Třinec – Slavia 4:0 (kon.) | Litvínov – Zlín 1:2 (po s.n.) | Pardubice – Motor ČB 2:1 (po pr.)
Kladno – Mladá Boleslav 1:2 (po s.n.) | Liberec – Kometa Brno 2:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 30.09.2011, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Domácí tým tedy v závěrečné třetině vyrovnal díky ráně Elkinse, aby v prodloužení rozhodl Martin Bartek. Nejlepší hráči zápasu: Vladimír Sičák za domácí a za hosty František Ptáček. To je pro dnešek vše, nashledanou. (20:21:28)

65:00

60:16
    Pardubice právě vstřelily branku!
    A to trvá pouze šestnáct vteřin, když je brankou MARTINA BARTEKA rozhodnuto. Domácí forvard se dostal k odraženému puku po ráně Sičáka a sám před Kovářem s trochou štěstí skóruje. Asistence: Vladimír Sičák.

60:01

60:00
    Konec třetí třetiny. Následovat bude pětiminutové prodloužení.

59:15
    Na vrcholu přesilovkové pyramidy stál Nakládal, který však pálí těsně mimo.

59:02
    Sražená střela končí v ochranné síti. Vhazuje se po pravici Jakuba Kováře.

58:47
    Oddechový čas pro domácí.

58:47
    Přesilová hra pro domácí. Milan Gulaš dostává dvě minuty nedovolené bránění.

58:01
    Pěkná akce domácí, když si vyměnil Bartek s Kolářem I puk, ale z otočky netrefil branku.

57:39
    Domácí hrají v plném počtu.

56:45
    Hosté v útočné pásmu, ale Růžička zasahoval pouze proti slabé střele Ptáčka od modré.

55:39
    Přesilovka pro hosty. Aleš Píša dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

55:19
    Puk v zámezí, vhazovat se následně bude po levici Jakuba Kováře.

54:25
    Dnešní duel sleduje 7764 diváků.

54:25
    Znovu u puku Bartek, který centroval před branku. Tam se k puku dostal Somík, jenže branku minul.

53:19
    Domácí tým logicky ožil a žene se za další brankou. Kovář si však napravuje reputaci, když zastavuje ránu Bartka.

52:14
    Do této chvíle vynikající Kovář si vybírá slabší chvilku a HC ČSOB Pojišťovna vyrovnává. Benák ve středním pásmu posunul na rozjíždějícího se COREYHO ELKINSE, který zkusil štěstí ranou od modré. A ten se k jeho radosti zastavuje až v síti! Jakub Kovář ránu domácího forvarda sice ztlumil, ale nepříjemný kotouč mu propadává mezi výstrojí. Asistence: Václav Benák.

51:20
    Starý pěkně našel u levého mantinelu sjíždějícího Koláře I. Ten si puk připravil do ještě lepší pozice a vypálil, trefuje však pouze Kováře do výstroje.

50:45
    Boj o puk ve středním pásmu končí jeho vyhozením za mantinel. Vhazuje se ve středním pásmu.

49:21
    Domácí tým již hrál v plném počtu, když se u mantinelu zkoušel uvolnit Somík, ale ztroskotal na dobré obraně Mountfieldu.

48:27
    Novák také neuspěl proti ráně od modré. Domácí brankář vyráží opět levým betonem do rohu hřiště.

47:39
    Hosté v útočném pásmu, ale beze střel. Zatím jedinou vyslal kapitán Ptáček, ale přímo do Růžičky.

46:36
    Tlak hostů nese ovoce. A to přesilovkové, když je za hákování vyloučen Jan Kolář II.

46:02
    Novák a po něm Červený pálí na Růžičku, jenže ten v obou případech bez větších problémů vyráží betonem.

44:57
    Lanhhammer dostal zpoza branky ideální příhru a okamžitě pálil. Jeho dělovku zastavuje s vělkým štěstím horní část hole Růžičky!

44:09
    Po menším závaru před Růžičkou opět pálí domácí. Jmenovitě Sičák a Benák, ale ani jeden netrefil klec.

42:13
    Benák z levé strany, ani Kolář II z pravé netrefují hostující klec. Následně se Mountfield dostává do středního pásma, kde ale pouze nahrazuje.

41:13
    Na druhé straně ale pláchl domácím bekům Milan Gulaš, který pálil od levého mantinelu jen těsně vedle branky.

40:44
    Úvod v domácí režii, tlak v pásmu zakončil Starý z úhlu mimo branku Kováře.

40:01

Častěji u puku domácí, jejichž výkon šel v druhé třetiny nahoru, jenže bez hmatatelného výsledku. Na druhé straně často střílející Mountfield ztroskotává na Růžičkovi, a tak je stav stále stejný, 0:1. Třetí třetina začne asi v 19:40. Zásahy brankářů: Martin Růžička - 18 (celkem 21), Jakub Kovář - 9 (celkem 17).

