Šumperk – Třebíč 4:2 (kon.) | Benátky n/J – Kadaň 4:3 (po s.n.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 8:0 (kon.)
Písek – Litoměřice 3:1 (kon.) | Chomutov – Beroun 5:1 (kon.) | Ústí n/L – Olomouc 3:5 (kon.)
Most – Hr. Králové 1:3 (kon.)
IHC Králové Písek
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 17.12.2011, 17:301. liga (ČR)

Písečtí se ve skvělé atmosféře dočkali důležité výhry za tři body. Jako vydařená se jistě dá hodnotit také charitativní akce. Během dnešního utkání totiž napadalo na ledovou plochu totiž opravdu velké množství plyšových hraček. Z rozjásané Komterm Arény se loučí Petr Košatka. Pěkný zbytek víkendu! (19:47:44)

60:00

59:18
    Hosté se ještě snaží o rychlou branku, Písek už dnešní zápas ale udrží.

59:06
    Písek právě vstřelil branku!
    Tak teď už je rozhodnuto. Přihrávku z Polodnovy hole zúročil povedenou ranou zblízka VOJTĚCH MRKVIČKA a puk zamířil k levé tyči. Asistence: Stanislav Polodna.

57:45
    Suja přihrával Žovincovi do jízdy a písecký bek měl na hokejce třetí branku, Přikryl famózním zákrokem udržel hosty ve hře.

57:21
    Hosté vyhazují puk ze třetiny.

56:51
    Bude se vylučovat, a to na straně Litoměřic. Písečtí si tak aktivní hrou vysloužili alespoň dvouminutovou převahu jednoho hráče.

56:20
    Písečtí obléhají litoměřickou branku už dobrou minutu.

55:06
    Na ledové přiostřuje. Suja přinutil Přikryla k přerušení a dostal na to bodyček od Martinky. Po něj se následně ohnal Všetečka, vylučovat se však nebude.

53:32
    Tak a ledová plocha je opět obsypána plyšovými hračkami. Z rohu se natlačil před branku Slavík a u pravé tyčky uplatnil důraz ŠIMON ANTONČÍK. Asistence: Josef Slavík.

52:35
    Ofsajd na straně Litoměřic.

51:59
    Po Špergerově střele Přikryl raději přidržel kotouč pod lapačkou.

51:14
    Hosté si pomohli vysokou holí, vhazování ve středním pásmu.

50:30
    Nouza byl naprosto sám před Přikrylem, tak dlouho čekal na pohyb brankáře, až skončil v nulovém úhlu.

49:02
    Písečtí kombinovali ve třetině soupeře, nakonec se ale o pásmo sami připravili, když neudrželi kotouč na modré čáře.

48:33
    Tempo hry pozvolna opadlo. Zakázané uvolnění Písku.

47:44
    Akce domácích končí pouze ofsajdem.

47:25

46:55
    Slížkova prudká střela nápřahem a Sedláček drží kotouč do přerušení.

46:32
    Domácí se opět poměrně rychle vymanili ze sevření.

46:02
    Nyní už však jsou opět před Sedláčkem.

45:45
    Hosté se vlastní chybou o útočné pásmo připravili.

45:32
    Martinkova střela sražena do sítě nad píseckou brankou.

45:25
    Písečtí se budou muset bránit. Melka potrestán za podražení.

45:05
    Hráči obou týmů zašlápli puk v rohu za litoměřickou brankou. Vhazování po pravé ruce brankáře Přikryla.

44:34
    Další icing Litoměřic.

44:22
    Hosté v tísni vyhazují na zakázané uvolnění.

43:47

43:33
    Přesilovkový tlak pokračuje. Přikryl nyní zalehnul puk.

43:00
    Obrovský závar před litoměřickou brankou. Ke střele se dostali snad tři hráči ve žlutých dresech, ani teď z toho ale nic není.

42:32
    Hostům se podařilo vyhodit puk z pásma.

42:03
    Rána Kanova od modré čáry končí v lapačce brankáře Přikryla.

41:00
    Nouza vybojoval puk ve středním pásmu a následně vyslal střelu golfovým úderem, Přikryl měl odkrytý výhled a neměl problém zasáhnout.

40:21
    Zakázané uvolnění na straně Litoměřic.

40:01

Druhá třetina přinesla pozdvižení jak před brankou Sedláčka, tak před brankou Přikryla, na výsledku se ale nikterak nepodepsala. V prvních minutách prostředního dějství měli více ze hry hosté, domácí mohla následně probudit téměř čtyři minuty trvající přesilovka. Ani Písečtí se ale brankově vyjádřit nedokázali. Uvidíme, který z týmů bude úspěšnější ve třetí třetině, která by měla začít přibližně v 19:08.

