Třinec – Zlín 0:1 (kon.) | Kladno – K. Vary 4:1 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 3:2 (po s.n.)
Pardubice – Sparta 8:2 (kon.) | Slavia – Motor ČB 0:5 (kon.) | Liberec – Vítkovice 2:4 (kon.)
Rytíři Kladno
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 09.12.2011, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemný prosincový páteční večer z Kladna, kde pokračuje Tipsport extraliga již 30. kolem. Dnes se odehraje šest utkání, v jednom z nich se utkají Rytíři z Kladna proti karlovarské Energii.

Hosté okupují před dnešním zápasem 13. příčku a je jisté, že i po dnešním utkání na této pozici zůstanou. Mladá Boleslav, která na Vary ztrácí bod, totiž včera prohrála a Slavii Západočeši dohnat nemohou.

Kladnu se doma daří, naposledy zde ztroskotal i lídr tabulky ze Sparty. Středočechům patří v tabulce 9. místo, přičemž dnes by chtěli domácí potvrdit domácí úspěšnost a znovu se dotáhnout na 8. Pardubice a hlavně - vzdálit se 10. Litvínovu.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Majeský, Procházka, Piskáček, Toman, Lepine, Kameš - Bicek, Patera, Eberle - Hovorka, Dragoun, Kalla - Valský, Lukáč, Kafka - Bílek, Knotek, M. Látal - Melka.

HC Energie Karlovy Vary: Salfický (Mensator) - Gřegořek, Gawryletz, Přindiš, Gulaši, Rohan, Mocek, J. Látal, Prošek - Kumstát, Pech, Zaťovič - Dej, Skuhravý, Košťál - T. Klíma, Mikeska, Skladaný - Kuběna, Zucker, Vachovec.

Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Bejček, Charvát.

00:01

00:22
    Melkův výpad skončil dvěma neúspěšnými pokusy. Oba chytil Salfický.

00:41
    Pokus Jana Látala od modré nenadělal Cháberovi větší problémy.

01:10
    Dragounovu přihrávku na Hovorku hosté nepropustili.

01:28
    Procházka ubránil Deje a poté vyslal do šance Valského, jehož bekhendové zakončení ale končí v náruči Salfického.

01:51
    Uspávací kombinaci Kladna zakončoval Majeský, hosté mu však do střely stihli sáhnout.

02:34
    Hosté chybovali ve středním pásmu a nabídli šanci Bickovi. Tvrdé zakončení kladenského střelce ale Salfický chytá.

02:48
    Melka se hezky obtočil kolem branky. Salfický však vyrazil a pohlídal si i dorážku Patery.

03:31
    Dragoun nabízel puk před branku Kallovi, ten těsně nedosáhl.

03:47
    Další pěkná šance Kladna, kterou zakončoval Dragoun, hosté zatím vůbec nestíhají.

04:20
    Až teď se hostům dařilo chvíli operovat v kladenském pásmu, ale bez efektu.

05:02
    Rychlý přechod Kladna do pásma zastavil ofsajd.

05:37
    Patera přenechal puk za sebe Bickovi, jehož tvrdou ránu ale obránci srazili.

06:11
    Na druhé straně Skladaný vletěl do pásma a našel Skuhravého, kterému střela nesedla.

06:53
    Kalla teď vůbec nesledoval, že je adresátem Majeského nahrávky a Mocek se dostal do akce jeden na jednoho. Zakončil jí nepříjemnou střelou přes Drtinu, kterou Chábera vyrazil.

07:42
    První komerční přestávka, buly před Cháberou.

08:16
    Kladno se udrželo v pásmu a nakonec se dostalo i k zakončení. Kameš ale vysoko přestřelil.

09:07
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    První šance hostů končí brankou. Procházka se nedohodl s Lepinem, čehož využil PETR KUMSTÁT, který se dostal k puku a ne příliš nebezpečnou ranou překonal Cháberu. Laciná branka z pohledu kladenského brankáře. Asistence: Dušan Salfický.

09:31
    Kladno si zahraje přesilovku. Michal Gulaši (KVA) zasáhl před brankou do obličeje Hovorku a dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

09:47
    Rozhodčí teď překáželi Kladnu ve hře a Vary se osvobodily.

10:31
    Platonický tlak Kladna ukončilo Valského postavení v brankovišti.

11:06
    Toman měl puk na střelu, ale neodhodlal se, střílel až Kameš, Salfický vyrazil.

11:31
    Kladno přesilovku sice strávilo v útočném pásmu, ale větší šanci nemělo.

11:54
    Salfický zasahoval při dobré střele Hovorky.

12:17
    Další kladenskou akci zabrzdil ofsajd.

13:28
    Obrovská chyba Varů na útočné modré, Bicek byl v brejku faulován a je nařízeno trestné střílení!

