Finsko – Rusko 1:2 (po s.n.) | Švédsko – Česko 2:5 (kon.)
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0 - 0:1)
Rusko
Čtvrtek 10.11.2011, 17:30Euro Hockey Tour

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemný večer! Zápasem mezi Finskem a Ruskem se rozjíždí další reprezentační sezóna! Na Karjalu fanoušci všech čtyř národností již dlouho čekají a dnes se mohou těšit z úvodních dvou zápasů! Ve Švédsku vyzvou čeští hokejisté Tre Kronor, ale my v tomto onlajnu budeme sledovat duel mezi FInskem a Ruskem!

Fanoušci jsou velmi zvědaví, jak si ve svém první zápasu povede nový ruský kouč Zinetula Biljaletdinov! Nečeká ho jistě lehká premiéra, protože Finové nastoupí na domácím kluzišti v nejsilnější možné sestavě. Zápas začíná v 17:30, sledujte ho zde na serveru onlajny.cz!

Finsko: Ramö (Hovinen) - Vaananen, Kukkonen, Jaakola, Välivaara, Niskala, Puistola, Vatanen, Lajunen - Virtanen, Peltonen, Joensuu, Pesonen, Kuparinen, Immonen, Kontiola, Pyörälä, Pihlström, Aaltonen, Granlund, Komarov

Rusko: Barulin (Birjukov) - Nikulin, Děnisov, Višněvskij, Kornějev, Čudinov, Grebeškov, Medvěděv - Bodrov, Musatov, Kokarev, Makarov, Pěrežogin, Zubov, Radulov, Širokov, Šipačev, Petrov, Tarasenko, Kuzněcov

Do úvodního vhazování nové reprezentační sezóny příliš mnoho neschází.

00:01

00:12
    Rozběhla se nám úvodní dvacetiminutovka, jak dopadne premiéra nového kouče na lavičce Ruska a první zápas Finů po titulu mistrů světa?

01:03
    Ruští mladíčci začali velmi aktivně, brankáře Ramä ale zatím výrazněji ohrozit nedokázali.

01:53
    Do dobré příležitosti se dral Medvěděv, jeho rychlé zakončení si pohlídal brankář Finska.

02:43
    Domácí výběr se zde na stadionu v Helsinkách také poprvé ukázal, Peltonenův průnik ale nikoho v barvách severského státu nenašel.

03:21
    Rusko pozorně brání a spoléhá na protiútoky. Při jednom takovém uháněl na finskou klec Alexandr Radulov s Medvěděvem. Ruský ostrostřelec volil střelu a trefil pouze dobře postaveného Ramä.

04:00
    Rusové jsou v úvodu zápasu aktivnější, domácí hokejisté ale pozorně brání.

04:46
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden z mančaftů se na delší dobu nedokáže usadit v obranném pásmu svého soka.

05:38
    Ač se hráči Suomi snaží, nedokáží se dostat před Barulina. Ruský brankář ještě dokonce nemusel zasahovat.

06:13
    Pihlströmova střela se mezi tři tyče nevešla, u kotouče opět hráči z Ruska.

06:58
    Finský brankář ukryl do lapačku lehké nahození od modré čáry z hokejky Čudinova. Vhazuje se po jeho pravici.

07:46
    Hra se velmi kouskuje, ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit stálejší tlak.

08:15
    Rusové pokazili nadějný útok chybnou přihrávkou, ani na druhé straně toho Finové příliš neukázali.

08:56
    Zatím největší šanci měl Mikael Granlund, který se dostal s kotoučem za finskou svatyni, obkroužil jí a snažil se zasunout puk do branky. Barulin se štěstím udržel před brankovou čarou!

09:44
    Na druhé straně se o něco podobného pokoušel Radulov, dopadl ale stejně.

10:11
    Finové v posledních okamžicích více zavářejí soupeřově obraně, Peltonen ale poslal přihrávku do bruslí jednoho z obránců.

10:46
    Ramö kryje střelu od modré čáry v podání Zubova. Po delší době je hra přerušena.

11:23
    Rusové se dopustili postavení mimo hru, jejich akce je tak zastavena.

11:49
    Bude se poprvé vylučovat. Rusko bude hrát v pěti proti čtyřem, protože na trestnou lavici je poslán nováček ve finské sestavě Mikko Kuparinen (FIN) za vražení na hrazení.

12:32
    Rusko právě vstřelilo branku!
    A ruští ostrostřelci početní výhodu stoprocentně zužitkovali! Dlouhou dobu se pětice Rusů držela v útočném pásmu, až přišla přihrávka Nikulina na ALEXANDRA RADULOVA, který nekompromisní ranou překonal Ramä a posílá Rusko do vedení - 0:1! Asistence: Ilja Nikulin.

13:12
    Suomi také dostane šanci na reparát v podobě přesilové hry. Denis Grebeškov (RUS) je potrestán dvěma minutami za hákování.

14:00
    Rusko se zatím pozorně brání, čtyřka vyhodila a může vystřídat.

14:12
    Oslabení je u konce, Grebeškov na ledě. Seveřanům se přesilová hra vůbec nevydařila.

