Šumperk – Frýdek-M. 0:0 (kon.) | Havířov – Vsetín 4:2 (kon.) | Písek – Jindř. Hradec 5:1 (kon.)
AZ Havířov
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
VHK ROBE Vsetín
Pátek 09.12.2011, 18:00 • K&K PNEU Aréna Havířov • Liga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

AZ Havířov: Šrámek (Šimeček) - Barnošák, Čintala, Dýrr, Glos, Jaroch, Kostelník, Lešiga, Majda, Matějek, Matějíček, Mráz, Ovčaří "C", Patrman, Přívara, Putniorz, Szewieczek, Weisser, Brezani, Kopún, Pechanec

VHK Vsetín: Krkoška (Michálek) - Boháčik, Štrbík, Báchor, Hradil, Kashaev, Shunkov, Kubo, Valentík, Daněk, Kývala, Šimon, Horák, Tobola, Gromus "C", Medvedev, Koutník, Sochora

Rozhodčí: Klapetek - Gančarčík, Patrman.

Příjemný večer z Havířova, kde se za malou chvíli odehraje další utkání ligy juniorů. Domácí AZ Havířov vyzve hostující VHK Vsetín. Přeji příjemnou počtenou.

00:01

00:33
    Vhazování před brankou Vsetína.

01:22
    Pechanec se snažil vyjet z rohu, obhodil si obránce ale už puk zpět nezískal.

02:41
    Havířov teď motal vsetínským hlavu, ale nedokázal vystřelit na branku.

03:12
    Vsetín vstřelil branku!
    Petr Hradil vystřelil od modré, jeho střelu vyrazil Šrámek pouze před sebe, odkud se z dorážky prosadil Martin KUBO.
    Asistence: Petr HRADIL, Martin ŠTRBÍK

04:39
    Tomáš Jaroch z velké dálky prověřil Krkošku.

05:33
    Pechanec obešel tři bránící hráče a poslal puk na Dýrra, který už ale úspěšný nebyl a puk ztratil.

06:38
    Stanislav Báchor se teď pokoušel prosadi střelou z mezikruží, kterou Šrámek s problémy chytil. Puk mu nakonec vypadnul, ale hra již byla přerušena.

07:19
    Mráz se z blízky dorážkou neprosadil. Krkoška ve velkém závaru opět uspěl.

08:15
    Vladimír Přívara teď doslova vykličkoval do šance, ale branku nakonec přestřelil!

09:09
    Na dvě minuty putuje vsetínský Marti Kývala za hákování.

09:46
    Havířov uzamknul Vsetín v pásmu, ale nedokázal ani jednou vystřelit, puk v hledišti.

10:14
    Pohotový zákrok Šrámka lapačkou.

11:09

12:44
    Lešiga viděl volného Pechance na středu, ale kotouč, který na něho poslal, zachytil jeden z bránících hráčů Vsetína.

14:07
    Štrbíkova rána jen těsně minula růžek svatyně, kterou hájí Šrámek.

15:05
    Purtniorz nedokázal zpracovat kotouč v blízkosti Krkošky. Nakonec se hra přesunula do rohu.

16:16
    Dvě minuty za krosček pro Petra Sochoru.

17:09
    Vsetín vyhodil a AZ musí začít znovu.

17:47
    Čintala dvakrát trefil pouze bránícího Kuba!

18:16
    Hosté v plném počtu. Vsetín i napodruhé ubránil přesilovku AZ a ani teď nebyl ve výrazném ohrožení Krkoška.

18:48
    Havířov právě vstřelil branku!
    Havířovu se podařilo vyrovnat. Puk nastřelil na brankáře Krkošku Pavel Glos. Z následné dorážky se prosadil Marek MATĚJÍČEK.
    Asistence: Pavel GLOS

19:01
    Máme tady poslední minutu první periody.

19:32
    Martin Štrbík byl ve velké šanci, dorážel puk z besprostřední blízkosti Šrámka. Šrámek poskakující puk nakonec ukryl do lapačky.

20:00

V první třetině měl opticky ze hry více domácí AZet, ale hosté hrozili z poměrně nebezpečných pozic před Šrámkem. Výsledek 1:1 po první třetině, když se za Havířov trefil Matějíček a za Vsetín Kubo, je spravedlivý.
    Uvidíme jaký obraz hry se nám naskytne ve druhé třetině, která začne přibližně v 18:41.

20:01

21:00
    Havířov na Vsetín nastoupil aktivně, nakonec se ale hra přesunula k mantinelu, kde už aktivita skončila. Nyní se obraz hry už opět vyrovnal.