40:00

39:11
    Píša pálí od modré pouze do hradby bránících těl.

38:11
    Kranjc cetroval před branku, kde tečoval volný Kašpařík, ale pouze do betonů Růžičky. Následně je domácí tým už v plném počtu.

36:55
    Ránu z levého kruhu domácí brankář vyrazil pouze na hůl Květoně, ale ten gólovou pobídku nevyužil a pálí znovu do brankáře domácích.

36:15
    Novák našel Vydareného, jenže ten pálí do dobře se přesouvajícího Růžičky.

36:08
    Přesilová hra pro HC Mountfield. Dvě minuty za podražení dostává domácí kapitán Petr Koukal.

35:40

35:21
    Až teď pálil Starý, ale ani on nadvakrát nepřekonává hostujícího brankáře. Puk naopak končí nad brankou, ale Pardubice zůstávají v útočném pásmu.

34:59
    Domácí sice jsou po většinu přesilové hry v útočném pásmu, ale Kovář zatím nemusel ani jednou zasahovat.

33:40
    Jakub Marek dostává za zdržování hry dvě minuty a pro hosty to je již třetí oslabení za stejný prohřešek v dnešním duelu.

33:36
    Po řadě nepřesností přichází další v podobě zakázaného uvolnění hostů, po kterém se vhazuje po pravici Jakuba Kováře.

32:53
    Kočí na ledě, Pardubice v plném počtu.

32:37
    Gulaš na Kranjce, jenže puk se hostům dostává z útočného pásma a na ohrožení Růžičky už to v přesilovce nevypadá.

31:45
    Dobrá práce Rákose v oslabení nepouští hosty do tlaku.

30:53
    Přesilová hra pro Mountfield. Dvě minuty dostává Václav Kočí za držení.

30:06
    Nebezpečí před Růžičkou. Po chybě Elkinse se dostal k opakované ráně Vydarený, jenže Růžička vyráží mimo.

29:21
    Puk mají většinu času na svých hokejkách domácí hráči, ale k brance to nevede. Naopak další nepřesností je zakázané uvolnění, po kterém se vhazuje po levici Martina Růžičky.

28:10
    Chyba domácí obrany dostala k puku Davida Kuchejdu, který z mezikruží otírá svůj projektil o horní tyč domácí klece!

27:55
    Ofsajd domácích znamená vhazování ve středním pásmu.

27:22
    Sičákův pokus končí v zámezí, vhazuje se po levici Jakuba Kováře.

26:43
    Zlepšená hra domácích pokračuje. Po vpádu do útočného pásma domácích pálil Koukal, jenže jeho tečovaná rána končí pouze na zadním mantinelu.

26:13
    Po vhazování v útočném pásmu se před Kováře dral Starý, ale ránu nezvedl a ta následně končí pod lapačkou brankáře hostů.

25:55
    Zničeho nic se před Kovářem zjevil zadák domácích Václav Benák, ale svoji nadějnou pozici nedokázal brankově zužitkovat, když ho trefuje pouze do prsou.

25:28
    Tlak hostů v útočném pásmu končí ranou Vráblíka. Tomu puk nahrál po dobré práci u mantinelu Mikeska, ale domácí brankář si s ranou z velkého úhlu poradil.

24:07
    Brejk domácích dva na jednoho končí u nepřesné nahrávky Somíka. Ten hledal Bartka, ale puk končí na dobrém obranném zákroku Nováka.

23:05
    Chyba Kolarze dostala k puku Koukala, který okamžitě nahrál na Koláře I, jenže ten v dobré pozici netrefuje branku!

22:14
    Zaváhání Benáka málem potrestal Martynek, který se dostal k prudké ráně na Růžičku. Ten betony vyráží mimo svoji klec.

21:29
    Somíkův pokus od pravého mantinelu našel před Kovářem tečujícího Bartka, ale ten míří pouze do hostujícího brankáře.

20:41
    Koukal našel Píšu, ale tomu puk utekl a následná táhlá rána končí ve výstroji Kováře. Z protiútoku se dral do zakončení Kašpařík, jenže Růžička si také poradil a vyráží.

20:01

A to třetina nepříliš hokejové momenty přinášející. Hostující tým se dostal do vedení v deváté minutě, kdy první střelu na Růžičku z hole Květoně zastavila až síť. Domácí tým brzdí hlavně řada nepřesností a jistý Kovář v brance. Druhá třetina začne asi v 18:58. Zásahy brankářů: Martin Růžička - 3, Jakub Kovář - 8.

20:00

19:40
    Puk v útočném pásmu domácích, ale na zakončení to nevypadá.

18:33
    Po delším čase zakončená akce hostů, když se v prostoru mezi kruhy k puku dostal Milan Gulaš. Hostující forvard dokázal trefit skákající puk, ale Růžička s pomocí svojí hole vyráží.

17:50
    Druhá přesilovka domácí končí.

