Opava – Vsetín 3:2 (kon.) | Karviná (Baník) – Přerov 5:3 (kon.) | Prostějov – Val. Meziříčí 7:0 (kon.)
Havířov – Uh. Hradiště 3:4 (kon.) | Nový Jičín – Poruba 2011 2:0 (kon.) | Chotěboř – Trutnov 2:7 (kon.)
Technika Brno – Pelhřimov 3:1 (kon.) | Břeclav – Žďár n/S 5:4 (kon.) | Jindř. Hradec – SHK Hodonín 0:1 (kon.)
Kolín – Kutná Hora 4:3 (kon.)
HK Baník Karviná
5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
HC ZUBR Přerov
Středa 16.11.2011, 18:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný podvečer z Karviné. Dnes na zdejší zimní stadion přijeli Zubři z Přerova, kterým momentálně patří druhá příčka. Domácí Karviná je pátá.
    Hosté se v minulém kole utkali se silným celkem Nového Jičína a na domácím ledě brali vítězství 3:0, kdy se na výsledku dvěma body podílel Pavel Sedlák. Karviná se v sobotu utkala s Opavou a po vyrovnaném boji zvítězila 1:2. Dnešní duel nám přinese rozuzlení, zda šlo jen o výpadek nebo je skutečně karvinský celek z formy.
    Naposledy se oba týmy potkaly v půlce října na přerovském ledě a domácí se tehdy radovali z výhry 5:2. Dnes jim to Karviné na své půdě ráda vrátila. Ať už to dopadne jakkoliv, určitě nás čeká zajímavý zápas a my se Vám prostřednictvím tohoto online přenosu pokusíme přiblížit nejdůležitější momenty.

HC Plus Oil Karviná: Iláš (Žídek) – Javín, Sznapka, Štefanka, Hegegy, Galvas, Urbánek, Tomis, Matušinský – Moravec, Mikšan, Luka, Ivan, Studený, Holuša, Samiec, Blatoň, Rosůlek, Škatula, Ciupa, Lemel

HC ZUBR Přerov: Sklenář (Tihlář) – Krajíček, Pospíšil, Faltýnek, Vlček, Ferenc. Pala, Ditrich, Brančík, Goiš, Kundrátek, Sedlák, Kolařík, Kočara, Hanák, Kotásek, Menšík, Vaněk, Černý

Rozhodčí: Fiala - Barteček, Moravec.

Hráči už se srocují u středového kruhu a utkání za chvíli vypukne.

00:01

0:20
    Jako první prověřil Iláše zblízka Marek Ditrich.

0:50
    Moravec míří vedle Sklenářovy branky.

1:21
    Faltýnek propálil Iláše. Kotouč propadnul mimo klec.

2:10
    Kotásek se snažil obkroužit branku. Iláš se včas přesunul. Hosté zatím aktivnější.

2:56
    Puk mimo hrazení. Vhazovat se bude před Sklenářem.

3:19
    Mikšan skočil rybičku, ale ani to nepomohlo, aby na modré zachytil kotouč. Icing domácích.

3:57
    Sklenář přerušil hru poté, co Ivan tvrdě pálil.

4:19
    Kundrátek zkoušel překvapit Iláše z úhlu. Ten drží a přerušuje hru.

5:25
    Hra v pásmu hostí, ale střely od domácích nevidíme.

6:22
    Goiš pálí mimo.

6:25
    Karvinští v offsidu.

7:40
    Rosůlek nahazoval od červené a Sklenářovi puk propadl pod ruakvicí. Jen o pár centimetrů minul odkrytou branku.

7:55
    Přerov v offsidu.

8:15
    Mikšan se proháčkoval do střelecké pozice, ale Krajiček mu na poslední chvíli vypíchl puk.

8:44
    Domácí nepřesnost při rozehrávce způsobila další zakázané uvolnění.

8:50
    Škatula padl do Pospíšilovy střely.

9:30
    Studený v mezikruží krásně našel Luku. Sklenář vyráží do ochranné sítě a hra je přerušena.

9:56
    Rosůlek už měl myšlenky na únik, ale zastavila jej píšťalka rozhodčího, neboť v karvinské síti uvízl vracející se obránce.

10:10
    Kotouč zašplápnutý u mantinelu. Buly před Ilášem.

10:30
    Kolařík nezachytil puk na modré. Icing Zubrů.

11:03
    Studený s Ivanem dobře kombinovali v útočném pásmu, a tak Zubři raději vyhazují na zakázané uvolnění.

