Kometa Brno – Vítkovice 7:3 (kon.) | Jihlava – Motor ČB 4:1 (kon.) | Zlín – Znojmo 4:3 (kon.)
K. Vary – HC Litvínov 0:5 (kon.) | Sparta – Kladno 4:1 (kon.) | Plzeň – Liberec 4:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
HC Litvínov
Sobota 19.11.2011, 15:30DHL Extraliga juniorů

Hosté si připisují zasloužené 3 body. Dnes byli po všech stránkách lepší. Děkujeme za pozornost. (17:35:54)

60:00

59:17
    Domácí propadli v obraně a mohli v poslední minutě inkasovat šestý gól. V situaci 3 na 1 ale Jurčík střílel pouze do středu brány.

57:55
    Na tempu bruslení už je znát, že konec utkání je na dosah.

56:18
    Valeš vystihl rozehrávku hostů na jejich modré čáře, vrátil puk na levý kruh na Tomečka. Ten se snažil akci vyšperkovat nahrávkou k druhé tyči, ale ta už byla zblokována. Teď to chtělo střílet.

55:44
    V situaci 2 na 2 nahrál Jurčík z otočky Smolkovi, který v dobré pozici přestřelil.

55:04
    Habal přikryl nahození hostů a přerušil hru.

54:19
    Novák se vrací na led.

53:49
    Slibný přesilovkový útok zakončila nepříliš prudká střela Čejky.

52:39
    Ejem střílí do zadního plexiskla.

52:19
    Domácí si pomohli dalším faulem a 4 sekundy budou ve třech. Otto Novák (KVA) vyloučen za sekání.

51:48
    Bittnerovu tvrdou střelu Habal vykopl levým betonem.

50:41
    Zadražil s Koblasou v oslabení vybojovali vhazování v útočném pásmu.

50:23
    Tomáš Harkabus (KVA) vyloučen za hákování.

49:51
    Energii se daří forčekovat a získávat litvínovské rozehrávky. Kdyby takto hrála celý zápas, mohlo skóre vypadat jinak.

49:36
    Půlpán stále bojuje, Horáka teď prověřil střelou od mantinelu.

48:19
    Hosté za rozhodnutého stavu začali hrát trochu profesorský hokej a málem přišli o čisté konto. Po chybě za brankou se puk dostal ke Kverkovi, jehož střelu Horák se štěstím vyrazil.

46:18
    Severočeši se ubránili bez větších obtíží.

44:18
    Vyloučen Václav Čejka (LIT) za hákování.

43:39
    Litvínov právě vstřelil branku!

V přesilové hře se litvínovský zámek stále přibližoval brance, až obránce MAREK KASAL příklepem zamířil přesně pod víko. Asistence: Jiří Mackal, Václav Čejka.

42:44
    Marek Švec to v útočném pásmu přehnal s agresivitou, dostává 2 minuty za vražení.

42:15
    Další icing hostů, tentokrát spíše jako výsledek nepřesné rozehrávky než tlaku Energie.

41:48
    Domácí jsou v úvodu třetí části aktivní, zřejmě si v kabině něco vyslechli.

40:55
    Schusser v mezikruží promáchl prudkou nahrávku z rohu.

40:27
    Zakázané uvolnění Litvínova.

40:01

40:00

39:20

Hosté využívají přesilovku. Smolkovu vyraženou střelu z brankoviště do sítě dorazil ONDŘEJ JURČÍK. Asistence: Pavel Smolka, Václav Čejka.

38:48
    Vyloučen Petr Koblasa (KVA) za hákování.

38:22
    Nařízeno trestné střílení proti Litvínovské brance. Zřejmě za zalehnutí puku v brankovišti. K nájezdu se postavil Kubáč, ale Horáka zaskočit nedokázal. Hostující gólman střelu po zemi zastavil svým betonem.

37:50
    Šrámek zpátky na ledě.

37:19
    Domácí se v přesilovce rozestavěli, ale postrádají nápad. Švecova lehká střela Horáka určitě ohrozit nemohla.

35:59
    Teď měl Horák co dělat, aby zakročil. Kverka ze tří metrů mířil dobře nahoru a k tyči.

35:50
    Vyloučen Jakub Šrámek (LIT) za nedovolené bránění.

35:18
    Zakázané uvolnění Energie. Hře teď chybí tempo.

35:06
    Půlpánovu střelu zápěstím schoval Horák ve své lapačce a přerušil hru.

33:18
    Zadražil dostal nahrávku před branku, stál k ní však zády a než se stačil připravit ke střele, už o puk přišel.

32:15
    Domácí příliš aktivně doráželi puk, který už měl Horák v moci, z čehož vznikla menší rozmíška, které se zúčastnilo asi šest hráčů. Žádné pěstní souboje jsme nakonec neviděli, zaklesnutí protivníci se jen svalili na hromadu a ochotně se nechali oddělit čárovými. Ani vylučovat se nebude.

31:03
    Hosté hrají chytře. Nikam se neženou a nepouští energetiky přes své obranné pásmo.

