke střele dostal Kubo - mířil mezi nohy, ale neuspěl.

57:31
    David Vítek dostal osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

57:17
    Vsetín vstřelil branku!
    Ondřej Hruška obral váhajícího obránce Frýdku o pul, bez váhání jej poslal napříč brankovištěm, kam si najížděl FRANTIŠEK ZÚBEK, který svou střelu poslal nekompromisně pod víko. Asistence: Ondřej Hruška, Petr Hruška.

55:56
    Po Vítkově zákroku na hranici pravidel se tváří tvář Láníčkovi objevil Slováček, přízemní ránu ale brankář hostů vytěsnil.

55:35
    Vhazovat se bude po Hromadově levici.

55:10
    Vyloučený Frýdek - Místek je v plném počtu.

55:00
    Hrčka si najel s pukem až na mezikruží, střelu ale zastavil jeden z obránců.

54:49
    A problémy neměl hostující brankář ani s Vaňkovým pokusem z pravého kruhu.

54:21
    Po pohledné kombinaci VHK to zkoušel Pert Hruška, Láníček byl ale na místě.

53:52
    ..a začíná zakázaným uvolněním.

53:23
    Vsetín je v plném počtu, začíná jeho zkrácená přesilovka.

53:10
    Zúbek byl při snaze o vyhození puku faulován. Hostující Rozum je vyloučen na dvě minuty za hákování.

52:43
    Ani tato přesilovka Frýdku moc nejde.

52:00
    Sražená střela hostů znamená vyhození puku ze vsetínského pásma.

51:23
    Martin Kubo při napadání tak dlouho osekával hostujícího hráče, až si toho hlavní rozhodčí všiml a poprávu vykázal domácího hráče na lavici hanby - dvě minuty, sekání.

50:39
    Kubovu střelu Láníček v poklidu lapil.

49:55
    Ondra Hruška se k volnému puku dostal jen o chloupek později než dlouhá brankářská hůl, v zápětí hosté poslali puk ven ze své třetiny.

49:03
    Vsetín se ubránil - i když by se spíše hodilo napsat, že Frýdek - Místek tentokrát s odřenýma ušima přežil svou přesilovku.

48:12
    Na ledě naprosto není poznat že Frýdek hraje přesilovku. Slováček našel před brankou zcela osamoceného Mečiara, tomu ale puk přeskočil hokejku.

47:20
    Vaněk jel zcela sám na Láníčka, pokusil se o kličku, puk ale nechal za sebou, ta mu ale nevyšla a Láníček puk vypíchl.

47:03
    Několik sekund teď celá hala čekala, na koho vyylučující rozhodčí ukáže. K nevyoli Vsetínských nakonec trestá Spitzera na dvě minuty za faul vysokou holí.

46:35
    Třetí útok Vsetína se na chvíli usídlil v okolí Láníčkovy klece, šanci si ale nevytvořil.

46:02
    Hostující útočný pokus zastavil ofsajd.

45:00
    Vsetín je v pěti, čtyřminutové oslabení sehrál na výbornou.

44:45
    Další šance valachů, po utěšené střele Zůbka se Láníček jen ohlédl. Puk ale prošel těsně vedle.

44:11
    Domácí mají puk pod kontrolou, Frýdku se přesilovka zle nedaří.

43:11
    Střelu od modré Hromada vytěsnil.

42:57
    V další příležitosti oslabeného Vsetína se ocitl Hrčka, střelu z mezikruží ale Láníček vyrazil.

41:37
    ONDŘEJ SLOVÁČEK vypíchl ve vlastním pásmu puk, několika rychlými kroky přebruslil hostující obránce a svůj únik zakončil nechytatelnou střelou na vyrážečku. Bez asistence.

41:21
    Majlingovu teč Hromada vytěsnil.

41:00
    Za faul vysokou holí je na 2+2 minuty vyloučen domácí Jiří Farda.

40:33
    Další zásah vsetínského brankáře po střele Kudláčka od modré.

40:30
    Střelu Tomáše Jindřicha Hromada udržel ve své výstroji.

40:01

Dnešnímu utkání přihlíží 1130 platících diváků.

