Skalica – Poprad 4:1 (kon.) | Martin – Trenčín 0:1 (po s.n.) | Žilina – HC Slovan 2:3 (po s.n.)
Banská Bystrica – Nitra 6:3 (kon.) | Košice – Zvolen 3:2 (kon.)
po s.n.
MsHK Žilina
2:3 (0:0, 1:1, 1:1)
HC Slovan Bratislava
sk Pátek 09.12.2011, 17:00 • DOXXbet Aréna • Tipos Extraliga (SR)

Lúčime sa s Vami zo žilinskej arény, prajeme krásny víkend a hosťom šťastnú cestu domov. (19:28:19)

65:00
    Slovan dal gól!
    Rozhodujúci nájazd premenil za Slovan MARTIN ŠTAJNOCH.

Je koniec, Žilina nepremenila ani jeden nájazd, a tak prehráva 2:3.

Slovan premenil i druhý nájazd.

Sivák trafil žrďku bránky hostí.

Za Žilinu Peter Sivák.

Štajnoch skóruje po dokonalom blafáku.

Nájazdy začína Slovan - Martin Štajnoch.

Skončilo sa neuveriteľné predĺženie, ktoré bolo plné šancí. Čakajú nás samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:48
    Vylúčenie Slovan, Ivan Ďatelinka 2 minúty za faul kolenom.

64:10
    Šanca Slovana, Bakoš z tesnej blízkosti prestrelil bránku Mareka Laca.

63:20
    Na druhej strane sa Milan Drevenák v šanci pošmykol, Dlouhý sa dostal k puku, obišiel obrancu hostí a ostal sám pred Braňom Konrádom. No bol z toho sám taký prekvapený, že nedokázal poriadne zakončiť a Konrád si s jeho strelou hravo poradil.

63:00
    Vzápätí Slovan kontruje peknou akciou, Marek Laco je rovnako pozorný ako Konrád.

62:30
    Prvý žilinský útok zavrel hostí v pásme, Konrád musel mať pocit, že je na strelnici. No ani Sivák, ani Houdek, a ani Kudělka ho neprekonali.

Predĺženie sa začalo v obojstranne svižnom tempe.

60:01
    Začalo predĺženie.

Skončila sa výborná tretia tretina, stav je 2:2, čaká nás predĺženie.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:51
    Pravdepodobne Martin Krčula pod zásahu pukom do tváre odišiel rovno do šatne na zašitie.

59:40
    V Žiline sa schyľuje k predĺženiu, ale vidíme fantastický hokej vo výbornej atmosfére.

Slovan oddychový čas.

58:02
    Žilina dala gól!
    DUŠAN DEVEČKA bombou od modrej využíva presilovú hru a vyrovnáva stav na 2:2!!!! Asistencia Peter Sivák.

56:57
    Vylúčenie Slovan, 2 minúty dostal Bohunický za držanie.

56:01
    Slovan dál gól po skrumáži pred Marekom Lacom. Z mojej pozície som bohužiaľ nevidel, kadiaľ puk prešiel za bránkovu čiaru. Gól strelil MARTIN BAKOŠ. Asistencia Marek Bartánus.

54:00
    Do konca tretej tretiny ostáva 6 minút a oba tímy bojujú o víťazstvo. Tak ako to dnes dopadne???

52:54
    Do šance sa prebíjali Hunovci, čiarový rozhodca zapískal postavenie mimo hry a domácim divákom sa to vonkoncom nepáči.

50:20
    Rovnaká situácia sa opakovala na opačnej strane, tentoraz si Hudáček neporadil s Marekom Lacom.

50:00
    Po priklepnutí Siváka sa v obrovskej šanci ocitol Rišo Huna, sám pred Konrádom však prestrelil.

49:20
    Hráči hostí teraz prebrali taktovku zápasu do svojich rúk, naopak domáci akoby si vybrali oddychový čas.

47:03
    V obrovskej šanci Martin Štajnoch, sám pred Marekom Lacom namieril iba do jeho hrude!

46:24
    Slovan v plnom počte.

46:04
    Žilina v plnom počte, začína sa 20-sekundová presilová hra domácich.

45:00
    V Žiline dnes vládne pravá hokejová atmosféra, po dlhšom čase hrajú domáci hokej, na ktorý sa dá dlhšie pozerať a dnes privitali minimálne rovnako zdatného súpera. Naozaj vidíme zaujímavý hokej.

