Vítkovice – Kladno 3:1 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 4:2 (kon.) | Zlín – Pardubice 2:1 (kon.)
K. Vary – Liberec 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 4:3 (po s.n.) | Mladá Boleslav – Třinec 2:7 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
HC Škoda Plzeň
Neděle 25.09.2011, 17:00Tipsport extraliga

Nejlepší hráči: Jiří Šimánek - František Kaberle. (19:27:16)

60:00

59:57
    Plzeň měla před Kovářem obrovský tlak. Do útoku se zapojili všichni hráči hostů a Kovář byl dezorientovaný. Rozhodčí vykazuje Plzeň z útočného pásma.

59:44
    Martin Straka dostal přihrávku před branku Kováře a jeho pokus Kovář vyráží do sítě.

59:15
    Milan Gulaš trefil tyčku prázdné klece!

58:49
    Plzeň si bere oddechový čas.

58:49
    Plzeňští měli teď obrovskou šanci. Po střele Straky mohl dorážet do odkryté branky Ondřej Kratěna. Jakub Kovář však zastavil puk svým ležícím betonem.

58:43
    Plzeň hraje bez brankáře!

58:43
    5/5

57:58
    Jan Novák vyhazuje kotouč a Plzeň musí začít od vlastní klece.

57:29
    Puk má ve své moci Kovář a vhazování bude po jeho levici.

57:15
    František Ptáček vyhazuje a domácí se osvobozují.

56:43
    Pavel Kašpařík (CEB) - 2 minuty - hákování - 4/5.

55:31
    Nikomu se teď nedaří držet puk na hokejce dlouho. Domácí se snaží neinkasovat a nahazují puky do pásma hostů, kterým se nedaří zakládat útoky.

53:22
    Došlo k ataku domácího brankáře, hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

53:05
    5/5

52:10
    Na dnešní utkání přišlo do Budvar arény 4811 diváků.

51:05
    Milan Gulaš (CEB) - 2 minuty - hákování - 4/5.

50:02
    Mountfield právě vstřelil branku!
    JIŘÍ ŠIMÁNEK střílí druhý gól v zápase a zároveň druhý v sezóně. Dostal přihrávku od Lukáše Květoňě a prosadil se v předbrankovém prostoru. Domácí jsou tedy opět ve vedení o dvě branky. Asistence: Lukáš Květoň, Jan Novák.

48:48
    Od modré čáry pálil tentokrát Jan Dresler, ale s jeho střelou neměl Kovář problémy.

48:12
    5/5

47:55
    Ránu Jana Nováka od modré čáry zkrotil Adam Svoboda do lapačky.

47:25
    Jaroslav Hlinka mohl ujet v oslabení, ale nezpracoval puk.

46:12
    Jan Kovář (PLZ) - 2 minuty - držení protihráče - 5/4.

46:03
    Plzeň právě vstřelila branku! A Plzeň opět snižuje. RADEK DUDA ujel domácí obraně, prosmíkl se kolem Mikuše a překonal i poslední překážku, kterou byl Jakub Kovář. Asistence: Jan Dresler.

44:43
    Pavel Kašpařík vybojoval puk v rohu kluziště a bleskověm poslal razantní přihrávku před branku. Tam číhal JIŘÍ ŠIMÁNEK, od kterého se puk nejspíše odrazil za Svobodu. Domácí tak opět vedou o dvě branky! Asistence: Pavel Kašpařík.

42:50
    Opět se do zakončení tlačil Pavel Mrňa, ale Kovář vyšel i tentokrát vítězně.

41:40
    Tomáš Pitule vybídl k zakončení Michala Dvořáka, ale Kovář byl nakonec úspěšnější.

40:42
    Pavel Mrňa se zkoušel dostat přes českobudějovické beky, ale ti ho zastavili.

40:01

Statistiky po druhé třetině:

Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 15:26. Vhazování: 29:18.

Skončila druhá třetina, ve které byli nejprve lepší domácí, ale pak se aktivita přesunula na stranu Plzně. Ve 29. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Pavel Kašpařík. Pak se ovšem Plzeň probudila a vytvářela si mnoho šancí. Nakonec z toho byla i snižující branka z hole obránce Jakuba Jeřábka. Třetí třetina začne přibližně v 18:47.

40:00

38:10
    František Kaberle zkoušel Kováře, ten byl připraven.

