Ústí n/L – Třebíč 4:3 (kon.) | Chomutov – Písek 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Benátky n/J 2:1 (kon.)
Šumperk – Beroun 5:2 (kon.) | Olomouc – Jihlava 1:2 (po s.n.) | Hr. Králové – Kadaň 3:2 (po pr.)
Most – Litoměřice 1:4 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:3 (3:0, 0:2, 1:1)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 23.11.2011, 17:30 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu ze Zlatopramen Areny. Utkání začíná v 17:30 hod.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz (Orct) - L. Poživil, Holomek, Klobouček, A. Sedlák, F. Pavlík, Gureň, Jiří Suchý - R. Kovář, Pajič, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pazourek, Daniel Boháč - Jakub Lev, Rod, Handlovský. Trenéři: Petr Rosol, Milan Skrbek.

SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec (Wolf) - Rangl, Vl. Brož, L. Sláma, Valenta, Kadela, Dietz - L. Havel, Dolníček, Laš - R. Heřman, Havlíček, Burian - T. Vondráček, Dočekal, Martin Čech - Kovalský, Vítek, Přibyl - Vl. Stejskal. Trenéři: Kamil Pokorný, Radek Novák.

Rozhodčí: Humpolíček - Guth, Rittich.

V rámci šestadvacátého kola I. hokejové ligy ČR přivítají ústečtí hokejisté na svém ledě SK Horáckou Slávii Třebíč. Dnešní střetnutí bude pikantní pro Ondřeje Havlíčka, Marka Laše a ústeckého odchovance Vladimíra Brože, kteří v dresu Třebíče z Ústí nad Labem hostují.

Ústečtí dnes naposledy nastoupí doma v tmavých modrých dresech, od 27. kola I. hokejové ligy ČR se sady otáčí, Severočeši budou používat žlutou sadu.

00:01

00:01
    Na úvodním vhazování zvítězili hokejisté Třebíče.

00:52
    Ústečtí se usadili v útočné třetině, branku Hrubce ale neohrozili.

01:41
    Nahození Vondráčka Francouz kryje.

02:28
    Od modré čáry střílel Kadela, jen do ochranné sítě.

02:45
    Za hákování obdržel dvě minuty Roman Kadela (TRE).

03:47
    Třebíč už podruhé vyhazuje a zatím se úspěšně brání.

04:22
    Lvi právě vstřelili branku!

Využitá přesilovka! Parádní souhra domácích. Martin Šagát předložil na modrou čáru Adamu Sedlákovi, který pouze po čáře posunul na JANA KLOBOUČKA, který svou dělovku usměrnil k pravé tyči Hrubcovy svatyně. Asistence: Adam Sedlák, Martin Šagát.

05:54
    Slavia aktivně napadá a znepříjemňuje Lvům rozehrávku.

06:44
    Kovalský vyzkoušel Francouzovu pozornost z levého kruhu pro vhazování. Ústecký gólman nejprve vyrazil před sebe, ale kotouč následně zalehl a přerušil hru.

07:19
    Střelec zatím jediného gólu Jan Klobouček (UNL) je potrestán dvouminutovým trestem za držení protihráče. Lvi tak budou čelit prvnímu oslabení v dnešním klání.

07:57
    Provizorní střelecký pokus kapitána Dolníčka ukryl Francouz do své lapačky.

08:41
    Suchý osvobozuje svůj tým vyhozením přes všechny čáry.

09:19

10:20
    Do Zlatopramen Areny dorazila i čtveřice fanoušků z Třebíče a svým hlasitým skandováním si říkají o vyrovnání. Nyní nebyl daleko Kovalský, kterého zastavil hvizd čárového rozhodčího Gutha, ofsajd hostů.

10:25
    Vladimír Brož (TRE) inkasoval menší trest za sekání a Slovan má k dispozici druhou početní výhodu.

10:47
    Ofsajd Ústí nad Labem.

11:20

Využitá přesilovka! Výborným důrazem se před Šimonem Hrubcem prezentoval MIROSLAV TŘETINA, který za záda třebíčského brankáře usměrnil jedovku Daniela Boháče. Asistence: Daniel Boháč, Miloslav Gureň.

