New York Knicks - Boston 106:104 (kon.) | Dallas - Miami 94:105 (kon.)
Dallas - Miami

94:105

(17:32, 24:30, 24:35, 29:8)

Neděle 25.12.2011, 20:30Basketbal - NBA

Po více než pětihodinovém maratónu ze dvou zápasů přeji příjemný zbytek sváteční noci a pro právě začínající duel Los Angeles Lakers s Chicagem Bulls předávám pomyslné žezlo svému kolegovi. U dalších přenosů na přečtenou. (23:26:50)

LeBron James nakonec zaznamenal 37 bodů, o jedenáct méně jich přidal Dwayne Wade. Tyto dvě superhvězdy byly největšími tahouny hostů, výborný výkon pak podal i náhradník Udonis Haslem, autor devíti bodů a deseti doskoků. Na domácí straně se 23 body prezentoval Jason Terry, dalších 21 bodů pak přidal Dirk Nowitzki.

Vadit hostům nemusí ani ostudně odchozená čtvrtá čtvrtina, kterou prohráli 8:29, neboť si před ní vytvořili obrovský, chvílemi až pětatřicetibodový, náskok.

0:00
    94:105 - Konec zápasu.

0:01
    94:105 - Právě Jones neproměnil závěrečnou tříbodovou střelu a Miami Heat tak vítězí v Dallasu 105:94.

0:41
    94:105 - Další úspěch Dominique Jonese.

0:52
    92:105 - Před velmi prořídlými ochozy v American Airlines Centeru se svým průnikem neprosadil ani Cole.

1:30
    92:105 - Trestné hody proměňuje Dominique Jones.

1:50
    90:105 - Miami pokračuje v podprůměrném výkonu během čtvrté čtvrtiny, kdy se ztráty na jeho straně střídají s nepřesnými pokusy.

2:25
    90:105 - Koš s faulem zaznamenal Delonte West, poté nezaváhal ani z čáry trestného hodu.

2:56
    87:105 - V momentě, kdy Dwayne Wade s LeBronem Jamesem byli asi definitivně vystřídáni a zápas dohrají na obou stranách náhradníci, proměňuje Delonte West oba trestné hody.

2:56
    85:105 - Wade fauloval pronikajícího Westa, který po faulu ještě symbolicky vystřelil metr za třímetrovou čárou a k překvapení všech míč propadl obroučkou. Koš samozřejmě platit nemůže, jelikož k faulu Wadea došlo před střelou.

3:20
    85:105 - Série nepřesností na obou stranách, zápas už se ve své podstatě pouze dohrává.

4:13
    85:105 - Útočným přestupkem se provinil LeBron James. Komerčním oddechovým časem je následně hra opět pozastavena.

5:08
    85:105 - LeBron James proměňuje jeden trestný hod.

5:39
    85:104 - Dwayna Wade se tentokrát už prosadil a upravuje na devatenáctibodový rozdíl.

5:54
    85:102 - Wade přišel o míč a z brejku skóruje Jason Terry.

6:21
    83:102 - Svoji čtvrtou trojku zaznamenává Jason Terry.

6:43
    80:102 - Kroky jsou odpískány Chalmersovi.

7:04
    80:102 - Mahinmi skóruje i s pátým faulem Haslema, poté míjí trestný hod.

7:16
    78:102 - Další šestku už proměňuje LeBron James.

7:16
    78:101 - Technickou chybu Westa nepotrestal Haslem přesným trestným hodem.

7:16
    78:101 - Po střele Jamese hosté překonali stobodovou hranici.

7:45
    78:99 - Terry střelou z dálky upravuje na 78:99, těsně však přešlápl tříbodovou čáru.

8:04
    8:04 - Zásluhou trestných hodů Dwayna Wadea se hosté poprvé prosazují ve čtvrté čtvrtině, až téměř po čtyřech minutách.

8:28
    76:97 - Střelou z otočky se šťastně trefuje Jason Terry, míč třikrát poskočil na obroučce, poté do ní spadl. Domácí vedou 11:0 ve čtvrté čtvrtině.

8:57
    74:97 - Cardinal proměňuje další dva trestné hody.