40:00

39:42
    Domácí vykázáni z litoměřické třetiny pro ofsajd.

39:30
    Puk v pásmu Litoměřic.

39:00
    Poslední minuta hry ve druhé třetině.

37:59
    Slížek schoval střelu nápřahem za jednoho z domácích beků. Sedláček reflexivním zákrokem střelu zneškodnil.

37:08
    Nedorost rychlým přesunem zavezl puk do pásma Litoměřic, před branku ho ale hostující beci díky dobré práci nepustili.

36:47
    A nyní se v ofsajdu přistiženi hosté.

35:55
    Domácí se ofsajdovým postavením sami připravili o pásmo.

35:22
    Tlak domácích pokračuje i po návratu pátého hráče litoměřického hráče na led.

35:10

34:40
    Před Přikrylem to teď doslova vřelo, nakonec se přerušuje hra. Puk skončil někde pod výstrojí brankáře Litoměřic.

34:15
    Teprve nyní se Jihočeši usadili v pásmu.

33:43
    Píseckým se ani tahle přesilovka zatím vůbec nedaří.

33:14
    Hosté ve čtyřech.

33:10
    Hosté budou chvíli ve třech. Jméno vyloučeného hráče upřesníme později.

32:43
    Lukáčova střela sražena vyrážečkou Přikryla do rohu.

32:11
    Píseckým se zatím nedaří vypracovat si výraznější nápor.

31:40
    Hostům se rychle podařilo vyklidit pásmo.

31:14
    Tak v těchto momentech na chvíli převzali iniciativu domácí a výsledkem je alespoň menší trest pro Kafana.

30:33
    Písečtí rychlým přesunem vybojovali alespoň vhazování před Přikrylem.

30:11
    Šináglova střela končí pouze na holeních domácího Havrana.

29:56
    Icing Litoměřic.

29:50
    Píseckým se vůbec nedaří přechod do útočné třetiny, další ofsajd.

29:06
    Po střele z dálky dojde k vhazování před píseckou brankou.

28:40
    Martin Novák se zmocnil puku na mezikruží, následně ale těsně před zakončením upadl. Domácí měli opět štěstí.

28:00
    Po delší chvíli si mohli zaútočit hráči Písku, akce v přečíslení ale končí ofsajdem.

27:00
    Hosté jsou hodně nebezpeční. Po střele Kříže vznikl před brankou Sedláčka obrovský závar, také nyní se ale stav utkání nemění.

26:26
    Písek velký tlak ustál, Kanov je zpátky ve hře.

25:40
    Teprve nyní se podařilo Píseckým vyhodit puk z pásma.

24:50
    Hosté hrají přesilovku velmi dobře. Střelecké postavení si vyzkoušel jak Drábek, pak následně i Martinka, Sedláček v důležitou chvíli svůj tým podržel.

24:24
    Jan Kanov (PIS) - 2 minuty, podražení.

24:05
    Dudáš z mezikruží nemířil přesně.

23:30
    Ve druhé třetině se zatím hraje poměrně svižný hokej.

22:52
    Horčička z dobré pozice nevyslal příliš důraznou střelu, Sedláček bez problému kryje.

22:39
    Nouzova střela z úhlu končí jen v lapačce litoměřického brankáře.

21:57
    Písečtí se rychle po vhazování natlačili před branku soupeře, Přikryl v závaru před vlastní brankou zalehnul puk.

21:33
    Ofsajd na straně litoměřického celku.

20:51
    Šinágl se probojoval k puku u písecké branky, Žovinec ale zakročil však a rychle hostujícího útočníka odzbrojil.

20:01

20:00

Hráči se vrací na led.

Charitativní akce rozhodně splnila účel. Hračky z ledové plochy později potěší děti z vybraných nemocnic na jihu Čech, a že je jich opravdu hodně.

Zbytek první třetiny se odehraje poté, co se odklidí plyšové hračky z ledu a dojde z úpravě plochy.

Písecký led je okamžitě zasypán hromadou plyšáků a rozhodčí posílá hráče do kabin.

19:31
    Žovincovu střelu od modré čáry tečoval JAKUB SUJA a rázem je vyrovnáno. Asistence: Dušan Žovinec, Martin Havran.