13:28
    Kladno právě vstřelilo branku!
    JIŘÍ BICEK naznačil kličku do bekhendu a poté zasunul puk mezi nohy přesouvajícího se Salfického, je srovnáno.

14:14
    Přesilovka číslo dvě pro Kladno. Dvě minuty za podražení dostává Václav Skuhravý (KVA).

14:54
    Oslabení zatím Vary zvládají skvěle.

15:31
    Domácí nejsou s to se dostat do pásma. Teď jim pomohla hra vysokou holí v podání Mocka, buly před Salfickým.

15:52
    Hosté znovu vyvezli.

16:14

17:47
    Hosté hodně přidali na důrazu.

17:53
    Zakázané uvolnění Varů, pokud se nemýlím, snad první v zápase.

18:11
    Kamešovi se nepovedla rozehrávka a hosté zpoza branky natlačili puk až před Cháberu, který si ale poradil.

18:42
    Oba celky si vyzkoušely akci tři na dva. Hosté jí ale zakončili, Zaťovič ale mířil jen do Chábery.

19:07
    Hovorka zakončil svojí akci i střelou, trefil však přesně hruď Salfického.

19:33
    Piskáčkova minela mohla vést k brance hostů. Gawryletzovi střela vůbec nesedla, ale Kumstát před brankou způsobil dost rozruchu, puk se vykulil těsně vedle branky.

20:00

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 7 - Dušan Salfický (KVA) 12.

Je za námi první třetina. Hosté v ní patnáct minut neměli téměř nic a přesto šli v 10. minutě do vedení, když Kumstátova střela lacině prošla Cháberovi pod rukou. Domácí byli aktivnější a odměněni byli v minutě 14., kdy byl faulován Bicek a trestné střílení elegantně proměnil. Druhá třetina začne přibližně v 18:22.

20:01

20:55
    Chábera teď Kladnu vynahradil chybu u první branky, puk se totiž odrazem dostal k Mikeskovi, který byl v gólové pozici. Chábera vyrazil nad branku.

21:30
    Nedáš-dostaneš. Hovorka udržel v souboji se Skladaným puk a nahrál za branku JAROSLAVU KALLOVI, který využil zaváhání Salfického, vrátil se na přední tyč a dal svůj čtrnáctý gól v sezoně. Asistence: Marek Hovorka.

22:02
    První přesilovku si zahrají také Vary. Libor Procházka (KLA) dostává dvě minuty za vražení.

22:24
    Majeský obral o puk Pecha a vyhodil.

23:04
    Energii se také přesilovka příliš nevede.

23:51
    Dlouho to vypadalo, že se hosté k ničemu nedostanou, až Skuhravého střelu tečoval přesně ke Skladanému Mikeska. Chábera stihl natáhnout beton, který slovenský útočník nedokázal přehodit.

24:02

24:42
    Václav Skuhravý (KVA) dostává desetiminutový osobní trest.

25:06
    Chábera kryje další pokus hostů.

25:47
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

27:38
    Tak jsme tady svědky první opravdu "hluché" pasáže, kdy ani jeden tým nehrozí.

28:30
    Michal Dragoun (KLA) dostává dvě minuty za hákování.

29:04
    Specialista Kladna na oslabení, Jakub Valský, znovu dokázal našetřit vteřinky pro Kladno.

29:25
    Hosté se ale dostali do pásma a tvrdý projektil z hokejky Gřegořka musel krotit Chábera.

29:45
    Dejovi se nepovedlo zavézt kotouč do pásma.

30:30
    A hosté už přesilovku dohráli za vlastní brankou.

Informace o počtu diváků, do Kladna si jich dnes našlo cestu 2 461 platících.

31:49
    Pech trefil dobře skákající kotouč a Chábera měl s jeho pokusem problémy.

32:46
    Zakázané uvolnění hostů. Komerční přestávka.

33:24
    Nádherný hit předvedl Piskáček proti Skladanému. Pokud se i takovéto momenty dávají do zlaté helmy, tady je aspirant.

34:07
    Hovorka dostal nechtěnou nabídku od Salfického, z velkého úhlu ale minul.

34:27
    Mocek vypálil od modré, Chábera vyrazil před sebe, kde ale nikdo z hostů nebyl k dorážce dostatečně připraven.

35:25
    Košťálova střela z úhlu byla nepřesná.

35:52
    Látalovu střelu Salfický neudržel, ale jako před chvílí hosté, tak i domácí měli k dorážce daleko.

37:01

37:20
    Skladaný se natlačil do brankoviště, Chábera neměl puk pod kontrolou, rozhodčí však přerušili a Skuhravý tak neměl šanci dorážet.

37:34
    Hosté teď měli dobré šance. Nejblíže zakončení byl Dej, kterého ale domácí o kotouč nakonec připravili.