29:27
    Sérii soubojů o puk ve středním pásmu ukončil ofsajd Litvínova.

27:46
    Kverka promarnil rozvíjející se situaci 2 na 1, když z pěti metrů nahrál Harkabusovi na paty.

26:37
    Domácí se po delší době dokázali udržet v útočném pásmu a předvést slušný tlak. Hostující gólman zatím ale působí jistým a klidným dojmem.

25:58
    Koblasa z rohu útočného pásma vybídl ke skórování Švece. Tomu ani tři dorážky před brankou nestačily na to, aby dostal puk za záda Horáka.

23:26

Teď byl domácí gólman bezmocný. Střelu ONDŘEJE JURČÍKA z levého kruhu zblokoval jeden z energetiků tak nešťastně, že puk obloučkem zapadl do sítě vedla Habalova ramene. Asistence: Jakub Šrámek.

22:25
    V dalším průběhu oslabení už se domácí bránili bez potíží a Gombár se vrací z trestné lavice.

20:09
    Pokračuje druhá dvouminutovka Gombárova trestu.

20:09

Hostující PAVEL SMOLKA teď rozhodně smůlu neměl. Hosté do druhé třetiny vstoupili pokračující přesilovou hrou, nemuseli však ani rozestavět zámek. Smolkova střela krátce po vhazování se otřela o tyč a zapadla za čáru. Bez asistence.

20:01

20:00

19:33
    Kokešovi na modré utekl kotouč, hosté musí založit nový útok.

19:04
    Habal velkému tlaku odolal a přerušil hru.

18:25
    Tlak hostů v závěru třetiny vede k vyloučení Martina Gombára (KVA) na 2 + 2 minuty za krosček.

18:08
    Jurčíkův pokus Habal vyrazil do rohu.

17:39
    Švec mohl střílet ze slušné pozice, puk mu sjel z hokejky.

16:53
    Malec po zaváhání obrany Varů vystřelil z otočky z mezikruží, Habal se musel pořádně natahovat, aby puk vyrazil.

16:25
    Valeš je zpátky na ledě, přesilovka se hostům moc nepovedla.

15:40
    Energetici se znovu osvobozují.

15:19
    Litvínovští předvedli slušný zámek, ale nakonec je Koblasa posílá zpět před vlastního gólmana.

14:25
    Pavel Valeš (KVA) vyhodil z puk z obranného pásma a dostává 2 minuty za zdržování hry.

13:36
    Filip Winkler dostal nahrávku k Horákově pravé tyči. Stál už ale moc blízko, aby mohl zakončit přesněji než do gólmanovy výstroje.

12:58
    Jurčíkův příklep skončil na Habalově vyrážečce.

11:34
    Hostům se nepovedla rozehrávka a je z toho icing na jejich straně. Hra se teď kouskuje.

10:40
    Funk osvobodil svůj tým za cenu zakázaného uvolnění.

10:00
    Už i Energie je kompletní, stále se však brání náporu soupeře.

9:44
    Energie vyhazuje.

9:13
    Kokeš na ledě, začíná krátká přesilovka Severočechů.

9:03
    U puku jsou Karlovarští, nedokážou ale nic vymyslet v útoku.

8:00
    Obránce Funk (KVA) při přesilovce střelou od modré trefil protihráče. Ten mohl přejít do samostatného nájezdu, a domácí hráč proto raději fauloval. Dostává 2 minuty za podražení.

7:13
    Martin Kokeš (LIT) vyloučen za sekání.

6:10

Domácí prohráli vhazování v útočném pásmu. Litvínov se dostal do rychlého útoku, po křídle se prostor otevřel TOMÁŠI MALCOVI a ten se trefil ke vzdálenější tyči přesouvajícího se brankáře. Asistence: Jakub Procházka.

2:14
    Hosté mířili do útoku ale zastavil je ofsajd.

1:10
    Zakázané uvolnění Energie.

00:01

Letos počtvrté v NOEN extralize nastoupí junioři Energie proti svým vrstevníkům z Litvínova. Ačkoli Severočeši vedou tabulku, vzájemná bilance hovoří ve prospěch svěřenců Karla Mlejnka. Ti letos Litvínov porazili 3:2 a 4:2 a jednou utrpěli těžkou porážku 1:6.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Michal Slavík

Branky a nahrávky: 7. Malec (Procházka), 21. Smolka, 24. Jurčík (Šrámek), 40. Jurčík (Smolka, Čejka), 44. Kasal (Mackal, Čejka)

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Rauscher) - Urbančok, Valeš, Novák, Troška, Schusser, Funk, Gombár - Tomeček, Vrána, Kubáč, Svoboda, Koblasa, Winkler, Harkabus, Švec, Táborský, Kverka, Zadražil, Půlpán
    HC Litvínov: Horák (Vokál) - Čejka, Havelka, Kokeš, Bittner, Kasal, Mamula, Ejem - Jurčík, Šrámek, Mackal, Zdeněk, Písařík, Šalka, Procházka, Malec, Smolka

Rozhodčí: Grech - Havelec, Maloušek