11:05
    Karviná právě vstřelila branku!
    Blatoň vyhrál buly přímo na hůl LUMÍRA ROSŮLKA, který z první propálil Sklenáře a zazanamenal svůj první gól v mužském hokeji. Asistence Blatoň

11:48
    Moravec střálí těsně vedle. Branka vlela Karviné do žil sílu.

12:52
    Domácí po vstřelené brance ožili a Pala vše řeší faulem. Rozjetého Luku hákoval, čímž mu znemožnil zakončení. Navíc dostáva 10 minut za prostesty.

13:00
    Zubři vyhazují puk ze svého pásma.

13:35
    Puk opět za brankou Karviné.

14:05
    Luka propadl na modré, ale Sklenáře dobruslil Javín a z přerovské, zprvu zajímavě vypadající, akce byla jen střela vedle.

14:24
    Zakázané uvolnění Karviné, které se přesilovka nedaří.

14:43
    Po Štefankově nahození, které Sklenář vyrazil Přerov vyhazuje.

15:41
    Rosůlek potřeboval uklinit hru poté, cé hosté drželi již dlouho pásmo a vyhazuje na icing.

16:41
    Lukovu střelu od modré Sklenář schoval v lapačce. Bude se vhazovat.

17:06
    Puk byl u mantinelu přikrytý padajícím Moravcem a rozhodčí přerušuje hru. Buly před Sklenářem.

17:11
    Moravec tečuje Javínovu střelu mimo přerovskou branku.

17:33
    Přerov právě vstřelil branku!
    Javín chyboval ve středním pásmu a JAN KOLAŘÍK se svým spoluhráčem jeli dva na jednoho. Kolařík nejprve nahrával, ale obránce přihrávku zablokoval, a tak Honza ještě jednou do puku plácnul a poslal ho naprosto přesně mezi Ilášovy betony. Pěkný gól. Asistene: Ferenc

17:50
    Offside Karrviné.

18:15
    Ditrich z bezprostřední blízkosti míjí.

18:25
    Karvinská obrana naprosto zaspala. Iláš už ležel, když okolo něj stáli jen tři přerovští. Ditrich zadovkou poslal puk na RYCHARDA BRANČÍKA, který jej jen doklepl do prázdné branky. Asistence: Ditrich, Goiš.

18:46
    Icing Zubrů.

18:46
    Hosté byli 3x vykázáni ze vhazování a dostávají dvě minuty za zdržování.

18:55
    Po Lukově střele Zubři vyhazují.

19:23
    Kotouč opět mimo pásmo hostí.

19:36
    Moravec pálí vedle a Přerov se znovu osvobozuje.

19:56
    Ivan našel před prázdnou brankou Mikšana. Ten měl puk na bekhend a nedokázal ho trefit.

20:00

V první třetině měli navrch hosté, kteří častěji ohrožovali soupřovu branku, ale paradoxně se dostala do vedení Karviná, která po vstřeleném góle ožila. Srazila ji až nevydařená přesilovka, po které zase kralovali Zubři. Ti svou převahu proměnili ve dvě krásné branky, které přišly po fatálních chybách karvinské obrany.

Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

Hráči už jsou na ledě a za necelou minutku nám začne druhá dvacetimunutovka.

20:01

20:25
    Luka tvrdě pálil od modré. Sklenář chytá. Z karvinské přesilovky ještě zbývá 20 sekund.

21:05
    Kundrátkova střela sražena do rohu.

22:27
    Karviná svírala Zubry v pásmu, ale střela nepřišla. Kotásek vyváží. Oba týmy střídají.

22:55
    Lukova střela jen do nohou obránce.

24:00
    Hra ze strany na stranu, ale oba týmy se vlastníma nepřesnostma připravují o střelecké příležitosti.

24:29
    Až teď pálí Mikšan, ale Sklenář s přehledem chytá a přerušuje hru.

24:39
    Karviná v offsidu.

24:57
    Nepochopitelná rozehrávka Krajíčka končí zakázaným uvolněním.

25:52
    Ivan zkoušel vyslat Luku do úniku, ale padáček byl příliš dlouhý a je z toho další icing.

26:01
    Faltýnek pálí jen do nohou obránce.

26:23
    Luka pálil. Studený mohl dorážet do prázdné, ale Sklenář zázračně nastavil beton. Poté Galvas pálil od modré a Sklenář schoval puk pod tělem.

26:34
    Moravcovu střel Sklenář betonem uklízí do rohu.

26:50
    Rosůlek ve velké příležitostí míjí branku!

27:05
    Goiš z berprostřední blízkosti střílí vedle.