37:46
    Plzeň právě vstřelila branku! JAKUB JEŘÁBEK si najel z modré čáry mezi kruhy, dostal od Dudy přesnou přihrávku a propálil Kováře ranou mezi betony. Asistence: Radek Duda, Michal Dvořák.

37:25
    Plzeňští jsou velmi aktivní v útočném pásmu, ale Kovář stále drží čisté konto.

35:07
    Hraje se v pásmu domácích a další zakázané uvolnění posílá hru před Kováře.

34:18
    Martin Straka pěkně našel najetého Jana Kováře, ale ten si opět na svého bratra nepřišel.

33:51
    Tomáš Vlasák měl pěknou šanci a Kovářovi puk vypadl. Hosté se nedostali k dorážce.

32:14
    5/5

32:07
    Jiří Hanzlík pálí od modré čáry, brankář domácích vyráží.

31:31
    A opět střela Jana Kováře! Rána z levého křídla při přesilovce ovšem skončila pouze v náruči Jakub Kováře.

30:40
    Jan Kovář už několikátou šanci překovat svého bratra, ale i tentokrát uspěl Jakub v brance HC Mountfield. Plzni chyběl před brankou větší důraz.

30:14
    Roman Pšurný (CEB) - 2 minuty - vysoká hůl - 4/5.

30:03
    David Kuchejda se obtočil kolem klece a snažil se překvapit brankáře. Svoboda si místo u tyče pohlídal.

28:08
    Domácí využívají přesilovou hru. Aleš Kranjc pálil od modré čáry a jeho ránu těsně před Svobodou tečoval PAVEL KAŠPAŘÍK. Posílá tak domácí do dvoubrankového vedení. Asistence: Aleš Kranjc, Milan Gulaš.

27:46
    Hlinka s Kratěnou jeli do přečíslení dva na jednoho. Hlinka přihrál puk Kratěnovi a ten pálí nad branku Kováře.

27:00
    Jiří Dobrovolný (PLZ) - 2 minuty - držení protihráče - 5/4.

26:34
    Radek Duda poslal pěknou nabídku na teč Nicholasi Johnsonovi. S jeho chytrým pokusem měl Kovář co dělat.

25:12
    Ondřej Kratěna zkoušel z dálky Jakuba Kováře, ten vyráží do rohu.

24:04
    Langhammer hledal před bránou Gulaše, který se po přihrávce snažil střelou z úhlu zaskočit Adama Svobodu. Ten byl ovšem pozorný a prostor u tyče si pohlídal.

23:14
    Tentokrát vyhazují na zakázané uvolnění hráči Plzně, kteří byli pod tlakem a nyní si tedy mohou alespoň vydechnout.

22:25
    Domácí zahrávají na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Kovářem.

20:37
    Teď to vypadalo, jakoby Jakub Kovář vyzval svého bratra, aby mu dal gól a po chvíli si to rozmyslel. Brankář HC Mountfield totiž rozehrál za bránou puk přesně na svého bratra Jana, který ovšem nedokázal vystřelit tak rychle, aby se Jakub nestačil vrátit do klece.

Statistiky po první třetině:

Vyloučení: 1:1. Bez využití. Střely na branku: 9:11. Vhazování: 11:11.

První třetina byla více v režii domácích HC Mountfield. Domácím se dostávali k více střelám a dokázali toho využít a vstřelit branku. V 6. minutě svou první extraligovou trefou otevřel skóre obránce Roman Vráblík. Ke konci třetiny měla pár šancí i Plzeň, ale žádná ze střel se neujala. Po první třetině je stav 1:0. Druhé dějství začne přibližně v 17:53.

20:00

19:00
    Nová posila v obraně Českých Budějovic Roman Němeček vyzkoušel od modré Adama Svobodu.

17:13
    5/5

17:15
    Jan Kovář měl velkou šanci, ale jeho bratr Jakub byl úspěšnější.

16:49
    Ondřej Kratěna v šanci, ale střílí nad branku.

16:10
    Jiří Hanzlík střílel od modré čáry a Kovář musel zasahovat.

15:13
    Stanislav Polodna (CEB) - 2 minuty - hákování - 4/5.

15:11
    Dan Růžička střílel tvrdě od modré čáry, Kovář kotouč vyráží.

