0:6 (0:4, 0:1, 0:1)
Boston Bruins
Sobota 17.12.2011, 19:00NHL

Přeji vám hezký zbytek večera a někdy opět na počtenou. (21:46:39)

Flyers se v závěrečné třetině nedočkali ani čestné gólu, naopak Bruins je ještě dorazili šestým zářezem, který přidal Seguin. Boston si tak z Philadelphie odváží celkem překvapivě snadnou výhru 6:0.

60:00

59:29
    Hosté se už nikam neženou, jsou s aktuálním skóre hodně spokojeni.

58:29
    James Van Riemsdyk (PHI) ještě v závěru kvůli vysoké holi oslabí na dvě minuty své mužstvo.

58:02
    A když můžou, usadí se na chvíli v útočné třetině, i když tentokrát to bylo opravdu na krátkou dobu.

57:21
    Bruins si příliš nekomplikují situaci, bez okolků se prostě snaží vždy kotouč ze svého obranného pásma vystrnadit do středního.

56:33

56:22
    Stále se v ní ale drží a zaměstnává Bobrovského několika střelami.

55:52
    Kombinace Bostonu v útočné třetině příliš nevychází, mají místy problémy s nahráním si.

55:06
    Letcům se daří vyhodit kotouč až k Thomasovi.

54:33
    Za krosček si odpočine dvě minuty na trestné Zac Rinaldo (PHI), který před chvílí z ní právě vyskočil, když si odpykal svůj trest za nesportovní chování.

54:11
    Hosté můžou být vysmátí, jim se daří, soupeři vůbec.

53:07
    Po inkasovaném gól pokračuje neúspěšný boj Philadelphie o útočné pásmo.

52:12
    Bruins právě vstřelili branku!
    TYLER SEGUIN těsně před mezikružím střelou švihem vsítil šestý gól svého týmu! Asistence: Brad Marchand, Andrew Ference.

51:57
    Tvrdá rána Corva od modré se schovala do Bobrovského výstroje.

51:12
    Simmondsovu nabídku nikdo nenasměroval na klec Bruins, puku se tak chopil Boston.

50:29
    Při další akci odevzdali domácí touš jen svému soupeři, který však toho ale také moc nepředvedl.

49:51
    Voráček se probíjel přes Ference, jenže kotouč před ním vyhodil hostující strážce svatyně.

49:12
    Flyers vůbec neví, jak mají zahrozit před soupeřovou svatyní. A když už nějakou střelu na branku Bostonu vypálí, zastaví ji Thomas.

48:22
    Bruins jsou kompletní.

47:44
    Ne, ne, tak to určitě nepůjde. Domácím samotným se snad už nechce ani skórovat. Boston sice musí bruslit, ale vážnější akce soupeře zatím hasit nemusel.

46:59
    Briere z levého kruhu Thomase nepřekonal.

46:22
    Flyers si zahrají početní výhodu, na dvě minuty byl vyloučen Chris Kelly za hákování.

45:52
    Philadelphia chtěla zatlačit svého soupeře, Bruins se ale osvobozují.

45:01
    Bergeronovo nahození srazil Bobrovský k Seguinovi, kterého však domácí gólman poté také vychytal.

44:07
    Bomba Bourdona od modré letěla hodně vedle.

43:32
    Puk byl zachycen ochrannou sítí v obranném pásmu Letců, vhazovat se bude ale ve střední třetině.

42:46
    Marchandovo nahození od modré usměrňoval Thorton, Bobrovský sám nevěděl, jak touš zastavil!

41:59
    Zac Rinaldo si za spoustu zbytečných řečí vysloužil osobní desetiminutový trest.

41:53
    Carle nahodil z levého kruhu kotouč na teč Simmondsovi, jehož pokus ale zlikvidoval skvěle chytající Thomas!

41:21

40:32
    Flyers pokračují v přesilové hře, ale stále jsou v ní neúspěšní, nyní se nemohou probít ani do útočného pásma.

40:01

Další třetina začne přibližně v 21:09.

Boston si celkem bez problémů drží svůj skvělý náskok, který v prostřední dvacetiminutovce ještě jednou trefou vylepšil. Nevím, co by se muselo stát, aby Letci v tomto klání uspěli.

