Nitra – Poprad 2:4 (kon.) | Skalica – HC Slovan 10:0 (kon.) | Martin – Žilina 3:4 (po s.n.)
Trenčín – Zvolen 5:0 (kon.) | Banská Bystrica – Košice 1:2 (po s.n.)
HK Nitra
2:4 (2:0, 0:3, 0:1)
HK Poprad
sk Středa 28.12.2011, 17:00 • Zimný štadión Nitra • Tipos Extraliga (SR)

Dovidenia pri ďalšom online prenose. (19:04:04)

V dnešnom zápase sme videli skvelý návrat Popradu do zápasu na začiatku druhej tretiny, keď sa i za dvojgólového manka nevzdali, ale naopak - pridali do Fedorovej brány štyri góly, a tak zaslúžene odchádzajú pod Tatry s tromi bodmi.

60:00

59:29
    Nitriania kombinujú v útočnom pásme, no Popradčania predvádzajú kvalitný defenzívny výkon.

59:03
    Môžeme vidieť jeden z posledných nitrianskych útokov, ktorý končí v lapačke Melicherčíka.

57:53
    Popradčania hrajú kľudne, no stále defenzívne dobre.

56:45
    Nitrania si vytvárajú ofenzívny tlak! No zatiaľ bez väčšej gólovej šance.

55:55
    Skvelá šanca popradských útočníkov, no prečíslenie 3 na 1 Fedor tentokrát zneškodnil.

55:37
    Hostia v plnom počte.

55:09
    Po nedôraznej strele Hrušku vyráža puk Koskinen.

54:39
    Nitrania sa usadili v útočnom pásme, no zatiaľ bez strely.

53:37
    Presilovka pre Nitru! Dve minúty si odsedí Jáchym za podrazenie.

53:20
    Nitrania strácajú sily. Poprad hrá lepší hokej.

52:17
    Vandasovi puk ušiel, stav nezmenený - 2:4 .

52:17
    Trestné strieľanie pre Poprad po faule nitrianskeho hráča Ďuráka. Na trestné strieľanie ide Michael Vandas.

51:59
    Obrovská šanca Púchovského! Skvelý Melicherčík ho však nenechal presadiť sa!

50:46
    Poprad dal gól!
    Po skvelej kombinácii tretieho popradského útoku, keď pekným pukom ponad Fedorovo ľavé rameno skóruje PATRIK SVITANA. Asistencie: Arné Kroták, Richard Rapáč.

50:12
    Kombinácia druhého popradského útoku skončila tesne mimo nitrianskej brány.

49:25
    Veľká šanca Vaica, no Fedor bol v strehu.

49:00
    Pekný zákrok Melicherčíka po strele z hokejky Valčáka!

47:23
    Nebezpečná situácia pred Melicherčíkovou bránou. Nevyspytateľný puk sa odrazil priamo pred neho. Nitrania však túto šancu nevyužili.

46:29
    Popradskí útočníci sa usadili v útočnom pásme, no zatiaľ bez nejakých väčších gólových príležitostí.

45:22
    Nitrianskí hráči sa usadili v útočnom pásme a kombinujú.

45:01
    Pekný zákrok Melicherčíka po strele Štefanku.

44:12
    Nitrania sa snažia, no majú problémy s vysokým forčekingom popradských útočníkov.

42:57
    Fedor teraz skvelo podržal svoj tím po kombinácii Krotáka so Svitanom!

42:40
    Šancu Krotáka po prihrávke Rapáča bez problémov kryje Fedor.

42:06
    Domáci sa snažia niečo vykúzliť, no majú problém s popradskou defenzívou.

41:06
    Na ľade to vyzerá ako pri presilovke Popradu.

40:16
    Túto tretinu začali ofenzívnejšie Nitrania.

40:01
    Začala tretia tretina.

Hráči sú pripravení. Tretia tretina môže začať.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:45
    Hra sa dohráva v kľudnom tempe.

39:26
    Pekný prienik Takáča po nahrávke od Paločka stopol domáci gólman.

38:52
    Opäť skvelý Melicherčík! Skvelo krytý, no jeho reflexy zastavili letiaci puk.

37:46
    Nitrania zakladajú útok hlboko z defenzívy. Popradčania vysoko forčekujú.

36:28
    Skvelý Melicherčík! Po strelách Štefanku a Hrušku neinkasoval a podržal svoj tím!

35:58
    Ďalšia chyba domácich obrancov, no tentokrát svoj tím Fedor podržal.

35:45
    Poprad sa dostal pod prúd ofenzívnej vlny! No strely Rapáča a Svitanu Fedor vykrýva!

34:39
    Vandas skvelo vyniesol puk do útočného pásma cez dvoch bezmocných obrancov. Ešte lepšie nahral a to využil osamotený PETERI JOONAS KOSKINEN, ktorý blafákom skóruje! Asistencie: Michael Vandas.

