Lok. Moskva – Sturm Graz 3:1 (kon.) | Schalke – FCSB 2:1 (kon.) | Odense – Wisla Krakov 1:2 (kon.)
Twente – Fulham 1:0 (kon.) | Larnaka – Maccabi Haifa 2:1 (kon.) | AEK Atény – Anderlecht 1:2 (kon.)
Sporting – Curych 2:0 (kon.) | Stoke – Dynamo Kyjev 1:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Slovan Bratislava 2:1 (kon.)
Salzburg – PSG 2:0 (kon.) | Vaslui – Lazio 0:0 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Besiktas 2:3 (kon.)
FC Twente
1:0 (0:0)
Fulham FC
Čtvrtek 01.12.2011, 19:00 • FC Twente Stadion, Enschede (Nizozemsko). • Evropská liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Předzápasové info:
    O lepší výchozí pozici do vyřazovací části Evropské ligy si to spolu rozdají dva ambiciózní celky, Twente vyzve londýnský Fulham. Domácí jakožto nedávný šampión nizozemské ligy doposud ještě neprohráli, Fulham FC má až na zaváhání z Krakówa taktéž pomalu čistý rejstřík, a tak je na co se těšit.

"Jsme si vědomi, že Fulham potřebuje vyhrát, ale my jsme v dobré pohodě, a tak nemůžeme mít jiný cíl než pokusit se získat další tři body. Pro výhru chceme udělat všechno, pokusíme se ukončit skupinovou fázi bez porážky," dodal domácí brazilský obránce.

Na druhé straně ovšem mají pochopitelně zcela opačné myšlenky a rádi by si již zajistili postup do jarní části soutěže. "Pravděpodobně uděláme několik změn v základní sestavě, pokusíme se soupeře překvapit. Ovšem nečeká nás vůbec jednoduchý zápas, Twente své kvality v poslední době jasně ukázalo," pronesl trenér hostí Martin Jol.

Clint Dempsey a Chris Baird nepomůžou Fulhamu v dnešním utkání Evropské ligy na hřišti Twente, americký ofenzivní hráč má zranění stehno, zatímco irský obránce nebude hrát z osobních důvodů.

FC Twente: Mikhailov - Rosales, Wisgerhof, Douglas, Tiendalli - Brama, Fer, Landzaat - Barjami, de Jong, Chadli.

Fulham FC: Schwarzer - Kelly, Hughes, Hangeland, Riise - Dembele, Etuhu, Murphy, Duff - Johnson, Zamora.

Rozhodčí: Marijo Strahonja - Sinisa Premuzaj, Zeljko Novosel.

Hráči už nastoupili na hrací plochu a zápas za maličkou chvíli začne.

1

1
    Domácí rozehráli balón a od té doby ho také mají v držení.

3
    Domácí Bajrami zkoušel centrem z pravé strany najít ve vápně jednoho ze spoluhráčů, ale míč odhlavičkoval hostující stoper.

5
    Hosté se dostali ojediněle na půlku Twente, ale míč hned ztratili.

8
    Zajímavosti dnešního utkání rozhodně je, že domácí celek FC Twente drží neporazitelnost už 15 zápasu v řadě a dnes by si určitě rád tuto sérii prodloužil.

10
    Domácí Landzaat hledal ve vápně centrem de Jonga, ale ten stál v ofsajdovém postavení.

13
    Domácí Chadli pálil z úhlu, po přihrávce od Fera, pouze do náruče hostujícího Schwarzera.

15
    Hostující Zamora se ocitl v ofsajdu a pomezní rozhodčí si toho také hned všiml a praporek zvedl nad hlavu, čímž dal signál hlavnímu rozhodčímu.

16
    Opět do náruče Schwarzera pálil z levé strany domácí Landzaat.

17
    Další domácí střela. Centr domácího Landzaata si zpracoval na prsa de Jong a předložil ideální míč na střelu Ferovi, který však trefil jenom prostředek brány Schwarzera.

18
    První rohový kop v utkání kopal Fulham, ale nedokázal si z něj vytvořit gólovou příležitost.

20
    Slibnou gólovou příležitost - v podobě přímého kopu - budou mít domácí po faulu na Chadliho.

21
    Přímý kop si postavil Chadli, ale trefil pouze prvního hostujícího hráče postaveného na vápně.

22
    Po dvaceti minutách je držení míče 56% FC Twente a 44% Fulham FC.

23
    Domácí Rosales zkoušel najít centrem ve vápně volného de Jonga, ale dřív u míče byl hostující brankář Schwarzer.

25
    Další faul na domácího Chadliho a Twente bude mít opět výhodu přímého kopu.

26
    Chadli z něj opět nenašel žádného volného spoluhráče v pokutovém území.

28
    Twente má v držení míč na polovině Fulhamu, ale zatím si nevytvořilo jakoukoliv šanci ke vstřelení gólu.

30
    Pokud by dnes Twente chtělo potvrdit své pravidlo o 50% dávání branek mezi 31 až 45 minutou už je nejvyšší čas.

32
    Domácí de Jong se chytil do ofsajdové pasti Fulhamu.

33
    Máme tady první střídání v utkání. Ze hřiště musí odejít hráč Fulhamu Duff, který se zřejmě zranil, jelikož na lavičku odkulhal a místo něj vyběhl na trávník Frei.

35
    Sám na bránu po přihrávce po přihrávce hostujícího Etuha mohl běžet Johnson, ale míč byl na něj příliš dlouhý a dříve u něj byl domácí brankář Mikhailov.