Ve druhé třetině kvalita hry znatelně upadla, přibylo nepřesností. Vsetín byl sice i nadále o něco lepším týmem, své šance ale nepromněnil, naopak hosté jsou v zakončení vysoce úspěšní a i z mála příležitostí se jim podařilo vytěžit vyrovnání. Před třetím dějství jsou ale šance obou celků zcela otevřené. Třetí část hry začne cca 19:17.

40:00

39:51
    Po tečované střele Majlinga vznikl ještě závar před Hromadovou svatyní, žádná z hostujících snah o dorážku ale mezi tři tyče nezamířila.

39:32
    Pas na najíždějícího útočníka před Láníčkovou brankou hosté i s trochou štěstí zastavili.

39:01
    Poslední minuta prostředního dějství je zde, vhazuje se ve středním pásmu.

38:14
    Vsetínští se znovu snaží o steč hostující branky, Frýdečtí jsou ale v defenzívě pozorní.

38:04
    Oba týmy jsou v plném počtu.

38:03
    Domácí jeli tři na jediné obránce soupeře. Vítek ale přihrávku naprosto nezvládl.

36:45
    Vsetín je ve čtyřech.

36:11
    Hostující bek nastřelil napadajícího Zůbka, ten jel následně zcela sám na brankáře. Zakončení mu ale nevyšlo dle představ a Láníček si s jeho střelou mezi betony i následnou dorážkou poradil.

36:23
    Petr Hruška zastavil obětavým pádem střelu od modré.

36:03
    Za sekání je vyloučen vsetínský Šimek. Vsetín tak čeká 42 sekund hry ve třech.

35:07
    Dravý Vítek se málem protáhl až do šance, puk mu ale přeskočil hokejku.

34:45
    Nepřesná kombinace Vsetína ale přináší vynucený faul Spitzerův - dvě minuty, hákování. Hraje se čtyři na čtyři.

34:03
    Hostující hráč teď zacházel se svou holí tak nešikovně, že trefil projíždějícího Zůbka rovnou do obličeje. Jedná se o krvavé zranění, frýdecký hráč je tudíž vyloučen na 2+2 minuty.

33:37
    Hostující střela byla sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude ve vsetínské třetině.

33:15
    ...a ještě jednou.

33:01
    Zakázané uvolnění Frýdku, hra se stěhuje před Láníčka.

32:02
    Kubo se pokoušel o bleskovou odpověď, bekhendovou střelou ale branku minul.

31:29
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku! Hosté jsou nebývale produktivní. Po zmatku před domácí brankou plácl do puku TOMÁŠ ŠTUBŇA a jeho pokus prošel mezi Hromadovými betony do brány. Asistence: Jaromír Gogolka, Ondřej Měkýš.

31:07
    Hosté jsou v plném počtu.

30:50
    Fardova dělovka od modré zazvonila o tyčku.

30:17
    Nepřesná kombinace VHK znamená další vyhození.

29:38
    Frýdečtí vyhazují puk až za Hromadovu bránu.

29:07
    Zůbek dostal přihrávku od obránce a byl sám před Láníčkem. Mířil do horního růžku, hostující brankář ale předvedl bravurní zákrok lapačkou. V zápětí se krosčeku dopustil Jan Gajda a Vsetín si zahraje další přesilovku.

28:18
    Po vsetínském nahození se bude vhazovat v blízkosti hostující svatyně.

28:12
    Korčák se rychlou kličkou zbavil obránce, jeho střela ale následně mezi tři tyče nezamířila.

27:49
    Kajabovi nevyšel střelecký pokus, Láníček přesto puk raději schoval do lapačky.

27:01
    A hosté se ubránili i ve čtyřech. Tato pasáž hry Valachům příliš nevyšla.

26:16
    Frýdek je ve čtyřech. Vsetín se nedostal do výraznější příležitosti.

26:00
    Dvojnásobná převaha ale Vsetínu nejde.

25:01
    Hosté natřikrát vyhazovali puk ze svého pásma. Při svém třetím pokusu už byl Michlačík tak rozezlen na kotouč, že jej nabral na svou hůl vší silou a jeho odpal trefil pořadatele mezi střídačkami. Hostující hráč je tedy vyloučen za zdržování hry, Vsetín si zahraje pět na tři.