27:31
    Krajíček nahazoval od červené a Iláš raději přerušuje hru.

28:12
    V ochozech to zahučelo poté, co Luka propálil Sklenáře pod rukou, ale puk branku minul.

28:49
    Tak to byla opravdu parádní rána. Karviná svůj tlak nakonec zužitkovala. Luka našel nádhernou přihrávkou na modré volného FILIPA ŠTEFANKU, který trefil přesně o horní tyč. Asistence: Luka, Ivan

29:02
    Icing Přerova.

29:07
    Puk mimo hrazení. Buly před Sklenářem.

9:25
    Pala sice střílel, ale s pukem už byl za modrou a je z toho offside Zubrů.

29:50
    Samiec našel před brankou volného Moravce. Ten mezi Sklenářovy betony nezasunul přesně a Mikšan dorážku promáchnul!

30:28
    Goiš se pokoušel o únik, ale byl zahákován Javínem, který si odpyká dvě minuty.

30:53
    Vlčkova rána Ilášovi vypadla, ale na dorážku nikdo před brankou nečekal a obábci uklidnili situaci.

31:30
    Krajíček pálí vedle a Karviná vyhazuje.

32:00
    Puk opět ve středním pásmu.

33:02
    štefanka se dral do akce, ale byl hákován Kotáskem. Přesilovka pro Karvinou.

33:12
    Štefanka znovu pálil od modré, dorážející hráč zkoušel Sklenáře přehodit, ale puk doplachtil jen na horní síťku.

33:29
    MAREK IVAN si vybruslil od mantinelu a na hraně kruhu pořádně napřáhnul. Jeho dělová rána mezi betony se setkala s úspěchem a Karviná vede. Asistence: Studený

34:03
    Kundrátkova střela vyražena do ochranné sítě.

34:31
    Domácí mohli jet dva na jednoho, ale Samiec upadl.

35:18
    Strkanice u mantinelu trvaly příliš dlouho a rozhodčí přerušuje. Vhazování před Ilášem.

35:52
    Pala střílí jen do noh obránce před sebou.

36:03
    Máme zde další trest a opět je to hákování. Vyloučen Marek Ivan.

36:20
    Moravec s Mikšanem šetří čas v útočném pásmu.

37:51
    Znovu stejný hráč vyváží. Hostům se přesilovka vůbec nevede.

38:20
    Luka s Ivanem jeli dva na jednoho. Luka to zkoušel sám, ale těsně minul růžek nad vyrážečkou přerovského brankáře.

39:19
    Hanák se zkoušel obtočit okolo branky, ale Iláš udržel nohu u tyče.

Studený práve odkulhal do šatny. Uvidíme, jestli v poslední třetině naskočí.

39:36
    Nejprve sklidil potlesk Sklenář za ukázkový zákrok lapačkou. Poté čárový rozhodčí za ukázkový pád.

39:41
    Galvasova rána vyražena Samiecem do ochranné sítě. Buly ve středním pásmu.

39:59
    Se sirénou to ještě zkusil Javín.

40:00

Druhá třetina byla ze začátku poznemenána řadou nepřesností na obou stranách a diváci se nudili. Pak se ale z ničeho nic probrali domácí, kteří ze svého tlaku dokázali vytěžit dvě branky. Přerov také občas zahrozí, ale výkonu z první třetiny se to nyní nepodobalo. Máme zaděláno na zajímavou záplatku.

Třetí třetina začne přibližně v 19:39.

Vše je přichystáno k tomu, aby se rozproudila poslední třetina.

40:01

40:11
    Po nahození Iláš nejistě vyrazil a obránce raději vyhazuje na icing.

40:33
    Moravec se Samiecem jeli dva na jednoho. Druhý jemovaný trefil jen sklenáře, ale do akce přijel JAN SZNAPKA, který kotouč do branky dorazil. Asistence: Samiec, Moravec

40:59
    Sedlák stál sám před Ilášem, ale karvinský brankář vatáhl kotouč nad branku.

41:54
    Urbánkovi střela nesedla. Studený zřejmě už nenastoupí. Poté, co na konci druhé třetiny kulhal do šaten, hraje an jeho místě Jan Blaton.

42:20
    Moravec před prázdnou brankou našel Samiece, který promáchnul.

43:05
    Iláš likviduje pokus Pospíšila.

43:41
    Tak Studený přecijen hraje. S Ivanem jel dva na jednoho, ale situaci duchapřítomně zachranál Tomáš Vlček, který vypíchl Ivanovu přihrávku.