38
    Hra začíná pomalu nabírat na obrátkách a oba celky začínají útočit. Zatím však bez šancí.

40
    Rosalesovu střelu vyrazil úplně zbytečně na roh hostující brankář Schwarzer.

40
    Domácí Chadli si vzal míč a rohový kop rozehrál, ale nikoho ze svých spoluhráčů ve vápně nenašel.

42
    Domácí Brama se ocitl na chvíli sám ve vápně hostí, ale ke střele se rozhodl pozdě a proto mu stihl pod nohy skočit a střelu zblokovat hostující Hangeland.

44
    Twente má míč na svých kopačkách a zřejmě se už v prvním poločase nepožene do žádných šancí a pouze v klidu dohraje první poločas.

45
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu.

První poločas nám toho moc k dívání nenabídl. Zatím je zápas bez gólů a také bez šancí. Doufejme, že oba celky se v druhém poločase zlepší a budou aktivnější hlavně směrem dopředu. Druhý poločas začne přibližně ve 20:03.

46

46
    Domácí tým o poločase vystřídal. Odešel Fer a místo něj se na trávníku objevil John.

48
    Hostující Johnson byl zfaulován a Fulham bude mít výhodu standartní situace.

49
    Z této výhody si však Fulham nedokázal nic vypracovat.

50
    Domácí celek bude kopat rohový kop.

51
    Centr Chadliho sice našel Bajramiho, ale ten svojí hlavičkou nedokázal trefit branku.

54
    Twente se opět usídlilo na polovně Fulhamu a snaží se posílat do vápna jeden centr za druhým. Zatím však bez šance na vstřelení branky.

56
    Domácí John se skvěle uvolnil na levé straně, ale jeho centr byl příliš vysoký na de Jonga.

57
    Velmi nebezpečnou střelu vypustil domácí Bajrami. Míč jen o centimetry minul hostující branku.

59
    Fulham se opět na malou chvíli podíval na půli domácího celku a hned odevzdal míč.

60
    Domácí Chandli zkusil střelu asi z 30 metrů, ale letěla vysoko nad a nemohla jakkoliv ohrozit branku Schwarzera.

63
    První žlutou kartu v utkání vidí hostující kapitán Johnson za faul na Chandliho.

64
    Domácí stoper Douglas se vydal na útočná výlet středem hřiště a došel skoro až k bráně Fulhamu, kde se rozhodl vystřeli, ale jeho pokus letěl vysoko nad bránu hostí.

66
    A mohlo to být 0:1! Domácí obrana se nedohodla a špatně odkopla míč a ze všeho mohl vytěžit hostující Johnson gól, ale nedokázal vůbec trefit branku domácího celku, přestože stál sám ve vápně!

68
    Hostující Frei pronikl až do vápna domácích, ale svojí přihrávkou pod sebe nenašel žádného svého spoluhráče, ba naopak protihráče Wisgerhofa, který uklidil míč do bezpečí.

70
    100% tutovku zahazuje domácí de Jong! Po krásném centru Johna stál úplně sám ve vápně de Jong, ale svojí hlavičku nasměřoval místo na zadní tyč úplně vedle branky hostí!

71
    Hostující Johnson pronikl až k vápnu domácích a vybojoval přímý kop.

71
    Murphy ho poslal po zemi na velké vápno, kde se do míče opřel Zamora a jen o centimetry minul levou tyč Mikhailovy branky!

73
    John poslal ze standartní situace centr do vápna, ale trefil pouze protihráče Hangelanda, který odhlavičkoval míč z vápna ven.

74
    Rohový kop pro Twente.

74
    Bajrami ho zahrál na přední tyč, kde stál hostující Zamora a odkopl balón na další rohový kop.

75
    Z druhého rohového kopu, ale Twente už nic nevytěžilo.

76
    Další rohový kop pro Twente.

76
    A opět si s ním poradila hostující obrana v čele s Hangelandem.

77
    Twente v posledních deseti minutách přidalo na otáčkách a je více a více nebezpečné pro obranu Fulhamu. Fulham se naopak ještě více stáhl na vlastní polovinu a spoléhá se pouze na rychlé brejkové situace.

79
    Druhé střídání na domácí straně. Ze hřiště odchází Chadli a místo něj se na hřiště podívá Janko.

81
    Twente v poklidu drží míč a snaží se postupným útokem dopracovat až k vápnu Fulhamu.

83
    Druhé střídání provede také hostující celek. Ze hřiště odchází Dembele a místo něj vběhne na trávník na poslední minuty Kasami.

85
    Tiendalliho křižný centr byl příliš dlouhý na domácího spoluhráče Bajramiho.

87
    Poslední střídání hostujícího týmu. Ze hřiště odchází Zamora a vystřídá jej Sa.

89
    Twente právě vstřelilo branku!
    A přece jenom jsme se dočkali branky v dnešním utkání! Po přízemním centru domácího Rosalese si do vápna naběhl střídající MARC JANKO a bez problému uklidil míč do poloprázdné branky Fulhamu.

90
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty.

90+1
    V ofsajdu se objevil domácí Bajrami, který mohl běžet sám na bránu, kdyby hlavní rozhodčí ofsajd neodpískal.

90+2
    A po druhé žluté kartě odchází předčasně do sprch kapitán hostí Johnson za faul na půli hřiště.

A máme tu konec zápasu mezi FC Twente a Fulhamu FC. Zápas nám nabídl jediný gól, o který se postaral domácí Janko. Zajímavých momentů se našlo v zápase minimum a tak stojí za zmínku snad jen červená karta pro kapitána Fulhamu - Johnsona.

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:52:06)