24:16
    Vsetín si zahraje přesilovou hru. Ondřej Sluštík je vyloučen za podražení. V témže čase dostává desetiminutový osobní trest Frýdecký brankář Láníček.

23:53
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku! Hosté se přeci jen nastěhovali do útočného pásma a dočkali se i snížení. Po střele Ondřeje Podešvy se puk odrazil na volného PETRA ROZUMA a ten zblízka našel mezeru mezi Hromadovými betony. Asistence: Ondřej Podešva.

23:23
    Farda vyhazuje až k Láníčkově brance.

23:15
    Frýdeckým se ovšem přesilová hra vůbec nedaří a Hromada je stále bez práce.

22:23
    Hosté se teď přeci jen dostali k nebezpečné kombinaci v okolí Hromadovy brány. Rezultoval z toho faul Hrčky, který odstavil hostujícího útočníka, číhajícího na přihrávku, jen za cenu nedovoleného bránění.

22:00
    Zakázané uvolnění vrací hru před frýdeckou branku.

20:52
    Akce hostů skončila znovu v rohu.

20:06
    Domácí vstoupili i do druhé třetiny s chutí a hned po šesti vteřinách se ke střele dostal Kubo. Brusle obránce ale nedovolila touši doputovat až k bráně.

20:01

Úvodní třetina nové sezóny se Vsetínským vydařila. Frýdek - Místek zatím Valaši jasně přehrávají a byť hosté ve druhé polovině úvodního dějství otupili domácí tlak, Hromada v domácí brance si de facto nesáhl na kotouč. Po dvaceti minutách tak zatím vedou dobře hrající Vsetínští po zásluze 2:0. Druhá třetina začne přibližně v 18:21.

20:00

19:47
    Ofenzivní snaha Frýdku skončila v rohu za Hromadovou svatyní.

19:17
    Puk se odrazil na hostující střídačku, vhazuje se ve středním pásmu.

18:51
    Kajaba se pokoušel na Láníčka vyyzrát střelou z úhlu, betony brankáře Frýdku - Místku ale tentokrát sklaply včas.

18:21
    Hosté zatím marně hledají cestu před Hromadovu bránu.

17:50
    Před dotírajícími útočníky zelenožlutých odpálil raději bek Frýdku puk na zakázané uvolnění.

17:08
    FRANTIŠEK ZÚBEK dostal ve středním pásmu přihrávku od Martina Kuba, pronikl do útočného pásma, kde si nekomplikoval situaci, tvrdě vypálil a kotouč proklouzl skrz Láníčkovy betony do sítě. Asistence: Martin Kubo.

16:15
    Pas na, před brankou číhajícího, Matýsze vsetínská obrana včas zastavila.

16:07
    Hromada si opět po čase sáhl na puk, tentokrát musel likvidovat střelu ze středního pásma.

15:33
    Hosté již otupili vstupní nápor Valachů, sami však zatím v útočné fázi nevymysleli zhola nic.

14:34
    Korčákova teč mezi tři tyče nezamířila.

14:13
    Pokus o kolmici na rozjetého útočníka Valaši dokázali srazit.

13:37
    Opět nepovedená vsetínská rozehrávka, hra se stěhuje před Hromadu.

13:21
    Hra se na čas přestěhovala do středního pásma.

12:39
    Z nepřesné domácí rozehrávky rezultuje zakázané uvolnění.

12:25
    Formace Petr Hruška - Slováček - Kajaba zatím dělá hostům velké potíže. Tentokrát se ale mladá vsetínská lajna do šance neprobila.

11:31
    Hosté se na chvíli usadili před vsetínskou svatyní, domácí je ale dobrým pohybem ze střeleckých poziv vytlačili.

11:06
    Domácí Hromada si připisuje první zákrok, práci s ním ale neměl veskrze žádnou.

10:38
    Frýdek - Místek je v plném počtu, tato přesilová hra se Vsetínu nepovedla.

10:16
    ...aby se v zápětí vrátili pro puk na téže místo.

10:01
    Domácí rozehrávají od vlastní klece...

9:11
    Po Spitzerově nahození neudržel Láníček puk ve své výstroji, nikdo z domácích útočníků ale nebyl poblíž a hosté se osvobozují.

9:06
    Po průnika Slováčka a jeho střele z pravého křídla se zaskvěla Láníčkova lapačka.