44:25
    Luka si zkoušel obhodit obránce, ale do úniku se neprokličkoval.

44:39
    Sklenář přerušue hru po nahození ze středního pásma.

45:01
    Kolařík ro zkoušel zpozora branky a Iláše to celkem překvapilo. Po svém nejistém zákroku přerušil hru.

45:26
    Moravec nahodil puk na branku a Sklenář schoval puk ve výstroji. Bude se vhazovat.

45:43

46:22
    Studený nádherně našel Štefanku přijíždějícího z druhé vlny, ale tomu střela nesedla.

47:02
    Iláš vyráží Goišovu střelu do rohu.

47:19
    Po Pospíšilově střele vznikl závar před ležícím Ilášem. Goiš posunul kotouč na RYCHARDA BRANČÍKA a ten do prázdné branky snižzuje. Asistence: Goiš, Pospíšil.

48:27
    Tak toto byla opravdová lahůdka. David Moravec za brankouvybojoval kotouč. Předal jej Mikšanovi a ten před brankou našel osamoceného DAVIDA SAMIECE, který krátkým blafákem do bekhendu poslal puk mezi Sklenářovy betony. Asistence: Mikšan, Moravec

48:56
    Iláš chytá tvrdou ránu Kočary.

48:59
    Koutouč byl před Ilášem tečován. Přesto zaduněly betony karvinského gólmana.

49:29
    Karviná uklidňuje hru jen za cenu zakázaného uvolnění.

49:49
    Sedlák to zkoušel z nulového úhlu. Iláš pozorný.

50:30
    Slabé nahození Hanáka schoval Iláš v rukavici. Buly před karvinskou brankou.

50:47
    Po tvrdé ráně Luky Sklenář pozorný.

51:04
    Štefanka vyloučen. Opět to bylo hákování.

51:20
    Moravec vyhazuje.

51:35
    Stejný hráč znovu vyváží puk.

52:20
    Přerov se konečně usadil v pásmu, ale Ferenc míří dobrý metr vedle.

52:40
    Ferenc znovu branku netrefil a Karviná vyhazuje.

53:03
    Vteřinu před návratem Štefanky si jde Kotásek odpykat vě minuty za držení protihráče.

53:28
    Javínova bomba od modré vytečována do rohu a Zubři se osvobozuj.

53:50
    Goiš šetří čas v pásmu Karviné.

54:18
    Zubři jsou v offsidu.

54:27
    Kolařík se proháčkoval přes obránce, ale od mantinelu vypálil mimo Ilášovu branku.

54:34
    Puk na boční síti karvinské branky. Buly před Ilášem.

54:49
    Rosůlek nahodil puk na Sklenáře a ten přerušuje hru.

55:04
    Tohle bylo od Kočary hodně zákeřné. Rosůlka poslal zezadu hlavou na mantinel. Dvě minuty za vražení na hrazení.

55:18
    Zubři vyhazují.

55:35
    Puk doklouzal ke Sklenářovi, který přerušuje.

55:42
    Štefanka pálí. Sklenář vyráží. Přerov vyhazuje.

56:09
    Lukovo dělo jen zadunělo o zadní mantinel.

56:40
    Zubři se znovu osvobozují.

57:47
    Hra převážně ve středním pásmu.

58:30
    Karviná teď spíše brání. Hra přerušena po strkanici u mantinelu. Buly ve středním pásmu.

58:52
    Kolařík se objevil za obranou. Skoušel stejný blafák, jako Samiec při svém gólu, ale na Iláše nevyzrál.

60:00

Zubři měli dnes navrch jen v první třetině, poté domácí Karviná převzala kontrolu nad situací na ledě a byla silnějším týmem, který zaslouženě bere všechny tři body. Z Karviné se s Vámi loučím. (20:14:51)

Tomáš Salamon

Branky a nahrávky: 12. Rosůlek (Blatoň), 29. Štefanka (Luka, Ivan), 34. Ivan (Studený), 41. Sznapka (Samiec, Moravec), 49. Samiec (Mikšan, Moravec) - 18. Kolařík (Ferenc), 19. Brančík (Ditrich, Goiš), 48. Brančík (Goiš, Pospíšil)

HK Baník Karviná: Iláš (Žídek) – Javín, Sznapka, Štefanka, Hegegy, Galvas, Urbánek, Tomis, Matušinský – Moravec, Mikšan, Luka, Ivan, Studený, Holuša, Samiec, Blatoň, Rosůlek, Škatula, Ciupa, Lemel

Rozhodčí: Fiala - Barteček, Moravec