22:03
    Martin Koutník upaloval sám na Šrámka, ale byl těsně stíhán havířovskými beky, kteří ho nakonec čistě připravili o koutouč.

23:26
    Kostelník poslal příliš prudkou přihrávku na Matějka, ice-ing.

24:56
    Havířov teď dlouho motal Vsetín a vyplatilo se. Puk doputoval k Marku Matějíčkovi, který před brankou pouze jemně přistrčil kotouč volnému Tomáši MRÁZOVI, který bezproblémů dorazil za Krkošku nabídnutý puk.
    Asistence: Marek MATĚJÍČEK, Pavel GLOS

25:48
    Tobola k velké nelibost trenérů zahrál kotouč na zakázané uvolnění.

26:36
    Vsetín se právě ubránil tlaku Havířova pouze za cenu zakázaného uvolnění.

27:40
    Kostelník neviděl žádného volného spoluhráče, tak puk nahodil po plxiskle až na zakázané uvolnění.

27:50
    Petr Hradil vypálil příklepem z modré, Šrámek betonem vyrazil.

28:40
    Dvě minuty pro Dýrra za podražení. Dýrr se pomstil hráči, který ho trefil kotoučem.

29:20
    Vsetín dokázal využít přesilovou hru, když střelu Sergeye Kashaeva šikovně tečoval Martin KÝVALA. Šrámek nemohl reagovat, teč šla do protipohybu.
    Asistence: Denis KASHAEV, Dominik TOBOLA.

31:00
    Mario Brezani vyslal povedenou ránu před bránícího hráče, Krkoška puk vyrazil do ochranné sítě.

32:03
    Martin Kývala prověřil beton Šrámka. Tak teď Vsetín motal Havířovu hlavu. Díky brankáři Šrámkovi se skóre nemění.

33:19
    Tak teď jsme mohli sledovat další pasáž hry, kdy AZ hrál pouze v útočném pásmu, ale žádná střela nakonec nevyplynula.

34:32
    Denis Kashaev vystřelil na Šrámka štiplavou střelu. Havířovský brankář si s ní poradil a ukryl ji do lapačky. Bude se vhazovat po jeho boku.

35:44
    Brezani skkvěle obešel obránce Vsetína a zakončil, puk zůstal před Krkoškou, odkud ho málem srazil do branky jeden z dojíždějících hráčů VHK.

36:00
    Lukáš Gromus se dostal až před Šrámka, ale kotouč namířil přímo do plastronu.

36:22
    Glos přihrál puk fantasticky do jízdy Glosovi, který se dostal až do samostatného úniku a nakonec nastřelil tyčku!

36:57
    Josef Daněk dostává dvě minuty za držení protihráče.

37:15
    Stanislav Báchor nahodil puk na Šrámka, kde vznikla nepřehledná situace. Puk nakonec putoval po několika odrazech do rohu.

38:01
    Lukáš Gromus nahodil puk na Šrámka, dojel k němu a Šrámek puk ukryl pod lapačku.

38:40
    Pechanec obešel Gromuse parádní kličkou, ale nakonec o puk přišel.

39:15
    Jaroch trefil ležícího brankáře Krkošku a spálil po velkém závaru obrovskou šanci!

39:48
    Nakonec se dostali vsetínští do protiútoku dva na jednoho, havířovský obránce výborně puk odrazil poté co vpadl do přihrávky!

40:00

Ve druhé třetině jsme nejprve mohli sledovat podobný obrázek hry jako v první třetině, ale druhá polovina periody byla velmi zajímavá. Akce jsme mohli vidět pohledné a na obou stranách. Havířov se dostal do vedení zásluhou Tomáše MRÁZE, Vsetín reagoval, když se trefil Martin KÝVALA.
    Další třetina začne přibližně v 19:26.

40:01

40:18
    Matějíček chtěl poslat Přívaru do samostatného úniku, netrefil puk ideálně.

41:04
    Jan Ovčaří se pokusil překonat Krkošku ranou od modré. Krkoška puk pokryl i před dotírajícím Přívarou.

41:32
    Lešiiga nastřelil puk na Krkošku, Brezani se pokoušel puk doklepnout, ale ani teď se to nepodařilo.

42:30
    Puk si chvíli po vzahování uzmul pro sebe Dominik BARNOŠÁK a zakončil chladnokrevnou střelou do horní části branky.
    Asistence: Jan PUTNIORZ, Vladimír PŘÍVARA.

43:46
    Martin Kývala prošel přes dva obránce, ale mohl jít do zakončení mnohem blíže ke Šrámkovi, nakonec zvolil nepřesnou ránu zdálky.