44:24
    Vylúčenie Slovan, 2 minúty dostal Bakoš za hákovanie.

44:04
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jakub Drábek za držanie.

41:00
    Hneď z kraja tretej tretiny náznaky dvoch šancí zo strany Žiliny, Konrád všetko s prehľadom vyriešil.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine sme opäť videli bojovný a vyrovnaný hokej. Žilina naklonila misky váh na svoju stranu gólom davida Kudělku, no Kudrna vo vlastnom oslabení tesne pred koncom druhej tretiny vyrovnal na 1:1. V Žiline sa však hrá nadpriemerný extraligový hokej a to zásluhou oboch tímov. Záverečná tretina sa začne približne o 13 minút.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:11
    Hostia v plnom počte.

38:42
    V presilovej hre ušiel domácim zadákom ANDREJ KUDRNA a pomedzi betóny Mareka Laca vyrovnáva na 1:1. Asistencia Ivan Švarný.

38:22
    Kudělka opäť napriahol od modrej, Richard Huna zadovkou Konráda neprekonal.

37:11
    Smotrila sa krásne preháčkoval obranou Slovana a bol faulovaný. Martin Štajnoch dostáva 2 minúty za hákovanie.

36:10
    Vidíme zaujímavý, rýchly hokej, so šancami na oboch stranách. Hrdinami sú doposiaľ obaja brankári.

34:54
    Žilina v plnom počte, no žilinský zimák sa otriasa v základoch, obecenstvo búri po zákrokoch na domácich hráčov.

32:54
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostal Martin Krčula za držanie.

32:30
    Dlouhého nahodený puk od modrej čiary narobil Konrádovi problém, Sivák sa už k dorážke nedostal.

31:10
    Žilinským mladíkom dnes zápas evidnentne chutí, opäť zavreli hostí v ich pásme. Kubiš i Linet dnes bojujú ako o život.

30:00
    Marek Laco má v posledných zápasoch priam neuveriteľnú formu, a práve on je základným pilierom žilinského tímu. Rovnako Braňo Konrád dnes drží Slovan nad vodou.

29:46
    Hudáček vypálil z pravého kruhu, Laco vyrazil len pred seba a Tomáš Bulík z blízka neprekonal neuveriteľne chytajucého Mareka Laca!!!

29:27
    Ján Lipianský v úniku, Marek Laco bol pozorný a vytesnil betónom puk vedľa bránky.

29:00
    Štvrtý útok Žiliny na minútu zatvoril hostí ich vlastnom pásme, mladíci su draví, bijú sa o svoju šancu v A-tíme Žiliny.

28:30
    Žilinčania pri chuti, tlačia čo to dá, Konrád stále predvádza famózny výkon.

26:19
    Žilina využila presilovú hru!!! DAVID KUDĚLKA po sérii prihráviek napriahol od modrej a vymietol všetky pavučinky v Konrádovej svätyni. Asistencie Peter Sivák a Richard Huna.

25:55
    Vylúčenie Slovan, 2 minúty dostal Drgoň.

25:50
    Slovan v plnom počte, Žilina si v presilovke vypracovala niekoľko dobrých šancí, ale ani Michajlov, ani Hunovci Konráda neprekonali.

23:30
    Vylúčený na 2 minúty Buc zo Slovana za podrazenie.

23:30
    Róbert Huna sa predral do šance cez obranu Slovana, skúsil vystreliť, bol však jasné faulovaný a videl to i hlavný rozhodca Gašparík.

21:30
    Smotrila dostal puk na hokejku spoza bránky Slovana, z prvej Konráda neprekonal. V následnom protiútoku Bakoš sám v úniku, Laco bol rovnako pozorný.

20:18
    Sivák hneď na začiatku druhej tretiny vystrašil jednovkou Konráda, ten bol úspešný a schoval puk vo svojej lapačke.

20:01
    Začala druhá tretina.

Na ľade máme oba tímy, o pár sekúnd začne druhá tretina.

V prvej tretine sme videli pomerne vyrovnaný hokej, ani jeden z tímov si nevypracoval nejakú vážnejšiu šancu, o niečo aktívnejší boli domáci hokejisti. Druhá tretina sa začne približne o 14 minút.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:00
    Chyba Krčulu vo vlastnom obrannom pásme, puk nahral priamo na hokejku protihráča, ten od modrej prestrelil žilinskú bránku.