38:38
    Melka s Bickem se dostali do přečíslení. Bicek dostal puk přesně, ale místo střely hledal zpět Melku, který s tím možná ani nepočítal a z šance tak nic nezbylo.

39:14
    V podobné akci na druhé straně nahrával Kuběna, ale jen do Procházkovy hokejky.

39:54
    Hezký tlak ještě měla druhá kladenská formace, ale branky se už ve druhé třetině nikdo nedočká.

40:00

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 10 - Dušan Salfický (KVA) 5.

Hosté ve druhé třetině přidali a hodně zlepšili svou hru. Výsledkem je herně vyrovnaná třetina, ovšem výsledkově už ne. Salfický se totiž ve 22. minutě nedostatečně zorientoval, čehož využil Jaroslav Kalla a převážil misky vah na stranu domácích borců. Třetí třetina začne přibližně v 19:11.

40:01

40:20
    Hned na úvod velká šance Kladna, Bickův bekhend zblízka ale Salfický zneškodnil.

40:43
    Zakázané uvolnění Kladna.

41:30
    Kameš chyboval a Mikeska předložil puk Skladanému, kterému ale pokus nevyšel.

42:06
    Zakázané uvolnění také v podání Varů.

43:36
    Martin Látal si prodloužil střídání a připravil pozici pro Melku, který ale o dost minul.

43:45
    Na druhé straně pálil Pech a do rány mu lehl Toman, hra přerušena, kladenský obránce za doprovodu lékaře míří na střídačku, snad bude v pořádku.

44:26
    Těsné, ale přeci jen zakázané, uvolnění Kladna.

45:28
    Skladaný zajímavě nahazoval před branku, kde ale puk adresáta nenašel.

46:00
    Zucker fotbalovou patičkou přikopl do jízdy Vachovcovi, jehož pokus byl sražen do ochranné sítě.

46:35
    Domácí odskakují o dvě branky. Martin Látal využil srážky jednoho z domácích útočníků s obráncem a dostal se do střelecké pozice. První střelu ještě Salfický vyrazil, ale MARTIN LÁTAL měl dostatek času i na dorážku, kterou bezpečně proměnil. Bez asistence.

47:37
    Dragoun hezky připravil pozici pro Hovorku, proti jeho střele ale zasáhla lapačka Salfického.

49:09
    Dej prověřil Cháberu, který ale se střelou neměl problémy.

51:03
    Paráda od Jaroslava Kally! Kladenský útočník se dostal do své silné pozice za branku, kde tak dlouho držel na zádech Jana Látala, až vybruslil před branku a nezištně nahrál na zcela volného MARKA HOVORKU, který zvyšuje náskok Kladna. Asistence: Jaroslav Kalla.

52:09
    Zucker se za brankou dostal k puku, ale pak trochu zbytečně vracel Gřegořkovi, jehož pokus nebezpečný nebyl.

52:35
    Tomáš Knotek (KLA) dostává dvě minuty za držení hole.

52:49
    Kladenští vyhazují.

53:11
    A další vyhození.

53:49
    Vary se usadily v pásmu, Gulašiho střelu ale Chábera vyrazil.

54:00
    Teď si poradil i proti střele Skuhravého.

54:35

56:03
    Kamešovu střelu vyrazil Salfický.

56:14
    Martin Zaťovič (KVA) dostává dvě minuty za držení.

56:31
    Patera nabízel puk Kallovi na teč, ten však puk usměrnit nedokázal.

57:23
    Bicek viděl Pateru, jeho přihrávka však o brusli obránce Varů neprošla.

57:58
    Hosté vyhodili, poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:14

58:29
    Hovorka se opřel do sražené střely Dragouna a mířil těsně vele.

58:51
    Hezká individuální akce Kumstáta, který to zkoušel na bližší tyč, kde ale místo Chábera ucpal.

59:31
    Lukáč s pukem na hokejce, tohle Kladno nejspíš dohraje.

60:00

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 11 - Dušan Salfický (KVA) 7.

Nejlepší hráči: Jaroslav Kalla (KLA) - Petr Kumstát (KVA).

Skončilo utkání 30. kola mezi Kladnem a Karlovými Vary. Domácí se ve třetí třetině dokázali dvakrát prosadit a rozhodli o svém vítězství. Za celkový průběh zápasu se dá hovořit o zasloužených třech bodech. Hezký zbytek večera a celého víkendu, další utkání se zde hraje až za 11 dní, do té doby na shledanou. (19:46:02)

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 14. Bicek, 22. Kalla (Hovorka), 47. M. Látal, 52. Hovorka (Kalla) - 10. Kumstát (Salfický)

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Majeský, Procházka, Piskáček, Toman, Lepine, Kameš - Bicek, Patera, Melka - Hovorka, Dragoun, Kalla - Valský, Lukáč, Kafka - Bílek, Knotek, M. Látal - Eberle.

Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Bejček, Charvát