40:00

39:28
    Domácí jsou sice už usazeni v útočném pásmu, nedokáží ale zatím trefit bránu. Veškeré puky létají mimo klec.

38:56
    Jágr se pokusil zakončit z pravého kruhu, Thomas jeho projektil vyrazil do rohu.

38:20
    Boston se dobře brání, i když by se spíše mělo říci, že Letci špatně hrají.

37:28
    Zatím ale domácí nepředvedli nic, co by naznačovalo, že by chtěli přesilovou hru využít.

36:21
    Přece jen jsme se šarvátky ve druhé části dočkali, do sebe se pustili Horton a Rinaldo. Hokejista Bostonu sice sundal svému sokovi dres, jenže hráč Letců nakonec celou bitvu vyhrál. Navíc pětiminutový trest za nájezd do protihráče obdržel Lučič, takže se nabízí zajímavá příležitost pro Philadelphii.

35:16
    Bobrovský skvěle zasáhl proti střele Pouliota z první!

34:58
    Bez vyloučení a bitek není hra už tolik akční, přesto se jedná pořád o pěknou podívanou.

34:02
    Thorton v přečíslení dvou proti jednomu zasáhl jen boční síť!

33:03
    Domácí se chtěli nastěhovat do útočného pásma, ve kterém je ale dlouho nenechali hostující hokejisté.

32:23
    Lučičův pokus z levé strany zblokoval do ochranné sítě Coburn.

31:24
    Seguin chtěl překonat Bobrovského z pravé kruhu, gólman Philadelphie ale puk za svá záda nepustil.

30:59

30:22
    Letci jsou kompletní.

29:53
    Chára zavezl kotouč až za domácí klec, hosté nyní kombinují v útočné třetině.

28:59
    Benoit Pouliot ale přerušuje přesilovou hru svého týmu, když za hrubost putuje na trestnou lavici.

28:22
    Danny Briere byl vyloučen na dvě minuty za podražení soupeřova gólmana, hlavní sudí ale klasifikovali tento faul jako nedovolené bránění.

28:10
    Hartnell jel sám na Thomase, ale jeho nájezd hostující strážce svatyně skvěle zastavil!

27:06
    A Ilya Bryzgalov už střídá, ve svatyni Philadelphie ho nahradí Sergei Bobrovský!

27:06
    Na Chárovu ránu ještě Bryzgalov stačil, na dorážku NATHANA HORTONA byl ale už krátký! Asistence: Zdeno Chára, Rich Peverley.

26:30
    Voráček však z protiútoku mohl vsítit první branku Letců, jenže Peverley srazil jeho přhrávku jen do Thomasovy výstroje!

26:08
    Kterou Boston nevyužil, dvě minuty si tak do statistik připsal James Van Riemsdyk za hrubost.

25:49
    Van Riemsdyk fauloval jednoho z protihráčů, hostům je zatím ponechána výhoda.

24:53
    Philadelphia byl sice natlačena do své obranné třetiny, jenže Bruins si nedokázali připravit nic zajímavějšího.

24:05
    Jágr sice udělal menší rozruch před Thomasovou klecí, ale domácí se nakonec sami připravili nepřesnou kombinací o pásmo.

23:19
    Corvo dojel dlouhou přihrávku Philadelphie nejdříve ze všech, píská se tedy zakázané uvolnění Letců.

22:50
    Hostům zřejmě promluvení do duše pomohlo, od oddechového času nepůjčují soupeři kotouč.

22:10
    Time-out si nyní vybral tým Bruins, jejich trenér zřejmě chce uklidnit své hráče, aby neinkasovali nějaké zbytečné branky!

22:10
    A po návratu domácích zpět do útočného pásma hosté raději vyhodili na icing.

21:29
    Letci si nic vážnějšího nevytvořili, Bostonu se podařilo vytlačit touš do střední třetiny.

20:45
    Philadelphia vstoupila do prostředního dějství hodně aktivně, zatím však jen krouží obranným pásmem Bruins.

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:13.