14:11
    Martin Straka zkoušel pozornost Kováře. Ten si připisuje další zákrok.

13:25
    Milan Gulaš nebezpečně pálil z pravé strany a Adam Svoboda měl s jeho ranou problémy.

12:27
    Kotouč vypadl ze hřiště a po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

11:15
    Domácí v přesilové hře nic velkého nepředvedli.

11:15
    5/5

10:46
    René Vydarený svou dělovkou přestřeluje bránu.

9:15
    František Kaberle (PLZ) - 2 minuty - nedovolené bránění - 5/4.

8:25
    Hostům se nepovedla rozehrávka a domácí to málem potrestali. Ke dvěma střelám se dostal David Kuchejda, obě však zlikvidoval Svoboda.

7:34
    Pěknou akci předvedli domácí. Zakombinovali v útočném pásmu a nakonec pěkně střílel Milan Gulaš. Svoboda ovšem chytá.

6:59
    Do samostatného úniku se dostával Radek Duda, ale nakonec rozhodčí odpískali postavení mimo hru.

5:38
    Domácí jdou do vedení. Podlešák přihrál na modrou čáru, kde číhal ROMAN VRÁBLÍK a svou první brankou v kariéře v Tipsport extralize otevírá skóre utkání! Asistence: Martin Podlešák, Michal Mikeska.

5:18
    Jakub Langhemmer prosvištěl po pravém křídle a jeho tvrdou ránu musel zkrotit Svoboda.

4:26
    Jiří Šimánek projel na levém křídle a vyzkoušel Svobodovu pozornost. Plzeňský gólman puk vyráží do rohu.

3:30
    Radek Duda našel před Kovářem Tomáše Vlasáka a ten nebezpečně pálil pouze do Kováře.

2:40
    Roman Pšurný zpracoval puk na modré čáře a nahodil ho na Svobodu. Brankář Plzně chytá s klidem puk do lapačky.

1:49
    Zatím nebyla k vidění ani jedna střela na bránu a hraje se převážně ve středním pásmu.

0:12
    Plzni se na úvod nepovedla rozehrávka a po zakázaném uvolnění se vhazuje před Svobodou.

00:01

HC Mountfield: Jakub Kovář (Kantor) - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš, Němeček, Vráblík - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Květoň - Polodna, Mikeska, Podlešák - Kuchejda, Červený, Pšurný.

HC Plzeň 1929: Svoboda (Mazanec) - Hanzlík, Jeřábek, Kaberle, St. Pierre, Růžička, Dresler, Dobrovolný - Vlasák, Straka, Duda - Mrňa, Hlinka, Kratěna - Petruška, Jan Kovář, Vostřák - Johnson, Pitule, Dvořák.

Rozhodčí: Jeřábek, Kalivoda - Bláha, Kostka.

Oba dnešní soupeře dělí v tabulce jediná příčka. Plzeň je na šesté pozici a Jihočeši jsou sedmí. Oba celky získaly šest bodů, i když každý se k nim dopracoval jinak. Zatímco plzeňští hráči bodovali v každém zápase, kdy dvakrát dovedli utkání do nájezdů, HC MOUNTFIELD přetavil ve vítězství dvě domácí utkání s Třincem i Slavií.

Dobrý večer z budějovické Budvar arény, kde za několik okamžiků začne utkání pátého kola extraligy mezi domácím HC MOUNTFIELD a HC Plzeň 1929.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 6. Vráblík (Podlešák, Mikeska), 29. Kašpařík (Kranjc, Gulaš), 45. Šimánek (Kašpařík), 51. Šimánek (Květoň, Novák) - 38. Jeřábek (Duda, Dvořák), 47. Duda (Dresler)

Banes Motor České Budějovice: Jakub Kovář (Kantor) - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš, Němeček, Vráblík - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Květoň - Polodna, Mikeska, Podlešák - Kuchejda, Červený, Pšurný.
    HC Škoda Plzeň: Svoboda (Mazanec) - Hanzlík, Jeřábek, Kaberle, St. Pierre, Růžička, Dresler, Dobrovolný - Vlasák, Straka, Duda - Mrňa, Hlinka, Kratěna - Petruška, Jan Kovář, Vostřák - Johnson, Pitule, Dvořák.

Rozhodčí: Jeřábek, Kalivoda - Bláha, Kostka