15:46
    Finové jsou po inkasované brance lepším celkem, i díky přesilové hře. Barulin lapil pokus z dálky.

16:35
    I Ramö má práci. Střela Immonena ho ale nezaskočila.

17:15
    Šipačevovu ránu od levého mantinelu vyráží finský gólman betonem do rohu kluziště.

18:01
    Rusko nyní svého soupeře svírá v obranném pásmu a nepouští ho ke kotouči...

18:58
    První dvacetiminutovka se nám chýlí ke konci, Ramö raději podržel Makarovovo nahození ve své lapačce.

20:00

První část je za námi, Rusko je zatím šťastnější, protože v Hartwall areně vede 1:0. O zatím jediný gól se přesilovkou ranou postaral Alexandr Radulov, Finové měli šance, ale využít je nedokázali.

20:01

20:46
    První akci druhé třetiny předvedl Granlund, Barulin byl ale připraven.

21:19
    Rusko se dopustilo zakázaného uvolnění.

22:12
    Medvěděv (RUS) dostává dvě minuty za držení hole. Suomi bude mít šanci srovnat náskok svého soupeře.

22:59
    Ruská čtyřka se osvobozuje a mizí na střídačce.

23:48
    Do protiútoku mohl jít Širokov, jenže nezachytil prudké vyhození svého spoluhráče.

24:08
    Finsko vykázáno v pásma kvůli postavení v brankovišti.

24:12
    Sborná hraje v plném počtu.

24:58
    Širokov se dral do zakončení, Ramö jeho úmysl vystihl a vypíchl mu kotouč hokejkou.

26:03
    Pěregožin nezpracoval lehkou přihrávku, musím říci, že nesledujeme bůh ví jak hezký hokej.

27:46
    Finové se snaží diktovat hru a hrát více ofenzivně, jenže přes pozornou ruskou obranu se prosazují velice těžce.

28:16
    Ofsajd Finů.

30:00
    Po polovině zápasu je zajímavý počet střel, Rusové vystřelili patnáctkrát a Finové dokonce jen čtyřikrát. S takovým to přístupem se Suomi bodů dnes nedočkají.

30:49
    Opět přerušena ruská akce, Čudinov totiž přihrál svému kolegovi rukou.

32:11
    Šipačev (RUS) nabízí Finům další přesilovou hru. Tentokrát totiž nedovoleně zastavil akci současných mistrů světa a je poslán na trestnou lavici.

33:46
    Immonen střílel z pravého kruhu, Barulin s vypětím všech sil vyráží!

34:11
    Ani tuto početní výhodu Rusové nevyužili, Šipačev je zpět na ledové ploše.

34:59
    Nepřesná rozehrávka Suomi znamená zakázané uvolnění.

35:41
    Opět se bude trestat a opět to bude na straně Ruska. Nyní se provinili celá lavička, protože vedoucí tým se objevil na ledě s šesti bruslaři. Trest odpyká Tarasenko.

36:15
    Finové se vůbec nemohou dostat do útočné třetiny.

37:01
    Välivaara vyzkoušel pozornost Barulina téměř z nulového úhlu, ruský brankář se však zaskočit nenechal.

37:56
    A znovu se plní ruská trestná lavice. Nyní na ní odklouzal Medvěděv (RUS), který fauloval Aaltonena.

38:43
    V oslabení to zkusil Tarasenko, prošel po levém kraji, ale na lepší zakončení již neměl dostatek sil.

39:02
    Rusové vyhodili puk až za finskou svatyni.

39:56

40:00

Ve druhé třetině jsme neviděli dokonce žádnou branku, a tak je stav stále 1:0 pro výběr trenéra ruského mužstva. Finové měli mnoho přesilových her, ale ani jedna se jim využít nepodařila. Pokud něco nezmění, odejdou z dnešního zápasu poraženi.

40:01

40:15
    Finové vyhráli buly a ihned se dostali za branku Ruska.

40:24
    Finsko právě vstřelilo branku!
    To je začátek třetí části! Finové svého soka zatlačili, po vyhraném vhazování se kotouč dostal na modrou čáru a na branku ho ihned napálil SAMI VATANEN. Barulin na jeho pumelici neměl šanci zareagovat - 1:1! Bez asistence.

41:18
    Rusové jsou zaskočeni začátkem třetí třetiny, finští hráči jsou nyní naopak všude dříve.

42:00
    Suomi drží svého soka v obranném pásmu, Pesonenova teč skončila mimo.

42:49
    Aaltonen vyslal jedovatou střelu, Barulin je však připraven.

43:04
    A je tu další přesilová hra pro Finsko. Za katr je poslán Širokov (RUS).

43:51
    Finové motají oslabenou čtyřku v jejich obranném pásmu, Granlundův pokus nebyl přesný.

44:12
    Rusko po delší době vyhazuje až k Ramövi.

44:04
    Rusko hraje v plném počtu.

44:47
    Kornějev střílel od modré čáry, puk se ale přes houštinu těl k finskému brankáři nedostal.

45:33
    Nadějný finský protiútok zastavilo postavení mimo hru.

