Pardubice – Liberec 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 4:1 (kon.) | Kladno – Sparta 3:1 (kon.)
Litvínov – Motor ČB 2:3 (po s.n.) | Plzeň – Vítkovice 1:2 (po s.n.) | Třinec – Kometa Brno 5:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
HC Kometa Brno
Neděle 04.12.2011, 18:10Tipsport extraliga

54:36
    Rozhodčí opět vylučují. Na trestnou lavici usedá Jaroslav Svoboda, který se, dle mínění, rozhodčího, provinil držením.

49:08
    Třinec jde do tří. Radek Bonk, ve snaze vyhodit puk, vystřelil černou gumu až do hlediště. Brno 80 vteřin 5 na 3.

48:29
    Domácí jdou opět do čtyř. Ocelářská střídačka opět špatně střídala, jeden z jejich hráčů tak odsedí dvě minuty. Trenéři na trestnou poslali Davida Ostřížka.

46:16
    V mezičase se rozhodčí rozhodli vylučovat. Na trestnou lavici usedl Jiří Polanský, který se provinil sekáním.

42:32
    Aktivita Třince nakonec přináší své ovoce v podobě další přesilovky. Na trestnou lavici je poslán Leoš Čermák, který krosčekoval Kohna. Čermák si odsedí dvě minuty.

39:04
    Domácí jdou do čtyř. Oceláři hráli v šesti, dvouminutový trest jde odpykat Ladislav Kohn.

28:14
    Vyloučení je oboustranné. Na straně Komety dostává dvě minuty Jan Švrček, který trestal Kohna za jeho seknutí do brankáře. Za domácí pak na trestnou lavici usedá Jiří Polanský. Ten dostal dvě minuty za sekání a dvě minuty za hrubost.

25:27
    Kometa jde opět do tří a Třinečtí si zahrají dvouminutovou přesilovku pěti proti třem. Vysokou holí hrál Jan Švrček, odsedí si tak dvě minuty.

24:55
    Oceláři nejenže získali puk, vynutili si ale i faul hostů. Na trestnou lavici je poslán Roman Erat, který hrál holí v obličeji Petra Hořavy. Třinecký obránce má krvavé zranění, Erat dostal čtyři minuty.

21:15
    A teď se ani nedostanou. Na trestnou lavici totiž usedá Jakub Orsava a domácí budou muset myslet na obranu.

13:46
    Na trestnou lavici usedá Romane Erat, který hákováním zabránil Klimentovu střelu.

10:03
    Ti ale teď budou muset myslet na defenzivní činnost. Rozhodčí poprvé vylučují jednoho z řad domácích. Útočným faulem se provinil Stanislav Hudec který si odsedí dvě minuty. Hra bude pokračovat po krátké reklamní pauze.

7:25
    Kometa jde opět do tří! Tlak Ocelářů přináší další faul Brna. Potrestaným je Radim Bičánek, který si jde sednout podruhé v krátkém časovém úseku. Třinec 51 vteřin 5 na 3.

6:17
    Vyloučeným je Jan Švrček, trest - sekání. Třinec hraje další dvojnásobnou přesilovku.

5:07
    Na trestnou lavici usedá Radim Bičánek, prohřeškem je sekání. Oceláři si zahrají 52 vteřin v 5 proti 3.

3:59
    Oceláři se ve výhodě dostali do střední třetiny, přechod modré čáry se jim už nevyvedl. Rozhodčí přerušil hru, na trestnou lavici putuje Michal Kempný. Ten sekl Orsavu přes jeho hůl, odsedí si tak dvě minuty.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 6. Hořava M. (Bonk, Hrabal), 12. Peterek (Hořava M., Hořava P.), 31. Orsava (Hořava P., Kohn), 44. Klimenta, 45. Polanský (Chovan, Richter) - 45. Čermák (Kováčik)

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Hrabal, Zíb, Richter, Lojek, Cartelli, Hudec, Bolf, Hořava P. - Hořava M., Bonk, Květoň - Orsava, Peterek, Klimenta - Kohn, Polanský, Chovan - Rufer, Ostřížek, McGregor.
    HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Žižka, Kováčik, Valach, Holec, Bičánek, Švrček, Malec, Kempný - Zohorna, Petrovický, Pospíšil - Čermák, Dlouhý, Jaroslav Svoboda - Jakub Svoboda, Divíšek, Hubáček - Jankovič, Koreis, Erat

Rozhodčí: Husička, Minář - Bryška, Novák