44:32
    Alexander Medvedev netrefil branku, i když pravda z velkého úhlu.

45:09
    Dvě minuty pro Jana Ovčařího za zdržování hry. Trochu hloupý přestupek, když si puk z ledu stáhnul rukou pod své tělo.

45:43
    Pechanec skvěle najížděl z pravého křídla, nakonec zakončil. Krkoška vše vykryl.

46:01
    Bude se opět vylučovat, tentokráte na straně Vsetína. Ošklivě byl natlačen na tyčku jeden z havířovských hráčů, kterému teď hráči pomáhají na nohy. Dvě minuty za krosček dostává Kamil Valentík.

46:05
    A další vyloučení. Dvě minuty za hákování dostává Tobola. Přesilovka 4 na 3 pro AZ.

46:55
    Vsetín s pproblémy vyhodil do středního pásma.

47:09

47:50
    Pechanec přihrál Čintalovi, který tvrdě vystřelil. Krkoška kryje.

48:05
    Hosté v plném počtu. A na konci přesilovky AZ zahrozil, ale puk Krkoška udržel u tyčky svým betonem.

48:55
    Hosté pod těžkým tlakem. Havířov nyní hraje mnohem lépe.

50:01
    Barnošák zabránil Báchorovi v šanci.

50:25
    Ještě těžší situace pro hosty, další dvě minuty. Ty dostává Sergey Shunkov za hákoování.

50:40
    Pechanec na volného Brezaniho, který nakonec netrefil branku.

51:07
    Pechanec v obrovské šanci, kdy mohl sám zakončovat, ale nakonec přišel o kotouč.

52:07
    Glos ani Matějíček puk za Krkošku nedostali.

52:21
    Havířov nakonec využil velkého tlaku, který na Vsetín v posledních minutách vytváří. Přesilovku využívá Tomáš MRÁZ, kterému se nakonec podařilo puk dorazit za Krkošku.
    Asistence: Pavel GLOS, Marek MATĚJÍČEK.

52:51
    Barnošák byl natlačen do branky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

53:20
    Dvě minuty za držení dostává paradoxnně Kopún, který byl v souboji s Daňkem.

53:39
    Tomáš Mráz už měl před sebou ležícího brankáře Krkošku, ale Mráz se dostal do velkého úhlu a nakonec trefil oblouk brankové konstrukce!

54:24
    Barnošák skvěle šetřil čas. Dokonce se dostal i do menší šance, kterou nevyužil. Havířov brání skvěle.

55:39
    Domácí v plném počtu. Pechanec nahrál Kopúnovi, který se dostal až před Krkošku, ale bohužel pro Havířov spálil další šanci.

56:01
    Mráz přihrál Matějíčkovi do parádní šance. Ale mega šanci, kterou měl chytil Krkoška skvělým zákrokem!

56:38
    Střela Kuba byla zblokována mimo.

56:56
    Drama nakonec. Dvě minuty dostává David Čintala za krosček.

57:08
    U tyčky stál sám Alexander Medvedev, který trefil pouze boční síť branky!

57:39
    Havířov se osvobozuje.

58:00
    Další obrovská šance Medvedeva, kterého ale bravurně přesunem vykryl Šrámek!

58:18
    Kopún se nikam nehnal a nastřádal cenné vteřinky.

59:06
    Tak ještě se do šance nacpal Brezani, neuspěl. Havířov je už v plném počtu.

59:51
    Hraje se v pásmu Vsetína a už se nic nestane.

60:00

Viděli jsme atraktivní utkání, které nebídlo řadu šancí na obou stranách. Zároveň byla k vidění skvělá koncovka, ti co doroazili na zimní stadion v Havířově mohli být spokojeni. Havířov získal dva body a upevnil si více své první místo v tabulce.
    Z Havířova přeji hezký zbytek večera a napočtenou u zítřejšího zápasu mužů AZ Havířov a Slezanu Opava. (20:29:44)

Josef Nudera

Branky a nahrávky: 19. Matějíček (Glos), 25. Mráz (Matějíček, Glos), 43. Barnošák (Putniorz, Přívara), 53. Mráz (Glos, Matějíček) - 4. Kubo (Hradil, Štrbík), 30. Kývala (Kashaev, Tobola)

VHK ROBE Vsetín: Krkoška (Michálek) - Boháčik, Štrbík, Báchor, Hradil, Kashaev, Shunkov, Kubo, Valentík, Daněk, Kývala, Šimon, Horák, Tobola, Gromus "C", Medvedev, Koutník, Sochora

Rozhodčí: Klapetek - Gančarčík, Patrman