34:03
    Po zakončení Kuľhu opäť úspešnejší domáci gólman.

32:58
    Fanklub Nitry jemne stíchol a momentálne si to vykrikuje na čiarového rozhodcu za (ne)offside.

31:59
    Pekná šanca Púchovského, no nahrávkou to nevyriešil najlepšie.

31:02
    Nitrania sa usadili v útočnom pásme, no Melicherčík puk za svoj chrbát nepustil.

30:04
    Backhand Štefanku bez problémov chytá Melicherčík.

29:28
    Popradčania hrajú s väčšou pohodou na hokejkách. Nitriania sú očividne nervózni.

27:43
    Po skvelom prieniku Kmiťa skvelou hrou hokejky prekonal domáceho brankára MIROSLAV ŠKOVIRA! Asistencie: Jaroslav Kmiť, Miloslav Jáchym.

27:17
    Obrovská šanca Kuľhu! Fedor však vytiahol ďalší skvelý zákrok!

27:00
    Snaha Martina Kuľhu, no strela mu nevyšla.

25:48
    Štvrtý popradský útok kombinoval pred Fedorovou bránou, no nedokázal sa proti nitrianskej defenzíve presadiť.

25:09
    Na ľade môžeme vidieť vysoký forčeking popradských útočníkov.

24:59
    Po strele Rapáča sa opäť vyznamenala Fedorova lapačka.

24:31
    Popradskí hráči sa usadili v útočnom pásme a kombinujú.

24:00
    Strelu Škoviru bez problémov chytá Fedor.

23:31
    Tempo hry sa na oboch stranách vyrovnalo, no v druhej tretine zatiaľ lepší Popradčania.

22:39
    Nitrania sa začínajú trápiť s rýchlou ofenzívou Popradčanov.

21:37
    Skvelá šanca na hokejke Rapáča! No tentokrát nedokázal skórovať.

21:30
    Poprad využil presilovku po treste Ďuráka! Po skvelej prihrávke od Koskinena skóruje RICHARD RAPÁČ! Asistencie: Peteri Koskinen, Radoslav Suchý.

20:39
    Pekná príležitosť Kuľhu, no Fedor je zatiaľ stále nepriestrelný.

20:07
    Domáci v štyroch.

20:01
    Začala druhá tretina.

Momentálne je na nitrianskom ľade mladá krasokorčuliarka. A je fakt dobrá!

V prvej tretine sme mohli vidieť dve odnože hokeja - pomalú, opatrnú s malým počtom šancí (prvých 8 minút) a rýchlu, s veľkým počtom šancí, ktorá pokračovala až do konca prvej tretiny. Mohli sme vidieť dva pekné góly na strane nitrianskych hráčov a skvelý výkon ich brankára - Fedora. O pár minút nám začne druhá tretina, ktorú začne Poprad v dvojnásobnej početnej výhode. Využije ju alebo nie? Necháme sa prekvapiť.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:59
    Za sekanie si odsedí dve minúty Ďurák! Druhú tretinu začneme v znamení dvojnásobnej presilovej hry pre Poprad.

19:50
    Po strele Škoviru účinkuje Fedorova lapačka.

19:27
    Po strele z hokejky Vaica sa vyznamenala Fedorova vyrážačka.

19:00
    Posledná minúta a Nitrania sa oslobodzujú.

18:18
    Obrovská šanca na popradských hokejkách! No čarovanie Fedora je priam úžasné!

18:07
    Presilovka pre Poprad! Segľa si odsedí dve minúty za hákovanie.

17:19
    Skvelá šanca Štefanku, no backhandové zakončenie Melicherčík vykryl.

16:41
    Fedora neprekonal ani Suchého perfektný blafák!

16:27
    Osobný trest - 10 minút za nešportové správanie si odsedí Hruška.

16:27
    Opäť skvelý Fedor! Eliminoval strely Takáča i Koskinena.

16:02
    Hra sa nesie v znamení nepresných prihrávok.

15:33
    Na ľadovej ploche ostáva Ďurák po súboji s Rapáčom.

15:32
    Obrovské šance Rapáča a Svitanu, no Fedor podržal svoj tím bravúrnym zákrokom.

15:12
    Domáci v plnom počte.

14:58
    Hneď po buly strieľal Rapáč, no márne. Opäť je úspešnejší domáci gólman Fedor!

14:52
    Fedor si zlomil hokejku, nasleduje rýchla výmena.

14:18
    Popradčania kombinujú v útočnom pásme, no ani strely Vaica, Vandasa, či Škoviru neprekonali Fedora!

13:41
    Po nahodení Suchého strieľal Richard Rapáč! Fedor však puk za svoj chrbát nepustil.