12:58
    Suchý čistě ve středním pásmu odstavil od touše hostujícího Čecha.

14:19
    Třetina se dral do útoku. V rohu ho ale čistě odstavil Kovalský.

15:31

David Pazourek adresoval přihrávku volnému MIROSLAVU TŘETINOVI, který si v prostoru mezi kruhy ještě prohodil puk a až poté vystřelil. Jeho střela nalezla cíl a výsledkem je třetí gól Lvů. Asistence: David Pazourek, Daniel Boháč.

16:29
    Druhé vyloučení žlutomodrých. Odpočinout si na dvě minuty za podražení půjde Zbyněk Sklenička (UNL).

17:24
    Fantastický zákrok Pavla Francouze! Ústecký hájce svatyně zneškodnil jasnou gólovou příležitost v podobě dorážky Ondřeje Havlíčka!

17:59
    V oslabení střílel Ludvík. Hrubec tentokrát neomylný.

18:29

18:58
    Od modré čáry to zkoušel Dietz. Jeho pokus byl ještě tečován, přesto si Francouz, i když s menší problémy, poradil.

19:25
    Brožovu střelu Francouz vyrazil betonem.

20:00

V úvodním dějství byli lepší Ústečtí Lvi, kteří dokázali využít dvě přesilové hry a ubránili se dvěma oslabením. Dva góly zařídil domácím Miroslav Třetina.

Druhá třetina začne přibližně v 18:20 hod.

20:54
    Pazourek nahazoval, Třetina dorážel. Na Hrubce si ale nepřišel.

21:46
    Icing Slovanu Ústí nad Labem.

22:29
    Rozhodčí z neznámých důvodů přerušili hru, vhazování ve středním pásmu.

24:56
    Třetí vyloučení Třebíče. Tomáš Valenta (TRE) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry - vyhození puku mimo hřiště.

25:51
    Pavlíkova střela se snesla jen do lapačky Hrubce.

26:38
    Pajič zkoušel vyzrát na Hrubce po křižné přihrávce od Skleničky. Brankář Třebíče vyrazil holí.

26:56

27:10
    Lev po buly v útočném pásmu mířil nad Hrubcovu branku.

29:00
    Ofsajd Severočechů.

29:24
    Pazourek pálil z bezprostřední blízkosti jen do Hrubce. Z hřiště odjel po svých Vladimír Brož, jenž byl zasažen do obličeje, pravděpodobně hokejkou protihráče, vylučovat se ale nebude.

29:53
    Za faul kolenem vyloučen na dvě minuty Miloslav Gureň (UNL).

30:33
    Klobouček se pokoušel vyhodit po mantinelu, vyhození ale včas zachytil Brož.

31:14
    Třebíč okupuje útočnou třetinu, ale ke střele se zatím nikdo nemá.

31:37
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!

Využitá přesilovka! Tak přece jenom Třebíč svou početní výhodu zužitkovala, ujala se hned první střela. Lukáš Sláma nalezl na modré čáře dobře postaveného TOMÁŠE VALENTU, který svou dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Lukáš Sláma, Vilém Burian.

32:13
    Robin Kovář (UNL) inkasoval menší trest za podražení a Lvi budou čelit dalšímu oslabení.

32:41

Využitá přesilovka! Kapitán David Dolníček hledal před Francouzem LUKÁŠE HAVLA, který využívá další početní výhodu Třebíče a rozdíl skóre už je minimální. Asistence: David Dolníček, Marek Laš.

32:58
    Po menším incidentu v obranném pásmu domácích vyloučeni:

Ondřej Havlíček (TRE) - menší trest za sekání;
    Adam Sedlák (UNL) - menší trest za hrubost.

Hrát se bude čtyři na čtyři.

34:58
    Oba týmy hrají v plném počtu, při sníženém počtu hráčů na ledě se nic významného neudálo.

