Švýcarsko – Norsko 4:1 (kon.) | Slovensko – Německo 3:2 (po s.n.) | Slovensko – Německo 3:2 (po s.n.)
po s.n.
Slovensko
3:2 (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)
Německo
sk Čtvrtek 10.11.2011, 18:00 • Zimný štadión Púchov • Turnaj čtyř (U20)

Najlepšími hráčmi zápasu za Nemcov vyhlásený zaslúžene brankár Lukas Steinhauer, ktorý okrem Zigovho nájazdu neinkasoval jediný raz. Zo Slovenska cenu preberá útočník Matúš Chovan. (22:30:54)

Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Tomáš Zigo, bol tak jediným, kto v rozuzlení zápasu uspel a zariadil tak víťazstvo domácich aspoň po nájazdoch.

Ani tretia séria gól nepriniesla, najprv Matúš Chovan bránku súpera prestrelil a v poslednej šanci na vyrovnanie neuniesol tlak Daniel Schmölz, keď takisto minul bránu.

V druhej sérii najprv Miloš Bubela skúšal blafák do pravej strany, narazil však na Steinhauera, na druhej strane Bernhard Keil len vyprášil betóny slovenského brankára.

RN
    Prvá séria. Slovensko - Tomáš Zigo. Nakorčuľoval si na bránu z pravej strany, miešal, miešal, až vymiešal gól pomedzi Steinhauerove betóny! Nemecko - Vincent Schlenker, poslal puk mimo bránu! Blafák to bol dobrý, ale nepresný.

Samostatné nájazdy začínajú.

Gól sme stále nevideli a tak sa musí rozhodnúť v nájzdoch. Tým predchádza úprava ľadu a s ňou spojená krátka prestávka.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:26
    Trška to skúsil z diaľky, jeho puk si našiel cestu na zadný mantinel. Na druhej strane neprešiel do pásma hosťujúci hráč keď mu Chovan puk vypichol.

63:55
    Fujeríkova strela zblokovaná do ochrannej siete.

63:11
    Ehliz sa tlačil spoza brány do zakončenia, pre Šimbocha trochu nečakane to skúsil rýchlo bekhendom.

62:32
    Trška dokorčuľoval nahodený puk dopredu a snaží sa hitom rozbiť mantinel alebo aspoň súpera.

62:02
    Ďaloga chce rozhodnúť, natlačil sa pred bránu, Steinhauer ale vyšiel zo súboja víťazne.

61:16
    Na druhej strane Šimboch prikrýva puk pred uniknuvším hráčom.

61:02
    621 divákov sa prizeralo, ako Macejkova strela tečovaná pred bránou tesne preletela mimo. Akcii predchádzalo vrátenie puku z kruhu trochu nepochopiteľne na modrú, čo Kurali takmer pustil, lebo nie je na prihrávky od útočníkov vôbec zvyknutý. Natiahol sa ale, prihral Macejkovi a ten pálil z prvej.

60:01
    Začalo predĺženie.

Ani v tretej tretine sa dráma nerozhodla. Po krátkej pauze bude nasledovať päťminútové predĺženie.