13:12
    Presilovka pre popradský tím! Šumichrast sa previnil podrazením.

12:12
    Nitra dala gól!
    Po skvelej presnej nahrávke od Piačku skóruje LIBOR KÁČER! Svoj tím posiela už do dvojgólového vedenia! Asistencie: Edmund Piačka.

12:01
    Obrovská šanca Káčera! No skvelý Melicherčík chytá!

11:24
    Popradčania majú veľké problémy s nitrianskym forčekingom.

10:48
    Oba tímy hrajú v plnom počte.

09:45
    Mohlo byť 2:0! Obrovskú šancu Fojtíka však tentokrát Melicherčík zneškodnil.

09:05
    Po krásnej tvrdej strele od nitrianskeho zadáka - MATÚŠA RAISA prichádza prvý gól zápasu. Melicherčík bol bezmocný. Asistencie: Miroslav Ďurák.

08:48
    Pri prieniku nitrianskeho útočníka sa previnil Vaic hákovaním! Presilovka 4 na 3 pre Nitru!

08:18
    Sily na ľade sa vyrovnajú. Previnil sa Valčák za sekanie.

08:01
    Presilovka pre Nitru! Fabian si odchádza sadnúť na dve minúty za podrazenie.

07:50
    Pekný zákrok Fedora po strele Škoviru!

07:25
    Po prieniku Libora Káčera sa Nitrania usadili v útočnom pásme a kombinujú.

06:45
    Popradčania sa len veľmi ťažko dostávajú preč z obranného pásma.

06:03
    Hneď po Hruškovej nahrávke skvelo strieľa Fojtík! No skvelý Melicherčík podržal svoj tím!

05:41
    Popradčania sa na chvíľu usadili v útočnom pásme, no nitrianska defenzíva ich opäť nepustila k ničomu.

04:46
    Hrá sa rýchlo na obe strany bez lepších nahrávok, či nejakých gólových príležitostí.

04:06
    Vandas sa previnil vysokou hokejkou, no neodpustil si zakončenie, keď išiel sám na Fedora.

03:18
    Útočná snaha štvrtého popradského útoku, no ani Hlinka, ani Takáč nedokázali vystreliť.

02:50
    Popradčania kombinovali v útočnom pásme, no boli vytlačení nitrianskou defenzívou.

02:25
    Nitrania zatiaľ vysoko a efektívne forčekujú.

01:34
    Zatiaľ vidno väčšiu ofenzívnu snahu na strane domácich, no zatiaľ im to veľmi nejde.

00:28
    Prvý útok Nitry sa snažil, no neohrozil pozorného Melicherčíka.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Domáci v modrom, hostia v bielom prevedení. Zápas sa môže začať.

Úvodné zostavy:

HK AutoFinance Poprad: Melicherčík - Brejčák, Suchý, Fabian, Kovačevič, Novotný, Jáchym, Malina, Kramár - Vandas, Koskinen, Kuľha - Škovira, Kmiť, Vaic - Svitana, Kroták, Rapáč - Paločko, Hlinka, Takáč.

Rozhodca: Goga - M.Junek, Brath.

Po dlhej prestávke v našej extralige sa začína 33.kolo. V dnešnom stretnutí Tipsport extraligy sa stretnú tímy z rozdielnych miest v tabuľke - HK AutoFinance Poprad je s 61 bodmi na štvrtom mieste v tabuľke (na lídra mu chýba 7bodov), HK Nitra je na poslednom - desiatom mieste s počtom bodov 27, na deviaty Martin jej chýba 9 bodov. V posledných odohratých zápasoch vyhral tím z pod Tatier na trenčianskom ľade 2:0. Nitriansky tím prehral na domácom ľade s Trenčínom 4:2. Takže favorit dnešného stretnutia je známy! Nitra je však nevyspitateľná, takže je možné aj prekvapenie!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Branky a nahrávky: 10. Rais (Ďurák), 13. Káčer (Piačka) - 22. Rapáč (Koskinen, Suchý), 28. Škovira (Kmiť, Jáchym), 35. Koskinen (Vandas), 51. Svitana (Kroták, Rapáč)

HK Nitra: Fedor - Rais, Ďurák, Hruška, Kružík, Arvay, Gurčík, Grman, Hrudík - Hrnka, Štefanka, Segľa - Šumichrast, Valčák, Fojtík - Piačka, Káčer, Bača - Púchovský, Sucharda, Jasinský.
    HK Poprad: Melicherčík - Brejčák, Suchý, Fabian, Kovačevič, Novotný, Jáchym, Malina, Kramár - Vandas, Koskinen, Kuľha - Škovira, Kmiť, Vaic - Svitana, Kroták, Rapáč - Paločko, Hlinka, Takáč.

Rozhodčí: Goga - M.Junek, Brath