16:40
    Opäť šanca Žiliny, Sivák nahrával pred bránku na Róberta Hunu, ten puk v poslednom momente nestihol zachytiť.

16:00
    Žilinská aréna je dnes slušne zaplnená, odhadom 2500 - 3000 divákov.

14:40
    Domáci hokejisti v týchto momentoch tvoria hru, majú však jeden problém - Branislava Konráda v bráne Slovana.

12:00
    Devečkova strela od modrej čiary našla pripravenú hokejku Richarda Hunu na teč, puk však pre zmenu trafil Konrádov pravý betón.

10:25
    Smotrila dnes strieľa ostošesť, už len prestreliť Konráda, ten zatiaľ podáva vynikajúci výkon.

08:30
    Druhý žilinský útok si teraz vypracoval tlak, Drábek ani Sýkora však úspešní neboli.

05:50
    Aktivita momentálne na hokejkách hostí, zatiaľ si vážnejšiu šancu nevypracovali.

03:57
    Smotrilova strela z ľavého kruhu skončila v Konrádovej lapačke.

02:50
    O slovo sa hlásia aj žilinskí ultras fanúšikovia, ktorí začali mohutne povzbudzovať svoj tím.

01:30
    Žilinčania stále aktívnejší, prvá veľká šanca sa zrodila po Drevenákovej akcii, Konrád sa ani na 2x nenechal prekabátiť.

00:50
    Začiatok zápasu v znamení aktivity domácich hráčov. Sivák ani Hunovci však nič prekvapivé nevymysleli.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Oba tímy máme na ľade, zápas sa čoskoro začne...

Príjemný piatkový podvečer, vítame Vás pri sledovani dnešného on-line prenosu zo zasneženej Žiliny. Samotný zápas medzi MsHK DOXXbet Žilina a HC Slovan Bratislava začne približne o 17 minút.

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Laco (Johanes) – Devečka, Kúdělka – Krčula, Dlouhý – Ďurkech, Houdek – Niník, Jarab – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Sýkora – Drevenák, Mikhailov, Smotrila – Stupka, Linet, Kubiš. Kapitán: Devečka, asistenti: Nemec, Dlouhý.

HC Slovan Bratislava: Konrad (Orčík) – Bohunický, Dobroň – Švárny, Štajnoch – I. Ďatelinka, Frühauf – L. Kozák – D. Skokan, Preisinger, D. Buc – L. Hudáček, Lipiansky, Šatan – M. Bakoš, Bulík, Bartánus – M. Sloboda, A. Kudrna. Kapitán: Šatan, asistenti: Švárny, Dobroň.

Rozhodca: M. Gašparík – M. Korba, Bogdaň.

* V Žiline dvaja zranení

Pred dnešným zápasom majú „výhodu“ v počte zranených hráčov domáci. Trénerovi Milanovi Jančuškovi budú chýbať pre zranenie obranca Staňo, útočník Troliga, trénerovi Slovana Bratislava Štefanovi Mekešovi M. Hudec, Kukumberg, Macho, otázny je štart Jassa.

* Štrnásťbodový rozdiel

Medzi dnešnými súpermi je v aktuálnej tabuľke Tipsport extraligy štrnásťbodový rozdiel v prospech hosťujúceho Slovana Bratislava, v tabuľke súperov delí sedem miest.

Žilina je s 39 bodmi na 7. mieste. V dvadsiatich deviatich zápasoch desať krát zvíťazila v riadnom hracom čase, tri krát v predĺžení, tri krát prehrala v predĺžení, trinásť krát prehrala v riadnom hracom čase. Skóre – 68:75.

Slovan Bratislava je s 59 bodmi na 2. mieste. V dvadsiatich deviatich zápasoch devätnásť krát zvíťazil v riadnom hracom čase, dva krát prehral v predĺžení, osme krát prehral v riadnom hracom čase. Skóre – 106:68.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 27. Kudělka (Sivák, Ri. Huna), 59. Devečka (Sivák) - 39. Kudrna (Švarný), 57. Bakoš (Bartánus), 65. Štajnoch

MsHK Žilina: Laco (Johanes) – Devečka, Kúdělka – Krčula, Dlouhý – Ďurkech, Houdek – Niník, Jarab – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Sýkora – Drevenák, Mikhailov, Smotrila – Stupka, Linet, Kubiš. Kapitán: Devečka, asistenti: Nemec, Dlouhý.

Rozhodčí: M. Gašparík – M. Korba, Bogdaň