46:12
    Barulin raději podržel kotouč pod svoji lapačkou, vhazuje se po pravici ruského brankáře.

47:04
    Hokejisté Suomi jsou v posledních minutách lepším celkem a zaslouženě se velmi brzy dostali k vyrovnání. Nyní však jejich příležitosti maří skvělý Barulin.

48:16
    A sedmý vyloučený hráč Ruska v řadě! Nyní je na lavici hanby vykázán Kokarev (RUS).

48:26
    Finsko již postavilo svoji přesilovkovou formaci...

48:52
    Komarov z první těsně minul!

49:26
    Děnisov předvedl dobrou práci, čistě obral Immonena a lobem vyhazuje puk až do finské třetiny.

50:16
    Ani sedmá početní výhoda Finska ke gólu nevedla.

51:01
    Od modré vyslal trochu kostrbatou střelu Kukkonen, pokus byl několikrát tečován a nakonec skončil na betoně Barulina! Nyní měli Rusové velké štěstí!

51:38
    Finové vysoko vysouvají pressing a tím dělají svého soupeři velké problémy.

52:13
    Višněvskij po přejezdu červené čáry pouze nahodil kotouč a odjel na střídačku. Rusové budou s bodem zřejmě spokojeni.

53:26
    Ruští hráči sázejí na protiútoky, do jednoho takového se dral Musatov, zakončení mu ale zhatil skvělým obranným zákrokem Vaananen.

53:50
    Finové vyhodili přes všechny čáry - icing.

54:36
    Makarov se z ničeho nic ocitl úplně sám před finským brankářem, ale sám byl zřejmě zaskočen a ani nedokázal zakončit.

55:23
    Pěrežogin si troufl na zajímavou kličku, dobře se uvolnil, ale na Ramä si nepřišel.

56:12
    Finové budou hrát dnes podruhé ve čtyřech. Za podražení je vyloučen Pesonen (FIN). Rusové jedinou dnešní přesilovku využili, jak si poradí s touto?

56:23
    Radulov ihned po vhazování nebezpečně bojoval na brankovišti, Ramö ale dokázal pokrýt všechny skulinky.

57:01
    Ale ani druhá přesilovka Rusů nepatří mezi nejlepší.

57:44
    Višněvského střela od modré skončila až na zadním mantinelu.

58:12
    Rusko druhou početní výhodu nevyužili, Suomi si může oddychnout.

59:01
    Zápas zřejmě nepozná vítěze v základní hrací době, začala nám poslední minuta...

59:57
    Rozhodnout mohl Jarko Immonen, který se několik vteřin před koncem dostal sám před Barulina, jenže zakončení mu nevyšlo úplně podle představ!

60:00

Oba celky si dělí body. O to všechno se postaral přesnou ranou na začátku třetí třetiny Vatanen, a tak je jasné, že se bude prodlužovat. Nastavený čas bude trvat pět minut, pokud se ani jeden z týmů neprosadí, o vítězi rozhodnou samostatné nájezdy.

60:01

60:23
    Suomi vlétli ihned do útočného pásma a snaží se rozhodnout...

61:03
    Jsou to domácí hráči, kdo drží kotouč na svých hokejkách. Rusové ale nedají kůži lacino.

61:34
    A nyní to jsou hokejisté ruské sborné, kteří krouží v brankovišti finského brankáře. Ramö kryje Kornějevovo nahození od modré.

62:11
    V prodloužení se většinou hraje nahoru dolů, ale nyní to neplatí. Obě mužstva si hlídají zadní vrátka.

62:42
    Prodloužení se nám překulilo do druhé poloviny, práci má opět Ramö, který dokázal mezi betony udržet prudkou Radulovovu střelu.

63:14
    Šance pro Finsko! Sergej Bobrov (RUS) je poslán na trestnou lavici a domácí budou hrát ve čtyřech proti třem!

63:46
    Rusům se podařilo protlačit puk do středního pásma.

64:04
    Sborná zatím dobře brání a vyhazuje jeden kotouč za druhým...

64:29
    Vatanen opět zkoušel štěstí od modré, tentokrát minisouboj vyhrál ruský brankář Barulin.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Zápas nám rozhodnou až samostatné nájezdy...

Samostatné nájezdy začínají.

První jel Janne Pesonen, ale minul Barulinovu tyč.

Zato Jevgenij Kuzněcov si počínal výborně, lehkou forhendovou kličkou a střelou pod vyrážečku překonal Ramä - 0:1!

Finský Immonen neproměnil.

A Alexandr Radulov proměňuje svůj nájezd a rozhoduje o druhém bodu pro Rusy!

65:00
    Vítězný nájezd si připsal JEVGENIJ KUZNĚCOV a přiřkl na stranu Ruska druhý bod - 1:2 po samostatných nájezdech!

Rusko nakonec získalo druhý bod navíc a může se radovat! Finové by si možná zasloužili více než jen jeden bod, ale sbornou podržel skvělý Barulin. To je vše, sledujte onlajn přenos ze zápasu mezi Českem a Švédskem! U dalšího přenosu, na shledanou! (19:55:13)