17:32
    Podobná situace po pár vteřinách znovu, vyšperkovaná o precizní bodyček Mikuše na Nakládala.

17:00
    Nepovedený přechod domácích do útočného pásma znamená ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

16:46
    Ránu od modré od Koláře II zkoušel tečovat jeden z jeho spoluhráčů, ale Kovář si opět betonem poradil.

15:50
    V šanci byl Kousal, který v brejku dva na jednoho napálil pouze dobře postavného Kováře. Následovat bude přesilovka pro domácí. Dvě minuty totiž dostává Mikeska za zdržování hry.

14:59
    Hosté hrají v plném počtu.

14:14
    Velká šance domácích! Sim našel od levého mantinelu před branku sjíždějícího Somíka, ale ten sám před Kovářem trefuje pouze hostujícího brankáře do betonu. Následná dorážka Bartka končí nad brankou.

12:59
    První vyloučení zápasu. Přesilovka pro domácí tým, když na dvě minuty odchází Roman Vráblík za zdržování hry.

12:44
    Ze středního se do útočného pásma hostů vřítil Radil, který i vypálil, jenže jeho táhlý pokus Kovář bez větších potíží vyráží mimo.

12:02
    Po první brance utkání z hole Květoně nebyl k vidění snad jeden zajímavý okamžik a zápas je plný nevynucených chyb.

11:38
    Další nepřesnost domácích končí po pár vteřinách také zakázaným uvolněním.

11:07
    Zakázané uvolnění hostů stěhuje hru před Kováře, kde se bude vhazovat.

10:20
    Domácí se snaží o srovnání, ale velká nepřesnost v rozehráce jim nedovoluje kloudnější akci se zakončením.

08:18
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Protiútok hostů končí první brankou utkání. V útočném pásmu Mountfieldu se v mezikruží dostal k puku LUKÁŠ KVĚTOŇ, který precizním pokusem do horního rohu domácí branky otevírá brankový účet duelu. Asistence: Milan Gulaš a Jan Novák.

08:00
    Bartek přešel přes hostujícího beka a našel Elkinse. Ten v těžké situaci netrefuje Kovářovu klec.

07:04
    Menší závar po zpětné nahrávce v brankovišti domácích, ale Růžička si nakonec poradil a posílá puk ze třetiny. Tempo z úvodních minut upadá.

06:10
    Kousal v celkem nadějné situaci v mezikruží minul puk a do útoku jdou hosté.

04:44
    Na druhé straně se po delším čase zkoušel do šance dostat Gulaš, jenže je z toho ofsajd a následné vhazování ve středním pásmu.

03:57
    Domácí zvyšují tlak a Kovář musí nadvakrát zalehávat kotouč v jeho brankovišti.

03:32
    Obdobná akce po pár vteřinách znovu končí v betonech Kováře. Koukal našel Koláře, jenže ten neuspěl.

02:53
    Tomáš Zohorna se u levého mantinelu báječně uvolnil, našel z druhé vlny sjíždějícího Kousala, jenže ten pobídku nevyužil, když napálil pouze Kováře.

02:29
    První střelecký pokus večera si připisuje Daniel Rákos. Pálil po nabídce od Zohorny, ale Kovář jeho pokus jistil a chytá ho do výstroje.

01:38
    Radil dobře prošel do útočného pásma, kde však místo střely trošku zbytečně hledal Sima. Ten sice vypálil, ale rána neměla potřebnou razanci a hlavně směr.

01:02
    Somík od zadního mantinelu vracel kotouč před Kováře, ale Elkins ve snaze o zakončení upadl.

00:21
    U puku hosté, ale ten po pár vteřinách končí v zámezí. Vhazování ve středním pásmu.

00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Koutský) – Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Nakládal, Benák – Starý, Koukal, Kolář I – Somík, Elkins, Bartek – Sim, Radil, Buchtele – Rákos, Kousal, Zohorna – Nahodil.

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

HC Mountfield: Kovář (Kantor) – Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš, Vráblík – Martynek, Kašpařík, Šimánek – Gulaš, Langhammer, Květoň – Marek, Mikeska, Sailer – Kuchejda, Červený, Pšurný – Burian.

Trenéři: František Výborný a Milan Kupka.

Rozhodčí: Šír, Fraňo - Jindra, Kis.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 53. Elkins (Benák), 61. Bartek (Sičák) - 9. Květoň (Gulaš, Novák)

HC Dynamo Pardubice: Růžička (Koutský) – Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Nakládal, Benák – Starý, Koukal, Kolář I – Somík, Elkins, Bartek – Sim, Radil, Buchtele – Rákos, Kousal, Zohorna – Nahodil.

Banes Motor České Budějovice: Kovář (Kantor) – Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš, Vráblík – Martynek, Kašpařík, Šimánek – Gulaš, Langhammer, Květoň – Marek, Mikeska, Sailer – Kuchejda, Červený, Pšurný – Burian.

Rozhodčí: Šír, Fraňo - Jindra, Kis