8:52
    Domácí se sami vyhnali z útočného pásma.

8:38
    Martin Diviš při napadání zcela zbytečně a evidentně zahákoval domácího hráče a je poprávu vyloučen.

7:23
    Kubovi v nadějné pozici utekl puk z hole.

7:11
    Vsetín i po vstřelené brance pokračuje v tlaku.

6:11
    Právě ve chvíli, kdy se vyloučený hostující hráč vrátil na led se Valaši poprvé prosazují. Michal Hrčka přistrčil puk Ondřeji Slováčkovi, ten si počkal na to, až se RENÉ KAJABA uvolní na mezikruží, v zápětí mu poslal puk a vsetínský mladík přízemní střelou k tyči pokořil Láníčka. Asistence: Ondřej Slováček, Michal Hrčka.

5:25
    Jan Sluštík se už už řítil do brejku, v poslední chvíli ho ale Farda dokázal obrat o kotouč.

4:45
    Po Fardově střele od modré se po puku natahovaly hned tři domácí hole, nedosáhla však ani jediná.

4:27
    Vaněk se z blízka pokoušel doklepnout puk za Láníčka, ten ale odolal.

4:09
    Zůbek byl při svém střeleckém pokusu faulován Gogolkou. Vsetín si zahraje první přesilovou hru v sezóně. Prohřešek je označen za hákování.

3:03
    I Frýdečtí teď několikrát navštívili útočné pásmo, brankář Hromada je však zatím bez práce.

2:52
    V zápětí pálil od modré Spitzer, střela byla sražena mimo.

2:45
    Kubo jako první otestoval brankáře Láníčka, ten ale jeho střelu z úhlu bez problémů vyrazil.

2:02
    Hostující nahození na Hromadu zase srazila obrana VHK, brankáři jsou tak zatím bez práce.

1:12
    Vítek to zkoušel bekhendem po obkroužení frýdecké branky, obrana jeho pokus zblokovala.

0:58
    Vsetínští vstoupili do zápasu s chutí, hosté však zatím pozorně brání.

0:18
    Ondřej Hruška posílal puk před hostující svatyni, tam byli ale připraveni hostující obránci a bez rozpaků odpálili puk na zakázané uvolnění.

00:01

A po minutě ticha na počest tragicky zesnulých hokejistů již nic nebrání tomu zahájit dnešní střetnutí.

Oba celky i rozhodčí již nastupují na hrací plochu.

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) - Šimek, Mečiar, Hrčka, Hoďa, Spitzer, Žabčík, Farda - Zůbek, Hruška O., Hruška P., Vaněk, Korčák, Kubo, Holík, Vítek, Kajaba, Slováček, Jánský.

HC Frýdek-Místek: Láníček (Jagoš) - Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Michalčík, Vajda, Kabeláč, Rozum, Diviš, Sluštík J., Matýsz, Sluštík O., Štubňa, Gogolka, Kopáč, Mach, Majling.

Již jen několik desítek minut dělí vsetínské a frýdecko – místecké hokejisty od vstupu do druholigové sezóny 2011/12. Oba celky se v souboji o první body střetnou na vsetínském Lapači. Papírovým favoritem zápasu by měli být domácí borci. Vsetínu se však proti Frýdku příliš nedaří, zejména výsledky z loňského ročníku jsou pro Valachy velkým varováním. Ve Frýdku – Místku totiž Vsetín prohrál vysoko 6:1, doma pak, v přímém souboji o postup do skupiny o 7. – 12. místo, prohráli Valaši 3:2. Domácí tak mají hostům co oplácet. Zda se mu to podaří nebo zda naopak Frýdek naváže na úspěchy z loňské sezóny, se ukáže v následujících třech hodinách.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Radek Bařina

Branky a nahrávky: 7. Kajaba (Slováček, Hrčka), 18. Zúbek (Kubo), 42. Slováček, 58. Zúbek (Hruška O., Hruška P.) - 24. Rozum (Podešva), 32. Štubňa (Gogolka, Měkýš)

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) - Šimek, Mečiar, Hrčka, Hoďa, Spitzer, Žabčík, Farda - Zúbek, Hruška O., Kubo - Vaněk, Korčák, Vítek - Kajaba, Slováček, Hruška P. - Jánský Holík.