9:04
    72:97 - Cole při svém průniku pod koš přišel o míč, po sedmibodové sérii domácích ve třech minutách čtvrtého dějství následuje reklamní oddechový čas.

9:25
    72:97 - Delonte West skóruje za tři body.

10:00
    69:97 - Teprve podruhé se dnes trefuje Vince Carter.

10:08
    67:97 - Haslam se provinil nesportovním faulem, dvěma trestnými hody jej trestá Cardinal.

10:12
    65:97 - Dwayne Wade nahradil na palubovce Jamese, krátce poté střílí pouze do obroučky.

10:36
    65:97 - Vince Carter si však nevedl o nic lépe, hosté následně ztrácí míč.

11:10
    James Jones ani LeBron James neuspěli, u míče domácí.

12:00
    65:97 - Začátek čtvrté čtvrtiny.

Hosté neustále navyšují svůj náskok a míří v Dallasu ke snadnému vítězství, po třech čtvrtinách vedou 97:65, když LeBron James zaznamenal už 33 bodů, 8 doskoků a 6 asistencí, Dwayne Wade pak 22 bodů, 7 doskoků a 6 asistencí. Pokud oba ještě dostanou prostor, mohou útočit na triple-double.

0:00
    65:97 - Konec třetí čtvrtiny.

0:04
    65:97 - LeBron James střílí další koš a po třech čtvrtinách mají hosté k dispozici dvaatřicetibodové vedení.

0:43
    65:95 - Parádní alley-oop hostů, Jamesovu přihrávku zakončil Anthony.

1:45
    60:91 - Haslem parádním blokem zastavil Terryho střelu.

2:07
    60:91 - Parádní smečí se prezentoval Marion, hostující trenér Spoelstra si bere oddechový čas.

2:21
    58:91 - LeBron James se ještě ve třetí čtvrtině přehoupl do čtvrté desítky svých nastřílených bodů.

2:26
    58:89 - Kiddovi vypadla tříbodová střela z koše.

2:52
    58:89 - Bleskový útok domácích využívá Nowitzki.

3:00
    56:89 - James proměňuje další trestné hody.

3:37
    56:87 - Terryho nepřesnou střelu doskočil Dirk Nowitzki, ani jemu se poté nepovedlo skórovat a tak míč dopravil do koše až po dalším útočném doskoku Marion.

4:17
    54:87 - Další dva trestné hody proměňuje Udonis Haslem.

4:46
    54:85 - Další koš hostů přidává neomylný LeBron James.

5:06
    54:83 - Haslem potrestal Odomův prohřešek přesným trestným hodem.

5:06
    54:82 - Odom dostává nakonec rovnou dvě technické chyby a je vyloučen, dnes už si nezahraje.

5:06
    54:82 - Odom si připisuje útočný faul a dostává od rozhodčích technickou chybu.

5:40
    54:84 - Jedna úspěšná akce střídá druhou, za domácí zasmečoval Marion.

6:23
    52:82 - Za tři body skóruje Jason Terry, na druhé straně kontruje Chalmers

6:35
    49:80 - Po Wadeově střele už jsou hosté v polovině třetí čtvrtiny na osmdesáti bodech.

7:03
    49:78 - Hosté přichází o míč v útoku a po rychlém brejku skóruje Marion.

7:32
    47:78 - Marion uvolnil Nowitzkého, který se postaral o další snížení stavu.

8:08
    45:78 - Efektní týmová souhra také na domácí straně, Kiddovu přihrávku pod košem zakončil Dirk Nowitzki.

8:24
    43:78 - Další rychlý protiútok po Jamesově sklepnutí zakončuje Dwayne Wade. Hosté vedou už o 35 bodů.

8:45
    43:76 - LeBron James znovu uspěl, exhibice Miami nebere konce.

9:08
    43:74 - Zakončujícího Jamese nezastavil ani faul Mariona, James následně přidává i úspěšný trestný hod.

9:44
    43:71 - A Wade zakončuje i další brejk, hosté už vedou o 28 bodů, čímž donutili Ricka Carlisla k oddechovému času.

10:07
    43:69 - Dwayne Wade už je na šestnácti bodech.