18:24
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Hosté se z výhody jednoho hráče dostávají do vedení. Kotouč za záda brankáře Sedláčka protlačil po pěkné kombinaci LADISLAV GENGEL. Asistence: Václav Drábek, Ladislav Slížek.

17:54
    Hosté okamžitě okupují píseckou branku.

17:34
    Hosté v plném počtu, začíná zkrácená přesilovka Litoměřic.

16:54
    Ani tahle přesilovka nevyprší do konce. Zdeněk Šperger si pomohl podražením.

16:10
    Hostujícímu Drábkovi se opět podařilo vyvézt puk z pásma.

15:43
    Drábek vyhazuje.

15:34
    Ondřej Kříž (LTM) - 2 minuty, nedovolené bránění.

15:14

14:45
    Hosté po delší chvíli vyhazují puk z pásma.

14:25
    Písečtí vyslali další pokus, Přikryl působí velmi sebejistě.

14:09
    Šperger mohl využít odraženého kotouče, z bezprostřední blízkosti trefuje puk do výstroje brankáře Přikryla.

13:42
    Slavík leží u mantinelu a nevypadá to dobře, vylučovat se však nebude.

13:14
    Počet hráčů se srovná. Dudáš půjde pykat za držení.

12:44
    Písečtí zašlápli puk za vlastní brankou, vhazování před Sedláčkem.

12:00
    Přesilovku si vyzkouší také hosté, Nedorost usedá k menšímu trestu.

11:30
    Ferebauerovu střelu tečoval Nedorost, Přikryl přesměrovaný kotouč chytá.

11:06
    Tahle přesilovka se domácím vůbec nepovedla. Litoměřice jsou kompletní.

10:26
    Přikryl zasahuje a vhazovat se bude před jeho brankou.

10:00
    Písek zpátky ve třetině.

09:35
    Hostující Martin Novák vyhazuje kotouč z pásma.

09:06
    Hosté se budou bránit. Smetana si pomohl u hrazení faulem na Mrkvičku.

08:17
    Obrovský závar před litoměřickou brankou. Přikryl s vypětím všech sil vleže velký nápor ustál. Icing Litoměřic.

07:59
    Slavíkovu střelu Přikryl vytáhnul z brankové čáry.

07:43
    Písek vyhrál buly před vlastní brankou a rychlý útok končí střelou Slavíka.

07:28
    Kamešova střela od modré čáry končí v náruči píseckého brankáře.

05:28
    Písečtí vyhráli vhazování před brankou soupeře a ve střeleckém postavení se zjevil Kudrna, Přikryl střelu zblízka opět kryje.

05:24

04:11
    Přikryl si připisuje další úspěšný zákrok. Tentokrát ho ohrozil ranou z mezikruží Vaniš.

04:00
    Nouza nahazoval puk do pásma a jeden z hostujících hráčů zastavil puk vysokou holí. Vhazování v obraně Litoměřic.

03:27
    Martinkova střela od modré čáry prolétla kolem písecké branky.

03:03
    Ani jednomu z týmů se nedaří předvést kloudnější akci.

02:31
    Sledujeme poměrně neurovnanou hru.

01:30
    Kanov mohl udeřit na ze svého útočného výletu. Zblízka ale mířil pouze do Přikryla.

00:22
    Loskot vypíchnul domácím rozehrávku, Všetečka ho ale stihnul rychle o puk obrat.

00:01

IHC KOMTERM Písek: Sedláček - Havran, Všetečka, Žovinec, Pavlíček, Lukáč, Kanov, Bača - Nouza, Melka, Suja - Antončík, Vaniš, Slavík - Polodna, Šperger, Mrkvička - Ferebauer, Nedorost, Kudrna - Markulinec.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl - Martinka, Drábek, Smetana, Boháč, Kříž, Evan, Dudáš, Vobořil - Lenc, Belay, Hašek - Loskot, Slížek, Gengel - Kameš, Šinágl, Kafan - Horčička, Hlusička, Novák.

Rozhodčí: .

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 20. Suja (Žovinec, Havran), 54. Antončík (Slavík), 60. Mrkvička (Polodna) - 19. Gengel (Drábek, Slížek)

IHC Králové Písek: Sedláček - Havran, Všetečka, Žovinec, Pavlíček, Lukáč, Kanov, Bača - Nouza, Melka, Suja - Antončík, Vaniš, Slavík - Polodna, Šperger, Mrkvička - Ferebauer, Nedorost, Kudrna - Markulinec.

Rozhodčí: Kubičík - Poruba, Adamec