35:57
    Třebíč zápas výrazně zdramatizovala, svěřenci Kamila Pokorného se pokouší o vyrovnávací gól. Ústecká defenziva je v posledních chvílích ostražitá a hosty do vyložených šancí nepouští.

37:12
    Roubík trefuje od modré čáry jen levý beton Hrubce.

37:37
    Roubík podruhé v krátkém sledu v akci. Nyní orazítkoval horní tyč Hrubcovy branky!

37:51
    Zakázané uvolnění Lvů.

39:28
    Druhá část se v klidu dohrávala. Až do chvíle, kdy vznikla menší potyčka před Hrubcem. Sudí Humpolíček vylučovat nebude.

39:35
    Icing i na druhé straně. Brož osvobodil svůj tým za cenu zakázaného uvolnění.

40:00

Ve druhém dějství dokázala Třebíč zužitkovat dvě přesilové hry a díky nim dnešní duel zdramatizovala. Za hosty se dokázal prosadit zadák Tomáš Valenta a útočník Lukáš Havel. Po čtyřiceti minutách hry je stav 3:2 a není jisté, zda následujících dvacet minut pozná vítěze.

Třetí třetina začne přibližně v 19:12 hod.

41:05
    Havel nezasáhl nabídku Dolníčka skrz brankoviště. Hosté mohli srovnat.

41:44
    Akci domácích zhatila vysoká hůl hostů. Po buly se k zakončení již nedostali.

43:00
    Handlovský nemohl pokračovat v nadějné akci. Byl zastaven hvizdem sudích. Ofsajd.

43:27
    Obrovský závar první ústecké pětky končí brankou. Brankou skončila až několikátá šance. Kotouč do branky nakonec došťouchal DAVID LUDVÍK, k němuž se po dlouhém dobývání odrazil a před ním už zívala odkrytá část branky. Asistence: Jaroslav Roubík, Martin Šagát.

45:30
    Pajič s Kovářem zaměstnali obranu hostů. Z blízka zakončoval slovinský forvard. Hrubec jeho nápor ustál.

46:20
    Ránu Roubíka z mezikruží opět zneškodnil hostující brankář. Těžký zákrok.

47:15
    Havlíček zatáhl do pásma, po jeho kličce zakončoval Vondráček. Rána byla tečována a mezi tyče tak nesměřovala.

Dnešní utkání sleduje 1 250 diváků.

48:40
    Hosté mohli snížit. Laš zakončoval nepřesně.

49:10
    Ve středním pásmu se proti pravidlům provinil Zbyněk Sklenička (UNL) - dvě minuty za nedovolené bránění.

49:45
    Po krátkém tlaku Ústí vyhodilo.

50:15
    Ke kontru se odhodlal Roubík. Jeho střelu z levého kruhu skryl Hrubec do lapačky.

52:10
    Hosté se v přesilovce ke střele nedostali. Jejich akce na korekci výsledku klesají.

52:41
    Handlovský se Lvem se drali do zakončení. nakonec z úhlu mířil puk na branku. Pak ale domácí ve snaze znovu vydobýt puk faulovali. Lukáš Handlovský (UNL) inkasuje menší trest za držení protihráče.

52:45
    A další trest. Adam Sedlák (UNL) byl u mantinelu příliš tvrdý a posílá domácí na sto patnáct sekund do tří.

52:45
    Adam Sedlák navíc inkasuje osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

53:30
    Dolníček zblízka jen do Francouze, pak domácí vyhodili.

54:00
    Parádní kombinací se hosté ve dvojnásobné přesilovce přece jen prosazují. Zakončujícím mužem na brankovišti byl DAVID DOLNÍČEK. Asistence: Marek Laš, David Rangl.

54:45
    Ústí nad Labem už je v pěti. Desítky vteřin v klasické početní nevýhodě zvládlo bez úhony. A naopak budou trestáni hosté. Hráčská lavice obdržela menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

55:06
    A nyní půjdou do tří i hosté. Na brankovišti si podle sudího počínal nedovoleně Lukáš Sláma (TRE). Inkasuje dvě minuty za sekání. Dvojnásobná přesilovka bude trvat jednu minutu a třicet devět sekund.