10:35
    43:67 - Ani faulující Haywood nezabránil Anthonymu v úspěšném zakončení. Anthony poté proměňuje i trestný hod.

11:10
    43:64 - Za Dallas kontruje Dirk Nowitzki.

11:50
    41:64 - LeBron James druhou čtvrtinu střelecky uzavřel a tu třetí otevřel.

12:00
    41:62 - Třetí čtvrtina byla zahájena.

Po dvou čtvrtinách vede Miami v Dallasu hrozivým rozdílem 21 bodů, když si v jednu chvíli vypracovalo až šestadvacetibodový náskok. LeBron James k tomu přispěl osmnácti body, Dwayne Wade čtrnácti, ale největší zásluhu na tom vysokém vedení má, dle mého mínění, James Jones. Ten v druhé čtvrtině trefil tři trojky, z toho dvě ve velmi důležitou chvíli za desetibodového náskoku, kdy odstartoval ofenzivní spoušť Miami.

0:00
    41:62 - Konec druhé čtvrtiny.

0:01
    41:62 - Beaubois netrefil poslední střelu druhé čtvrtiny, po níž Dallas prohrává s Miami vysoko 41:62.

0:11
    41:62 - Souběžně s trojkou Kidda se pod košem provinil faulem Haywood v souboji s Jamesem, ten poté skóruje z obou trestných hodů.

0:11
    41:60 - Jason Kidd trefuje trojku z otevřené pozice.

0:46
    38:60 - Na druhé straně skóruje ze šestek Nowitzki.

1:19
    36:60 - Trestným hodem se LeBron James posouvá na šestnáct bodů.

1:24
    36:59 - Tříbodovou střelou upravuje skóre Jason Kidd.

1:30
    33:59 - Haslem dopíchl do koše neúspěšný nájezd Wadea.

2:00
    33:57 - Wade proměňuje jeden ze dvou trestných hodů.

2:09
    33:56 - Shawn Marion trochu koriguje stav zápasu.

2:24
    31:56 - LeBron James přes bránícího Mariona přidává další body Miami.

2:56
    30:54 - Po oddechovém času přidává Nowitzki úspěšný trestný hod.

2:56
    30:53 - I přes Jonesův faul se Nowitzki teprve podruhé trefuje z pole.

3:15
    28:53 - Velmi nepřesně mířil zpoza tříbodové čáry Beaubois.

3:42
    28:53 - Nowitzki proměnil pouze jeden z trestných hodů.

3:42
    27:53 - Bosh fauloval Nowitzkého a stejně jako před chvílí Chalmers si připsal třetí osobní chybu.

4:03
    27:53 - LeBron James proměňuje další trestné hody.

4:23
    27:51 - James Jones trefuje další trojku, svoji třetí ve druhé čtvrtině.

4:40
    27:48 - Další body hostů přidává Chris Bosh.

5:25
    27:46 - Další skvělá souhra Jamese, Wadea a smečujícího Boshe.

5:35
    27:44 - Parádní přihrávku Jamese proměnil Dwayne Wade.

6:03
    27:42 - Třísekundový přestupek Boshe potrestal šestkou Nowitzki.

6:51
    26:42 - Obrana Dallasu opět zapomněla na Jonese, který další trojkou upravuje na šestnáctibodový rozdíl ve skóre a domácí si musí vzít oddechový čas.

7:05
    26:39 - Na druhé straně stejnou mincí oplácí tříbodový specialista James Jones.

7:25
    26:36 - Jason Terry skóruje za tři body.

7:40
    23:36 - Další body pro Dwayna Wadea.

8:37
    23:34 - Na druhé straně kontruje Delonte West.

8:55
    21:34 - Po více jak třech minutách hry zaznamenávají hosté díky Wadeovi první body v druhé čtvrtině.

9:07
    21:32 - Terryho průnik zastavuje svým druhým faulem Dwayne Wade. Domácí křídelník poté proměňuje pouze druhý trestný hod.

9:49
    20:32 - Velmi pohlednou individuální akcí se prosazuje Jason Terry.

10:15
    18:32 - Zcela osamocený Cardinal neproměnil tříbodový pokus.