Tak to byl neuvěřitelný nástup hostujícího mužstva, Boston po devíti minutách hry vedl už tři nula! Letci se sice snažili něco s nepříznivým vývojem utkání udělat, ale místo aby branku vsítili, tak inkasovali do přestávky ještě jednu. Philadelphia tak bude muset předvést velkolepý výkon, pokud bude chtít ještě z tohoto klání urvat nějaké body.

20:00

19:48
    Boston je v pěti.

19:45
    Philadelphia ještě vymyslela závar před svatyní Bruins, nikdo ale nedokázal doklepnout puk za Thomase.

Domácí hokejista ale už vstal a odjíždí na střídačku.

Couturier leží stále na ledě, lékař ho ještě prohlíží.

19:12
    Couturier helmou zastavil bombu svého spoluhráče Timonena od modré, hra byla ihned přerušena!

18:12
    Peverley a Voráček odjeli na trestnou za hrubost, Letci budou pokračovat v tradiční přesilovce.

18:12
    Už to vypadalo na další bitku, tentokrát hromadnou před brankou Thomase, ale vše se rychle uklidnilo.

17:48
    A Boychuk si navíc ke svému trestu připsal za vyprovokování šarvátky ještě jeden menší, který odpyká Shawn Thorton. Takže přesilovka pro Philadelphii.

17:48
    A další souboj, tentokrát si to rozdávají Boychuk a Hartnell! A znovu zvítězil hráč Bostonu, který navíc roztrhl soupeři dres! Oba tradičně dostali pěti minut.

17:26

17:10
    Už to vypadalo, že Letci vydrží, ale těsně před koncem dvojnásobného oslabení je nepotěšil MILAN LUCIC, který tečoval za Bryzgalova nahození Corva od modré! Asistence: Joe Corvo, Tyler Seguin.

16:21
    A při návratu zpět se hosté příliš hnali do útoku, sudí jim odpískali ofsajd.

16:13
    Domácí se zatím drží, teď se jim podařilo osvobodit se.

15:26
    A pro Letce je to ještě mnohem horší! Braydon Coburn napálil sice kotouč přes celé hřiště, ale i tak se jeho vyhození nevlezlo do hřiště. Vyfasoval tak menší trest za zdržovaní.

15:22
    Za podražení si dvě minuty na trestné odsedí Scott Hartnell (PHI).

15:19
    Boston vyhodil touš jen na zakázané uvolnění.

14:59
    Voráček se snažil překvapit Thomase zpoza branky, gólman Bruins byl však byl pozorný.

14:10
    Thorton našel před hostující svatyní Pailleho, který ale netrefil kotouč tak, jak by si přál!

13:27
    Nyní se bojovalo hlavně ve středním pásmu, ani jeden celek se příliš nezdržel v útočném.

12:40

12:20
    Početní výhoda se chýlí ke konci a Philadelphia si až na šanci Hartnell nic zajímavého nevytvořila.

11:51
    Jágr namazal do mezikruží Hartnellovi, proti kterému ale dobře vybruslil Thomas. Hráč Letců pak jen zasáhl gólmana Bostunu, který nakonec udržel puk v náručí!

11:16
    Timonen trefil tyč hostující klece!

10:55
    Kelly vyhazuje touš přes všechny čáry.

10:40
    Za příliš mnoho hráčů na ledě jsou potrestáni Bruins.

10:38

10:09
    Tentokrát Bryzgalov svůj tým podržel, když ho nedokázal Krejčí z bezprostřední prostřelit!

09:30
    Boston si sice přihrával v útočném pásmu, jenže Corvo ho o něj nepřesnou nahrávkou připravil.

08:38
    Maxime Talbot horší Philadelphii už i tak špatnou situaci, vyinkasoval dvě minuty za hrubost.

08:08
    A Medvědi ji rychle využívají! ZDENO CHÁRA napřáhl od modré, a puk se zastvil až v Bryzgalově síti! Asistence: David Krejčí, Rich Peverley.

07:59
    Zac Rinaldo nyní nabízí naopak přesilovou hru Bostonu.

07:42
    Kelly dostal nabídku do úniku, jeho zakončení ale skvěle zastavil Bryzgalov!