10:38
    18:32 - První míjí, druhý také a až třetí Odom proměňuje.

10:38
    17:32 - Haslem se provinil proti Odomovi, ten bude házet tři trestné hody.

11:00
    17:32 - Z dobré pozice se netrefil Haslam.

11:41
    17:32 - Odom se provinil překročením tří sekund v podkošovém území, jeho technický přestupek nedokázal potrestat trestným hodem James Jones.

12:00
    17:32 - Začátek druhé čtvrtiny.

LeBron James už zaznamenal 10 bodů, Wade přidal dalších sedm, na druhé straně je zatím nejlepším střelcem šestibodový Nowitzki. Ten navíc má z pole pouze 1/4.

0:00
    17:32 - Konec první čtvrtiny.

0:01
    17:32 - LeBron James neproměnil závěrečnou střelu první čtvrtiny, po níž Miami vede drtivým rozdílem patnácti bodů.

0:16
    17:32 - Z velmi těžké pozice skóruje Jason Terry.

0:33
    15:32 - Jamese fauloval Mahinmi a LeBron poté nezaváhal z trestných hodů.

0:58
    15:30 - Po úspěšné týmové akci hostů střílí další jejich koš Haslem.

1:20
    15:28 - Cole nedokázal zakončit svůj individuální průnik, míč však dopíchl do koše Howard.

1:50
    15:26 - Poprvé se prosadil Udonis Haslem.

2:09
    15:24 - Nowitzki dalšími trestnými hody snižuje.

2:13
    13:24 - Battier netrefil tříbodovou střelu v závěru časového limitu na střelu, míč navíc minul obroučku a hosté přichází o míč, neboť tak nestačili vystřelit během čtyřiadvaceti sekund.

2:36
    13:24 - Po Jamesově faulu proměnil oba trestné hody Nowitzki.

2:53
    11:24 - Obrovský nástup hostů, jejich vedení zvyšuje i přes Mahinmiho faul Cole. Před trestným hodem následuje reklamní oddechový čas.

3:20
    11:22 - Jamesovu velmi krátkou střelu doskočil Howard a následně dopravil míč do obroučky.

4:03
    11:20 - Z dalších trestných hodů skóruje LeBron James. Devítibodová série hostů.

4:30
    11:18 - Cole skóruje za tři body.

4:53
    11:15 - Jamesův koš neodvrátil ani Carterův faul, hostující superhvězda však neproměňuje trestný hod.

4:53
    11:15 - Mimo jednoho bodu Chalmerse za technickou chybu domácích se zatím o všechny body Miami postarali Dwayne Wade s LeBronem Jamesem.

4:53
    11:15 - James zvyšuje náskok hostů střelou z otočky.

5:05
    11:13 - Wade vrací hostům náskok.

5:21
    11:11 - Lamar Odom vyrovnává přesnou trojkou.

6:28
    8:11 - Wade proměnil trestný hod.

6:46
    8:10 - Poprvé dnes skóruje hlavní osobnost Dallasu, Dirk Nowitzki.

7:10
    6:10 - Anthony proměnil alespoň druhou šestku.

7:24
    6:9 - Po Chalmersově ztrátě střílí trojku Vince Carter.

8:00
    3:9 - Dallas už čtyři minuty čeká na úspěšnou střelu z pole, proto si domácí berou oddechový čas.

2:53
    11:24 - Z trestného hodu už Cole neuspěl.

9:06
    3:7 - Parádní individuální akce Dwayna Wadea.

9:30
    3:5 - Chalmers fauloval za tři body střílejícího Kidda, ten se poté z trestných hodů nemýlil.

9:56
    0:5 - Chalmers trestným hodem potrestal technickou chybu domácích.

10:30
    0:4 - Z rychlého protiútoku skóruje Dwayne Wade.

11:47
    0:2 - Úvodní střelu zápasu proměňuje LeBron James.

12:00
    0:0 - Utkání bylo zahájeno.

Ke stropu stoupá prapor na znamení šampiónů NBA pro sezónu 2010-2011.

Před zápasem probíhá na palubovce oslava zisku titulu Dallasu Mavericks za uplynulou sezónu.