06:42
    Hostům se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

06:19
    Jágrův pokus z pravého kruhu byl sražen do rohu kluziště.

05:52
    Joe Corvo (BOS) obdržel menší trest za nedovolené bránění.

05:22
    Philadelphia se snaží převzít aktivitu, zatím se jí ale daří jen kombinovat v útočné třetině.

04:18
    Couturierovu ránu z mezikruží vytěsnil Thomas vyrážečkou.

03:53
    Domácí při snaze o proniknutí do soupeřova obranného pásma zastavil ofsajd.

02:50
    A po velmi špatném úvodu přichází oddechový čas Philadelphie!

02:50
    Seidenberg nahodil kotouč od modré do chumlu před domácí svatyní, kde ho do Bryzgalovy klece doklepl DANIEL PAILLE! Asistence: Dennis Seidenberg, Joe Corvo.

02:13
    A na úvodní bitku jsme dlouho nemuseli čekat. Rukavice shodili Sheley a Chára, slovenský bek nakonec svého soka položil na kolena. Oba hokejisté dostali pětiminutový trest.

02:10
    Voráčkova formace nyní trochu soupeři zatopila, finální bekhend Coburna ale schoval Thomas do lapačky.

01:19
    Krejčí vyhrál v útočném pásmu buly pro Lučiče, kterého ale betony vychytal domácí gólman.

00:27
    BENOIT POULIOT tečoval sice bruslí, ale ne úmyslně, kotouč po nahození Peverleyho za Bryzgalova záda. Hlavní sudí si tuto trefu ještě zkontrovali u videorozhodčího. Asistence: Rich Peverley.

00:01

Očekává se velmi zajímavý duel dvou kvalitních celků, který jistě ocení český, a vlastně i slovenský, fanoušek. Philadelphii povedou proti Bostonu útočníci Jaromír Jágr s Jakubem Voráčkem, proti nim se v dresu Medvědů postaví David Krejčí se Zdenem Chárou.

Philadelphia Flyers: Bryzgalov (Bobrovský) – Coburn, Walker, Carle, Maszaros, Bourdon, Timonen, Marshall – Briere, Jágr, Voráček, Shelley, Rinaldo, Sestito, Zolnierczyk, Giroux, Talbot, Read, Van Riemsdyk, Hartnell, Simmonds, Couturier.

Boston Bruins: Thomas (Rask) – Corvo, Ference, Chára, Seidenberg, McQuaid, Boychuk – Lučič, Krejčí, Horton, Marchand, Bergeron, Seguin, Pouliot, Kelly, Peverley, Paille, Hamill, Thorton, Campbell.

Rozhodčí: Auger, O'Halloran – Kovachik, Sericolo.

Philadelphia díky poslední výhře 4:3 nad Montrealem prodloužila svou vítěznou sérii na sedm duelů. Boston triumfoval v minulých třech kláních, v tom posledním porazil Ottawu 5:2.

V tomto zápase se střetne vedoucí celek Atlantické divize s prvním týmem divize Severovýchodní. Domácí dosud vybojovali třiačtyřicet bodů ze třiceti utkání, hosté ze stejného počtu soubojů získali o dva body méně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 1. Pouliot (Peverley), 3. Paille (Seidenberg, Corvo), 9. Chára (Krejčí, Peverley), 18. Lučič (Corvo, Seguin), 28. Horton (Chára, Peverley), 53. Seguin (Marchand, Ference)

Philadelphia Flyers: Bryzgalov (28. Bobrovskij) – Coburn, Walker, Carle, Maszaros, Bourdon, Timonen, Marshall – Briere, Jágr, Voráček, Shelley, Rinaldo, Sestito, Zolnierczyk, Giroux, Talbot, Read, Van Riemsdyk, Hartnell, Simmonds, Couturier.
    Boston Bruins: Thomas (Rask) – Corvo, Ference, Chára, Seidenberg, McQuaid, Boychuk – Lucic, Krejčí, Horton, Marchand, Bergeron, Seguin, Pouliot, Kelly, Peverley, Paille, Hamill, Thorton, Campbell.

Rozhodčí: Auger, O'Halloran – Kovachik, Sericolo